Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Máte nejasnosti ohledně křesťanství? Ptejte se!

  Nový příspěvek:

  Přispívat mohou jen přihlášení uživatelé.

  Pokud máš účet, přihlas se, pokud ne, můžeš si účet založit.

  Prodleva 5 měsíců.
  Příspěvek z 27. dubna v 10:33.
  Viki_show v něm napsala:

  Já moc nechápu s tim koncem světa... Když se ten den nějaký mimino narodí? To ani nestihne udělat nic dobrého ani špatného.. To jde kam?

  Příspěvek z 27. dubna v 10:28.
  Bebebety v něm napsala:

  Ahoj, mohu se prosím zeptat, jak mám začít s křesťanstvím, když jsem se rozhodla dát na křesťanskou víru?

  Prodleva 27 dní.
  Příspěvek z 30. března ve 22:44.
  VelkýBochník v něm napsal:

  Ahojky, všiml jsem si dost pozdě, že i tady jsou pro mě nějaké odpovědi. Tímto se omlouvám, že odpovídám až tak pozdě:

  Morell: Já to beru jen jako srovnání s tím, jak se žilo dříve. Dříve totiž, myslím si, pracovala většina ještě tvrději, než dneska v továrně. Také život byl mnohem kratší asi následkem té dřiny.
  Jinak v továrně jsem byl 9 let, takže vím. 7 let v jedné a 2 roky v druhé, díky které jsem teď byl 5 měsíců na nemocenské a továrním režimem jsem si „zadělal“ na vleklé zdravotní problémy. Nemám iluzi;-)
  –MM–: Ano... něco takového je v Bibli zmíněno. Je tam napsáno, že budou dva dělat totéž (ne takhle doslova, je tam pár konkrétních příkladů) a jeden bude vzat do nebe a druhý ponechán tady na Zemi. Nicméně, pokud jde o tyhle nebezpečné věci, jak píšeš, tak si myslím, že Pán Bůh není nijak lhostejný a pokud jde o to, že by život jednoho závisel na tom druhém, tak to umí vyřešit. Nevím jak, ale věřím, že umí. Taky není Boží prioritou, aby člověk jen tak umřel, ale aby byl zachráněn pro nebe. V tom období od Vytržení to snad ještě půjde (ale nevím jistě), ale bude mnohem těžší se přidat k Bohu. Tak tomu alespoň rozumím já. A to „s pocitem viny“ si nemyslím, že by tak bylo.
  Ten pot tam byl zmíněn proto, že s Božím slovem nemá člověk sílu nějak bojovat a zvrátit ho. Dříve byli lidé zpocení z práce, dneska si práci o něco ulehčili, ale zase se potí kvůli klimatickým změnám, ke kterým přispělo nejspíše plno továrních komínů a smogu. Zkrátka to, že lidi budou dobývat chléb v potu tváře bylo od Boha řečeno a člověk, i když se snaží, tak s tím nic nenadělá. Buď se bude potit u práce, nebo klimatem vzniklým ze zjednodušování výroby.

  Prodleva 8 dní.
  Příspěvek z 22. března v 17:43.
  Morell v něm napsal:

  Když se na to podívám jako mág, ať už si o magii myslíte cokoliv, tak čím více lidí pevně věří v trpký konec světa v plamenech, tím více ho přivolávají, aby se opravdu stal.

  Příspěvek z 22. března v 16:40.
  –MM– v něm napsal:

  Lyli007: Tvé vytřízení a Bochníkovo vytržení, to je totéž? Na první pohled mi to připadá jako různé pojmy, možná se v tom pak zbytečně zamotáváme.

  Citace z Bible připomíná spíš popis záměru, mě zajímá konkrétní prováděcí předpis.

  Teď by se dalo bavit hodiny a hodiny o tom kdy a jak svět skončí, ale já bych ty hodiny přeskočila. Prostě skončí.
  Co když neskončí? Usilovat o konec světa by asi nebylo moc pěkné.

  Příspěvek z 22. března v 16:10, upravený po 6 minutách.
  Lyli007 v něm napsala:

  Vytřízení probíhá průběžně. Když někdo zemře tak (doufám) že nemusí čekat na konec světa aby mohl být „vytřízen“.

  Morell: trochu nechápu co má společného ,že si zlí dělají peklo a průběžné vytřízení.

