Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Nástěnka přání a stížností + nápady na vylepšení Alíka

  « Novější příspěvky
  Julian v něm napsala:

  Když se chci podívat na mé obrázky, nešlo ny nějak vyznačit jestli už jsou schválené? Takto se musím dívat přes úpravu vizitky.

  Příspěvek z 4. listopadu 2019 v 17:48.
  –MM– v něm napsal:

  Zdá se, že recyklujete nápady, které už zazněly v nástěnce o vlastnostech nástěnek...
  Moderátor nástěnky bude moct upravovat záhlaví, kterému půjde i nastavit umístění, to už mám částečně připravené. Nyní je rozpracované všechno, co jsem popsal v červenci: www.alik.cz/n/prispevek/84632364.

  Nápad na zamykání nástěnek jen pro holky nebo jen pro kluky tam zazněl také, už hned v prvním (mém) příspěvku. Momentálně počítám s tím, že tento druh zámků zruším i v klubovně. Pokud se někdo vydává za opačné pohlaví, nechci, aby mohl mít při ruce výmluvu „ale já to tak mám jen kvůli vstupu ke stolu“.

  lékařský: Hlasování o vykopnutí bych chtěl. Ale v tuto chvíli asi není potřeba, v klubovně totiž už tři týdny skoro nikdo nenahlásil žádnou neplechu, což jednoznačně znamená, že tam nedochází k vůbec žádným situacím, které by potřebovaly podobný zásah. ;-D:-P

  VeverkaČiperka123: U obrázků je od začátku v plánu, že jedna z licencí bude „obrázek smím používat jen já a moji kamarádi“, ale nikdo to zatím nedodělal.

  Co se týče zamykání stolů při založení, mám v plánu, že půjde vyjmenovat lidi, kteří ke stolu smí přisednout, nějak pružněji, než se upraví seznam kamarádů. Ale netuším, jak to dodělat do stávající klubovny.

  Odměňování za návrhy by vedlo k tomu, že mi lidi budou psát spoustu návrhů jen kvůli kačkám a v různých variacích... viz třeba dva roky starý příspěvek www.alik.cz/n/prispevek/84442683. :-)

  Příspěvek z 4. listopadu 2019 v 17:16.
  Adee v něm napsala:

  Není tam mělo být musely...;-D

  Příspěvek z 4. listopadu 2019 v 17:14.
  YOYO v něm napsal:

  Adee, a to je problém?
  Lidi by věděli, že připnutý příspěvek se může změnit. A jeho tvůrce by ho snad needitoval záměrně takovým způsobem, aby mátl návštěvníky.

  Mohlo by jít o speciální příspěvek, který by byl vidět jenom v tom umístění nahoře (případně ve sloupci nalevo) a nebyl by mezi normálními příspěvky. Pak by to nikoho mást nemohlo.

  Příspěvek z 4. listopadu 2019 v 16:44.
  Adee v něm napsala:

  Dobrý nápad:D ale ty by se dali pořád měnit...;-D

  Příspěvek z 4. listopadu 2019 v 16:30.
  YOYO v něm napsal:

  Co udělat v nástěnkách možnost „připnout příspěvek“?
  Tedy, že by se příspěvek zobrazoval vždy navrchu a šel by editovat neomezeně dlouhou dobu. To by vyřešilo požadavek který má Adee.
  Připínat příspěvky by mohl jen zakladatel nástěnky, případně správci.

  Příspěvek z 3. listopadu 2019 ve 20:58, upravený vzápětí.
  lékařský v něm napsal:

  Mě napadlo, že kdyby určitý počet lidí jiných IP adres zahlasoval k vyhození určitého uživatele od stolu, tak by to toho uživatele skutečně koplo, i v případě, že ti uživatelé nemají žádná správcovská práva. Možná by měla existovat skupina lidí, kteří ještě nejsou zralí na to, aby mohli sami vyhazovat jiné uživatele, ale v tom větším množství by svá práva mohli uplatnit. Měli by práva správce stolu, ale u všech stolů. Takže něco mezi SS a SK, ale zároveň nižší než SS, když se bude jednat o jedince.
  Nejsem si, ale jistý, jestli je to dobrý nápad, protože jestliže je ten uživatel spolehlivý, tak proč mu nedat rovnou správce stolu? Možná, když je sice spolehlivý, ale něco ho může rozhodit, tak mu to můžou ostatní zabránit, tak, že ty práva nespojí. :-D
  Těch nejistot mám možná i více, ale chci vědět i váš názor. O:-)
  ----

  To zamykání by se dalo ale zneužívat. ;-)

  paratko2323 v něm napsala:

  Chápu že někomu se nápad líbí a ani mu ho brát samozřejmě nebudu. Ale je to takové omezování svobody když do stolu pro holky nesmí kluk a naopak. přitom co si můžou holky říkat tak tajného aby to neviděli kluci?:-D

  Příspěvek z 3. listopadu 2019 ve 20:48, upravený po 4 minutách.
  Kopčem v něm napsal:

  Ale já si taky myslím,že by se nástěnky mohly zamykat,s tím s VeverkaČiperka123 plně souhlasím,hlavně pro ty nekamarády

  paratko2323 v něm napsala:

  Ten druhý nápad že by se zamykali nástěnky se my zrovna moc nelíbí.

