Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Máte nejasnosti ohledně křesťanství? Ptejte se!

  Nový příspěvek:

  Přispívat mohou jen přihlášení uživatelé.

  Pokud máš účet, přihlas se, pokud ne, můžeš si účet založit.

  Prodleva 10 dní.
  Příspěvek z 24. února v 9:40.
  Morell v něm napsal:

  Pořád křesťani čekáte na konec světa?

  Prodleva 5 dní.
  Příspěvek z 18. února ve 22:18.
  Dari v něm napsala:

  Já jsem křťenáO:-)

  Příspěvek z 18. února v 19:45, upravený po 3 minutách.
  Markom v něm napsala:

  Ahoj, já bych chtěla něco dodat.
  Lyli007: (A ještě se chci zeptat, uznáváš křest dětí):
  Já popravně křest dětí moc neuznávám, protože křest by měla být, když člověk chce být v kontaktu s bohem a dělat to co Bůh po nás chce a proto se ten člověk pokřtí (a to malý děti ještě pořádně nevnímají).

  Prodleva měsíc.
  Příspěvek z 4. ledna ve 20:05.
  G0AT v něm napsal:

  Proč věříte v Boha?

  Prodleva 4 měsíce.
  Příspěvek z 5. září 2020 ve 14:17.
  Lyli007 v něm napsala:

  Ahoj, zajímá mě, do jaké církve chodíš? Já k baptistům a chci chodit k evangelikům.
  A ješte se chci zeptat, uznáváš křest dětí?

  Prodleva 2 měsíce.
  Příspěvek z 3. července 2020 v 9:42.
  Colossus v něm napsal:

  Drahá Viktorie,
  chodím na arcibiskupské gymnázium, takže jsem absolvoval to samé co ty. Na škole budete mít i hodiny náboženství, kde ti spoustu vysvětlí nejen z křesťanství, ale i z ostatníhc náboženství. Pokud ne, tak na faře jsou vždy nějaké kurzy. :->

  Kopčem v něm napsal:

  Ahoj,otázka typu "Jakou barvu oděvu má kněz při svátku sv.Václava" je spíše otázka liturgie a běžný věřící to vědět nemusí.Nehledě na to že i některé protestantské církve také uznávají svátek sv.Václava,a nevím jestli jejich pastoři a kazatelé také také mají nějakou barvu oděvu při svátku sv.Václava.

  sešenčička v něm napsala:

  Viktorie7:
  Ahoj Viki, promiň, ale s tímhle Ti nějak neporadím. Na mích zkouškách náboženství nebylo. Asi bych si o tom hodně četla, už kolikrát mi čtení pomohlo. Rozhodně přeji Tvé sestřenici hodně štěstí při zkouškách.>X<-;-)
  Anet

  Viktorie7 v něm napsala:

  Ahoj,
  tohle není vyloženě nejasnost, spíše mě to zajímá. Dělala jsem přijímací zkoušky na Biskupské gymnázium z páté třídy. Slyšela jsem, že je to dobrá škola, tak proč to nezkusit. Kromě klasických testů z češtiny a matematiky jsem však dělala i test z náboženství. Učila jsem se na něj ze všech možných zdrojů a dokonce jsem i obdržela takovou učebnici přímo od gymnázia s otázkami z předchozích přijímacích zkoušek. Problém byl v tom, že v učebnici byla vždy jen první polovina testů - obecné věci, příběhy z Bible. V den přijímaček jsem celá překvapená přemýšlela nad druhou částí, která byla plná otázek typu: "Jakou barvu oděvu má kněz při svátku sv. Václava" a podobné. Do kostela chodím jen příležitostně s prarodiči a tohle jsem prostě nevěděla a ani jsem nečekala, že tam něco takového bude. Většinu těchto otázek jsem proto vyplňovala podle intuice a tímhle tipováním jsem si získala překvapivé množství bodů. Nakonec jsem se na gymnázium i dostala.

  Dá se podle tvého uvážení nějak naučit tato část? Byla jsem i na přípravném kurzu gymnázia, tenhle byl konkrétně zaměřený na test z náboženství a o ničem takovém tam nepadlo ani slovo (mám ještě pořád schované své poznámky). Nevím, jak bych na tom byla s pravidelným docházením do kostela, možná zkusit navštěvovat nějaký "kroužek" náboženství?

