Nástěnka přání a stížností + nápady na vylepšení Alíka

Nástěnku založila dne 13. července 2017, je v sekci Vývoj Alíka a obsahuje 612 příspěvků.

Nový příspěvek:

Přispívat mohou jen přihlášení uživatelé.

Pokud máš účet, , pokud ne, můžeš se zaregistrovat.

Příspěvek z 13. února v 19:21.
dennisvet v něm napsala:

Ahojky, napadlo mě - ve Vtipech jsou často i hádanky (nevtipné), proč třeba nezaložit sekci Hádanky? Vypadalo by to stejně jako Vtipy, jen pod textem nějaké klikátko "Zobrazit řešení" nebo tak nějak.

Příspěvek z 11. února v 5:30.
–MM– v něm napsal:

aniusia: Americký úřad na vymáhání copyrightu před pár lety prohlásil, že pokud hra potřebuje ke svému legálnímu rozběhnutí hardware, který již běžně není k dispozici (typicky diskety), lze nad jejím šířením přimhouřit oči.

Lvího krále jsem také kdysi hrál, byla to na svoji dobu velmi propracovaná hra. Zrovna Disney tedy má z hlediska autorských práv poměrně dlouhé prsty. Když k tomu ještě přičtu, že příští rok uvedou do kin novou hranou verzi Lvího krále... no, nevím. Uvidíme.

Příspěvek z 9. února v 9:42.
aniusia v něm napsala:

-MM-: Děkuji za zvážení :) Zareaguji ještě na bod 4. Možná by mohl být omezený počet nástěnek, které si uživatel smí vytišit. U některých si proměnu na zajímavou debatu moc nedokáži představit (Kolik je hodin, počítání od 1 do nekonečna, atp.). Nebo by místo zmizet mohly třeba zešednout a pořád být k otevření, jen při hledání konkrétní nástěnky by to pomáhalo bezděčně název přeskočit. Ale souhlasím, že je to nejspíš zbytečnost a navíc pracná...

Četla jsem plány - fajn věcičky :) Ještě ke hrám z DOSu - potřebujete k tomu licenci nebo už jsou takové hry veřejně k dispozici? Princ of Persia je poněkud drastický (tedy alespoň mně jako dítěti tak připadal), ale doma ráda hraji v DOSboxu The lion king, tak jestli by to tady náhodou nešlo taky dát :D O co jde se můžeš podívat třeba tady:

Příspěvek z 8. února v 17:16.
–MM– v něm napsal:

Sepsal jsem náčrt plánů: www.alik.cz/o/plany

aniusia: Díky za pochvalu a za nápady.

1. On dopředu nikdo neví, které nástěnky zůstanou opuštěné a kde se rozjede nějaká zajímavá debata. Ale hodila by se funkce pro správce na přesouvání příspěvků... takže by je šlo sesypávat na jednu hromadu dodatečně.

2. Kdybych při zakládání nástěnek vyhledával všechny nástěnky, ve kterých je aspoň jedno slovo, našel bych toho spoustu – zejména v tom tvém příkladu „je“ a „vaše“ by našlo spoustu kousků. Ale jinak souhlasím, že by bylo dobré dostat do zakládání nástěnky nějaké inteligentní vyhledávání... a mít ten formulář členěný, aby člověk nezjistil, že nepotřebuje nástěnku zakládat, až poté, co vymyslí celý úvodní příspěvek.

3. Mazání sebe sama moc podporovat nechci. Vytvářela by se tím pro správce špatně viditelná aktivita. Kdyby bylo mazání dovoleno až po delší době, tak by si toho autor nejspíš většinou nevšiml.

4. Co se týče nějaké filtrace nezajímavých nástěnek (tedy vlastně jakýsi opak oblíbení), z výkonnostních důvodů je lepší, když existuje jeden centrální seznam, který se zobrazuje všem, než když si tisíc lidí nadefinuje milion podmínek a každý pak vidí svůj seznam. Zřejmě máme v tomto ohledu dostatečné rezervy, takže by to asi rychlost serveru moc neovlivnilo. Co když nějaká nástěnka postupně začne být zajímavá a lidi si jí nevšimnou, protože ji odfiltrovali, když začala nezajímavě?

Příspěvek z 8. února v 7:40.
aniusia v něm napsala:

Mimochodem, ještě jsem někomu nepochválila skvělý nápad - počet lidí v klubovně zobrazený přímo na záložce. Čest a chvála! ;)

Příspěvek z 7. února v 19:08.
aniusia v něm napsala:

Tak mi v hlavě hlodá, jak snížit počet zbytečně založených nástěnek (je pravda, že já jich také pár vytvořila).

