Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Nástěnka přání a stížností + nápady na vylepšení Alíka

  « Novější příspěvky
  Příspěvek z 22. března 2018 v 8:06.
  Best-Rebel v něm napsal:

  aniusia: a když vymažeš celí příspěvek, nezmizí?

  Příspěvek z 22. března 2018 v 7:52.
  Aniusia v něm napsala:

  Zdravím :) Drobná a užitečná věc - nešlo by k funkci upravování příspěvků v nástěnkách přidat i jejich odebírání? Občas se mi stává, že chci poslat příspěvek a se zmáčknutím "odeslat" mi vypadne internet. Po jeho opětovném naskočení se stejný příspěvek odešle znovu a v nástěnkách pak mám dva identické příspěvky s časovým rozdílem několika minut. Upravit je sice mohu, ale nevím, co bych tam napsala, "Promiňte, příspěvek, který právě čtete tady nemá být."?

  Příspěvek z 21. března 2018 v 16:42.
  on1 v něm napsal:

  Kdy bude denicek?:-(

  Prodleva 2 dny.
  Příspěvek z 20. března 2018 ve 2:24.
  –MM– v něm napsal:

  dennisvet: Dodělat vypínač by byla práce navíc a jelikož u většiny stylů nebude žádná exaktní hranice mezi PC, tabletem a mobilem (prostě se bloky budou přeskupovat podle šířky), není mi úplně jasné, jak by měl vlastně fungovat. Zatím nepředpokládám, že vývoj mobilního vzhledu pokazím, takže neuvažuji o tom, jak ho vypínat.

  Tvůj požadavek mi přijde poněkud předčasný. Snažím se přemýšlet nad tím, co dělám, a weby navrhuji především pro uživatele, ne pro ostatní webové návrháře, takže necítím žádnou potřebu kopírovat cizí chyby :-)

  dennisvet v něm napsal:

  Takže mobilní verze naskočí automaticky? A půjde nějak vypnout? Případně trvale?

  –MM– v něm napsal:

  FriedKitten: Já v aplikacích nevidím moc smysl. Na webu jde udělat skoro všechno... a ta aplikace, pokud někdy vznikne, stejně bude jen slupka kolem webu, protože cokoliv složitějšího by bylo pracné udržovat trojmo (tedy web + iOS + Android). Mobilní vzhled Alíka je v plánu...

  Mataty8: Fotky půjde časem vkládat všude.

  Nevím, proč tu tapetujete požadavky na úpravu her, nezajímají mě tady, nesouvisejí s vývojem Alíka. Na otázky související se soutěžemi tady také nebudu odpovídat. Nepořádek v nástěnkách nedělají jen lidé, kteří zakládají zbytečné nástěnky, ale i ti, kdo kontaminují delší diskuse něčím, co už dávno má svoje místo jinde.

  PejsekNelinka v něm napsala:

  Také se lekám toho „Oh yeah“ u ledničky :-D:-D:-D

  Prodleva 7 dní.
  Příspěvek z 12. března 2018 v 15:56.
  dennisvet v něm napsal:

  Ahoj, mám otázku k soutěži. To se prostě jen čeká, až superpočítač řekne heslo, které potom zadáme a pak se bude losovat?

  Pokud jo, je to škoda, že ten kód neluštíme třeba my, byla by to sranda :/

  Prodleva 2 dny.
  Příspěvek z 10. března 2018 v 10:33.
  dennisvet v něm napsal:

  Petice!:D

  Příspěvek z 10. března 2018 v 10:26.
  _kebaba_ v něm napsala:

  S tim oh yeah souhlasim. Taky se toho vzdycky leknu:(

  Příspěvek z 10. března 2018 v 10:00.
  dennisvet v něm napsal:

  Aplikace nevím, ale mobilní verze ano :/

  Příspěvek z 9. března 2018 v 17:49.
  FriedKitten v něm napsal:

  To ani nevím, že je Howrse i na mobil :-D

  Příspěvek z 9. března 2018 v 17:27.
  dennisvet v něm napsal:

  No, já lezu na net z 99% na mobilu a vyhovuje mi víc počítačový styl - třeba u Howrse hned naskočila mobilní verze, která mi upřímně přišla příšerná.