  Adee v něm napsala:

  Jen se chci zeptat nešla by k mé nástěnce klub kopíráků dát tabulka do které bych psala body?

  Příspěvek z 3. listopadu 2019 ve 20:35, upravený vzápětí.
  VeverkaČiperka123 v něm napsala:

  U každého nestálého stolu v klubovně by mohlo být napsané, v kolik hodin byl založený.

  V nástěnkách by mohla být možnost zamykat nástěnky jako stoly v klubovně (pro kluky, holky, nekamarády).

  U obrázku by mohla být možnost vybrat jen některé lidi, kteří ho mohou použít.

  U založení stolu v klubovně by mohla být možnost vybrat jen několik lidí, kteří k tomu stolu můžou.

  Když dá někdo nějaký dobrý návrh na vylepšení Alíka, který se pak použije, mohl by dostat nějakou malou odměnu. O:-)

  V katalogu dárku by mohla být možnost zobrazit si jen dárky, na které mám dost kaček.

  Příspěvek z 3. listopadu 2019 v 8:34.
  Adee v něm napsala:

  Teď jsem si všimla drobné chyby. V kategorii: často kladené dotazy, je stále všude napsané bodíky místo kaček

  Prodleva 8 dní.
  Příspěvek z 26. října 2019 v 18:02.
  –MM– v něm napsal:

  Adee: Problém tedy je v tom, že kdyby se použila nástěnka, tak ji pak nedohledáte? Můžete si na ní dát odkaz do vizitky. Nebo bych asi mohl zavést víc druhů oblíbení...

  YOYO: Máš stoprocentní pravdu, že vyhledávání na stromě je dost nenápadné. Dali jsme ho tam jen a pouze kvůli tomu, že tam bylo i dříve. :-)

  Ono zdejší hledání většinou nefunguje úplně ideálně. Už tedy funguje lépe než dřív, spoustu chyb jsme opravili, ale pořád to je takové trochu improvizované. Při hledání v Alíkovinách, v poradně a ve vtipech se používá Lucene, který umí i ohýbat slova, při hledání uživatelů tam mám nějakou chytrou parametrizaci vlastní výroby, při hledání jinde jen obyčejné hloupé hledání přesného slova... a nějak se mi nechce zkoumat, jak to vyřešit lépe. Takže dávat na prominentnější místo funkci, kterou nepovažuji za příliš vychytanou, se mi nechce.

  kdo by tedy očekával, že se změní vyhledávač po rozkliknutí?
  Na druhou stranu, pokud někdo je na seznamu nástěnek a pocítí nutkání hledat, tak je mu v tu chvíli nejspíš jedno, jaké jsou možnosti. Pokud tedy nemá už předchozí zkušenost, že hledání (třeba) hledá jen v Alíkovinách (pokud zkoušel hledat tam), tak ho ani nenapadne, že by hledáním mohl nehledat tam, kde zrovna je. Spíš je větší problém, že ho vůbec nenapadne vyzkoušet vyhledávání.

  Možná, že maggiesimspons zkoušela hledat přes strom v době, kdy to ještě u dopisů nešlo. Dodělával jsem to někdy zhruba letos 5. února v 11:03:54.

  Jo a ještě k té předchozí zprávě – ano, „odpovědět“ je odkaz záměrně. Krom toho může běžný smrtelník, který mnohdy ani neví, že prostředním tlačítkem myši jde klikat, přejít na vizitku a kliknout na odkaz „Napsat mu/jí dopis“ v menu. Beru ale na vědomí, že by mohla existovat nějaká přímočařejší cesta.

  Příspěvek z 26. října 2019 ve 13:30, upravený vzápětí.
  YOYO v něm napsal:

  majdula2000, -MM-, ten vyhledávač je podle mě trochu neintuitivní - podle mě si ne každý všmne (nebo na to vzpomene, když to zrovna potřebuje), že se chodávní vyhledávače mění v závislosti na tom na které stránce se nachází.

  Souhlasí se mnou někdo?

  Ono je to pochopitelené - když se přepnu třeba z alíkovin do klubovny, tak vizuálně celá hlavička a menu zůstanou naprosto stejné, mění se vždy jen ta část stránky pod trávníčkem - kdo by tedy očekával, že se změní vyhledávač po rozkliknutí? - já tedy ne :D

  Myslím si, že by pomohlo, kdyby se buď celý vyhledávač přesunul někam pod travičku. A nebo kdyby vypadal trochu odlišně na každé stránce - třeba jiné podbarvení, jiná barva lupy, nebo jiný text, nebo možná různý placeholder, pro indikaci co tam můžu zadat ještě než ho rozkliknu.

  Co si o tom myslí ostatní?

