Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Návrhy na vylepšení Alíka

  Co chcete, aby bylo přidáno do Alíka? Můžete to napsat sem!

  Nový příspěvek:

  Přispívat mohou jen přihlášení uživatelé.

  Pokud máš účet, přihlas se, pokud ne, můžeš si účet založit.

  Prodleva 2 měsíce.
  Příspěvek z 29. října 2021 v 15:44.
  Vysa318 v něm napsala:

  Mě napadla zase taková blbost ale u pošty jak je: zadání adresáře (něco na ten způsob) tak by tam mohla být také nabídka třech (třeba) uživatelů se kterými si ten daný člověk píše nebo jen třeba správci ať krychle chce něco nahlásit tak ať je to v rychlosti

  Prodleva 10 dní.
  Příspěvek z 20. října 2021 v 0:53.
  janharper124 v něm napsal:

  Já bych dal tlačítko "Odhlásit" někam do správy vizitky, takto mobilní uživatelé klikají vedle, když jdou do pošty (aspoň teda já)

  Příspěvek z 19. října 2021 ve 22:26.
  VelkýBochník v něm napsal:

  Jeden nápad bych měl: Trochu mi vadí, že si někdo změní profilovku a má to „dopad“ na veškeré jeho příspěvky v nástěnkách. Osobně bych byl pro to, aby každá profilovka vždy byla aktuální s příspěvkem člověka a neměnila se celá historie. A proč mi to vadí??? Některé příspěvky v nástěnkách jsou odvozeny právě od profilovky:
  Co, nebo kdo je na vašem profilovém obrázku?
  vaiva: Teď vypadáš jako chlap se…
  a hodně dalších, které asi nedohledám...

  Prodleva 6 dní.
  Příspěvek z 13. října 2021 ve 14:38.
  kytarystka05 v něm napsala:

  Ahoj,
  mám takový nápad a přání. U nástěnek jdou nastavit již určené sady hodnocení. Já bych uvítala sestavit vlastní hodnocení o třeba 3-5 smajlících. Teď mi to přijde takové hodně omezené...

  Prodleva 3 měsíce.
  Příspěvek z 17. června 2021 v 15:43, upravený po 6 minutách.
  VelkýBochník v něm napsal:

  Možná jsem to nenapsal úplně správně. Spíše si myslím, že by byl navíc ještě jeden trvalej stůl určenej hlavně pro nováčky a seznámení s nimi. Nemyslel jsem žádný jiný ze stolů, které už tu jsou (občas přemýšlím asi rychleji než píšu, takže nechtěně něco vynechám;-D:-D)
  Nicméně toto mě napadlo kvůli poslednímu problémistovi, co jsem ho zažil v klubovně. Jsou také lidi, co si ze správců dělají pouze legraci, protože snadno můžou vytvořit další účet. Takový (sprosťák) tam jeden byl, co byl vyhozen asi jedenáctkrát, pokaždé s jiným účtem.
  Pak zase vím o komsi, kdo se smál tomu, že si vytvořil nový účet, takže může obcházet blokaci (přezdívku když tak napíšu do pošty, pokud budeš chtít). Pak když jsem viděl, že s tím správci nemohou udělat nic jiného než jen vyhodit, tak mě toto napadlo.
  Jako... přísné to je, ale jeden stůl mít budou. A aspoň ti, kteří přišli dělat paseku, nebudou trolit u ostatních stolů. Ale nemyslím si, že by si k tomu jejich stolu nesedl nikdo, ale to fakt nevím...

  Ale zase je fakt, že jsem to „větší dítě“ (tahle hláška mě dorazila:-D), takže s tím nemám takový problém.

  Příspěvek z 17. června 2021 v 15:17.
  –MM– v něm napsal:

  VelkýBochník: Co třeba úplně zakázat registraci novým uživatelům? ;-D

  Kdyby štěňata mohla přisednout jen k jednomu stolu, tak to buď vyjde na stůl, kde budou sedět všichni (a pak pro ně budou štěňata pořád stejně otravná jako teď), nebo stůl, kde nesedí nikdo… však také proč by si tam kdokoliv sedal, hm? :-|

  Popř. namísto hodnosti voříšek by se jim odemkly při určitém množství kaček
  Kačky má 6 % účtů vypnuté, proto jsou všechna omezení stavěná na hodnost.

