Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Nástěnka přání a stížností + nápady na vylepšení Alíka

  « Novější příspěvky
  CaMiL v něm napsala:

  Proč když omylem kliknu na smajlík (myslím tím třeba reakci na nějaký příspěvek v nástěnce) nemohu ho druhým klikem „vypnout?“
  Takhle se mi stalo, že jsem omylem něco označila, na co jsem vůbec nechtěla reagovat?
  Dá se to nějak zařídit?
  Snad mě chápete :-P
  Děkuju

  panglaq v něm napsal:

  Díky za informaci ohledně seznamu OS dle četnosti užití.

  Příspěvek z 14. listopadu 2022 ve 22:05, upravený 15. listopadu 2022 v 6:33.
  lékařský v něm napsal:

  Tux: A co teprve mazání? :-)
  Opakovaně jsi byl upozorněn na to, že řešení svého programu (nebo diskuzi o operačních systémech) máš provozovat v jiných nástěnkách. Proč to stále řešíš zde?.

  –MM– v něm napsal:

  Padla tu otázka ohledně operačních systémů. Většina čtenářů Alíka používá Android, na druhém místě bývá většinou Windows, občas ho předběhne iOS, pak dlouho nic, pak MacOS, pak dlouho nic, pak Linux.

  YOYO: Sledování (nebo pronásledování) už se řešilo v jiné nástěnce před měsícem, ne?
  V nové klubovně můžu udělat, že si člověk nastaví, jak moc má být v určitou chvíli v klubovně viděn – jestli má čas a chce si popovídat s kamarády (pak by kamarádi mohli vidět indikaci na ceduli), nebo jestli tam je jen na skok a nechce být ani ve veřejně dostupném seznamu, případně správce by se možná mohl úplně schovat.

  Teoreticky by to šlo asi vyrobit už teď, protože seznam stolů i cedule jsou už moje, stejně tak evidence online stavu (zelený puntík pro online, modrý pro chat, můžu tam uložit i informaci navíc).

  panglaq: V klidu. ;-)
  Ankety ještě pořád nejsou hotové, proto ti nešla vložit.

  Tux v něm napsal:

  Kdo tady furt schovává ty příspěvky?! Tohle mi už tak trochu připomíná cenzuru, a nebo diskriminaci daného člověka. Už to vážně trochu přeháníte, ať už to tu skrývá kdokoliv...

  panglaq v něm napsal:

  Díky, že se nemusím trápit alespoň tím, že bych to tu nějak „narušoval“... ...jen dodržovat postup „popis problému a řešení“, že jo.

  ShabadacaG00D v něm napsal:

  panglaq: To není tvoje chyba. Tys navrhl (v dobrém úmyslu) nějaké vylepšení,. což je účelem této nástěnky, nic víc. A to co se to vyvinulo už není chyba tvoje, ale jiných diskutujících...

  Příspěvek z 14. listopadu 2022 ve 21:28, upravený po 20 minutách.
  YOYO v něm napsal:

  Tux,
  ano, já taky už četl tvůj názor na free software a na rozličné operační systémy a další tvé nesouvisející názory, v jiných nástěnkách :)

  Promiň, asi nechápeš, že nemluvím o tvém programu, ale o vylepšení Alíka. To se tady v té nástěnce řeší - funkcionalita přidaná do Alíka ;)
  Tedy něco co by musel udělat přímo MM.

  Jde to udělat dobře a méně dobře (případně špatně a ještě špatněji). Jakékoliv řešení, které nebude řešeno přímo tady na webu, nebude řešit tu otázku soukromí - to sem se snažil vysvětlit tou analogií s roletami. Ať naprogramuješ jakoukoliv věc, tak nezabráníš tomu, aby majdu mohl někdo jiný sledovat nějak jinak. Čekal sem, že to pochopíš a diskuzi o svém programu ukončíš, nebo alespoň přesuneš jinam.

  panglaq,
  tím se netrap. Klidně dál piš různé nápady.. Některé jsou zajímavé! :) Třeba tu jednou někdy přibude něco z toho co si vymyslíš.

  lékařský - tento příspěvek klidně schovej nebo vymaž

  Příspěvek z 14. listopadu 2022 ve 21:08, upravený po 17 minutách.
  panglaq v něm napsal:

  Ó né, já nechci nějaké spory a vyhrožování!:-c Teď se vážně cítím trapně. Je mi velmi líto, pokud za něco můžu, začínám se cítit velmi zoufale. Přiznávám se, že jsem si přišel odpočinout po VELMI náročném dni, jednom z nejtěžších v mém životě a opravdu by mě nenapadlo, že se bude tít toto. Doufám, že nebudu vyhozen z Alíka.;-(

  Co se týče odborných záležitostí, jaké IT řešení je lepší, do toho se montovat opravdu nechci.

