Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Nástěnka přání a stížností + nápady na vylepšení Alíka

  « Novější příspěvky
  panglaq v něm napsal:

  Ahoj, do nové klubovny prosím barevně odlišit vykřičník jinak než modře nebo bíle.

  Příspěvek z 1. listopadu 2022 ve 14:47, upravený po 3 minutách.
  panglaq v něm napsal:

  A když přemýšlím o té poště...
  Moc by se mi líbilo, když nahlašuji porušení pravidel, mít v poště fajfku:

  díky čemuž by se u dopisů:

  1. změnila barva (světle červená pro příjemce, žlutá pro odesílatele)
  2. vznikla by z nich souvislá konverzace, ale byla by vidět jen tehdy, když bych zmáčknul: a vyjela by na samostatné stránce (jinak by byly tyhle dopisy v poště stejné jako ostatní, jen by měly jiné barvy)

  Konverzaci by ukončoval správce po vyřešení problému svým čudlem s tím, že by je měl možnost je i navzájem propojovat, ale u propojených konverzací by se ukazovalo, že vznikly sloučením vícero konverzací.

  panglaq v něm napsal:

  Zdravím, co takhle zavést do všech příspěvků možnost komentářů, které uvidím jen já (jako jsou v programovacích jazycích)?

  Prodleva 5 dní.
  panglaq v něm napsal:

  Zdravím, chtěl bych mít ve vtipných možnost nevidět ty, které hsem olikoval či dislikoval a díky tomu je určitě už viděl.

  Příspěvek z 26. října 2022 v 17:19.
  panglaq v něm napsal:

  Aha, tak nic, no.:-|

  Příspěvek z 26. října 2022 v 17:12.
  majdula2000 v něm napsala:

  To by nikdy nemohlo být fér. Kromě věku bych řekla, že by to ovlivňovalo i to, kdo článek napsal. Jestli jako někdo oblíbený, nebo třeba neznámý....

  Příspěvek z 26. října 2022 v 17:00.
  panglaq v něm napsal:

  Jo, co se týče té soutěže o nejlepší Alíkoviny... ...tak ať jako uživatelé nominujeme nějaké Alíkoviny a ty s nejvíce hlasy ať zhodnotí porota, ale ať dostanou nějakou hmotnou odměnu či medaili a né kačky, ať si to užijouB-)

  Jenomtaknekdo v něm napsala:

  mě by se líbilo když by bylo když je člověk přihlášený tak že by mu to hlásilo že má novou poštu i když není na alíkovi

  Příspěvek z 26. října 2022 ve 12:05, upravený po 37 minutách.
  panglaq v něm napsal:

  Ahoj, mám nápad...
  ...Co kdybychom pro vítání nováčků udělali úplně novou sekci s názvem U(v)ítačka, takovou klubovnu, nebo nástněky, nebo klubovnu a nástěnky v jendom?
  ( :-D )

  Dále mě napadlo zobrazovat na vizitkách zatoulaných uživatelů po 7 dní „právě jsem se přitoulal(a)“. ;-D

  Prodleva 9 dní.
  Příspěvek ze 17. října 2022 v 15:20.
  majdula2000 v něm napsala:

  Domnívám se, že pořád platí toto... –MM–: Nyní tady existují různé styly…

  Příspěvek ze 17. října 2022 v 15:14.
  Lidara v něm napsala:

  Ahoj, je někdy v plánu tmavý režim?

  Příspěvek z 16. října 2022 v 10:34.
  lékařský v něm napsal:

  Proč má nápis „nový spam“ nastavený box-shadow a text-shadow? Nejsou to nějaké styly, které utekly od toho červeného kolečka, které značí normální dopisy? 8-o

  Prodleva 2 dny.
  Příspěvek z 14. října 2022 v 19:34, upravený po 22 minutách.
  panglaq v něm napsal:

  Zdravím, dále mě napadlo, aby u srazu byla možnost vyjet si srazy, které se konaly na stejném místě a aby měly svou stránku, kde by byly znázorňovány na mapě.

  Dále v Alíkovinách navrhuji uvádět odhad, jak dlouho bude trvat jejich přečtení.

  panglaq v něm napsal:

  Existuje někdo, kdo si pomyslí „mám jen jeden nový dopis, to mě nezajímá, ale kdyby byly tři, to bych si s chutí početl“? :-)
  Ano, já to jsem. Někdy.:-D

  panglaq v něm napsal:

  Kdyby byl popsaný v technické poradně, nechal bych si ho tam do doby, než to vyřeším, abych na to nezapomněl.
  Mám to tam napsat ještě jednou?:-D

  Příspěvek z 13. října 2022 v 15:49, upravený po 4 minutách.
  panglaq v něm napsal:

  -MM-, tak je to diskuse, ale myslím si, že pokud by něco byli realizovatelné, rád to sám použiji:->

  Drahokamový důl mě začal bavit až teď, mně bavil dřív a pak se mi nějak omrzel.