  –MM–: tak si místo ovcí a kozlů dosaď koně a osli nebo já nevím co

  Příspěvek z 22. března v 16:07.
  –MM– v něm napsal:

  Lyli007: Tyhle příběhy na nic moc neodpovídají… ale můžu to zkusit doplnit:

  „Náhle z davu proklatých kozlů vzhlédl jeden opovážlivec a krále se troufale dotázal: ‚Jak jsme tě měli nakrmit, když jsi nám nedal tak jemné maso, jako ovcím? Jak jsme měli uhasit tvoji žízeň, když naše útroby netvoří mléko? Jak jsme tě měli obléci, když naše bedra nedávají vlnu? Chtěli jsme tě přijmout, ale nebyl jsi dostupný, neb tě ovce přijaly a uvrhly tě do vězení, aby tě tam mohly navštěvovat.‘ Král se dlouze zamyslel, prohlédl si těla ovcí a kozlů, uznal, že věčný oheň nepatří do výbavy moudrého pastýře, a učinil kozla zahradníkem ve své nebeské zahradě.“

  Příspěvek z 22. března v 15:47.
  Morell v něm napsal:

  Vytřízení není nutně až na konci světa, probíhá průběžně a přirozeně. Lidi si sami od sebe hledají lidi, kteří jsou jako oni, s takovými jsou raději a více si s nimi rozumí. Dobří lidé si vzájemě dělají život lepší a zůstávají spolu, naopak zlí lidé si vzájemě dělají peklo ale strach je zase stále drží pospolu. Trochu zjednodušeně, ale lidi sami si mezi sebou dělají nebe a peklo.

  Příspěvek z 22. března v 15:30, upravený po 3 minutách.
  Lyli007 v něm napsala:

  –MM–: Podle mě to „vytřízení“ bude na konci světa. Bude to nějak takhe:

  Až přijde Syn člověka ve své slávě a s ním všichni andělé, posadí se na trůnu své slávy. Všechny národy budou shromážděny před ním a on je oddělí jedny od druhých, jako pastýř odděluje ovce od kozlů. Ovce postaví po své pravici, ale kozly po levici.

  Král tehdy řekne těm po své pravici: ‚Pojďte, vy požehnaní mého Otce, přijměte za dědictví Království, které je pro vás připraveno od stvoření světa. Neboť jsem hladověl a dali jste mi najíst, měl jsem žízeň a dali jste mi napít, byl jsem cizincem a přijali jste mě, byl jsem nahý a oblékli jste mě, byl jsem nemocný a navštívili jste mě, byl jsem ve vězení a přišli jste za mnou.‘

  Těm po své levici tehdy řekne: ‚Jděte ode mě, vy proklatí, do věčného ohně, který je připraven pro ďábla a jeho anděly! Neboť jsem hladověl, a nedali jste mi najíst, měl jsem žízeň, a nedali jste mi napít. Byl jsem cizincem, a nepřijali jste mě, byl jsem nahý, a neoblékli jste mě, nemocný a ve vězení, a nenavštívili jste mě.‘

  Teď by se dalo bavit hodiny a hodiny o tom kdy a jak svět skončí, ale já bych ty hodiny přeskočila. Prostě skončí.

  Příspěvek z 22. března ve 14:59.
  –MM– v něm napsal:

  VelkýBochník: Jak si mám to vytržení představit? Pokud budou třeba dva horolezci, kteří na sebe spoléhají, zdolávat vysokou skálu, a Bůh nějak vycucne jednoho z nich z reality, tak tím toho druhého může zabít. To nezní moc hezky. Pilot letadla, řidič kamionu, chirurg během náročné operace… budou mít před tím vytržením nějaké varování, nebo stráví v nebi zbytek věčnosti s pocitem viny?

  Neporozuměl jsem, s čím souvisí zmínka o potu a chlebu.

  Morell: Plošně dostupná nesmrtelnost je výhodná i pro elitu. Jednak víc hlav víc ví (minimálně současné elity bohatnou zejména díky hlavám), jednak je zbytečně složité zaučovat nové lidi místo starých, jednak se jakékoliv léčebné proceduře lépe vychytají mouchy, když se používá hromadně. Ale to už uhýbáme daleko pryč od křesťanství.

  Příspěvek z 22. března ve 12:28, upravený vzápětí.
  Morell v něm napsal:

  VelkýBochník: Přimíchám se vám do debaty taky, tak se nezlobte.
  Bochníčku, jdi na rok makat do továrny a pak mi řekni, jak málo se tam lidi lopotí. Já jsem ráda, že mode dýchací potíže, co jsem si tam uhnala, přešly za dva měsíce samy od sebe.

