Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Nástěnka přání a stížností + nápady na vylepšení Alíka

  « Novější příspěvky
  Příspěvek z 22. ledna 2019 v 15:59.
  lékařský v něm napsal:

  Já jsem taky na ně šetřil. 8-o;-(

  Příspěvek z 22. ledna 2019 v 15:57.
  –MM– v něm napsal:

  Marek-B: Nedávno Mateas říkal, že nějaké na skladu ještě jsou... tak jsem přidal pár kousků do katalogu.

  Příspěvek z 22. ledna 2019 ve 14:09.
  Marek-B v něm napsal:

  Já jsem si šetřil na Střelené kachny. Ale než jsem našetřil, tak zmizely;-(. Vrátí se někdy brzo mezi dárky?

  Příspěvek z 21. ledna 2019 v 16:30.
  ElčaD v něm napsala:

  Já jsem nad ním taky přemíšlela

  Příspěvek z 21. ledna 2019 v 16:03.
  Dana395 v něm napsala:

  Hej, já taky!

  Příspěvek z 21. ledna 2019 v 15:21.
  lékařský v něm napsal:

  :->
  Hned jsem si přidal Alíkův hrneček se lžičkou O:-).

  Příspěvek z 21. ledna 2019 ve 4:28.
  –MM– v něm napsal:

  Nyní si jde oblíbit už i dárek, přesněji řečeno můžete Alíkovi sdělit, že na něj šetříte. Stačí si otevřít stránku s příslušným dárkem a kliknout na hvězdičku vpravo nahoře. Dárky, které si takto označíte, se pak začnou zobrazovat na titulní straně soutěží. Krom toho bude konečně Alík vědět, o co je jaký zájem...

  Titulní stránka soutěží je teď konstruovaná novým způsobem, používá podobný systém jako úvodní strana celého Alíka, jde do ní teoreticky nasypat libovolný druh obsahu (třeba i nástěnka).

  Dana395: V pohodě, já jsem na netrpělivost zvyklý. :->

  Příspěvek z 19. ledna 2019 v 19:41.
  Dana395 v něm napsala:

  –MM–: Myslela jsem, že budu trpělivá, ale pak už jsem byla netrpělivá. Promiň mi to, akorát dělám problémy, že! ;-):-(

  Příspěvek z 19. ledna 2019 v 19:28.
  –MM– v něm napsal:

  Předělávali jsme teď oblíbené nástěnky a kamarády. Fungují snad stejně. Kdybyste si všimli jakékoliv chyby, ozvěte se prosím.

  Dana395: Na tmavou verzi se ptáš i v poradně a píšeš tam, že jsi trpělivá. :->
  Já tvůj dotaz nepřehlédl, ale zapomněl jsem na něj tady zareagovat. Odpovím ti v té poradně, až si rozmyslím, co vlastně chci odpovědět. Zatím nevím.

  Příspěvek z 19. ledna 2019 v 7:00.
  Dana395 v něm napsala:

  DžungaráčekChlupáček: Jakože by mělo všechno o dost tmavší barvu kvůli očím (teď po ránu si nějak nemůžu vzpomenout jak se to skloňuje). :-)

  paratko2323: Jo, je klídek. A díly. :-)

  Příspěvek z 18. ledna 2019 v 19:07.
  DžungaráčekChlupáček v něm napsala:

  Jak jako tmavá verze?

  Příspěvek z 18. ledna 2019 v 19:01.
  paratko2323 v něm napsala:

  dana395: klídek:->
  já si ty přizpěvky přečetla;-):-)
  jinak není to špatný nápadR^

  Příspěvek z 18. ledna 2019 v 18:08.
  Dana395 v něm napsala:

  Úplní ignoranti jste. Moje nástěnky jsou hluboko v nástěnkách, neodpovídáte na moje otázky, prostě děláte, že neexistuju, ale já jsem tu taky!!!!

  Příspěvek z 18. ledna 2019 ve 14:27.
  Dana395 v něm napsala:

  Příspěvek z 8. ledna v 5:22.
  Dana395 v něm napsala:
  Nešla by udělat tmavá verze Alíka? (Jako těchhle stránek, ne psa Alíka :-D)

  Jak si to tu tak čtu, tak jste mi asi nikdo neodpověděli.. :-|:-(

  –MM–: Jeee, to je super! R^:->

  Příspěvek z 18. ledna 2019 ve 13:58.
  –MM– v něm napsal:

  Teď jdou hodnotit i dotazy. Odpovídající můžou určit, jestli smí hodnotit jen autor otázky palcem nahoru/dolu, nebo všichni palcem nahoru/dolu, nebo jestli tam bude i třetí pozitivní možnost – jedna z ;-), $>, :-D, O=, ]:-).