  Že by děti mohly zadarmo pracovat na učení umělé inteligence, která pak někomu vydělá pěkné peníze? To se mi asi hodně nelíbí. Vyloženě naznačuješ, že stát se dojnou krávou na data je zábava.
  Uznávám, to není dobré.

  I když ke spoustě nápadů mám odmítavý komentář, rád nad nimi přemýšlím. Jsi inspirující bytost, vymýšlej dál. ;-)
  Díky, ha bych ani nechtěl, aby bylo všechno schváleno.

  Jsem rád, že jsi se ozval!:->

  Příspěvek z 13. října 2022 v 15:44.
  –MM– v něm napsal:

  MichP: Není hezké, když je všude zamčeno. Ale nevím, co s tím zmůžeme?
  Také se mi nelíbí, když je někdo prakticky bezdůvodně vykopnutý a pak kvůli tomu odejde z Alíka. :-(

  Možná by měla existovat i nějaká obecnější pravidla pro klubovnu, která vymezí, za co se smí kopat. U lidnatějších stolů by měl fungovat nějaký jiný systém moderování, ale to je debata spíš pro jinou nástěnku.

  panglaq: Hlavně by měl zareagovat i někdo jiný, jestli něco z toho také chce. Protože spousta těch věcí mi připadá jako nápady typu „tohle by šlo vyrobit“, ale u mnoha z nich pochybuji, že bys je ty sám používal, natož někdo jiný. Já raději věnuji čas nápadům typu „tohle by mělo vyrobit, protože to nějak pomůže“.

  Dále mě napadlo, jestli by některé hry typu Drahokamový důl nemohly být ke stažení, aby se daly hrát i offline, třeba bez uložení výsledků a posílání různých věcí na stránky Alíka, ale jen na hraní offline.:-)
  Soudě dle uložených rekordů bych řekl, že Drahokamový důl skoro nehraješ. :-)
  Některé hry by šlo nějak izolovat. Ale pak bych musel řešit, jak je rozběhat na různých platformách (hlavně Android, Windows, Mac OS), to se mi moc nechce. Na webu je pěkné, že pokud je udělaný správně, tak funguje všechno všude.

  když si někdo dá smajlíka do kurzívy, aby se mu skutečně naklopil ve stejném směru jako text
  Možná později. Tam je pak otázka, jestli je má tučnost ztučňovat a barvičky přebarvovat… nevím, no, já spíš pouťové výstřelky v textu krotím.

  U srazů: udělal bych nějaký list prudičů a když by se chtěli přidat na sraz, objevilo by se jim: Jsi považován za prudiče a jsi na seznamu zakázaných lidí na srazy (nebo něco takového).
  Účastníky schvalují správci. Srazů a prudičů není tolik, aby nešlo odmítat účastníky jednotlivě.

  Mohlo by se u nových správců zobrazovat ‚správce v zácviku‘ nebo něco takového?
  Aby na něj kdejaký trol držkoval a zpochybňoval jeho autoritu? Nemohlo. :-D

  našel jsem na facebookové skupině Dotazníky k vyplnění takovou věc, kterou můžete trávit čas, když se chcete zabavit, možná by bylo fajn to dát do her. Zřejmě se jedná o nějaké trénování umělé inteligence
  Že by děti mohly zadarmo pracovat na učení umělé inteligence, která pak někomu vydělá pěkné peníze? To se mi asi hodně nelíbí. Vyloženě naznačuješ, že stát se dojnou krávou na data je zábava.

  navrhuji, že kdyby mi někdo napsal, rozšířila by se mi cedule směrem dolů a viděl bych třeba: Píše Ti: majdula2000, ALX75, Pindulka1
  Není tam místo. Nebudeme odsouvat obsah níž kvůli tomu, že ti přišel dopis – to by ti mohlo ucuknout nějaké tlačítko, na které zrovna chceš kliknout, jen proto, že ti přišla nová pošta.

  když jsme v poště na stránce s číslem větším než 1, dodělal bych tam stejně jako u nástěnek tlačítko ‚Novější příspěvky‘ (u pošty ‚Novější dopisy‘)
  To je dobrý nápad. ok
  Kdyby byl popsaný v technické poradně, nechal bych si ho tam do doby, než to vyřeším, abych na to nezapomněl.

