Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Nástěnka přání a stížností + nápady na vylepšení Alíka

  « Novější příspěvky
  panglaq v něm napsal:

  Dobře, promiňte, beru zpět, ale ono je pravda, že někdy by se tou opravou ztrácely i původní úmysly autora.

  majdula2000 v něm napsala:

  Popisy her a plány píšou lidé, kteří češtinu ovládají, takže není potřeba je opravovat. A Alíkoviny (a vtipy) opravuje redakce.;-)

  Příspěvek z 18. prosince 2019 ve 22:22, upravený vzápětí.
  panglaq v něm napsal:

  A možná bych sem ještě dal správcování typu „gramatický korektor“, což by mohlo být hodně dobré v tom, že by to mohli dělat i lidé, kteří na to nemají moc času (a že by nemuseli opravovat jen Alíkoviny, ale třeba i popisy k hrám nebo plánům vedení). Bylo by to vlastně celkem blízké správcování nástěnek, akorát by gramatičtí korektoři asi museli mít vlastní veřejně přístupný seznam členů.

  Příspěvek z 18. prosince 2019 ve 21:11, upravený po 15 minutách.
  panglaq v něm napsal:

  Hm, testy... ...A že by je mohli vyrábět třeba i uživatelé Alíka a byly schváleny redakcí, vedením, správci nebo tak nějak?8-o Taky se mi moc líbily.:->
  Kralinda35: Kahoot?
  Jinak pokud to lze a když by mi někdo z vedení dal předlohu nějakého stávajícího smajlíku, konkrétně :-|, velkou a ve vysokém ozlišení, možná bych to dokreslil v bitmapovém editoru na smajlíka „smutné oči a ret“. Nebo jak se to prosím dělá?

  Kralinda35 v něm napsal:

  Já bych chtěla zpatky testy( jako já je dělám přes jinou stránku ale na Alíku by mi ušetřilo praci❤
  Prosím smutné oči a ret;-D

  Příspěvek z 18. prosince 2019 ve 21:05, upravený po 18 minutách.
  panglaq v něm napsal:

  Pravda...
  Takže mi nakonec jde o ty zbylé návrhy. „Víc hlav víc ví“:-)
  Dobrý, Majdo:-)
  P. S. mám takovej dojem, že už se sem možná -MM- nechce chodit, aby to tu nemusel číst;-D:-D

  Příspěvek z 18. prosince 2019 ve 20:56, upravený vzápětí.
  majdula2000 v něm napsala:

  Ups, no jo, čtu mezi řádky a nevnímám pořádně, promiň.:-)

  Obávám se, že kdyby to mělo být u každého příspěvku, tak to bude strašně nepřehledné a zbytečné. Pokud se někdo chce o autorovi dozvědět víc, tak si můžu úplně jednoduše kliknout na jeho vizitku.

  lékařský v něm napsal:

  Mně přijde docela nemilé, že svěřím Alíkovi osobní údaj (jako je věk) a on mi ho rozšíří po celém webu miliónkrát, když třeba jsem hodně aktivní v nástěnkách. 8-o
  To jedno kliknutí navíc nikomu neuškodí. :-)

  Příspěvek z 18. prosince 2019 ve 20:53, upravený vzápětí.
  panglaq v něm napsal:

  Prosím? Vždyť jsem to do té zprávy napsal, nebo jsme se nepochopili, tedy prosím o vysvětlení8-o

  Příspěvek z 18. prosince 2019 ve 20:48, upravený vzápětí.
  majdula2000 v něm napsala:

  Věk se u autora článků zobrazuje, pokud je ten autor dítě a má věk veřejný.;-)

  Příspěvek z 18. prosince 2019 ve 20:43, upravený po 10 minutách.
  panglaq v něm napsal:

  Jinak to „Odpoví do“ bych dal na vizitku.
  Pak mě ještě napadlo, aby se u všech příspěvků vyjma klubovny, tam asi leda tak pro správce, jestli to ještě nemají zavedené, samozřejmě (nejlépe i u příspěvků v poradnách a u vtipů) zobrazovala hodnost a věk uživatele/(ky) za přezdívkou v závorce, podobně jako se již zobrazují správcovské korunky a u diskusí pod Alíkovinami autoři článků a u článků věk autorů/(rek). Někdy je lepší mít hned na očích, co je asi ten/ta autor/(ka) zač podle nějakých základních parametrů:-);-)
  Hm, měl bych už skončit. -MM- zě mě asi radost mít nebude a řekne, že až na pár věcí to nejde a že má důležitější věci na práci - ale co se dá dělat;-(:-(:-|

  Prodleva 2 dny.
  Příspěvek z 16. prosince 2019 ve 14:35, upravený po 15 minutách.
  panglaq v něm napsal:

  A když jsem viděl tuhle hroznou hádku (www.alik.cz/a/axolotl-mexicky/diskuse), tak bych ještě přidal do Pravidel pravidlo:
  Nikdo nesmí napadat uživatele/(ku) z důvodu jeho vyjádření se k nějaké situaci prostřednictvím reakce, když neví, že to byl on(a), kdo se vyjádřil(a). (asi to dát jako bod 1.h)
  K tomu mě ještě napadá jednoduchý algoritmus na fuknci “Odpoví do“ (rozděleno podle částí Alíka, příklad pošta):
  Bylo by zdlouhavé vypočítávat všechny časové rozdíly mezi zprávami, když dohomady tvoří jediný dlouhý časový úsek mezi nejstarší a nejnovější zprávou a nejsou mezi sebou nijak vázané. Počet „mezer“ mezi zprávami (čas, když čeká odesílatel na odpověď) samozřejmě odpovídá počtu zpráv minus 1.
  Vzorec pro výpočet průměrného odpovědního času:
  tprům=((t0 - tn)+z)/(z-1)
  kde:
  z - počet zpráv
  t0 - čas nejstarší zprávy
  tn - čas nejnovější zprávy (nakonec to bude i s daty, prsotě časový rozdíl mezi nimi)
  Co se týče systému měření vytíženosti správců, možná by bylo dobré zakázat psaní upozornění na neplechy do pošty správcům, ale vytvořit systém, který by byl univerzálně všem správcům přístupný - něco jako „univerzální poštu pro správce“ (a ještě ji rozdělit podle typu správců: pro správce klubovny, nástěnek, celého Alíka, zvěrolékaře a nevím, jakým jiným korunkovaným uživatelům by se to hodilo ;-);-D:-D)

  Prodleva 11 dní.
  sonicNfnf v něm napsala:

  Já bych chtěla vylepšit pozadí vánoční protože už je zima

  Prodleva 3 dny.
  Příspěvek z 2. prosince 2019 v 6:32.
  raper454 v něm napsal:

  Já bych chtěl ankety

  Příspěvek z 1. prosince 2019 v 15:30, upravený po 8 minutách.
  panglaq v něm napsal:

  A pak ještě že by mohly mít nástěnky a stoly v klubovně (aspoň ty, u nástěnek by to nejspíš vadilo ve výpisu) profilovky.
  Kvůli menším dětem by se možná mohly umět detekovat zkratky jako „jj“ nebo „btw“ a udělat z nich odkazy s jejich definicí (třeba že by stačilo jen najet myší a definice by se objevila, ale ty zkratky by byly zvýrazněné třeba modře), možná že by ta funkce šla zapnout nebo vypnout v Nastavení:->

  Příspěvek z 30. listopadu 2019 v 17:13, upravený po 4 minutách.
  panglaq v něm napsal:

  A pak možná jsetli by šla přidávat k Alíkovinám, nástěnkám, vtipům a dotazům v poradnách klíčová slova (aspoň u něčeho).
  Už se budu snažit skončit, ale bují mi v hlavě mnoho nápadů, je mi to líto, musím se krotit:-|;-);-( a vím, že je možné, že většina toho nebude, ale to mi nevadí, co se dá dělat :-|

  Příspěvek z 30. listopadu 2019 v 11:04, upravený vzápětí.
  panglaq v něm napsal:

  Co se týče vytíženosti správců, možná by bylo jednodušší, aby mohli zakliknout „převést dotazy na jiné správce“, ale museli by být rychlí a mohla by to mít najednou zaškrtnuto jen polovina správců se stejnou korunkou (u lichého počtu větší polovina). Navíc by se to samozřejmě nemohlo vztahovat na poštu.