  Příspěvek z 14. listopadu 2022 ve 21:02, upravený po 30 minutách.
  Tux v něm napsal:

  YOYO:

  „a pak pokračovala dlouhá a ne moc důležitá diskuze, kterou už jako bych už někdy četl někde jinde...“

  Tak ty taky?!

  „asi nechceme vyloženě systémovou notifikaci vyskakující mimo prohlížeč, že?“

  Už zase?! Opakuji to už asi potřetí, ten program bude fungovat NEZÁVISLE na prohlížeči. Až prohlížeč nahradí roli operačního systému (což se mimochodem nikdy nestane), tak pak se o tom mooožná budu nějak více bavit.

  „Ale k tomu nápadu - Napadlo mě, že by šlo udělat takový upozorňovač, pokud by byl se vzájemným oboustranným souhlasem zůčastněných.“

  Jasně, proč to udělat jednoduše, když to jde také udělat složitě, že jo?!

  YOYO v něm napsal:

  –MM–:
  panglaq chtěl nějaký upozorňovač na to že má kamarády přisednuté v kubovně... a pak pokračovala dlouhá a ne moc důležitá diskuze, kterou už jakobych už někdy četl někde jinde...

  Ale k tomu nápadu - Napadlo mě, že by šlo udělat takový upozorňovač, pokud by byl se vzájemným oboustranným souhlasem zůčastněných.

  Jeden uživatel by musel mít nastaveno druhého v „Dovolit těmto kamarádům aby byli upozornováni na mou přítomnost“ a ten druhý prvního v „Upozornovat na přítomnost těchto kamarádů v klubovně“.

  To upozornění by pak mohlo být formou nějakého puntíku na té ceduli vedoucí do klubovny třeba (podobně jako je upozornění na poštu) - asi nechceme vyloženě systémovou notifikaci vyskakující mimo prohlížeč, že?

  Tux v něm napsal:

  –MM–:

  „Mohl by mi to prosím někdo, kdo je četl, shrnout, co vlastně chtějí vyrábět?“

  Program na hlídání kamarádů v klubovně. Tentokrát už však ale i s veškerým potřebným zabezpečením...

  Příspěvek z 14. listopadu 2022 ve 20:19, upravený po 18 minutách.
  Tux v něm napsal:

  lékařský:

  Nemyslíme, tohle všechno patří k vývoji a řeší se to zrovna tam, kde se to také zrovna řešit začalo, ať v tom pak zbytečně není nepořádek. Není nic horšího, než něco řešit na dvou místech zároveň. Takhle se to v praxi prostě nedělá.

  Navíc dříve se to tady zase až tak moc nedodržovalo, myslím si, že to i ty sám moc dobře víš...


  –MM–:

  „Moc nechápu, o čem poslední příspěvky jsou.“

  Tak to je ale váš problém, ne můj!

  „Krom toho, že to vypadá, že tady Tux vší silou zkouší odklonit téma k hádce o operačních systémech…“

  Cože?! Já jsem jen slušně odpověděl na dotaz ohledně toho, proč se ten program nebude vyvíjet pro „operační systémy“ macOS, Android a iOS! Navíc jsem s tím ani nezačal já a snažil jsem se tomu jakýmkoliv možným způsobem vyhnout. Bohužel k tomu ale stejně i tak došlo, a tak jsem jen a pouze vyjádřil svůj názor na danou věc. Nic víc, nic míň. Takže mě přestaňte obviňovat z něčeho, co není pravda!

  –MM– v něm napsal:

  Moc nechápu, o čem poslední příspěvky jsou. Krom toho, že to vypadá, že tady Tux vší silou zkouší odklonit téma k hádce o operačních systémech…
  Mohl by mi to prosím někdo, kdo je četl, shrnout, co vlastně chtějí vyrábět?

  lékařský v něm napsal:

  Nemyslíte si, že se znovu vzdalujete zase od témata nástěnky? Tématem jsou sice nápady na vylepšení Alíka, ale pokud chcete řešit operační systémy, nebo programy pro Alíka, tak prosím jinam.

  Tux v něm napsal:

  panglaq:

  „A co macOS a mobilní OS?“

  Nebudu nic programovat pro jablíčkáře a pro zprasený operační systém typu macOS. Když už jsme u toho, tak macOS ani není plnohodnotný operační systém...