  Dále, když dostanu dopis, aby se mi jejich počet zazávorkoval v okně prohlížeče
  Co přesně ti to číslo řekne? Nějaká indikace, že máš novou poštu, by v titulku stránky (nebo v ikonce) mohla být, ale nevím, jestli má smysl přidávat číslo. Existuje někdo, kdo si pomyslí „mám jen jeden nový dopis, to mě nezajímá, ale kdyby byly tři, to bych si s chutí početl“? :-)

  Dále navrhuji možnost PDF souboru části pošty nebo celé pošty časově od-do, buď s konkrétním uživatelem, více lidmi, nebo se všemi uživateli, se kterými jsme si kdy v poště psal.
  K čemu to potřebuješ? Správci mají možnost vygenerovat různé výpisy pro policii, ne jako PDF, ale jako stránku, kterou si můžou v prohlížeči vytisknout do PDF. Na libovolný dopis (nebo konverzaci dvou lidí) jde odkázat a přečtené dopisy jsou neměnné, takže mít paralelně archiv v PDF nemá moc smysl, pokud ho nechceš autorizovaně posílat úřadům.

  přicházím s docela kontroverzním nápadem - mít možnost u pošty zaškrtnout tlačítko urgence a místo červené tečky s číslem v poště by byla taková zpráva označena kolečkem s jinou barvou, třeba zelenou
  To není zase tak kontroverzní. Je to dobrý nápad, ale postavil bych to opačně – stávající upozornění by bylo pro urgentní zprávy, všechno ostatní by upozorňovalo méně rušivě. Odesílatel by měl mít možnost říct, jestli pospíchá na odpověď. Většina dopisů nespěchá, takže není důvod příjemce rušit. ;-)

  Bylo by to na věci typu ‚rodiče se bijí a já nevím, co mám dělat‘, ‚propadám ve škole, potřebuji pomoc‘ atd. - ano, tohle je spíš do poradny, ale možná nebude vždy poradna na takové věci potřeba.
  Poradna je plná odborníků, kteří studovali školy k tomu, aby dokázali správně a bezpečně poradit v tíživé situaci. Rozhodně neříkám, že si nemůžou pomáhat i neškolení lidé, většina neodborných rad nejspíš je neškodná, ale když tu máme k dispozici profesionální poradnu, tak je lepší obrátit se na ni. Nedoporučoval bych psát tyhle věci v dopisech.

  Ahoj, zavedeme někdy hlasování o nejlepší Alíkoviny, např. 10 nejlepších Alíkovin roku?
  Už teď by šel sestavit žebříček podle hodnocení tlapkami. Nejsme si jistí, že ho sestavovat chceme. Časem nejspíš nějaký výstup z hodnocení vzejde, takže má smysl články tlapkovat, ale ještě nevíme kdy a jaký.

  I když ke spoustě nápadů mám odmítavý komentář, rád nad nimi přemýšlím. Jsi inspirující bytost, vymýšlej dál. ;-)

  Příspěvek z 13. října 2022 v 11:53, upravený vzápětí.
  panglaq v něm napsal:

  Ahoj,
  díky za připomenutí, to máš pravdu.;-)

  Ty jo, to jsem zvědav, jestli sem vůbec přijde –MM– zareagovat.:-D

  majdula2000 v něm napsala:

  Říkalo se, že možnost posílat zprávy několika lidem najednou tady není kvůli řetězovkám...

  Příspěvek z 12. října 2022 ve 20:00, upravený po 88 minutách.
  panglaq v něm napsal:

  Mohlo by se u nových správců zobrazovat „správce v zácviku“ nebo něco takového?

  Dále mít možnost napsat do adresáta dopisu např.:
  majdula2000, Mari1, Pralinka2

  takže se to pošle všem třem, ale každému jednotlivě, jako v e-mailu ;-)

  Příspěvek z 12. října 2022 ve 12:19, upravený v 15:28.
  panglaq v něm napsal:

  Zdravím,

  když jsme v poště na stránce s číslem větším než 1, dodělal bych tam stejně jako u nástěnek talčítko „Novější příspěvky“ (u pošty „Novější dopisy“) - nahoře velvo a červené.:-)

  A taky když si někdo dá smajlíka do kurzívy, aby se mu skutečně naklopil ve stejném směru jako text, jak už to jednou předvedl –MM–.:-D

  Dále, když dostanu dopis, aby se mi jejich počet zazávorkoval v okně prohlížeče, když mám otevřenou poštu, stejně jako v e-mailu, tam mám například:

  Doručené (68)

  Tady bych mohl mít:

  Pošta (2)
  Poznal bych to kouknutím očka podle čísla.;-)

  U srazů: udělal bych nějaký list prudičů a když by se chtěli přidat na sraz, objevilo by se jim: Jsi považován za prudiče a jsi na seznamu zakázaných lidí na srazy (nebo něco takového).