  Tohle už konkrétně není můj problém, protože jak už jsem psala, dostala jsem se. Má sestřenice se chystá na přijímací zkoušky na stejnou školu jako já další školní rok a začíná se stresovat, jak zvládne onu záludnou druhou část testu z náboženství.

  Viktorie

  Příspěvek z 2. července 2020 v 18:44.
  Kopčem v něm napsal:

  Dám praktický příklad:
  Zítra je ve škole písemka a já jsem se neučil i když jsem měl na to dost času.A tak jsem se rozhodl obrátit se na Boha nebo jakéhokoliv svatého aby mi tzv.pomohl,jak to říkali ti lidé na náměstí.Aby prostě zařídil,aby mi jako pomohl,aby ta písemka nebyla,něco se zkrátka stalo něco abych tu pětku nedostal.Konec konců Bůh nám přece pomůže,jak to říkali ti lidé na náměstí.I kdyby se stal zázrak a Bůh by mě skutečně oslovil,protože s Bohem komunikuje pouze Svatý Otec,tak by mi Bůh řekl:"Tak se to nauč,od čeho si myslíš že tady jsi,ty jsi tady od toho,aby jsi si plnil svoje povinnosti k obrazu mému."Takže Bůh nám nepomůže ve všem jak to ti lidé na tom náměstí říkali.

  Příspěvek z 2. července 2020 v 17:44.
  Kopčem v něm napsal:

  Samozřejmě že neznám ale katolíci do mikrofonu na náměstí nekřičí Věřte v Boha se vším vám pomůže.Protože my víme že Bůh nám se vším nepomůže,ale že si musíme pomoci sami ovšem s vírou,samozřejmě,to znamená s pomocí minimálně desatera,které Bůh předal člověku.

  Příspěvek z 2. července 2020 v 17:20.
  Matisek v něm napsal:

  A ty znáš všechny katolíky? 8-D

  Příspěvek z 2. července 2020 v 16:11.
  Kopčem v něm napsal:

  Ahoj,
  ti lidé na tom náměstí zajisté nebyli katolíci ale asi byli z jiné církve.My skutečně víru nikomu nenutíme,k víře dojde člověk sám na základě vlastního poznání.

  Příspěvek z 2. července 2020 v 8:33.
  sešenčička v něm napsala:

  Ahoj,
  Vždycky se mi líbilo na křesťanství, že mi ho nikdy křesťané nevnucovali. Chodím do Biskupského Gymnázia, ale jsem tak napůl věřící. Prostě sama nevím jestli jsem věřící. Někdy třeba jen myslím na to, že Bohovi děkuji za tak dobrou rodinu, ale někdy si prostě mumlám, že nevím. Jednou jsem byla s mamkou na náměstí, ale nebylo to nic příjemného. Tři lidé tam křičeli do mikrofonu - "Věřte v Boha se vším vám pomůže" a takové věci 😒. Prostě se to těm lidem snažili vnutit. Ale tím nesoudím křesťany. Přijde mi blbé, když se hádají nevěřící s věřícími.

  Prodleva 6 dní.
  Příspěvek z 26. června 2020 v 19:03.
  UndiLoveMe69 v něm napsala:

  Prostě že sem to pochopila a že mi to zní líp. Jakože mě samotné.

  Příspěvek z 26. června 2020 v 18:37.
  Colossus v něm napsal:

  Jak jako zní líp?! Vždyť jsem řekl to samé.

  Příspěvek z 26. června 2020 v 18:28.
  UndiLoveMe69 v něm napsala:

  Dobře dobře. To už zní líp.

  Příspěvek z 26. června 2020 v 18:19.
  Colossus v něm napsal:

  Jaká to je kurňa dezimformace? Řekl jsem tam snad, že se to nedělalo, řekl jsem, že je to sporné. Nevkládej mi prosím nevyřčená slova do úst.

  Příspěvek z 26. června 2020 v 18:07.
  UndiLoveMe69 v něm napsala:

  Myslím to s tím chováním křižáků. Proč se tedy ve škole normálně učí že se křižáci chovali špatně atd. ale ty mi tvrdíš že je to desinformace?

  Příspěvek z 26. června 2020 v 17:47.
  Colossus v něm napsal:

  Obsadili Ježíšův hrob, takže tam něco špatného dělali, to si myslíš že to oni obsadili mírově? Ne, lidi v Jerusalémě pořád nežili.
  Jaká dezinformace zas? Na co narážíš? Jak to mohu vědět? Co mohu vědět? Pokud myslíš tyhle historické věci, tak ty jsou volně dostupné v knihovnách a na internetu.
  Bojovat za lásku a mír dělali i spojenci za druhé světové války,takže to vidím jako klad.

