Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Nástěnka přání a stížností + nápady na vylepšení Alíka

  « Novější příspěvky
  Příspěvek z 18. ledna 2018 ve 14:59.
  DžungaráčekChlupáček v něm napsala:

  Lepší než nic ;-)

  Příspěvek z 17. ledna 2018 ve 20:21.
  Veryfr v něm napsala:

  Bápa: mě taky :-Q

  Příspěvek z 17. ledna 2018 ve 20:08.
  Bápa v něm napsala:

  Štve mě, že nově z nějakého důvodu nemůžeš poslat více příspěvků do nástěnky po sobě:-Q

  Příspěvek z 17. ledna 2018 v 19:16.
  –MM– v něm napsal:

  Zdvojení zpráv v klubovně způsobuje můj pokus o opravu té předchozí chyby, kdy každá patnáctá zpráva po nějaké době zmizela. Moje oprava to bohužel neopravila, ale způsobila, že se každá patnáctá zpráva zobrazuje dvakrát... a pak po dalších patnácti zprávách jedna z té dvojice zmizí. Je to sice pořád špatně, ale už se aspoň neztrácejí zprávy, tak jsem to v tomto stavu nechal :->

  největší_smíšek: Protože Deníček víceméně nikdo nepoužíval. Časem ho obnovíme, ale zatím si nejsme úplně jistí, v jaké podobě, protože nám ta předchozí verze přišla skoro k ničemu. Když už to budeme dělat, tak ať to má smysl.

  Mateas: Ano, chtělo by to zlepšit zobrazení v mobilu, aby člověk mohl kdekoliv a kdykoliv připsat na nástěnku nápad dřív, než ho zapomene :-)

  Starosta: O mazání vlastních příspěvků proběhla poměrně bouřlivá diskuse v srpnu v té nesmyslné nástěnce, kam lidi píšou co nejvíc příspěvků. Docela to tam zapadalo mezi ostatním balastem. Já jsem tam psal toto:

  „Podle mě by měl mít zakladatel nástěnky právo stanovit nějaká pravidla, ale ne je vymáhat. Měl by být v té nástěnce zákonodárce, nikoliv diktátor. Právo mazat vytváří zbytečně konfliktní situace – jsou tu osoby, které se navzájem moc nemusí – a dát kterékoliv z nich zbraň, aby ze své nástěnky bez dozoru likvidovala svojí sokyni, mi přijde jako chyba. Autoři příspěvků, kteří neporušují pravidla, by neměli mít strach o přežití svých textů na žádné nástěnce, jejich právo (a tedy i právo čtenářů na přečtení takových příspěvků) má prostě přednost. Nástěnka slouží všem, ne jen zakladateli.“

  Tehdy se mnou nesouhlasila ÁjaNeumannová:
  Pokud založím nástěnku, určím si pravidla a ano chci je domáhat. Od toho pravidla jsou. Pokud člověk daná pravidla nástěnky (nebo i Alíka-
  píše vulgární výrazy apod.) nedodržuje, redaktor jednoduše jeho komentář smaže. Dříve měl redaktor/zakladatel nástěnky tu moc na své nástěnce mazat všechny příspěvky. Já osobně nikdy nezažila, že by toho někdo zneužíval a to jsem tady na Alíkovi už nějakou dobu. Podle mě to fungovalo. Možnost volného mazání příspěvků bych redaktorovi vzala až kdyby své moci zneužíval.

  Já jsem jí oponoval:
  „Pravidla jsou objektivní metr, podle kterého by měl být kdokoliv schopný určit, co jim vyhovuje a co ne. Pokud o bytí a nebytí rozhoduje subjektivně jednotlivec, tak je jedno, jestli jsou zveřejněna nějaká pevná pravidla, je to prostě jeho absolutní monarchie, středověk.
  Nedávno tady padl návrh, že by zakladatel nástěnky mohl někomu konkrétnímu zakazovat vstup, nesetkalo se to s příliš dobrou odezvou. Co se týče zneužití pravomoci, jak se pozná? A jak se poznávalo dřív, když ta smazaná věc není vidět? Správci by měli pravidelně kontrolovat výjezd smazaných příspěvků a u každého posoudit, jestli neodporoval místním pravidlům nástěnky, odkud pocházel? Nebo budeme doufat, že se každý poškozený ozve? O tom, že ho někdo smazal, se ani nemusel dozvědět. Nemáme jasná data o tom, jak to vlastně fungovalo dřív.“

  Pak tam ještě Češtinář psal, že příspěvek by se nemusel mazat zcela, ale jen nahradit informací, že ho zakladatel smazal, a ještě zmínil, že díky té pravomoci dřív nevadily duplicitní nástěnky, protože se lišily v tom, kdo a jak je moderoval. Což mě přivedlo k úvaze, že v různě moderovaných nástěnkách by stejně největší šance na dlouhodobé přežití měly ty nástěnky, které jasně oznamují správně vyvážená pravidla a kde zakladatel nemaže svévolně... takže by bylo jedno, kdo konkrétně maže, protože de facto vládnou zejména ta pravidla.