  1. Možná by bylo fajn mít nějakou připnutou na první stranu a dobře viditelnou nástěnku na inzeráty, prosby, jednopříspěvkové nástěnky a ostatní vykřiky do tmy. Spousta dětí zakládá nástěnku kvůli prostému sdělení "Napište mi do pošty." nebo "Pomohli byste mi s XY"?
  2. Nešlo by nějak upozornit na existující nástěnku při tvoření nové? Představuji si to asi takhle: Tvořím nástěnku "Jaká je vaše oblíbená barva", odkliknu 'vytvořit nástěnku' a zobrazí se mi všechny nástěnky, kterých název obsahuje slova 'jaká', 'je', 'vaše', 'oblíbená' a 'barva'. Podívám se na seznam nástěnek a vidím, že žádná nevypovídá potencionální obsah té mojí a zaklikuji 'Zkontroloval/a jsem si, že podobná nástěnka zatím nebyla vytvořena.' a pak 'vytvořit nástěnku'.
  3. Možná by nebyla úplně na škodu možnost vymazat sebou založenou nástěnku (I když i to je diskutabilní.). Některé nástěnky jsou živé a rozhovor se stále rozvíjí, v jiných (hlavně těch otázkových) stačí, když každý přispěje pouze jednou (Nebudu třeba pět krát do stejné nástěnky psát svoji oblíbenou barvu, pokud se nemění.). Když všichni aktivní uživatele Alíka, kteří měli zájem odpovědět, odpověděli, nástěnka zapadne a tak by ji zakladatel (po uzbírání sumičky odpovědí) mohl odstranit.
  4. Místo bodu 3. by možná docela dobře fungovala možnost skrytí nástěnky, ve které už nemám v plánu odpovídat. Každý si tak vyškrtne to, co ho opravdu nezajímá, a tak není zaplácán zbytečnostma a lépe se tak dohledá pro něj zajímavých nástěnek. V 'seřazení nástěnek' by si pak mohl prohlédnout skryté nástěnky a zase si některou odkrýt. Ještě mě napadá trochu krutá možnost, že až by si např. 50 uživatelů danou nástěnku skrylo, nástěnka by byla vymazána (Ale to raději ne, milovníci odpočítávacích nástěnek by to těžko rozdýchali.).
Příspěvek z 7. února ve 4:21.
klobáska v něm napsal:

–MM–: Vidíš, tak jsem slepej... 8-o Tohohle jsem si vážně nevšiml... ;-D Díky za informaci.

Příspěvek z 7. února ve 2:29.
–MM– v něm napsal:

klobáska: Jestli si chceš označit pohlaví, můžeš si koupit mašličku ]:-)

Před samotným textem příspěvku je sloveso s upraveným příčestím: „napsal“ nebo „napsala“, podle nastaveného pohlaví. Myslím, že docela poctivě rozlišuju rody všude, kde to jde.

Příspěvek z 7. února v 0:56.
klobáska v něm napsal:

Taková drobnost (i když nevím, nakolik by byla drobnost to realizovat) – nešlo by u příspěvku v nástěnkách nějak označit pohlaví přispěvatele? Když chci reagovat na někoho, koho neznám, musím si rozkliknout jeho/její vizitku, abych zjistil, jaký rod mám používat. Nezabere to moc času, pravda, ale přeci jen jsem líný prase a kdyby můj příspěvek mohl být o dva kliky kratší, bylo by to fajn. :-)

Příspěvek z 6. února ve 22:37.
SVETLO v něm napsal:

Jojo, to by šlo, super :)

Příspěvek z 6. února ve 22:21.
Pralinka2 v něm napsal:

Ano, ta podstránka s kompletním výčtem kamarádů včetně zatoulaných by byla fajn.

Příspěvek z 6. února v 19:44.
dennisvet v něm napsala:

SVETLO: psst :D

Příspěvek z 6. února v 19:20.
–MM– v něm napsal:

SVETLO: Minulý týden jsi psal, že na ně brzy zapomeneš, tak kde to vázne? :->

Když jsme oživili zatoulané účty, byl velký nárůst počtu kamarádů na vizitkách spíš neplánovaný vedlejší efekt. Citelně to také zpomalilo načítání vizitek uživatelů, kteří nastřádali během let příliš mnoho kamarádů. Pokud si člověk prochází účty stálých uživatelů, proklikává se skrz kamarády a dostane se velmi často mezi lidi, kteří tu už čtyři roky nebyli, nevrhá to na Alíka moc dobré světlo. Vypadáme jako sociální síť, ze které většina lidí utekla... což je svým způsobem pravda už jen proto, že jde o téměř 18 let fungující web pro děti (uživatelé nám odrůstají), ale tento fakt nemusí být zase tolik na očích :-D

Už delší dobu mám v plánu, že udělám uživatelům podstránku s přehledem kamarádů, která nejspíš nebude veřejně přístupná, na té může být kompletní výčet kamarádů v nějaké přehledné tabulce, včetně zatoulaných. To by mohlo stačit, ne?

