Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Nástěnka přání a stížností + nápady na vylepšení Alíka

  « Novější příspěvky
  Příspěvek z 15. září 2023 v 15:26.
  lékařský v něm napsal:

  Je celkem zajímavé pozorovat, jak ovlivňují smajlíkové reakce u příspěvků celkové vnímání člověka. Někdy jsou důležitější než příspěvek samotný, protože mu přisuzují novou hodnotu. Někdy zase je názor ostatních lidí tak zásadní, že ho musíme pečlivě monitorovat, abychom něco neprošvihli. :-c

  Zvláště pak když jde o konkrétní lidi, kterým přisuzujeme nějakou vyšší hodnotu. O:-)

  panglaq v něm napsal:

  Taky by bylo fajn mít možnost filtrovat zarámečkované zprávy dle uživatele, abych ho nemusel hledat mezi mnoha zprávami za rámečkem.

  Příspěvek z 14. září 2023 ve 14:04, upravený v 17:49.
  panglaq v něm napsal:

  Napadá mě udělat potvrzení o přečtení ve zprávách, které znamená „viděl jsem to, budu reagovat později“, abych tohle nemusel psát samostatnou zprávou a současně mohl potěšil toho, s kým si píšu, že jsem se na něj úplně nevymňouknul. Přijde mi to elegantnější, než abych musel psát zprávu, prostě mít i nějaké potvrzení, které se dá na tu zprávu v poště nalepit.:-) (Tahle nálepka by mohla mít i volitelné možnosti, typu „odpověď Tě asi nepotěší“, za jak dlouho - přibližně - odpovím dní, měsíců, hodin) Taky by měla být možnost tyhle nálepky z mé strany mazat a mít rozhraní, kde se můžu dostat k onálepkovaným zprávám, abych viděl, že mi ještě zbývají nějaké zprávy k odpovědi. Mohlo by to umět i připomínat, že chceme dát nálepku ve stylu připomínání při zakládání nástěnky (jak Alík skáče do řeči), jestli jsem se nepodíval, jestli už neexistuje podobná nástěnka.
  Další nápady na nálepky:

  • správcovská záležitost (u správců i nesprávcovská záležitost)
  • u nálepek mít samostatné kolečko s číslem s jiným podbarvením než červeným, přičemž počet dopisů ve schránce se součet dopisů a nálepek

  Taky mě napadá filtrační funkce, kdy u všech příspěvků na nějaké nástěnce (případně na jejích zafajfkovaných stránkách), kde můžu vidět, kdo dal jakou reakci, by šlo rovnou zobrazit, že třeba YOYO něco opalečkoval, případně že Morell a Majda (ve smyslu logické funkce OR) dali chechtáka, abych nemusel složitě hledat, kdo v nějaké nástěnce jak reagoval, když mě zajímají jen reakce od jednoho nebo dvou konkrétních uživatelů a od jiných uživatelů až potom co vím, že na příspěvky nějak reagovaly osoby, u kterých mě jejich reakce zajímá.

  Příspěvek z 14. září 2023 v 10:36, upravený ve 14:05.
  panglaq v něm napsal:

  –MM–: Děkuji. Já právě nechtěl, aby to někdo mohl zneužívat.

  Řekl bych, že u okruhu vzdáleností nemá smysl přemýšlet o otevřenosti intervalů. Otázku, jestli zahrnout lidi sedící přesně na nějakém kilometru – tedy přesně na té kružnici okolo – tu asi nikdy nikdo neřeší, ne?
  Taky bych ji neřešil.

  Chtěl jsem, aby se mohli rychleji dát dohromady bezpeční uživatelé, kteří jsou bezpeční. To (alespoň takhle, jak si to já představuji) asi nepůjde. :-(

  Příště zkusím popsat podrobněji, co řeším, takhle to z toho nebylo moc vidět, je mi to moc líto,že by si to mohl někdo vyložit špatně.:-(

  Možná bychom místo toho mohli zkusit vymyslet vyhledávání, které způsobí, že si rychleji najdeme toho, s kým sympatizujeme, ale mě napadají rizika typu sběr velkého množství údajů či vznik sociální bubliny, kdy se nechceme bavit s lidmi mimo ni.

