Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Nástěnka přání a stížností + nápady na vylepšení Alíka

  « Novější příspěvky
  Příspěvek z 9. března 2018 v 17:05.
  dennisvet v něm napsala:

  Myslím, že to se jednou řešilo, ale nevím závěr8-o

  Příspěvek z 9. března 2018 ve 12:12.
  FriedKitten v něm napsal:

  Je možné, ze by se v budoucnu objevil Alík i jako mobilní aplikace?8-o

  Příspěvek z 8. března 2018 ve 22:54.
  dennisvet v něm napsala:

  Prosím vás, nemohlo by jít nějak nastavit, zda chci, aby Lednička vydávala zvuk (Oh yeah) nebo ne? Já zapomínám vypnout zvuk médií a vždycky se strašně leknu..

  Příspěvek z 7. března 2018 ve 20:04.
  dennisvet v něm napsala:

  Tak ji založ :) ale ideálně jako téma, jaké fotky (např. "Fotky - rostliny" nebo tak), jen ty fotografie budeš muset (zatím) posílat přes odkazy;-)

  Příspěvek z 6. března 2018 v 16:46.
  Mataty8 v něm napsala:

  Bylo by super, kdyby byla i nějaká nástěnka do které by se dali dávat fotky

  Příspěvek z 6. března 2018 v 15:27.
  Alfa_Beta v něm napsala:

  Jo no... nástěnek na obyčejný sloví fotbal je celkem 12

  Příspěvek z 6. března 2018 v 10:12.
  dennisvet v něm napsala:

  V nástěnce vidíš, kdo napsal poslední :)

  A mám otázku - když se zamkla nástěnka o počítání do nekonečna, zamknou se i ty obyčejné slovní fotbaly? Teď už se zakládají vylepšené, ale zůstalo spoustu normálních. Stačil by jen jeden obyčejný a další upravené :)

  Prodleva 8 dní.
  Příspěvek z 26. února 2018 v 17:36.
  anulinka396 v něm napsala:

  Chtela bych aby se zobrazilo ze do tvé nastenky nekdo neco pripsal jinak si to musim vzdycky rozkliknou je to chvilka ale i takn

  Příspěvek z 26. února 2018 v 17:27.
  –MM– v něm napsal:

  SVETLO: Je to tak. Neposuzujeme přečtení každé zprávy zvlášť. Pamatujeme si jen čas, kdy si uživatel naposledy prohlédl poštu (a kdy si naposledy prohlédl spam).

  Také je ode dneška možné odeslaný dopis dodatečně upravovat, pokud uběhla od odeslání méně než hodina a pokud je nepřečtený.

  Příspěvek z 26. února 2018 v 16:58.
  SVETLO v něm napsal:

  dennisvet: Myslel jsem po nějaké době :D Ale podle mě to funguje tak, že když si někdo otevře poštu, tak to systém automaticky vyhodnotí, že si všechny zprávy, které mu došly, přečetl, ne? :O

  Příspěvek z 26. února 2018 v 16:53.
  dennisvet v něm napsala:

  SVETLO: nebo mu přišlo víc zpráv a nevšiml si, že tam nějaká zbyla :D nebo zrovna odepisuje :D

  Příspěvek z 26. února 2018 v 16:49.
  SVETLO v něm napsal:

  Zjistil jsem, že jste do pošty přidali skvělou funkci, díky které se dozvíte, jestli si váš dopis daný uživatel přečetl. Suprový nápad R^
  Když někomu pošlu zprávu a zobrazí se mi u ní, že si ji ten dotyčný přečetl a neodpoví mi, tak aspoň budu vědět, že se se mnou nechce bavit :D

  Prodleva 13 dní.
  Příspěvek z 13. února 2018 v 19:21.
  dennisvet v něm napsala:

  Ahojky, napadlo mě - ve Vtipech jsou často i hádanky (nevtipné), proč třeba nezaložit sekci Hádanky? Vypadalo by to stejně jako Vtipy, jen pod textem nějaké klikátko "Zobrazit řešení" nebo tak nějak.

  Prodleva 3 dny.
  Příspěvek z 11. února 2018 v 5:30.
  –MM– v něm napsal:

  aniusia: Americký úřad na vymáhání copyrightu před pár lety prohlásil, že pokud hra potřebuje ke svému legálnímu rozběhnutí hardware, který již běžně není k dispozici (typicky diskety), lze nad jejím šířením přimhouřit oči.

  Lvího krále jsem také kdysi hrál, byla to na svoji dobu velmi propracovaná hra. Zrovna Disney tedy má z hlediska autorských práv poměrně dlouhé prsty. Když k tomu ještě přičtu, že příští rok uvedou do kin novou hranou verzi Lvího krále... no, nevím. Uvidíme.