  Příspěvek ze 17. ledna 2019 ve 2:48.
  –MM– v něm napsal:

  Nyní už jdou tlapkami hodnotit i soutěže.
  Můžete vyjádřit názor i na již proběhlé pátračky, superpočítače atd.

  Prodleva 8 dní.
  Příspěvek z 9. ledna 2019 ve 13:56.
  –MM– v něm napsal:

  Romulus-Caesar: O nastavování práv jsem tady teď mluvil...

  Pokud nemyslíš blokaci, ale jen nějaké personalizované filtrování zobrazení, nemyslím si, že je to dobrý nápad. Kdyby ten systém spamů neexistoval už dříve v poště, zřejmě bych ho ani nedodělával. Viděl jsem už několik případů, kdy si někdo přidal svého kamaráda mezi spammery omylem, nebo jen pokusně, aby zjistil, co to dělá... a pak se divil, že od něj už nikdy nic nedostává. :-)

  Pokud posčítám možné výhody a možné nevýhody, vychází mi o chlup lépe systém, kde takové filtrování není. Zejména ve veřejném chatu by odfiltrování části zpráv dost nabourávalo kontext... ostatní by reagovali na něco, co nevidíš. Byl by to spíš zdroj nedorozumění.

  Někteří lidé by také takový systém používali na skrytí lidí, kteří je ve skutečnosti nijak neobtěžují, ale jen s nimi nesouhlasí... což není zdravý způsob komunikace. Vede ke vzniku sociálních bublin, které postupně ničí jakoukoliv konstruktivní diskusi.
  Viz cs.wikipedia.org/wiki/Sociální%5fbublina na Wikipedii.

  Příspěvek z 9. ledna 2019 ve 13:13.
  Romulus-Caesar v něm napsal:

  Poznatek č. 3 - uvítal bych blokaci uživatele a to nejen v poště ale i v chatu a vůbec ....

  Příspěvek z 9. ledna 2019 v 0:00.
  –MM– v něm napsal:

  sportLuca: Nemyslím si, že zase tolik lidí tady si chce ústně povídat. Dohlížet na hlasové zprávy, ukládat je a vyhledávat v nich by také bylo těžší. Krom toho ani nevím, jak by se taková audiokomunikace vyráběla. :-)

  Nanejvýš bych uvažoval o nějakém převodu řeči na text (jako je v mobilech). Nebo textu na řeč – o tom už proběhla diskuse u Alíkovin, část lidí vyjádřila obavu, že bychom z toho degenerovali a že čtení je důležitá schopnost, kterou je dobré trénovat. Asi i důležitější, než mýt nádobí. ;-)

  ALX75: Já bych časem chtěl nahradit systém neplech obecnějším systémem, kde půjde hlásit nejen problémy u stolů, ale i jinde... a myslím si, že by to mělo jít napasovat na žádosti, které se momentálně používají pouze na přejmenování/spojení a na zapomínání osobních údajů. Zkusím popsat, jak bych si představoval finální stav:

  Uživatel nahlásí neplechu – tím vznikne žádost o zásah, jejímž přidruženým obsahem bude sezení nahlášené osoby (nebo něco jiného, nemusí se to týkat jen chatu). Správce bude moct žádost převzít a pak ji zamítnout, nebo schválit a rovnou u schvalování nějak pohodlně nastavit změnu práv – zákaz stolu, klubovny, všeho atd. – a tato změna práv bude mít také uložený ten přidružený obsah, takže půjde snadno zpětně dohledat, proč byla nastavená, aniž by správci museli něco zdlouhavě popisovat nebo kopírovat. Výsledek schválení/zamítnutí a přezdívku schvalující osoby uvidí ten, kdo problém nahlásil, ale to, jestli z toho vznikla nějaká blokace, už nejspíš ne. Všechno bude pěkně propojené...

  K tomu, abychom se do tohoto finálního stavu dostali, musíme dodělat nový systém práv... a možná to nové nahlašování půjde dodrátovat i do stávající klubovny. Systém práv patří mezi ty věci, které nejsou zase tak těžké na naprogramování, ale není snadné správně promyslet všechny možnosti a všechny potenciální směry vývoje.