  Jo a pro operační systémy typu Android a iOS zrovna tak.

  „jinak nevím, jak to mrskneš ně Alíka bez –MM–a, asi Ti dal přístupová práva nebo nějakou možnost, jak „vycvičit“ Alíka.“

  Od –MM–a k vývoji toho programu nic nepotřebuji,
  může mi tak jedině házet klacky pod nohy.

  Příspěvek z 14. listopadu 2022 v 19:51, upravený vzápětí.
  panglaq v něm napsal:

  Jiné OS? Tak v tom případě tu máme ještě operační systém GNU a jeho distribuce. Obávám se však nižšího zájmu ze strany jeho uživatelů o daný program, protože kolik uživatelů z Alíka ho vlastně aktivně používá?
  A co macOS a mobilní OS? (Jen tak mimochodem, co takhle další anketa? ta by ale musela umožňovat více odpovědí - asi napíšu do nástěnky o AZJ.)

  Ten program by se neinstaloval, to už se takhle dnes u desktopových programů nedělá. Věř mi, nebylo nic horšího, než programování instalátorů. Většinou se nad tím strávilo daleko více času, než nad samotným programem. :-D A nebo se šáhlo po něčem hotovém, bohužel však s ne příliš vhodnou licencí...
  Dobře, ale pořád se to musí stáhnout, já vím, že se dnes už většina programů neinstaluje a že instalátoři se dokáží chovat blbě, ač se snaží dělat věci dobře. (A stejně jsem se já vůl o instalaci zmínil.:-D)

  Ani tak ne, dalo by se to stáhnout z externího úložiště, například z OneDrive, navíc by tak k tomu neměl access každý, ale jen ověřený a známý uživatel Alíka.
  Fakt? Už jednou jsme chtěl alíkovské úložiště fotek a –MM– se nechtěl těmto a podobným službám podobat, takže... ...hmmmm... ....jinak nevím, jak to mrskneš ně Alíka bez –MM–a, asi Ti dal přístupová práva nebo nějakou možnost, jak „vycvičit“ Alíka.

  Příspěvek z 14. listopadu 2022 v 19:39, upravený po 3 minutách.
  Tux v něm napsal:

  panglaq:

  „Aha, tak to chápu, a co pro jiné OS?“

  Jiné OS? Tak v tom případě tu máme ještě operační systém GNU a jeho distribuce. Obávám se však nižšího zájmu ze strany jeho uživatelů o daný program, protože kolik uživatelů z Alíka ho vlastně aktivně používá?

  „Mimochodem, to je asi poprvé, co bychom nabízeli nějakou aplikaci, co by se instalovala - zajímavé!“

  Ten program by se neinstaloval, to už se takhle dnes u desktopových programů nedělá. Věř mi, nebylo nic horšího, než programování instalátorů. Většinou se nad tím strávilo daleko více času, než nad samotným programem. :-D A nebo se šáhlo po něčem hotovém, bohužel však s ne příliš vhodnou licencí...

  „V tom případě bychom ale asi na Alíkovi museli mít úplně novou sekci - totiž aplikace ke stažení.“

  Ani tak ne, dalo by se to stáhnout z externího úložiště, například z OneDrive, navíc by tak k tomu neměl access každý, ale jen ověřený a známý uživatel Alíka.

  Příspěvek z 14. listopadu 2022 v 19:28, upravený vzápětí.
  panglaq v něm napsal:

  Aha, tak to chápu, a co pro jiné OS? Mimochodem, to je asi poprvé, co bychom nabízeli nějakou aplikaci, co by se instalovala - zajímavé!8-D
  Userscript - ty jo, co se tu člověk nedozví, to si budu muset vygůglit.8-D8-D

  V tom případě bychom ale asi na Alíkovi museli mít úplně novou sekci - totiž aplikace ke stažení.

  Příspěvek z 14. listopadu 2022 v 19:21, upravený po 3 minutách.
  Tux v něm napsal:

  panglaq:

  Jednalo by se o desktopový program pro operační systémy Windows, nikoliv o nějaké rozšíření prohlížeče, a nebo o userscript.

  panglaq v něm napsal:

  Hmmmm...
  Vzhledem k tomu, že program bude fungovat nezávisle na Alíkovi a bude k němu přistupovat anonymně pomocí protokolu HTTP(S), tak ne. :-D
  Zajímavé.
  Nebude se v tom angažovat, už jednou mi to bohatě stačilo. :-D
  To (na mě) působí, jako bys ho alespoň v něčem neměl rád, ale to tu vááážně nechci rozebírat.;-D
  Navíc ani nevím, jak by se zrovna v tomhle orientovali,
  tohle nejsou weby. :-D
  Nerozumím ti.