  Prodleva 2 dny.
  Příspěvek z 9. února 2018 v 9:42.
  Aniusia v něm napsala:

  -MM-: Děkuji za zvážení :) Zareaguji ještě na bod 4. Možná by mohl být omezený počet nástěnek, které si uživatel smí vytišit. U některých si proměnu na zajímavou debatu moc nedokáži představit (Kolik je hodin, počítání od 1 do nekonečna, atp.). Nebo by místo zmizet mohly třeba zešednout a pořád být k otevření, jen při hledání konkrétní nástěnky by to pomáhalo bezděčně název přeskočit. Ale souhlasím, že je to nejspíš zbytečnost a navíc pracná...

  Četla jsem plány - fajn věcičky :) Ještě ke hrám z DOSu - potřebujete k tomu licenci nebo už jsou takové hry veřejně k dispozici? Princ of Persia je poněkud drastický (tedy alespoň mně jako dítěti tak připadal), ale doma ráda hraji v DOSboxu The lion king, tak jestli by to tady náhodou nešlo taky dát :D O co jde se můžeš podívat třeba tady:

  Příspěvek z 8. února 2018 v 17:16.
  –MM– v něm napsal:

  Sepsal jsem náčrt plánů: www.alik.cz/o/plany

  aniusia: Díky za pochvalu a za nápady.

  1. On dopředu nikdo neví, které nástěnky zůstanou opuštěné a kde se rozjede nějaká zajímavá debata. Ale hodila by se funkce pro správce na přesouvání příspěvků... takže by je šlo sesypávat na jednu hromadu dodatečně.

  2. Kdybych při zakládání nástěnek vyhledával všechny nástěnky, ve kterých je aspoň jedno slovo, našel bych toho spoustu – zejména v tom tvém příkladu „je“ a „vaše“ by našlo spoustu kousků. Ale jinak souhlasím, že by bylo dobré dostat do zakládání nástěnky nějaké inteligentní vyhledávání... a mít ten formulář členěný, aby člověk nezjistil, že nepotřebuje nástěnku zakládat, až poté, co vymyslí celý úvodní příspěvek.

  3. Mazání sebe sama moc podporovat nechci. Vytvářela by se tím pro správce špatně viditelná aktivita. Kdyby bylo mazání dovoleno až po delší době, tak by si toho autor nejspíš většinou nevšiml.

  4. Co se týče nějaké filtrace nezajímavých nástěnek (tedy vlastně jakýsi opak oblíbení), z výkonnostních důvodů je lepší, když existuje jeden centrální seznam, který se zobrazuje všem, než když si tisíc lidí nadefinuje milion podmínek a každý pak vidí svůj seznam. Zřejmě máme v tomto ohledu dostatečné rezervy, takže by to asi rychlost serveru moc neovlivnilo. Co když nějaká nástěnka postupně začne být zajímavá a lidi si jí nevšimnou, protože ji odfiltrovali, když začala nezajímavě?

  Příspěvek z 8. února 2018 v 7:40.
  Aniusia v něm napsala:

  Mimochodem, ještě jsem někomu nepochválila skvělý nápad - počet lidí v klubovně zobrazený přímo na záložce. Čest a chvála! ;)

  Příspěvek z 7. února 2018 v 19:08.
  Aniusia v něm napsala:

  Tak mi v hlavě hlodá, jak snížit počet zbytečně založených nástěnek (je pravda, že já jich také pár vytvořila).

  1. Možná by bylo fajn mít nějakou připnutou na první stranu a dobře viditelnou nástěnku na inzeráty, prosby, jednopříspěvkové nástěnky a ostatní vykřiky do tmy. Spousta dětí zakládá nástěnku kvůli prostému sdělení "Napište mi do pošty." nebo "Pomohli byste mi s XY"?
  2. Nešlo by nějak upozornit na existující nástěnku při tvoření nové? Představuji si to asi takhle: Tvořím nástěnku "Jaká je vaše oblíbená barva", odkliknu 'vytvořit nástěnku' a zobrazí se mi všechny nástěnky, kterých název obsahuje slova 'jaká', 'je', 'vaše', 'oblíbená' a 'barva'. Podívám se na seznam nástěnek a vidím, že žádná nevypovídá potencionální obsah té mojí a zaklikuji 'Zkontroloval/a jsem si, že podobná nástěnka zatím nebyla vytvořena.' a pak 'vytvořit nástěnku'.
  3. Možná by nebyla úplně na škodu možnost vymazat sebou založenou nástěnku (I když i to je diskutabilní.). Některé nástěnky jsou živé a rozhovor se stále rozvíjí, v jiných (hlavně těch otázkových) stačí, když každý přispěje pouze jednou (Nebudu třeba pět krát do stejné nástěnky psát svoji oblíbenou barvu, pokud se nemění.). Když všichni aktivní uživatele Alíka, kteří měli zájem odpovědět, odpověděli, nástěnka zapadne a tak by ji zakladatel (po uzbírání sumičky odpovědí) mohl odstranit.
  4. Místo bodu 3. by možná docela dobře fungovala možnost skrytí nástěnky, ve které už nemám v plánu odpovídat. Každý si tak vyškrtne to, co ho opravdu nezajímá, a tak není zaplácán zbytečnostma a lépe se tak dohledá pro něj zajímavých nástěnek. V 'seřazení nástěnek' by si pak mohl prohlédnout skryté nástěnky a zase si některou odkrýt. Ještě mě napadá trochu krutá možnost, že až by si např. 50 uživatelů danou nástěnku skrylo, nástěnka by byla vymazána (Ale to raději ne, milovníci odpočítávacích nástěnek by to těžko rozdýchali.).
  Příspěvek z 7. února 2018 ve 4:21.
  klobáska v něm napsal:

  –MM–: Vidíš, tak jsem slepej... 8-o Tohohle jsem si vážně nevšiml... ;-D Díky za informaci.