  Hlavní oříšek je v tom, že teď máme dobře naprogramovanou spoustu dílčích pravomocí, jako třeba: smí upravit tento příspěvek, smí přispívat do této diskuse, smí mazat tento příspěvek, smí vkládat článek, smí upravovat tento článek, smí vydávat tento článek, smí hodnotit tento článek, smí hodnotit tento vtip, smí vyřizovat tuto objednávku, smí vidět tento obrázek, smí schvalovat tento obrázek, smí přičítat kačky na toto konto... prostě jsou toho mraky (v tuto chvíli jich existuje 111). Většina pravomocí je nyní převážně odvozená od obecnějších pravomocí (smí přispívat do diskusí, smí hodnotit vtipy atd.) a ty jsou natvrdo spjaté s nějakou napevno naprogramovanou rolí uživatelů (zablokovaný, rodič, registrovaný, správce Alíka, správce klubovny, správce nástěnek, redaktor, Češtinář, Čokoládový Alík, zvěrolékař). Musíme vymyslet něco místo těchto rolí, co bude mít jemnější možnosti, ale zůstane to pořád dost jednoduché na to, aby to dokázalo upravovat víc lidí. Zřejmě vzniknou tedy skupiny uživatelů a zvlášť výjimky k nim... a také skupiny pravomocí, protože přiřazovat je jednotlivě i jen pro ty výjimky by bylo moc složité.

  Navazující komplikace je, že aby mohli správci Alíka nastavovat správce klubovny a nástěnek, tak by měla existovat i pravomoc na přidělování pravomocí na měnění pravomocí. Zatím nevím, jak to celé rozšmodrchat. :-D

  Příspěvek z 8. ledna 2019 ve 20:18.
  dennisvet v něm napsal:

  Klávesnice na mobilu to, oč Dana žádá, umožňuje. Možná je něco takového i pro PC.

  Příspěvek z 8. ledna 2019 v 18:54.
  Dana395 v něm napsala:

  Ale muselo by jít i psát pro ty kteří nechtějí aby ostatní slyšeli jejich hlas.

  Příspěvek z 8. ledna 2019 ve 12:26.
  sportLuca v něm napsala:

  Mohlo by se udělat to že by všude kde se píše byli hlasové správy aby jsme to nemuseli dvě hodiny psát a ten druhej by si to mohl v klidu pustit a přitom třeba mýt nádobí nebo něco takového. A kdybyste nahrávali tak byste mohli přetáhnout mikrofon nahoru a přitom taky třeba mýt nádobí.

  Příspěvek z 8. ledna 2019 v 11:11.
  ALX75 v něm napsal:

  Romulus-Caesar:Poznatek č. 1: Bylo by fajn, kdyby uživatel, který nahlásil nějakou neplechu dostal zpětnou vazbu, že neplecha byla zaznamenána SA.

  Pokud by šlo jen o zaznamenání neplechy, tak si myslím, že se nic neztrácí. Neztrácí se nic, co napíšeš nějakému Správci do pošty, ani co nahlásíš pomocí odkazu Nahlásit neplechu u stolu. Ze stolu z Klubovny sice opravdu žádné potvrzení o nahlášené nepleše nikam nechodí, u dopisů v poště se zobrazuje, zda si jej daný uživatel přečetl, nebo ještě ne.

  Pokud by šlo o samotné vyřešení nahlášené neplechy, tak nahlášené neplechy z Klubovny přes ten formulář Nahlásit neplechu se zobrazují a řeší je pouze Správci Alíka. Pokud by šlo o něco opravdu hodně důležitého, tak je možnost napsat někomu ze Správců Alíka poštou nebo e-mailem - v současné době jsou snad všichni v seznamu Správců dostatečně aktivní, takže asi nezáleží na tom, komu přesně napíšeš, aby Ti potvrdil, že neplecha přišla, případně Ti upřesnil, jak byl dotyčný potrestán a jak se to řešilo.

  Napadá mě, že by se uživatelům mohla přidat další záložka, kde kromě vlastních chatů, objednávek, žádostí a podobně, by bylo něco ve stylu Nahlášené neplechy. Po rozkliknutí by si uživatel mohl zobrazit aktuální stav jím nahlášených neplech (mohlo by tam být třeba Přijato, V řešení, Vyřešeno) - tyto možnosti by bylo ale potřeba dodělat i pro nás Správce, neboť zatím tam nic takového není.

  Příspěvek z 8. ledna 2019 v 5:22.
  Dana395 v něm napsala:

  Nešla by udělat tmavá verze Alíka? (Jako těchhle stránek, ne psa Alíka :-D)

  Příspěvek z 8. ledna 2019 v 0:55.
  –MM– v něm napsal:

  Ty staré související články jsou fakt ostudně nesouvisející...
  Zavedl jsem proto pohodlnou možnost odebrání souvisejících článků ze starých Alíkovin. Je dostupná pro všechny druhy správců a také pro autora daného článku – ale pouze v případě, že redakce článek v nedávné době neupravila. Pokud tedy patříte mezi oprávněné osoby a narazíte při toulkách Alíkem na nějaké nesmyslné provázání, můžete ho snadno zrušit.

