Nástěnka přání a stížností + nápady na vylepšení Alíka

Nástěnku založila dne 13. července 2017, je v sekci Vývoj Alíka a obsahuje 689 příspěvků.

Nový příspěvek:

Přispívat mohou jen přihlášení uživatelé.

Pokud máš účet, , pokud ne, můžeš se zaregistrovat.

Příspěvek z 24. května ve 22:08.
–MM– v něm napsal:

Alfa_Beta: Co když se přejmenovaný uživatel přejmenoval proto, aby se vazby na původní přezdívku zbavil? Musel bych mu vysvětlovat, že tam tu předchozí bude mít jen omezenou dobu (ale těžko říct, jak dlouhá by měla být). Nechal bych tedy na něm, jestli si do vizitky napíše, jak se jmenoval dříve.

lidara: Fotbal se píše fotbal. :-)
Nové obecné slovní fotbaly už nevznikají, nebo přesněji řečeno je likviduji. Ty zaběhnuté jsou tolerovatelné.

JáJá1 založil během roku šest nástěnek (z toho jednu jsem mu zamknul). To ti vážně připadá hodně? 8-o
Jsou tu jiní, kteří zakládají tři zbytečné nástěnky denně. Krom toho existuje nástěnka určená pro návrhy pravidel nástěnek – www.alik.cz/n/jak-by-mela-vypadat-pravidla-pro-nastenky. Tamní návrhy skoro nikdo nekomentuje.

Příspěvek z 24. května ve 21:18.
lidara v něm napsala:

Hm, dobré by také bylo smazání nástěnek pouze s názvem „slovní football“ (jo, nevím, jak se píše česky). Jde o to, že jich je tu hodně. Neříkám, kdyby to byla slovní kopaná s postavami nějaké knížky, německá kopaná apod., prostě nějaká tématická, ale nějaké nástěnky jsou čistě klasická slovní kopaná. Však nač tu mít sto stejných nástěnek?

Pak by se hodilo udělat nějaký limit (třeba podle hodností) na zakládání nástěnek. Třeba uživatel Jája1 už trošku spamuje a zakládá hromady nepoužívaných nástěnek.

Příspěvek z 22. května ve 14:06.
Alfa_Beta v něm napsala:

Nemusí to být nutně odkaz... Stačí, aby bylo napsáno, jak se dřív jmenoval.

Příspěvek z 22. května v 8:40.
dennisvet v něm napsala:

To nemůže ani teď, na vizitce má být odkaz na tu starou.

Příspěvek z 21. května ve 20:57.
Rock_Lee13 v něm napsal:

Alfa_Beta: Podle mě to přijde jako dobrý nápad. Takhle by toho nikdo nemohl zneužít.

Příspěvek z 21. května ve 20:39.
Pralinka2 v něm napsal:

Ono sice chodí od uživatelů několik vtipů denně, ale tak asi 90 % jich je opakovaných, někdy to jsou vtipy zveřejněné před pouhými několika dny. A některé jsou zase nevhodné. Takže z nich lze vydat asi tak ten jeden denně. Kdybychom měli přidávat dva denně, museli bychom jich polovinu sehnat sami.

Příspěvek z 21. května v 6:54.
lidara v něm napsala:

Co kdyby se odteď přidávaly dva vtipy denně?
Co kdybyste odteď přidávali dva vtipy denně? (vy)

Příspěvek z 20. května ve 21:41.
Alfa_Beta v něm napsala:

Co takhle, když už existuje změna přezdívky, tak když si jí někdo změní, by se na omezenou dobu pod jeho přezdívkou na vizitce zobrazovalo jeho původní jméno, které by se třeba za měsíc, až bysme si zvykli, že má jinou přezdívku, nějak odmazalo a už se tam nezobrazovalo. Tak například:

Komárek941
(dříve autobusykarlovyvary)

Nebyl by v tom pak takový chaos.

Příspěvek z 11. května v 9:39.
dennisvet v něm napsala:

Jaký výběr? Myslíš jako třeba vybírání na vizitku? Já to myslím přímo jako galerii, jen prohlížení, ne ukládání třeba na profilovku atp.