  Příspěvek z 14. září 2023 v 10:30.
  –MM– v něm napsal:

  panglaq: Popisuj prosím, jaký problém řešíš. Teď by si někdo mohl domyslet na tvé straně nějakou velmi nehezkou motivaci. Myslím, že popisovaná funkce by udělala radost hlavně sexuálním predátorům…

  Takže… možnost snadno dohledat děti v okolí vyrábět nebudeme.
  Nemyslím si, že běžní uživatelé potřebují vědět, kdo bydlí poblíž, stejně podle pravidel nesmí převádět komunikaci jinam.

  mezi x a y kilometrů - interval otevřený zleva, otevřený zprava, uzavřený, otevřený
  Řekl bych, že u okruhu vzdáleností nemá smysl přemýšlet o otevřenosti intervalů. Otázku, jestli zahrnout lidi sedící přesně na nějakém kilometru – tedy přesně na té kružnici okolo – tu asi nikdy nikdo neřeší, ne?

  Příspěvek z 14. září 2023 v 10:20.
  majdula2000 v něm napsala:

  Adresy rozhodně nejsou veřejné...

  Příspěvek z 14. září 2023 v 10:09.
  panglaq v něm napsal:

  Ahoj, uvažovali jste o takové té funkci, která hledá uživatele

  • dále než x kilometrů (všechno to teď berte od adresy uživatele, který hledá)
  • ve vzdálenosti větší nebo rovno x kilometrů
  • menší než x kilometrů
  • menší nebo rovno x kilometrů
  • mezi x a y kilometrů - interval otevřený zleva, otevřený zprava, uzavřený, otevřený

  8-D8-D
  Bylo by to šikovné, kdybychom se potkali na srazu, případně by se jednalo o někoho fajn, kdo by byl z Alíka ověřený, že to není nějaký šmejd, takže bychom takhle mohli rychleji najít někoho, s kým si padneme do noty.

  Prodleva 14 dní.
  Příspěvek z 31. srpna 2023 ve 13:02.
  VelkýBochník v něm napsal:

  Ahojky
  Celkem bych ocenil nějaké úložiště pro rozepsané texty (ať už v dopisech, nebo příspěvcích v nástěnkách, poradně a tak), které člověk nemůže poslat z nějakého důvodu hned. Bylo by možné něco takového vyrobit???:-)

  Prodleva 4 dny.
  Příspěvek z 27. srpna 2023 ve 13:35, upravený po 9 minutách.
  PejsekNelinka v něm napsala:

  Ahoj, napadlo mě, že by se mohl sjednotit vzhled Alíka jako postavičky pejska všude, kde tato postavička (nebo alespoň její část) je. Myslím tím, že by mohl být nový vzhled Alíka například i u tlačítka odeslat v příspěvcích v nástěnce.
  Stejně tak nová kačenka u stránky Kde co je?. Děkuji.

  Teď ještě koukám, že mám asi nějakou chybu v Historii svých přihlášení.
  Mám tam napsáno například tohle: 27.08.2023 12:07:59 – 29.08.2023 12:07:59 (živé) nebo 26.08.2023 22:45:52 – 28.08.2023 22:45:52 (živé). Proč tam je datum 28., popř. 29. srpna, když dnes je teprve 27.? Proč tam není aktuální datum a čas?

  Prodleva 9 dní.
  Příspěvek z 18. srpna 2023 v 10:00.
  panglaq v něm napsal:

  Ahoj, dnes něco legračního:
  Bylo by zajímavé mít jednu stránku se všemi vtipy, které jako uživatel nechápu a sám si fajfkovat ty, které jsem už pochopil.

  Prodleva 5 dní.
  Příspěvek z 13. srpna 2023 v 19:53, upravený vzápětí.
  Morell v něm napsala:

  lékařský: Možná referuje na to, aby…
  No to je super! To mi stačí. Díky. Ono mi to pomůže podívat se na Alíkoviny tématu, které mě opravdu zrovna zajímá, což v základním seznamu být zrovna nemusí.

  Příspěvek z 12. srpna 2023 v 15:28.
  panglaq v něm napsal:

  Díky moc všem, už jsem nějaký pomatený.;-D

  Příspěvek z 12. srpna 2023 ve 12:02.
  –MM– v něm napsal:

  panglaq: Hotovo. Některé věci tady trvají dlouho

  Příspěvek z 12. srpna 2023 ve 12:01.
  Pralinka2 v něm napsal:

  Na to ti stačí nad seznamem nástěnek u výběru řazení kliknout na „podle počtu oblíbení“.