  Příspěvek z 14. listopadu 2022 v 19:12, upravený po 7 minutách.
  Tux v něm napsal:

  panglaq:


  „Počkej, ani od –MM–a a YOYa?“

  Vzhledem k tomu, že program bude fungovat nezávisle na Alíkovi a bude k němu přistupovat anonymně pomocí protokolu HTTP(S), tak ne. :-D

  „ale stejně se v tom bude angažovat minimálně –MM–, který za vývoj Alíka zodpovídá.“

  Nebude se v tom angažovat, už jednou mi to bohatě stačilo. :-D


  Navíc ani nevím, jak by se zrovna v tomhle nějak orientovali,
  tohle nejsou weby. :-D

  panglaq v něm napsal:

  Počkej, ani od –MM–a a YOYa? Jako já to chápu, ale stejně se v tom bude angažovat minimálně –MM–, který za vývoj Alíka zodpovídá.:-D

  Tux v něm napsal:

  panglaq:

  Já si do toho programu od nikoho „zkušenějšího“ moc kecat nenechám, to mi věř. :-D Jde mi především hlavně o to, aby vyhovoval vám, uživatelům Alíka, a měli jste z něho radost. :-)

  Příspěvek z 14. listopadu 2022 v 18:53, upravený po 4 minutách.
  panglaq v něm napsal:

  Zkušenější jste vy, co rozumíte IT a Alíkovi, co jiného bych tím myslel? Každopádně často píši nepochopitelné věci.:-( Při vývoji nových funkcích Alíka je sice nejdůležitější vyhovět uživatelům (nejraději bych napsal: Bohu), ale pokud by nebylo vhodné ji realizovat, nezrealizuje se.;-D;-D

  panglaq: (anketa) První Druhá Třetí To…
  Pomozte mi, prosím.

  Tux v něm napsal:

  panglaq:

  Zkušenější? To, jak program bude fungovat, spíše záleží na rozhodnutí běžných uživatelů Alíka, jak to budou chtít.

  „Navíc si myslím, že na Alíkovi nemusíme mít open source věci tam, kde to není vhodné.“

  Tady se ale nebavíme o otevřeném softwaru, ale o svobodném, a nebo o uzavřeném softwaru.


  Ta anketa je dobrý nápad. :-)

  Příspěvek z 14. listopadu 2022 v 18:43, upravený vzápětí.
  panglaq v něm napsal:

  Hm, to zní dobře, ale vy zkušenější se prosím určitě poraďte o nejvhodnějším řešení. Navíc si myslím, ze na Alíkovi nemusíme mít open source věci tam, kde to není vhodné.;-)

  Hmmm, mohl bych sem vložit anketu, jak by si to tedy uživatelé přáli, ale velmi s ní bojuji ve zkušební nástěnce na AZJ, což se opakovaně nezamlouvalo Majdě. No, můžu to zkusit.

  Příspěvek z 14. listopadu 2022 v 18:04, upravený po 6 minutách.
  Tux v něm napsal:

  panglaq:

  „Ještě mě napadlo, že by se tohle sledování dalo nastavit podle stolu a ne podle uživatele.“

  Také by to šlo, to vše ale záleží pouze a jenom na uživatelích Alíka, jak to budou chtít.


  Z výjimečných důvodu jsem protentokrát ochoten napsat program s uzavřeným zdrojovým kódem, kde by tak žádné riziko jednoduchého obcházení nehrozilo. Program by byl navíc dostupný pouze ověřeným a známým uživatelům Alíka, pro ještě větší bezpečnost.

  Příspěvek z 14. listopadu 2022 ve 13:24, upravený po 2 minutách.
  panglaq v něm napsal:

  YOYO, to je fakt dobrá a i vtipná odpověď.:-D Možná by bylo fajn jako řešení nastíněného problému u stolu zařídit, aby tam bylo napsáno, že tam sedí třeba tři uživatelé, kteří si nepřejí prozradit, kdo jsou, ale to by asi vedlo k větrání ze zvědavosti.

  Sysinka v něm napsala:

  Mě napadlo, že je škoda, že autor článku v alikovinach nevidí počet tlapicek, které dostal. Nešlo by, aby je viděl? :)

  Statistika…