  Dále navrhuji možnost PDF souboru části pošty nebo celé pošty časově od-do, buď s konkrétním uživatelem, více lidmi, nebo se všemi uživateli, se kterými jsme si kdy v poště psal.

  Prodleva 3 dny.
  Příspěvek z 9. října 2022 v 17:16.
  lékařský v něm napsal:

  Tuhle myšlenku má spousta lidí, kteří nemají zrovna přístup k žádnému ze stolů v klubovně. Řešilo se to v nástěnce s roboty a vyšlo z toho, že ačkoliv se spousta lidí setkává s tímto problémem, tak strašně málo lidí věří tomu, že když si přisednou k prázdnému nezamčenému stolu, tak si někdo brzy přisedne k nim. :-(

  Příspěvek z 9. října 2022 v 16:54.
  MichP v něm napsal:

  Jenom taková myšlenka.

  Nemám nic proti tomu když je stůl uzamčený a když někdo napíše tak ho pustí.

  Ale dnes nemám kam přisednout, jeden velký stůl je uzamčený pro nekamarády, tak jsem psal správci klubovny jestli tam můžu, ale z nějakého důvodu mě stůl odmítl.

  Moc se mi to nelíbí. Takhle pak klubovna vypadá divně.

  Příspěvek z 8. října 2022 ve 14:03, upravený po 72 minutách.
  panglaq v něm napsal:

  Jako proč ne?:-D Každý král musí být korunován, ne snad?:-D

  další věc - navrhuji, že kdyby mi někdo napsal, rozšířila by se mi cedule směrem dolů a viděl bych třeba:
  Píše Ti: majdula2000, ALX75, Pindulka1

  Dále mě napadlo, jestli by některé hry typu Drahokamový důl nemohly být ke stažení, aby se daly hrát i offline, třeba bez uložení výsledků a posílání různých věcí na stránky Alíka, ale jen na hraní offline.:-)

  Příspěvek z 8. října 2022 ve 12:12.
  panglaq v něm napsal:

  Ahoj, mám další nápad, jak udělat korunovaci nových správců:

  udělat generátor na animaci - robot by napsal článek s odkazem na animaci, tu si pustíte a za zvuku korunovační hudby bude skákat korunka nad profilovkou uživatele.

  Prodleva 2 dny.
  Příspěvek z 6. října 2022 v 18:34.
  panglaq v něm napsal:

  Dobrá, ale já bych to rád svým návrhem změnil;-D:-D

  Příspěvek z 6. října 2022 v 18:29.
  majdula2000 v něm napsala:

  Přímo u stolu se věk (je-li uvedený) zobrazuje po ťuknutí na přezdívku, při pohledu na celou klubovnu je pod přezdívkou.

  Příspěvek z 6. října 2022 v 18:10, upravený po 2 minutách.
  panglaq v něm napsal:

  Zdravím,

  jen tak mimochodem, jestli se budou vymýšlet nové druhy správců a začnou nám docházet barvy a proužky na korunkách, daly by se odlišovat orotováním, třeba tu korunku převrátit. Na druhou stranu tohle není nic převratného.:-D

  Co se týče nové klubovny, navrhuji do seznamu uživatelů u stolu vpravo závorkovat věk.

  Prodleva 3 dny.
  Příspěvek z 3. října 2022 v 16:22.
  panglaq v něm napsal:

  honzot: No ale pomáhá to AI a dá se tím krátit volná chvíle.

  Příspěvek z 3. října 2022 v 8:01.
  majdula2000 v něm napsala:

  To, že jsou jízdní řády napsaný špatně, by ale měli řešit spíš lidi, kteří mají možnost to opravit, ne? ;-)

  Statistika…

  Nástěnka:

  Vznikla:
  13. července 2017 ve 13:58
  Založil:
  Obsahuje:
  ~ tisíc příspěvků
  Moderátor:
  lékařský
  (správce nástěnek)
  Vánoční šibenice