Alfa_Beta: Stránku s historií přihlášení bychom zavést mohli. Z bezpečnostních důvodů...

Počet nově registrovaných nikde veřejně zobrazovat nechci, protože jakékoliv prominentně viditelné číslo svádí ke zmanipulování. Nechci mít binec ve statistikách jen proto, že někdo zatoužil udělat rekord :->

Příspěvek z 6. února v 9:55.
SVETLO v něm napsal:

Nojo, tys přišla jen o pár, ale já jich ztratil víc jak třicet :-c

Příspěvek z 5. února v 16:51.
dennisvet v něm napsala:

Taky se mi ti kamarádi smazali!
Plus když jsem je chtěla přidat zpět, nepřidali se.

Příspěvek z 31. ledna ve 20:00.
majdula2000 v něm napsala:

:-D:-D:-D

Příspěvek z 31. ledna v 19:59.
autobusykarlovyvary v něm napsal:

až se alík příště pokazí, tak ho majdula nakopala,. se slovy že to –MM– opraví..
protože je prý alík drzí a dovoluje si majdulu kopat od stolu po 20 minutách neaktivity... že se prý neumí chovat k holkám...
tudíž víte komu za příští závadu poděkovat :) ;-)

Příspěvek z 30. ledna v 16:35.
SVETLO v něm napsal:

A navíc, ještě se tu nedořešilo to odstranění neaktivních uživatelů ze seznamu kamarádů ;-)

Příspěvek z 30. ledna ve 13:04.
Alfa_Beta v něm napsala:

Tam nápad byl pro všechny, vyznělo to, jako kdyby to bylo jenom pro svetlo

Souhlasím, narozeniny uživatelů jsou super

A co dát na titulní stanu, kolik uživatelů se dnes (prostě na každý den) zaregistrovalo?

Příspěvek z 30. ledna ve 12:10.
DžungaráčekChlupáček v něm napsala:

Osudová chyba :-D

Děkuji, už to jde a ty narozeniny uživatelů jsou super

Příspěvek z 30. ledna ve 12:07.
Češtinář v něm napsal:

-MM-: Já už jsem si říkal, co se asi stalo, že se nemůžu dostat na Alíka. Výpadek přišel přesně s úderem dvanácté, takže to působilo dost... osudově :-D.
Ale trvalo to jen chviličku, asi tak minutu a půl.

Příspěvek z 30. ledna ve 12:06.
DžungaráčekChlupáček v něm napsala:

Aha, porad se mj tam ukazuje error

Příspěvek z 30. ledna ve 12:03.
–MM– v něm napsal:

DžungaráčekChlupáček: Ne, to znamenalo, že jsem něco ošklivě rozbil a projevovalo se to jen některým lidem. Před chvilkou jsem to opravil tak, že to měli rozbité všichni :-) ... teď už by ti to mělo fungovat.

Příspěvek z 30. ledna v 11:33.
DžungaráčekChlupáček v něm napsala:

A to error znamená, že se předělává úvodní stránka?

Příspěvek z 30. ledna v 10:57.
Alfa_Beta v něm napsala:

Svelto: Jj

Příspěvek z 30. ledna v 10:48.
SVETLO v něm napsal:

Takový přehled, zkrátka.

Příspěvek z 30. ledna v 10:36.
Alfa_Beta v něm napsala:

Svetlo: jo no

Mám takový nápad, že jak mám na své vizitce ty možnosti co s tebou, tak jedna by byla
„Zkontrolovat si účet“, nebo tak nějak, moc mě nic nenepadá.
Když se na to klikne, tak by tam mohly být informace; např.:

Tento rok jsem navštívil/a (...) vizitek
Celkem jsem navštívil/a (...) vizitek
Moje heslo zkoušelo (...) uživatelů (no nemusí být registrovaní, ale prostě zkoušeli moje heslo, nějak by se to ukládalo)

A podobně

Příspěvek z 30. ledna v 10:15.
SVETLO v něm napsal:

Taky mi vadí, že ze seznamu odebrali uživatele, co už sem nechodí. Přeci jenom, znamenali pro mě něco jako vzpomínku, že Alíka kdysi někdo takový navštěvoval, že jsem si s tím dotyčným psal... Takhle na ně brzy zapomenu, když nebudu mít kde si přečíst jejich přezdívku :(

Příspěvek z 30. ledna v 9:45.
Alfa_Beta v něm napsala:

Oni se ze seznamu kamerádů na vizitce smazali zatoulaní??

Příspěvek z 30. ledna v 7:47.
Mateas v něm napsal:

Tak ted mam malo kamaradu... neslo by nejakym zpusobem vratit, pripadne odlisit, jiz zatoulane kamarady? Preci jenom i ty zatoulane mam rad.