  Příspěvek z 9. března 2018 v 17:25.
  FriedKitten v něm napsal:

  Víš co, bylo by to lepší a přišlo by k Alíku více lidí, protože dnes lidé tráví čas převážně na mobilech. Neříkám, že na mobilu na alíka nechodím, ale stránky a možnosti by byly přímo nastavené. Určitě by to ale bylo hodně nákladný :/

  Příspěvek z 9. března 2018 v 17:05.
  dennisvet v něm napsal:

  Myslím, že to se jednou řešilo, ale nevím závěr8-o

  Příspěvek z 9. března 2018 ve 12:12.
  FriedKitten v něm napsal:

  Je možné, ze by se v budoucnu objevil Alík i jako mobilní aplikace?8-o

  Příspěvek z 8. března 2018 ve 22:54.
  dennisvet v něm napsal:

  Prosím vás, nemohlo by jít nějak nastavit, zda chci, aby Lednička vydávala zvuk (Oh yeah) nebo ne? Já zapomínám vypnout zvuk médií a vždycky se strašně leknu..

  Příspěvek ze 7. března 2018 ve 20:04.
  dennisvet v něm napsal:

  Tak ji založ :) ale ideálně jako téma, jaké fotky (např. "Fotky - rostliny" nebo tak), jen ty fotografie budeš muset (zatím) posílat přes odkazy;-)

  Příspěvek z 6. března 2018 v 16:46.
  Mataty8 v něm napsala:

  Bylo by super, kdyby byla i nějaká nástěnka do které by se dali dávat fotky

  Příspěvek z 6. března 2018 v 15:27.
  Alfa_Beta v něm napsala:

  Jo no... nástěnek na obyčejný sloví fotbal je celkem 12

  Příspěvek z 6. března 2018 v 10:12.
  dennisvet v něm napsal:

  V nástěnce vidíš, kdo napsal poslední :)

  A mám otázku - když se zamkla nástěnka o počítání do nekonečna, zamknou se i ty obyčejné slovní fotbaly? Teď už se zakládají vylepšené, ale zůstalo spoustu normálních. Stačil by jen jeden obyčejný a další upravené :)

  Prodleva 8 dní.
  Příspěvek z 26. února 2018 v 17:36.
  anulinka396 v něm napsala:

  Chtela bych aby se zobrazilo ze do tvé nastenky nekdo neco pripsal jinak si to musim vzdycky rozkliknou je to chvilka ale i takn

  Příspěvek z 26. února 2018 v 17:27.
  –MM– v něm napsal:

  SVETLO: Je to tak. Neposuzujeme přečtení každé zprávy zvlášť. Pamatujeme si jen čas, kdy si uživatel naposledy prohlédl poštu (a kdy si naposledy prohlédl spam).

  Také je ode dneška možné odeslaný dopis dodatečně upravovat, pokud uběhla od odeslání méně než hodina a pokud je nepřečtený.

  Příspěvek z 26. února 2018 v 16:58.
  SVETLO v něm napsal:

  dennisvet: Myslel jsem po nějaké době :D Ale podle mě to funguje tak, že když si někdo otevře poštu, tak to systém automaticky vyhodnotí, že si všechny zprávy, které mu došly, přečetl, ne? :O

  Příspěvek z 26. února 2018 v 16:53.
  dennisvet v něm napsal:

  SVETLO: nebo mu přišlo víc zpráv a nevšiml si, že tam nějaká zbyla :D nebo zrovna odepisuje :D

  Příspěvek z 26. února 2018 v 16:49.
  SVETLO v něm napsal:

  Zjistil jsem, že jste do pošty přidali skvělou funkci, díky které se dozvíte, jestli si váš dopis daný uživatel přečetl. Suprový nápad R^
  Když někomu pošlu zprávu a zobrazí se mi u ní, že si ji ten dotyčný přečetl a neodpoví mi, tak aspoň budu vědět, že se se mnou nechce bavit :D

  Prodleva 13 dní.
  Příspěvek z 13. února 2018 v 19:21.
  dennisvet v něm napsal:

  Ahojky, napadlo mě - ve Vtipech jsou často i hádanky (nevtipné), proč třeba nezaložit sekci Hádanky? Vypadalo by to stejně jako Vtipy, jen pod textem nějaké klikátko "Zobrazit řešení" nebo tak nějak.