  Všechna odebrání souvisejících se zaznamenávají do historie...
  Někdy se mohou projevit s mírným zpožděním.

  Romulus-Caesar: S poznatkem č. 1 nevím, co mám dělat. Beru ho na vědomí.
  Co se týče poznatku č. 2, nejsem si jistý, že je dobrý nápad posílat dopisy. Uživatel se většinou naučí jakýkoliv systém, který syslí strojově generované zprávy, přehlížet. Hodně lidí má de facto zničené e-mailové schránky tím, že jim tam chodí desítky až stovky různých upozornění ze sociálních sítí... a pak si nečtou ani člověkem napsané maily. Bylo by nežádoucí takto zaplevelit poštu.

  Co se týče čtenosti článků, neeviduje se. Na jakékoliv závěry z tlapek je zatím málo dat.

  Příspěvek ze 7. ledna 2019 ve 13:11.
  Romulus-Caesar v něm napsal:

  Poznatek č. 1: Bylo by fajn, kdyby uživatel, který nahlásil nějakou neplechu dostal zpětnou vazbu, že neplecha byla zaznamenána SA.
  č. 2: Bylo by fajn, kdyby na případný nový komentář u článku autora chodilo nějaké upozornění třeba do schánky. Popřípadě při rozkliknutí v pravo by bylo vidět poslední komentáře k daným článkům. - plus by se mi líbilo, kdybych viděl, kolik článek přečetlo uživatelů, ať vím zda téma zaujalo, či nikoli (tlapkování není v tomto bodě vypovídající hodnotou - ne každý tlapkuje - ale system tlapek velmi oceňuji. - plus 2 - nebylo by fajn na konci měsíce třeba vyhlásit autora měsíce? - popř. s nějakou drobnou odměnou?

  To je - zatím - vše

  Příspěvek z 6. ledna 2019 ve 22:30.
  –MM– v něm napsal:

  matisek005: To si nevymýšlí samo, uvedené články tam zadala tehdejší redakce. Viz historická kopie článku z mafráckého Alíka: marek.mojzik.net/alik/matiskova-alikovina.html.

  Mně ty předchozí redakcí zadávané související články většinou nepřipadaly související, proto jsem při předělávání webu celý původní mechanismus zahodil. Nyní jsme vytvořili nový, univerzálnější... a přesypali jsme do něj ta stará data, jednak proto, abychom si vyzkoušeli, jak to funguje, jednak proto, že možná někdy ty související jsou trošku související...

  Příspěvek z 6. ledna 2019 ve 21:36.
  matisek005 v něm napsal:

  Ten související obsah teda dělá divy. K mé staré povídce „ Jak Krteček zažil dobrodružství aneb limonáda není zdravá“ mi to mezi související obsah označilo „Recept na domácí sušenky“, „Válka: Proč vlastně?“ a „Kyberšikana“. :-D

  Příspěvek z 6. ledna 2019 ve 4:11.
  –MM– v něm napsal:

  Vedle záznamů sezení máte od teď přístupný i samotný seznam svých vlastních zpráv.

  Lacko5: Související články jsem konečně dodělal.

  Přesněji řečeno je to související obsah... cokoliv může souviset s čímkoliv. Ale zatím jen u Alíkovin a nástěnek jde tyto vlastnosti nastavit (a může to dělat jen redakce nebo správci nástěnek). Přesypal jsem do databáze údaje z původního systému souvisejících článků, takže u starých článků je související obsah vyplněný:
  www.alik.cz/a/zabavna-fyzika-je-na-horach-ridsi-vzduch
  Bohužel obvykle nebývá vyplněný moc rozumně. :-)

  lékařský: To, že pravidla zakazují vydávat se za mladšího, neznamená, že to nikdo nedělá, ani že je každý narušitel dopaden.

  Většinou lidi nemají moc důvod lhát o svém věku, můžou mít důvod ho nesdělovat, ale když už někdo lže, tak je trošku podezřelejší – jestli to třeba nedělá z nějakého zlého důvodu. Aby tato přirozená podezřelost fungovala i nadále, neměla by existovat žádná výrazná zvýhodnění pro mladší uživatele, protože pak by i ty potenciálně zlé osoby mohly argumentovat „já lžu jen proto, že chci být první v dětském žebříčku!“. :-)

  Prodleva 3 dny.
  Příspěvek z 3. ledna 2019 v 7:00.
  lékařský v něm napsal:

  Mně čumáka ukázala Majda no.. :-)

  Statistika…

  Nástěnka:

  Vznikla:
  13. července 2017 ve 13:58
  Založil:
  Obsahuje:
  ~ tisíc příspěvků
  Moderátor:
  lékařský
  (správce nástěnek)
  Vánoční šibenice