  Příspěvek z 17. ledna 2018 v 18:08.
  Veryfr v něm napsala:

  DžungaráčekChlupáček: mě taky

  Příspěvek z 17. ledna 2018 v 18:07.
  DžungaráčekChlupáček v něm napsala:

  Když jsem v klubovně a něco napíšu tak se mi to někdy napíše 2x

  Příspěvek z 17. ledna 2018 v 16:35.
  největší_smíšek v něm napsala:

  Myslím, že tady deníček kdysi byl. Proč už není? Bylo to ještě jak tady byly ty ikonky tak dokola, nevím, jestli si to někdo pamatujete (jak je to vůbec dávno?) www.hernimag.cz/assets/clanky/2007-11/clanek00146/upload/photo/alik%5fkamaradi.JPG

  Příspěvek z 17. ledna 2018 ve 14:49.
  on1 v něm napsal:

  Kdy bude denicek?:-(

  Příspěvek z 17. ledna 2018 ve 14:35.
  Mateas v něm napsal:

  Jeste dopoledne jsem vedel o uzasnem napadu... a ted musim konstatovat, ze uz si ho absolutne nepamatuju.

  Příspěvek z 17. ledna 2018 ve 14:29.
  franzi v něm napsala:

  Taky bych to nezaváděla.... a mazat nástěnky mohou správci :)

  Příspěvek z 17. ledna 2018 ve 13:44.
  SVETLO v něm napsal:

  To mi nepřijde zrovna jako dobrý nápad, někteří uživatelé tu s druhými moc nevychází a kdyby autorovi přispěl do nástěnky někdo, s kým si tu moc nerozumí, smazal by mu ten příspěvek schválně, i kdyby třeba souvisel s tématem.

  Příspěvek z 17. ledna 2018 v 5:50.
  Starosta v něm napsal:

  tak to je supér alespoň nebudou ty nástěnky plné blbostí a pořád samých smajlíků.
  MM a zavedeš funkci mazání příspěvků pro zakladatele nástěnek??Např založím nástěnku a když se nebude komentář týkat tématu,tak abych to mohl smazat i já jako zakladatel nástěnky.A nebo rovnou tu nástěnku celou zrušit bez žádání správce, aby mi jí smazal.

  Už se těším na ty odznáčky.

  Příspěvek z 17. ledna 2018 ve 3:05.
  –MM– v něm napsal:

  Nástěnky měly jednominutovou keš, takže zábrana proti navazujícím příspěvkům občas nezafungovala správně. Už je to opravené.

  Zavedl jsem pro správce pohodlnou funkci na hromadné mazání.

  Příspěvek z 16. ledna 2018 ve 22:12.
  SVETLO v něm napsal:

  Když teď chci ale odpovědět žofce v jedné nástěnce, tak mi to ten systém nedovolí :D
  Upraveno: Dobrý, už to jde.

  Příspěvek z 16. ledna 2018 ve 21:19.
  Češtinář v něm napsal:

  Aha, jde.

  Příspěvek z 16. ledna 2018 ve 21:19.
  Češtinář v něm napsal:

  A znovu. A radimf taky, oběma se jim povedlo odeslat hned dva příspěvky těsně za sebou.
  Jak to? Mně to třeba nejde.

  Příspěvek z 16. ledna 2018 ve 21:15.
  Veryfr v něm napsala:

  radimf: aha

  Příspěvek z 16. ledna 2018 ve 21:15.
  radimf v něm napsala:

  Veryfr: aby uživatelé nespamovali ;-)

  Příspěvek z 16. ledna 2018 ve 20:54.
  Veryfr v něm napsala:

  a proč je to omezené ??

  Příspěvek z 16. ledna 2018 ve 20:54.
  Veryfr v něm napsala:

  Češtinář: ale už mi to nejde ;-( super že jsi mě tam napsal R^ :D

  Příspěvek z 16. ledna 2018 ve 20:45.
  Češtinář v něm napsal:

  -MM-: Zřejmě má ta nová funkce nějaké díry. V této nástěnce se Veryfr před chvílí podařilo odeslat hned 3 příspěvky těsně za sebou: www.alik.cz/n/tak-schvalne-kdo-napise-nejvice-prispevku

  Příspěvek z 16. ledna 2018 v 15:19.
  SVETLO v něm napsal:

  Super, na tu funkci jsem tak dlouho čekal! :) R^

  Příspěvek z 16. ledna 2018 v 11:52.
  dennisvet v něm napsala:

  Ah, tak to je super ;)

  Příspěvek z 16. ledna 2018 v 11:12.
  –MM– v něm napsal:

  dennisvet: Aha, já rozbil přispívání do prázdných diskusí... opraveno.