A co je ten Čumák?

Příspěvek z 9. května ve 4:23.
–MM– v něm napsal:

Ve svém přehledu kamarádů můžete nyní kamarády rovnou odebírat a přidávat. Ještě bych tam chtěl do budoucna dostat narozeniny a možnost seřadit podle narozenin...

Dana395: Opraveno, viz www.alik.cz/p/250704.

dennisvet: Nevím, co myslíš galerií. Stávající výběr obrázků ti nepřipadá jako galerie? To, že tam chybí vyhledávání, chápu, bude časem doděláno, až se přežene ta GDPR smršť...

Příspěvek z 8. května ve 13:15.
Alfa_Beta v něm napsala:

Pravda, to by se hodilo

Příspěvek z 8. května v 10:16.
dennisvet v něm napsala:

Nejde někde najít přímo galerii? A v té vyhledávat třeba podle přezdívek a názvů obrázků..

Příspěvek z 7. května v 15:41.
Alfa_Beta v něm napsala:

Nevíte, čím je, že se kamarádím s 82 uživateli a se mnou se kamarádí 76 uživatelů, ale stejně těch 76 vypadá jako více než těch 82? Zatoulanými to není, kamarádím jen s jedním zatoulaným. Není to jen optická iluze, například délkami přezdívek? A nebo je tam něco jiného?

Příspěvek z 4. května ve 13:04.
Alfa_Beta v něm napsala:

To je zase pravda, ale posílat „nechtěně“ dopisy jinému uživateli, i když je zatoulaný a zablokovaný, není úplně... dobré :-(

Příspěvek z 4. května ve 13:03.
SVETLO v něm napsal:

Divný, ale nejlepší na tom je, že si to ten dotyčný stejně nikdy nepřečte :D

Příspěvek z 4. května ve 13:02.
Alfa_Beta v něm napsala:

Dana395: jo no... :-(:-|

Příspěvek z 4. května v 5:02.
Dana395 v něm napsala:

Mám takový problém.
Když něco napíšu do pošty a nedám tam toho komu to posílám
tak se to odešle nějakému www.alik.cz/u/1562170.
Jmenuje se: ______________________________

Příspěvek z 30. dubna ve 14:06.
dennisvet v něm napsala:

-MM-: právě na to jsem se ptala, takže odpověď byla, že na jejich vizitce bude info o zrušení :), proto díky ;) :)
Špatná vizitka je podle tebe to, že se uživatel dostane na vizitku někoho, kdo tu již dlouho nebyl, pro mě to je přesměrování na neexistující stranku ;)

Příspěvek z 29. dubna v 16:24.
–MM– v něm napsal:

Zjistil jsem, že řazení podle nejnovějšího přidání v přehledu kamarádů nefunguje správně. Je to tím, že si zatím ani neukládáme, kdy k přidání kamaráda došlo, takže jaksi není, podle čeho řadit. :-)
Řadí to teď podle pořadového čísla uživatele, takže výš jsou nověji registrovaní uživatelé, nezáleží na tom, kdy nastalo přidání mezi kamarády.

Příspěvek z 29. dubna v 5:42.
–MM– v něm napsal:

Zprovoznil jsem tu podstránku s přehledem všech kamarádů, o které jsem psal v únoru. Odkaz na ní najdete v menu u své vizitky. Přepínač nastavující dostupnost této stránky pro širokou veřejnost bude v novém formuláři na úpravu osobních údajů (zatím dostupná není).

Příspěvek z 28. dubna v 15:49.
–MM– v něm napsal:

dennisvet: Kam si myslíš, že by tě to mělo hodit, když o tom uživateli nesmíme držet žádné údaje?
Upřesni prosím, co přesně považuješ za špatnou vizitku pro Alíka.