  Příspěvek z 26. června 2020 v 17:34.
  UndiLoveMe69 v něm napsala:

  Jako ale ti lidi tam žili a pochybuju že dělali něco špatného. Proč se do toho začali plést křižáci???

  A co když to není dezinformace, hmmm??? Jak to můžete vědět? Řekl vám to snad Bůh????

  A bojovat za lásku a mír je jako souložit za panenství, lol.

  Příspěvek z 26. června 2020 v 17:20.
  Kopčem v něm napsal:

  Takže mám pravduok

  Příspěvek z 26. června 2020 v 17:17, upravený po 2 minutách.
  Colossus v něm napsal:

  Víš, to, že Bůh netancuje tak jak Undi pískáš meznamená, že Bůh nic nedělá. Bůh vidí do budoucnosti i minulosti a ví pravý záměr věcí lépe než kdokoli jiný, takže si stěžovat na to, že tu byl mor a vinit Boha, že nic neudělal je hloupost a bláhovost. Také terminologii křížových výprav a proč byly máš špatně. Křížové výpravy nebyly jen ve Svaté zemi, ale i v Evropě proti např. husitům. Výpravy měli být ve Svaté zemi proti pohanům a muslimům, kteří obsadili Jerusalém a Ježíšův hrob. To, jak se chovali je sporné, vím že po druhé světové válce je začali kritizovat marxisti. Co se týče brutality, rád bych podotkl, že to samé dělali i muslimové s Mohammedem apod., ale tím tyto činy nijak neobhajuji.

  Příspěvek z 26. června 2020 v 17:00.
  Kopčem v něm napsal:

  Dezinformace které šíří právě lidé kteří nevěří.Křižáci byli slušní a udatní rytíři kteří šířili lásku.

  Příspěvek z 26. června 2020 v 16:37.
  UndiLoveMe69 v něm napsala:

  Nezabíjeli??? A proč je teda zmiňováno že křižáci znásilňovali palestinské ženy a zabíjeli děti???? A odkdy jsou palestinci antikrist????

  Příspěvek z 26. června 2020 v 15:59.
  Kopčem v něm napsal:

  Tak v Palestině byli i křesťané a křižáci pouze bránili svatou zemi před antikristem. Křižáci nikoho nezabíjeli,pouze se bránili a chránili křesťany.

  Příspěvek z 25. června 2020 v 19:56.
  UndiLoveMe69 v něm napsala:

  Jenže to nebyli Satanisti ale Židé a palestinci a tak. A proti nim byly vedeny ty výpravy ne? Když mají ti lidi podobné náboženství tak proč je křižáci zabíjeli a obsazovali jejich zemi???

  Příspěvek z 25. června 2020 v 16:30.
  Kopčem v něm napsal:

  UndiLoveMe69:Tak co se týče různých pandemií např.mor atd.Bůh stvořil život na zemi.K tomu aby vůbec život na zemi mohl a i nadále může existovat je nutné aby existovali i bacily nebo viry.Bez bacilů a virů by nemohl život na zemi existovat.Bůh dal člověku schopnost abstraktního uvažování a vyzval člověka aby se sám díky svému abstraktnímu myšlení mohl bránit proti různým epidemiím jako je mor,chřipkové epidemie nebo nově koronavirus.Máme sv.Koronu která když vysliší naše modlitby,tak nám v tomto boji úspěšně pomáhá.Tím že někdo zemře na nějakou nemoc,pak je to vůle Boží a člověk který věří bude spasen.
  Křížové výpravy byly vedené na obranu Boha proti antikristu a satanu který chce zničit život na zemi.Musíme se proti antikristu a satanu naučit bránit stejnémi zbraněmi,a možná i lepšími,které si na nás antikrist a satan vynalezl.$>

  Příspěvek z 25. června 2020 v 11:44.
  UndiLoveMe69 v něm napsala:

  Rodé: A jak jsi byla nemocná? 8-o 8-o

  Příspěvek z 25. června 2020 v 9:34.
  DžungaráčekChlupáček v něm napsala:

  Rodé: to je pravda ok

  Statistika…

  Nástěnka:

  Vznikla:
  20. června 2018 v 19:03
  Založil:
  Obsahuje:
  ~ 150 příspěvků
  Moderátor:
  Colossus
  (kulisák)