  Příspěvek z 26. října 2019 v 8:59, upravený vzápětí.
  majdula2000 v něm napsala:

  Vždyť když si nad poštou otevřeš vyhledáváč na stromě, tak v ní můžeš vyhledávat.8-o

  Příspěvek z 26. října 2019 v 8:57.
  maggiesimspons v něm napsala:

  Mě napadlo zadat do pošty vyhledávání zpráv.

  Příspěvek z 26. října 2019 v 8:18, upravený po 8 minutách.
  Adee v něm napsala:

  -MM- : Ono by to šlo v nástěnkách ale nějaký kamarádky kterým to chci poslat tu nejsou často a pak se to zaplní všema těma zprávama a už si to nepřečte. Takže možná jak sem navrhovala šlo by i hromadné vyhledávání

  1000!:-D už po třetí

  Paratko2323: hele houkej na 6 zprávu v téhle nástěnce;-D:
  www.alik.cz/n/prispevek/84443657

  Příspěvek z 26. října 2019 v 0:12, upravený po 2 minutách.
  YOYO v něm napsal:

  V poště bych uvítal možnost vyfiltrovat zprávy od jedné osoby kliknutím na něco přímo na některé ze zpráv pro/od něj. Dá se to sice kliknutím na jméno v adresáři příjemců nalevo, ale tam ho musím napřed najít.

  -MM-: Je zajímavé, že při kliknutí kolečkem myši (=otevření v novém okně) na „odpověděť“ na zprávě to dělá to co chci, ale při normálním kliknutí ne - to je záměr?

  Příspěvek z 25. října 2019 v 11:11.
  –MM– v něm napsal:

  lékařský: Možná by zakládání nástěnky mělo být vícekrokový proces. Nejdřív zadat název, pak to ostatní. Po zadání názvu se zeptat „není nástěnka podobná těmto existujícím?
  Zakládání duplicitních nástěnek mi ale nepřijde jako moc vážný problém.

  Adee: O úpravách pošty jsme nedávno přemýšleli, protože u ní bude také zapotřebí nějaká revize a úklid v databázi. Možnost posílat dopis více lidem by zavést šla, ale asi se nám moc nelíbí.
  Spíš bych šel jinou cestou – zamyslet se, jaké změny by byly potřeba v klubovně nebo v nástěnkách, aby byly použitelné tak, jak chceš.

  Příspěvek z 25. října 2019 v 7:40.
  Adee v něm napsala:

  :-PNo třeba nejdéle tu pobývajícího uživatele, (Alík:D) nejvíc lidí v klubovně:D.

  A pak bych chtěla skupinové konverzace v poště. To by bylo bájí. Protože někteří uživatelé tu moc nebývají a máme nějakou partu a nemůžeme se hromadně bavit protože v klubovně se nesetkáme a v poště to prostě nejde. Na tu by se klidně mohlo dohlížet to by mi nevadilo

  Prodleva 3 dny.
  Příspěvek z 21. října 2019 ve 20:50.
  paratko2323 v něm napsala:

  lékařský: to není špatný nápadR^
  Adee: to zní zajímavě a jaké rekordy by jsi tam chtěla?:-D

  Příspěvek z 21. října 2019 ve 20:45.
  Adee v něm napsala:

  Já tu chci seznam rekordů!;-D

  Příspěvek z 21. října 2019 ve 20:42, upravený vzápětí.
  lékařský v něm napsal:

  Napadlo mě (nevím, jestli to napadlo ještě někoho :D), že před založením nástěnky by tě to nutilo použít vyhledáváč a až teprve, když ten vyhledávač použiješ, tak tě to pustí dál k zakládání nástěnky. :-)
  Je sice pravda, že se to dá hravě obejít, ale někoho to třeba zarazí (třeba nováčka).

  Prodleva 3 dny.
  Příspěvek z 18. října 2019 ve 22:34, upravený po 2 minutách.
  Adee v něm napsala:

  ;-DAby tu byl seznam rekordů:D

  Prodleva 2 dny.
  Příspěvek z 17. října 2019 v 8:25.
  majdula2000 v něm napsala:

  V tom článku se píše o Správcích Alíka, tedy zelených korunkách, na to jsem reagovala.;-)

  Příspěvek z 17. října 2019 v 7:33, upravený po 2 minutách.
  lékařský v něm napsal:

  Záleží jaký správce. Třeba redaktor má určitě lepší pravomoce než správce stolu. :-D

  Příspěvek z 16. října 2019 ve 22:41.
  majdula2000 v něm napsala:

  To si nemyslím, Dano.8-o

  Redaktor nemá ani zdaleka tolik pravomocí, jako má správce, takže na to nemůžou být stejné podmínky... Ale ultrone, myslím, že v tvém případě by ses musel v první řadě naučit pořádně češtinu, protože redaktor hlavně opravuje články, tudíž musí češtinu ovládat.:-)

  Příspěvek z 16. října 2019 ve 20:06.
  Dana395 v něm napsala:

  To máš pravdu, ale odpověď bude stejná tak či tak. ;-)

  Příspěvek z 16. října 2019 v 19:14.
  Lacko5 v něm napsal:

  Dana395: Ale správce a redaktor není to samé.

  Statistika…