  Co se týká nesmrtelnost člověka, tak že by byli nesmrtelní všichni, je podle mě idylka. Spíše si to pro sebe udělá elita a ta se tak odcizí lidem, kteří je brzy budou brát jako bohy. (geneticky se tato elita upraví, takže budou krásní, silní, se schopnostmi, s vysokou inteligencí...) Aby taky ne, protože po pár stoletích bytost nasbírá spoustu vědomostí, pokud se o to alespoň trochu snaží. Navíc tihle kvazibohové budou stále potřebovat tenhle „dobytek“ aby pracoval pro jejich pohodlí.

  Příspěvek z 22. března v 7:58.
  market_love v něm napsala:

  Viky_show: Kříž- Každý má nějaký kříž. A je to znamení spásy!;-)

  Příspěvek z 21. března ve 23:16, upravený po 4 minutách.
  VelkýBochník v něm napsal:

  –MM–: Nevím, jestli se můžu přimíchat do tohoto rozhovoru, takže kdyžtak promiň: Ono v Bibli je, že jednou lidi zažijí vytržení: prostě ti, kteří byli Bohu věrní, tak tu najednou nebudou, namísto toho budou v nebi s Bohem. Nicméně pro ty ostatní už těžko bude možné se do nebe dostat.
  Je zajímavé (to nemám ze své hlavy), že Bůh řekl na začátku Bible po prvním hříchu a při vyhnání z ráje Adamovi, že bude v potu tváře jíst chléb. Dneska je na všechno plno strojů, takže se nějaký člověk už těžko potí při námaze z práce. Ale to slovo pořád platí, protože namísto potu z námahy je tu pot z globálního oteplení, které způsobily všechny ty vymoženosti a udělátka, co se pro dnešní dobu pro usnadnění vyrábí.
  Jsem si jistej, že Boží slovo platí a je jedno, co člověk vymyslí. Nevím, co se stane, pokud vědci přijdou s takovými novinkami, nicméně věřím, že Bůh má věci pod kontrolou a že se všechno stane tak, jak to předpověděl On. Dokladem je příběh Ježíše, kdy plno „věcí“ do toho zkoušelo zasáhnout, ale jen to přispělo k Božímu plánu.

  Příspěvek z 21. března ve 23:07.
  –MM– v něm napsal:

  Legatus: Já jsem si celkem jistý, že té úrovně dosáhne během příštích pěti až dvaceti let (covid tento odhad spíš snižuje). Nejsložitější problém skládání proteinů už je rozluštěný. Takže to je otázka, která se většiny zdejších čtenářů týká, protože jsou nejspíš za únikovou rychlostí smrti – věda jim dokáže oddalovat smrt v průměru rychleji než o rok za rok.

  Pokud bude člověk de facto nesmrtelný a sebevražda je jeden z nejvážnějších hříchů, tak se nedostane nikdy do nebe, ne?

  Příspěvek z 21. března ve 21:55.
  VelkýBochník v něm napsal:

  Viki_show: Ano, byla to smrt a dost krutá. Ale zároveň předpovězená a mělo se to tak stát. Ten kříž není asi ani tak symbolem krutosti smrti, jako spíše toho, co pro nás Ježíš byl schopen udělat;-)

  Příspěvek z 21. března ve 21:47.
  Legatus v něm napsal:

  Jestli se vědě podaří vyřešit drtivou většinu nemocí, tak myslím, že budou všichni spokojeni, ale když vidím aktuální situaci, jak si nedokáže poradit s „obyčejným“ covidem, tak je ta brána k věčnému životu na zemi silně nereálná, osobně nevěřím, že věda někdy dosáhne takové úrovni, ale třeba se mýlím, to ví jen Bůh :-)

  Příspěvek z 21. března ve 21:24.
  Viki_show v něm napsala:

  Já trochu nechápu (nechci tím nikoho urazit) že je všude křest, a je symbolem... Nosí se na krků, je v církvi. Ale vlastně ne to špatný nástroj pomocí kterého zabily toho kdo byl dobrý.... To kdyby ho dali na šibenici, všichni by nosili mini-šibenice? Nechci tím nikoho urazit ale nerozumím tomu

  Příspěvek z 21. března ve 21:20.
  –MM– v něm napsal:

  Legatus: Co když najdeme bránu k věčnému životu i na zemi?