  Příspěvek z 12. srpna 2023 v 11:58.
  panglaq v něm napsal:

  Taky by mě zajímalo, jaké nástěnky jsou nejvíce a nejméně oblíbené, ale to je samozřejmě taková blbina, prostě že jsem zvědavý, kolik lidí má jakou nástěnku v oblíbených, aby z nich byl žebříček.8-D

  Příspěvek z 11. srpna 2023 v 10:52, upravený po 10 minutách.
  panglaq v něm napsal:

  Díky, Marku, už vím, kde hledat.;-) A ano, teď už mi to stačí, ale chtěl sem ho mít ještě lépe přístupný, prostě návrh:-). Byl bych rád, kdyby to šlo nastavit volitelně, že se to zobrazí na domovské obrazovce pod výčtem témat, když jsem přihlášen.B-)
  Jinak je to zajímavé s tou Jitkou a eMiminem.8-D

  lékařský: Ano.

  Příspěvek z 11. srpna 2023 v 10:49.
  –MM– v něm napsal:

  lékařský: Kdo se tam skutečně potřebuje proklikat, ten si cestu najde (odkaz je dole v Kde co je?). Ale nemyslím si, že to někdo opravdu potřebuje. Ten výpis vznikl jen a pouze proto, že ho chtěl opakovaně panglaq. Tak by mu mohlo stačit, že existuje. :->

  Kdyby byl snadněji dostupný z menu, mnohem víc lidí by chtělo, aby témata byla nastavená správně (budiž, to bych chtěl taky!), a mnohem víc lidí by si myslelo, že je námi zamýšlený způsob použití webu, že se budou v tomto seznamu hrabat (což není). Třeba při pátračce bychom fakt nikoho nenutili jít do tématu, které není při ruce… ale když by najednou při ruce byl kompletní seznam, hodně lidí by v něm marně bloudilo.

  Příspěvek z 11. srpna 2023 v 10:23.
  lékařský v něm napsal:

  Možná referuje na to, aby se šlo proklikat jednodušeji do rejstříků?

  Příspěvek z 11. srpna 2023 v 10:21.
  majdula2000 v něm napsala:

  Nemáme tady žádná extra témata pro Alíkoviny, všechno je to propojené. K čemu by ti ten kilometrový seznam byl? Jsou i témata, která se nepoužívají vůbec nebo úplně minimálně...

  Příspěvek z 11. srpna 2023 v 10:10.
  panglaq v něm napsal:

  –MM–: Tam je jen část a já se nějak neumím z té stránky prokliknout rovnou na seznam všech témat Alíkovin, ne na jejich velmi stručný výčet.

  Příspěvek z 11. srpna 2023 v 9:23, upravený po 4 minutách.
  –MM– v něm napsal:

  contyk: To nahrazování se bohužel děje na úrovni XSLT transformaci pomocí série strašně důmyslných substringů, tam žádný složitější parser nedostanu. Nanejvýš bych mohl nějak obfuskovat ten href, aby v něm přezdívka nebyla… :-)

  Morell: K čemu by ti byl seznam dvou stovek témat? Historicky byla některá témata používaná chaoticky a občas trošku nesmyslně. Novější rozumnější témata mají zase naopak problém, že je nikdo nenastavil zpátky do historie…

  panglaq: Co myslíš tím, že má jít na „seznam témat u Alíkovin rovnou kliknout“? Všude, kde vypisuji témata, jsou klikatelná…

  co vidím na emiminu a podobných fórech (i když na emiminu to snad ani není…)
  Mimochodem, teď poslední tři roky dělá projekťačku eMimina Jitka, která měla původně v Mafře na starosti Alíka (byla zmíněna v článku k osmnáctinám). Ale nemyslím si, že tam zavádí nápady odtud. ;-)

  Prodleva 2 dny.
  Příspěvek z 9. srpna 2023 ve 12:14.
  contyk v něm napsal:

  Pokud máte v Klubovně zapnuté zvýrazňování vlastního jména a zároveň je vaše jméno v odkazu, který Alík předělává na opravdový odkaz (např. jako moje v mé vlastní doméně), zvýraznění se aplikuje nejen v textu odkazu, ale také v hodnotě atributu href, což ten odkaz pro daného člověka rozbíjí (a taky je to obecně špatně).