  Příspěvek z 30. listopadu 2019 v 8:41, upravený po 5 minutách.
  panglaq v něm napsal:

  Ahoj, též přidávám pár nápadů:
  1. Systém měření vytíženosti správců
  Abych neobtěžoval těžší verzí, ze které by asi brzy spadl server, píšu ti jednodušší:
  U seznamu správců by byla statistika „Vytíženost správců“ měřená podle součtu nevyřízených věcí: zprávy v poště a možná i další věci, podle kterých se dá to vytížení měřit.
  Napsat by šlo jen méně vytížené polovině správců (u lichého počtu správců polovina s menším počtem správců).
  Správci, kteří nemají svůj seznam, by měli mít možnost mít u vizitky zobrazenou jen tu polovinu správců, kterým by šlo psát.
  Pokud se vám nechce zakazovat psát přetíženým správcům, možná by bylo lépe aspoň napsat „doporučujeme nepsat správcům, u kterých to nedoporučujeme“.
  2. Ankety/petice
  Ano, ty už v plánech jsou, ale jen jsem se chtěl zeptat, jestli by to mohlo vypadat třeba následovně:
  a) iDnesu, OnyDnes atd. - anketa v článku (mohl by ji tam vložit autor článku)
  b) Facebook Messengeru - anketa v nástěnkách, klubovně, diskusích pod články (ale aby tam byly všechny možnosti uvedeny v tabulce, ne jen první tři a aby měl každý jen jeden hlas, ostatně jako by to mělo být u všech anket).
  3. “Odpoví do"
  Pokud by se podařilo naprogramovat algoritmus, který by dovedl vypočítat, za jak dlouho průměrně odpoví někdo do pošty, v poradně, redakční rozpravě, nástěnce atd. a zobrazovalo se to na vizitce, tak by to bylo myslím fajn (vzorem opět Facebook).

  Prodleva 7 dní.
  susoza v něm napsala:

  AhA;-D takže platí věta číslo před smajlíkem;-D

  VeverkaČiperka123 v něm napsala:

  Hodnost se počítá z celkového počtu nasbíraných kaček, takže pokud jsi měla 2000 kaček a koupíš si něco za 1900, u hodnosti se to pořád počítá, jako bys měla 2000. ;-)

  Adee v něm napsala:

  Mě napadlo že by se do hodností sčítaly kačky dohromady i když si někdo koupí něco hodnost mu stoupá ( např. -(co je teď)Mám 2000 kaček a 2100 je nová hodnost. Koupím si něco za 1900 kaček a před tím mi zbývalo 100 a teď mi zbývá 2000 kaček. (Co bych chtěla): mám 2000 kaček koupím si něco za 1900 kaček sice mám 100 kaček ale do nové hodnosti by mi zbývalo 100 kaček a ne 2000)
  Nebo to tak je?;-D myslím že ne. Protože jak se přidaly hodnosti hodně lidí si něco koupilo a bude mu trvat věčnost než nasbírá nové hodnosti.

  Prodleva 13 dní.
  lékařský v něm napsal:

  Šlo by z toho seznamu dříve založených stolů, které jdou právě obnovit ty stoly mazat? Že třeba jednorázově založím stůl, a pak mi to tam straší nějakou dobu, než se dostane dospod.
  A taky by se mi líbilo, kdyby šlo oblíbit název stolu, že by mi ten stůl nikdy z toho seznamu nezmizel. :-)

  Prodleva 4 dny.
  Julian v něm napsala:

  Když se chci podívat na mé obrázky, nešlo ny nějak vyznačit jestli už jsou schválené? Takto se musím dívat přes úpravu vizitky.