  Až se vědě podaří zlepšit regenerační schopnosti lidského těla takovým způsobem, že zvrátí stárnutí a že dokáže vyřešit drtivou většinu nemocí, změní křesťanství názor na sebevraždu?

  Příspěvek z 21. března ve 21:08.
  Dari v něm napsala:

  Já jsem křťená :)

  Příspěvek z 21. března ve 20:56.
  Legatus v něm napsal:

  Ano, křest je začátek nového života, protože se díky němu smyje dědičný hřích, navíc se křtem vlastně člověk stává součástí církve a Božím dítětem. Bez přijetí křtu nemůže nikdo přijímat žádné jiné svátosti, takže bezvýznamný není, spíš naopak je velmi zásadní.

  Co se týče problematiky o křtu dětí, tak se křtí na víru rodičů, tzn. že rodič musí být praktikující křesťan, aby své dítě vychovával ve víře a seznámil ho se základními principy křesťanského života. Bere tak za něj zodpovědnost, podobnou úlohu by měl mít i kmotr.

  Je to taková škola života tím bych mohl poukázat na srovnání se základní školou, kde rodič také rozhoduje o životu dítěte, tím, že ho tam pošle a neptá se ho, jestli chce chodit do školy (ve většině případů), protože ví že je to pro něj brána k lepšímu vzdělání, křest je zase brána k věčnému životu. :-)

  Prodleva 5 dní.
  Příspěvek z 16. března v 18:57.
  Morell v něm napsal:

  Hmmm, křest, pokud vím je konec bývalého života a začátek nového, takže docela dost významný rituál. Jestli křest něco udělá nebo ne, to je otázka. Pokud ne, je bezvýznamný a zbytečný. Pokud ano, kdo má právo rozhodnout o životě někoho jiného? Zajímavá otázka.

  Příspěvek z 16. března v 18:46.
  Lyli007 v něm napsala:

  Markom: Myslím že když rodič chce od Boha pomoc s výchovou dítěte tak proč ne, a když se pak dítě rozhodne v Boha nevěřit tak mu křest nic neudělá.

  Příspěvek z 16. března v 18:39.
  Morell v něm napsal:

  A kdy přijde?

  Příspěvek z 16. března ve 12:07.
  market_love v něm napsala:

  Protože přijde spasitel a bude soudit živé i mrtvé.

  Prodleva 20 dní.
  Příspěvek z 24. února v 9:40.
  Morell v něm napsal:

  Pořád křesťani čekáte na konec světa?

  Prodleva 5 dní.
  Příspěvek z 18. února ve 22:18.
  Dari v něm napsala:

  Já jsem křťenáO:-)

  Příspěvek z 18. února v 19:45, upravený po 3 minutách.
  Markom v něm napsala:

  Ahoj, já bych chtěla něco dodat.
  Lyli007: (A ještě se chci zeptat, uznáváš křest dětí):
  Já popravně křest dětí moc neuznávám, protože křest by měla být, když člověk chce být v kontaktu s bohem a dělat to co Bůh po nás chce a proto se ten člověk pokřtí (a to malý děti ještě pořádně nevnímají).

  Prodleva měsíc.
  Příspěvek z 4. ledna ve 20:05.
  G0AT v něm napsal:

  Proč věříte v Boha?

  Prodleva 4 měsíce.
  Příspěvek z 5. září 2020 ve 14:17.
  Lyli007 v něm napsala:

  Ahoj, zajímá mě, do jaké církve chodíš? Já k baptistům a chci chodit k evangelikům.
  A ješte se chci zeptat, uznáváš křest dětí?

  Prodleva 2 měsíce.
  Příspěvek z 3. července 2020 v 9:42.
  Colossus v něm napsal:

  Drahá Viktorie,
  chodím na arcibiskupské gymnázium, takže jsem absolvoval to samé co ty. Na škole budete mít i hodiny náboženství, kde ti spoustu vysvětlí nejen z křesťanství, ale i z ostatníhc náboženství. Pokud ne, tak na faře jsou vždy nějaké kurzy. :->

  Statistika…

  Nástěnka:

  Vznikla:
  20. června 2018 v 19:03
  Založil:
  Obsahuje:
  ~ 150 příspěvků
  Moderátor:
  Colossus
  (kulisák)