  Příspěvek z 7. února 2018 ve 2:29.
  –MM– v něm napsal:

  klobáska: Jestli si chceš označit pohlaví, můžeš si koupit mašličku ]:-)

  Před samotným textem příspěvku je sloveso s upraveným příčestím: „napsal“ nebo „napsala“, podle nastaveného pohlaví. Myslím, že docela poctivě rozlišuju rody všude, kde to jde.

  Příspěvek z 7. února 2018 v 0:56.
  klobáska v něm napsal:

  Taková drobnost (i když nevím, nakolik by byla drobnost to realizovat) – nešlo by u příspěvku v nástěnkách nějak označit pohlaví přispěvatele? Když chci reagovat na někoho, koho neznám, musím si rozkliknout jeho/její vizitku, abych zjistil, jaký rod mám používat. Nezabere to moc času, pravda, ale přeci jen jsem líný prase a kdyby můj příspěvek mohl být o dva kliky kratší, bylo by to fajn. :-)

  Příspěvek z 6. února 2018 ve 22:37.
  SVETLO v něm napsal:

  Jojo, to by šlo, super :)

  Příspěvek z 6. února 2018 ve 22:21.
  Pralinka2 v něm napsal:

  Ano, ta podstránka s kompletním výčtem kamarádů včetně zatoulaných by byla fajn.

  Příspěvek z 6. února 2018 v 19:44.
  dennisvet v něm napsala:

  SVETLO: psst :D

  Příspěvek z 6. února 2018 v 19:20.
  –MM– v něm napsal:

  SVETLO: Minulý týden jsi psal, že na ně brzy zapomeneš, tak kde to vázne? :->

  Když jsme oživili zatoulané účty, byl velký nárůst počtu kamarádů na vizitkách spíš neplánovaný vedlejší efekt. Citelně to také zpomalilo načítání vizitek uživatelů, kteří nastřádali během let příliš mnoho kamarádů. Pokud si člověk prochází účty stálých uživatelů, proklikává se skrz kamarády a dostane se velmi často mezi lidi, kteří tu už čtyři roky nebyli, nevrhá to na Alíka moc dobré světlo. Vypadáme jako sociální síť, ze které většina lidí utekla... což je svým způsobem pravda už jen proto, že jde o téměř 18 let fungující web pro děti (uživatelé nám odrůstají), ale tento fakt nemusí být zase tolik na očích :-D

  Už delší dobu mám v plánu, že udělám uživatelům podstránku s přehledem kamarádů, která nejspíš nebude veřejně přístupná, na té může být kompletní výčet kamarádů v nějaké přehledné tabulce, včetně zatoulaných. To by mohlo stačit, ne?

  Alfa_Beta: Stránku s historií přihlášení bychom zavést mohli. Z bezpečnostních důvodů...

  Počet nově registrovaných nikde veřejně zobrazovat nechci, protože jakékoliv prominentně viditelné číslo svádí ke zmanipulování. Nechci mít binec ve statistikách jen proto, že někdo zatoužil udělat rekord :->

  Příspěvek z 6. února 2018 v 9:55.
  SVETLO v něm napsal:

  Nojo, tys přišla jen o pár, ale já jich ztratil víc jak třicet :-c

  Příspěvek z 5. února 2018 v 16:51.
  dennisvet v něm napsala:

  Taky se mi ti kamarádi smazali!
  Plus když jsem je chtěla přidat zpět, nepřidali se.

  Prodleva 5 dní.
  Příspěvek z 31. ledna 2018 ve 20:00.
  majdula2000 v něm napsala:

  :-D:-D:-D

  Příspěvek z 31. ledna 2018 v 19:59.
  autobusykarlovyvary v něm napsal:

  až se alík příště pokazí, tak ho majdula nakopala,. se slovy že to –MM– opraví..
  protože je prý alík drzí a dovoluje si majdulu kopat od stolu po 20 minutách neaktivity... že se prý neumí chovat k holkám...
  tudíž víte komu za příští závadu poděkovat :) ;-)

  Příspěvek z 30. ledna 2018 v 16:35.
  SVETLO v něm napsal:

  A navíc, ještě se tu nedořešilo to odstranění neaktivních uživatelů ze seznamu kamarádů ;-)

  Statistika…