Už teď existují zrušení uživatelé. Pokud se jim nějak dostaneš na vizitku, dočteš se tam pouze, že účet byl zrušen. Šlo by samozřejmě celkem snadno udělat, že podpis pod článkem ani nebude odkaz, ale pak si část autorů bude myslet, že to je vlastnost článku a budou také požadovat, aby u článku neměli odkaz na vizitku. :-)

Příspěvek z 28. dubna v 8:33.
dennisvet v něm napsala:

Ahoj, ještě mám dotaz k té čistce. Když budou uživatelé smazáni, tak kam nás pak hodí třeba jméno (už neexistujícího) autora Alíkoviny? Kdyby nikam, není to moc dobrá vizitka pro Alíka...

Příspěvek z 25. dubna ve 14:30.
SVETLO v něm napsal:

Dobrý, už to jde, děkuji :)

Příspěvek z 25. dubna ve 14:27.
radimf v něm napsala:

-MM-: aha 8-o

Příspěvek z 25. dubna ve 14:26.
–MM– v něm napsal:

Chichuachua: Mělo by to být opravené, zkus prosím. Nasadili jsme omylem rozpracovanou verzi s více úpravami, které ještě nebyly úplně prozkoušené.

dennisvet: Zatoulání umožňuje návrat, to bychom pořád měli nějaká jejich data v databázi, což bez jejich souhlasu nesmíme mít. Budou úplně zrušení. Akorát z uživatelů, kteří byli nějak aktivní, zůstane zablokovaná přezdívka (aby se za ně nemohl někdo vydávat).

radimf: Ještě jsem asi neviděl, že by někdo do vtipů vložil nějaký úplně originální vtip, který sám vymyslel. Je to lidová tvořivost...

Příspěvek z 25. dubna ve 13:48.
Chichuachua v něm napsal:

Nechápu proč, ale nedaří se mi přihlásit na můj první účet s přezdívkou SVETLO. Když zadám heslo, objeví se mi jen prázdná plocha, ale zůstanu nepřihlášený. Stala se někde nějaká chyba, nebo co to způsobuje? :D Btw, moje tajná identita na Alíkovi odhalena :->

Příspěvek z 25. dubna v 5:20.
dennisvet v něm napsala:

V Poradně jsem četla, že bude "čistka" uživatelů. Co se stane s těmi, co nepotvrdí zpracování osob. údajů? Úplně zmizí nebo se snad jen zatoulají?

Příspěvek z 13. dubna ve 13:37.
radimf v něm napsala:

-MM-: to chápu ale co když to někdo skopiruje z netu a pak to trošku změní?

Příspěvek z 13. dubna v 11:04.
–MM– v něm napsal:

radimf: Nahlašovat vtip, který sám správce nechal zveřejnit, mi nepřijde moc užitečné. To by bylo podobně absurdní, jako nahlašovací tlačítko u Alíkoviny. Od nedávné doby mají správci poměrně chytrý nástroj na rozpoznávání kopií, takže u nových vtipů by neměly duplicity hrozit.

dennisvet: U některých uživatelů by „zobrazit vše“ v tom seznamu častých adresátů vygenerovalo velmi dlouhý seznam. Samo jeho sestavení by mohlo být pomalé, proto i ten současný seznam je zaříznutý nejen na nejčastějších 30 lidí, ale i na poslední rok. Snažili jsme se načítání pošty zrychlovat (naposledy dnes v noci), protože patřila mezi nejlínější části Alíka. Je ale pravda, že kdyby se zobrazovalo vše až na vyžádání, tak by asi uživateli nevadilo, že si musí chvilku počkat. Teď jsem si ale zkusil vygenerovat seznam nejčastějších 30 lidí pro Alíka za celou dobu a nestihlo se to během dvou minut. Chtělo by to zřejmě nějaké chytřejší řešení, než tahat to z odeslaných dopisů.

SVETLO: Oddělený seznam kamarádů (jako podstránka vizitky) by ti pro tyto účely nestačil?

aniusia: Mazání příspěvků beze stopy nechci. Správci by pak měli složitější sledování, jestli někdo nenapsal a nesmazal něco nevhodného v době jejich nepřítomnosti.

Příspěvek z 13. dubna v 7:08.
Dana395 v něm napsala:

Já bych tam nedávala možnost nahlásit.
Vždyť se to dá ručně napsat správcům do pošty.