  –MM– v něm napsal:

  Zdá se, že recyklujete nápady, které už zazněly v nástěnce o vlastnostech nástěnek...
  Moderátor nástěnky bude moct upravovat záhlaví, kterému půjde i nastavit umístění, to už mám částečně připravené. Nyní je rozpracované všechno, co jsem popsal v červenci: www.alik.cz/n/prispevek/84632364.

  Nápad na zamykání nástěnek jen pro holky nebo jen pro kluky tam zazněl také, už hned v prvním (mém) příspěvku. Momentálně počítám s tím, že tento druh zámků zruším i v klubovně. Pokud se někdo vydává za opačné pohlaví, nechci, aby mohl mít při ruce výmluvu „ale já to tak mám jen kvůli vstupu ke stolu“.

  lékařský: Hlasování o vykopnutí bych chtěl. Ale v tuto chvíli asi není potřeba, v klubovně totiž už tři týdny skoro nikdo nenahlásil žádnou neplechu, což jednoznačně znamená, že tam nedochází k vůbec žádným situacím, které by potřebovaly podobný zásah. ;-D:-P

  VeverkaČiperka123: U obrázků je od začátku v plánu, že jedna z licencí bude „obrázek smím používat jen já a moji kamarádi“, ale nikdo to zatím nedodělal.

  Co se týče zamykání stolů při založení, mám v plánu, že půjde vyjmenovat lidi, kteří ke stolu smí přisednout, nějak pružněji, než se upraví seznam kamarádů. Ale netuším, jak to dodělat do stávající klubovny.

  Odměňování za návrhy by vedlo k tomu, že mi lidi budou psát spoustu návrhů jen kvůli kačkám a v různých variacích... viz třeba dva roky starý příspěvek www.alik.cz/n/prispevek/84442683. :-)

  Adee v něm napsala:

  Není tam mělo být musely...;-D

  YOYO v něm napsal:

  Adee, a to je problém?
  Lidi by věděli, že připnutý příspěvek se může změnit. A jeho tvůrce by ho snad needitoval záměrně takovým způsobem, aby mátl návštěvníky.

  Mohlo by jít o speciální příspěvek, který by byl vidět jenom v tom umístění nahoře (případně ve sloupci nalevo) a nebyl by mezi normálními příspěvky. Pak by to nikoho mást nemohlo.

  Adee v něm napsala:

  Dobrý nápad:D ale ty by se dali pořád měnit...;-D

  YOYO v něm napsal:

  Co udělat v nástěnkách možnost „připnout příspěvek“?
  Tedy, že by se příspěvek zobrazoval vždy navrchu a šel by editovat neomezeně dlouhou dobu. To by vyřešilo požadavek který má Adee.
  Připínat příspěvky by mohl jen zakladatel nástěnky, případně správci.

  Příspěvek z 3. listopadu 2019 ve 20:58, upravený vzápětí.
  lékařský v něm napsal:

  Mě napadlo, že kdyby určitý počet lidí jiných IP adres zahlasoval k vyhození určitého uživatele od stolu, tak by to toho uživatele skutečně koplo, i v případě, že ti uživatelé nemají žádná správcovská práva. Možná by měla existovat skupina lidí, kteří ještě nejsou zralí na to, aby mohli sami vyhazovat jiné uživatele, ale v tom větším množství by svá práva mohli uplatnit. Měli by práva správce stolu, ale u všech stolů. Takže něco mezi SS a SK, ale zároveň nižší než SS, když se bude jednat o jedince.
  Nejsem si, ale jistý, jestli je to dobrý nápad, protože jestliže je ten uživatel spolehlivý, tak proč mu nedat rovnou správce stolu? Možná, když je sice spolehlivý, ale něco ho může rozhodit, tak mu to můžou ostatní zabránit, tak, že ty práva nespojí. :-D
  Těch nejistot mám možná i více, ale chci vědět i váš názor. O:-)
  ----

  To zamykání by se dalo ale zneužívat. ;-)

  paratko2323 v něm napsala:

  Chápu že někomu se nápad líbí a ani mu ho brát samozřejmě nebudu. Ale je to takové omezování svobody když do stolu pro holky nesmí kluk a naopak. přitom co si můžou holky říkat tak tajného aby to neviděli kluci?:-D

  Statistika…