  Prodleva 3 dny.
  Příspěvek z 11. února 2018 v 5:30.
  –MM– v něm napsal:

  aniusia: Americký úřad na vymáhání copyrightu před pár lety prohlásil, že pokud hra potřebuje ke svému legálnímu rozběhnutí hardware, který již běžně není k dispozici (typicky diskety), lze nad jejím šířením přimhouřit oči.

  Lvího krále jsem také kdysi hrál, byla to na svoji dobu velmi propracovaná hra. Zrovna Disney tedy má z hlediska autorských práv poměrně dlouhé prsty. Když k tomu ještě přičtu, že příští rok uvedou do kin novou hranou verzi Lvího krále... no, nevím. Uvidíme.

  Prodleva 2 dny.
  Příspěvek z 9. února 2018 v 9:42.
  Aniusia v něm napsala:

  -MM-: Děkuji za zvážení :) Zareaguji ještě na bod 4. Možná by mohl být omezený počet nástěnek, které si uživatel smí vytišit. U některých si proměnu na zajímavou debatu moc nedokáži představit (Kolik je hodin, počítání od 1 do nekonečna, atp.). Nebo by místo zmizet mohly třeba zešednout a pořád být k otevření, jen při hledání konkrétní nástěnky by to pomáhalo bezděčně název přeskočit. Ale souhlasím, že je to nejspíš zbytečnost a navíc pracná...

  Četla jsem plány - fajn věcičky :) Ještě ke hrám z DOSu - potřebujete k tomu licenci nebo už jsou takové hry veřejně k dispozici? Princ of Persia je poněkud drastický (tedy alespoň mně jako dítěti tak připadal), ale doma ráda hraji v DOSboxu The lion king, tak jestli by to tady náhodou nešlo taky dát :D O co jde se můžeš podívat třeba tady:

  Příspěvek z 8. února 2018 v 17:16.
  –MM– v něm napsal:

  Sepsal jsem náčrt plánů: www.alik.cz/o/plany

  aniusia: Díky za pochvalu a za nápady.

  1. On dopředu nikdo neví, které nástěnky zůstanou opuštěné a kde se rozjede nějaká zajímavá debata. Ale hodila by se funkce pro správce na přesouvání příspěvků... takže by je šlo sesypávat na jednu hromadu dodatečně.

  2. Kdybych při zakládání nástěnek vyhledával všechny nástěnky, ve kterých je aspoň jedno slovo, našel bych toho spoustu – zejména v tom tvém příkladu „je“ a „vaše“ by našlo spoustu kousků. Ale jinak souhlasím, že by bylo dobré dostat do zakládání nástěnky nějaké inteligentní vyhledávání... a mít ten formulář členěný, aby člověk nezjistil, že nepotřebuje nástěnku zakládat, až poté, co vymyslí celý úvodní příspěvek.

  3. Mazání sebe sama moc podporovat nechci. Vytvářela by se tím pro správce špatně viditelná aktivita. Kdyby bylo mazání dovoleno až po delší době, tak by si toho autor nejspíš většinou nevšiml.

  4. Co se týče nějaké filtrace nezajímavých nástěnek (tedy vlastně jakýsi opak oblíbení), z výkonnostních důvodů je lepší, když existuje jeden centrální seznam, který se zobrazuje všem, než když si tisíc lidí nadefinuje milion podmínek a každý pak vidí svůj seznam. Zřejmě máme v tomto ohledu dostatečné rezervy, takže by to asi rychlost serveru moc neovlivnilo. Co když nějaká nástěnka postupně začne být zajímavá a lidi si jí nevšimnou, protože ji odfiltrovali, když začala nezajímavě?

  Statistika…

  Nástěnka:

  Vznikla:
  13. července 2017 ve 13:58
  Založil:
  Obsahuje:
  ~ tisíc příspěvků
  Moderátor:
  lékařský
  (správce nástěnek)
  Vánoční šibenice