  Pokud tvůj příspěvek není v nástěnce jako poslední a uběhlo méně jak dvacet minut, tak přispět můžeš. Jde skutečně jen o zabránění tapetující sekvenci...

  Příspěvek z 16. ledna 2018 v 10:04.
  dennisvet v něm napsala:

  Jdu to hned vyzkoušet :D a jak je myšlené to posílání více příspěvků? Jako že můžu přispět do nástěnky jen jednou za 20minut? Nebo jednou za dvacet minut, ale pokud by mezitím někdo napsal, můžu hned? To by bylo lepší (myslím).

  A teď jsem si četla ještě článek od unous o třídění, ale nejde mi napsat komentář - není tam, kam psát. Nějaká rada?

  Příspěvek z 16. ledna 2018 ve 3:21.
  –MM– v něm napsal:

  Zavedl jsem možnost dodatečné úpravy příspěvků v nástěnkách, diskusích i redakčních rozpravách do 20 minut po odeslání příspěvku. (Redakční rozpravou se rozumí neveřejná diskuse mezi redakcí Alíkovin a autorem, tu jsem zavedl před měsícem.)

  Zároveň také teď znemožňuji vložit víc příspěvků těsně za sebou v rámci té dvacetiminutové lhůty.

  Pokud si chcete upravování vyzkoušet, nevkládejte prosím nesmyslné příspěvky do této nástěnky.

  PejsekNelinka: To jsme dva :-)

  Příspěvek z 14. ledna 2018 ve 21:30.
  PejsekNelinka v něm napsala:

  A ty odznáčky by vypadaly jak? Nějak si to nedovedu představit ... :-) Díky

  Příspěvek z 14. ledna 2018 ve 21:15.
  –MM– v něm napsal:

  autobusykarlovyvary: Byla to taková jakoby stránka? No, konkrétně to byla titulní stránka celého Alíka :->

  Svátek a den na ní máš i teď, akorát ten počet uživatelů ne. Přijde mi celkem zbytečný. Býval tady nejspíš jen proto, že ho měly konkurenční Majáky, bylo to číslo, kterým se ten lepší z webů mohl chlubit. Ale Majáky už dávno neexistují, není, s kým se poměřovat. (Pro pořádek podotýkám, že v naší kategorii webů je větší než Alík jen Déčko.)

  Čím dál hůř se také definuje, co to znamená, že tu člověk je. Kdysi vesměs všechny weby používaly přihlašování na 20 minut, dnes se drtivá většina uživatelů přihlašuje natrvalo... ale to, že je živé přihlášení, neznamená, že tu člověk skutečně je. Ani to, že má otevřenou stránku v prohlížeči, nic neznamená, já tu mám některé weby otevřené několik měsíců a nekoukám na ně. Vím, že na původním Alíkovi se s tím číslem v předchozích letech všelijak šachovalo, aby vypadalo hezky, ne aby měřilo správně :-)

  Zelené světélko u jména, které lidi mají třeba tady na nástěnkách, je odvozené od toho, že během poslední půlhodiny nalistovali nějakou stránku (a neodhlásili se). Počet lidí se zeleným světélkem by šel ukazovat. Ale k čemu by to bylo? Aby si člověk, který na Alíka přijde někdy dopoledne, řekl „teď je tu málo lidí, přijdu za dvě hodiny“? To tu pak dopoledne nebude nikdo, protože si celá tlupa lidí, kteří by si tu mohli spolu povídat, jednotlivě řekne „nikdo tu není, jdu pryč“. Chápu, že by to byla zajímavá informace, ale pro život webu je lepší, když to číslo nikdo z vás neví. Já ho vím a mám z něj obvykle radost, tak z něj můžete mít také radost :->

  kebaba: Až předělám stránkování, bude v něm odkaz na poslední stranu.

  Mateas: Pokud budu historii úprav ukládat, bude dostupná jen správcům.

  dennisvet: Přemýšlím, že bych i hodnosti předělal na odznáčky. Aby bylo jasnější, že nemají žádný speciální význam :-)
  Na nové vizitce by si pak člověk mohl určit, kterými odznáčky se pochlubí světu.

  Příspěvek z 14. ledna 2018 v 18:09.
  _kebaba_ v něm napsala:

  Asi se to tu uz resilo, mozna jsem to psala i ja, nevim, ale uvitala bych, kdybych namisto listovani po 5 (nebo kolika) strankach v nastenkavh mohla rovnou preskocit na konec. Pokud vim, na konec se dostanu jen kdyz zadam cislo stranky do adresy, nemuzu prece vedet, kolik stranek existuje

  Příspěvek z 14. ledna 2018 v 18:05.
  FriedKitten v něm napsal:

  A taky, aby ty příspěvky dávaly smysl a nebylo by to třeba jen jedno slovo nebo auhaihaivhjd nebo jen smajlíci a prostý spam kvůli odznáčku

  Statistika…