  Prodleva 3 dny.
  Příspěvek z 6. srpna 2023 ve 14:36.
  Morell v něm napsala:

  Do témat Alíkovin na poslední místo bych přidala „Seznam všech témat,“ kde by byl výpis všech v Alíkovinách použitých témat, ono jich je o dost více, než kolik jich je v seznamu na straně a i když jde o užitečný list, pro vyhledávání by byl užitečnější úplný seznam.

  Příspěvek z 6. srpna 2023 ve 13:07, upravený po 5 minutách.
  panglaq v něm napsal:

  Ještě mě napadá označovat známé uživatele velkým písmenem C jako celebrita, pokud je tak odhlasuje nadpoloviční většina Alíka ve formuláři, případně to, co vidím na emiminu a podobných fórech (i když na emiminu to snad ani není, možná bylo, chodím tam jen občas), že každý dostane hodnost podle toho, jak moc je ukecaný, což by se dalo zjistit poměrem příspěvků za rok nebo celou existenci účtu na Alíkovi - asi by stačilo to mít jen jako informaci na vizitce, jak moc je kdo ukecaný, možná i tu ukecanost dělit do kategorií.

  Příspěvek z 5. srpna 2023 ve 20:32.
  panglaq v něm napsal:

  Ahoj, co kdyby se dalo na seznam témat u Alíkovin rovnou kliknout, abychom se dostali k tématům Alíkovin rychleji?:->

  Příspěvek z 4. srpna 2023 ve 21:12.
  panglaq v něm napsal:

  To je pravda.

  Příspěvek z 4. srpna 2023 ve 20:20, upravený po 81 minutách.
  YOYO v něm napsal:

  panglaq, k čemu bys pak ta čísla používal? :-)
  Taková čísla by byla málo náhodná.
  Ta slova nejsou nezávislá, ale jsou mezi němi nějaké vazby, takže lze do určité míry předpovídat následující pímeno.
  Navíc v češtině, jako v každém jazyce, jsou některá písmena používanější než jiná, takže bys tam neměl dobré rozložení.

  Existují lepší způsoby, jak programově generovat docela kvalitní náhodná čísla. Tohle by se hodilo spíš pro nějaké použití, kde potřebuješ málo náhodná, do určité míry predikovatelná čísla - ale moc mě nenapadá, jaké použití by to bylo :->

  Příspěvek z 4. srpna 2023 v 19:55.
  panglaq v něm napsal:

  Ahoj, dnes mě napadla taková veselejší věc.
  Nástěnka Hra na Asociace by se dala využít jako generátor náhodných čísel, protože do ní pravidelně přispívají lidé s jednoslovnými příspěvky, tak by se dalo vzít první písmeno (nebo vybírat lepším způsobem) a pak takhle generovat čísla.

  Prodleva 2 dny.
  Příspěvek z 2. srpna 2023 ve 20:39, upravený po 3 minutách.
  –MM– v něm napsal:

  hustaaja: Všude máme jasně napsanou lhůtu 60 dní a u seznamu objednávek máš i odkaz na nástěnku Dárky od Alíka a vše okolo. To skutečně jde všechno tohle přehlédnout? Má to nějak blikat? Nebo troubit? :-)
  Já moc nemám rád nevyžádané zvuky na webu…

  Možná nějaká kalkulačka dní by se hodila, pokud je 60 dní špatně představitelný počet. Do pravidel poradny Alík radí dětem jsem nedávno dodělával minikalendáříček, protože sedm pracovních dní je pro hodně lidí těžké spočítat.

  Příspěvek z 2. srpna 2023 v 19:59.
  majdula2000 v něm napsala:

  A copak se u dárků píše? Úplně přesně toto:

  Dárky jsou rozesílány Českou poštou, buď obyčejným psaním, nebo doporučeným balíkem, standardní doba doručení je 2 až 60 dní od objednávky.

  Od 2. července ještě 60 dní určitě neuplynulo. Oba tvé dárky má u sebe Mateas, pokud dobře vidím, tak je alespoň dostaneš najednou. ;-)

  Statistika…