  Ona to zas není tak dlouhá doba.
  Už jsi moc velké dítě. Pro malé děti jsou tři dny věčnost. :-)

  Pokud si tady někdo zřídí účet, nemůže vkládat Alíkoviny, nemůže nahrávat obrázky (ani třeba do soutěže), nemůže pokládat dotazy v poradně – spousta míst, kvůli kterým si účet možná zřizuje, mu vynadá, že je štěně a že si musí počkat. Prvních několik hodin nemá ani veřejně přístupnou vizitku. Spoustu lidí těmito omezeními odháníme pryč. Máš představu, kolik lidí bychom vyhnali zakázáním klubovny? Kdybychom jim zakázali chat, další krok by nejspíš byl zakázat jim poštu, protože tam také únavně obtěžují. Někteří také posílají do vtipů nevhodné nebo nesmyslné texty…

  Otázka zní: Jakmile na Alíka přijde trol, který skutečně chce škodit a provokovat, co chceme, aby dělal? Pokud mu zakážeme úplně všechno, protože má příliš nový účet, tak 1) nepoznáme první tři dny, že je to trol, 2) poškodíme tím růst normální uživatelské základny. Pokud nezakážeme všechno, tak začne zkrátka otravovat tam, kde může. Protože škodit chce

  Netvrdím, že nájezdy trolů nejsou problém a že je nechci nějak řešit, jen mi jakékoliv opatření, které postihne i normální nové uživatele, přijde příliš hrubé. Jako lepší řešení by mi přišel shadowban – blokace, o které zablokovaný člověk neví. Každá předělávaná součást Alíka už počítá s tím, že může vznikat takto neviditelný obsah… klubovna je v pořadí. ;-)

  Krom toho správci Alíka mají speciální monitoring na štěňata. Vyloženě tady také existuje stránka na válčení s troly, která, když ji mají nalistovanou, upozorňuje správce přehledně na každý nově založený účet – a jde tam velmi rychle nastavit blokaci. Zřízení účtu je pro útočníka mnohem pracnější než pro správce zablokování. Jakmile dospěje bitva s trolem do této fáze, trol už prohrál. ]:-)
  Problém pochopitelně nastává, když není žádná zelená korunka online. :-|

  Příspěvek z 17. června 2021 ve 12:49.
  market_love v něm napsala:

  Taky mě to napadá Bochníku.

  Příspěvek z 17. června 2021 ve 12:27, upravený po 20 minutách.
  VelkýBochník v něm napsal:

  Nevím moc, do které nástěnky to psát, tak píšu sem:
  Párkrát jsem byl svědkem toho, že se na Alíka registrovali nový uživatelé. Přišli do klubovny... a hned způsobili chaos. Tím nemyslím jejich nevědomost, ale cílené provokace, sprosťárny a machrování na ostatní. Někteří si, myslím, dokonce založili účet jen kvůli tomu. Pamatuju si, jak Héf vyhazoval nějaké štěně dokonce jedenáctkrát, protože ten dotyčný si založil nové a nové účty jen proto, aby mohl štvát lidi v klubovně, dokud ho opakovaně nevyhodí. Myslím, že je to dost únavné;-D

  Dneska mě napadlo jedno možné řešení (ale je to pouze nápad, který může mít své chyby, tak to tak, prosím, berte;-)):
  Myslím si, že by se štěňatům měla trochu omezit klubovna. Ponechat třeba jen jeden stůl na seznámení a popovídání a ostatní stoly pro ně zamknout. Až poté, co by postoupili na voříška (a přitom neměli problémy) by se jim zpřístupnily i ty ostatní stoly. Ona to zas není tak dlouhá doba. Popř. namísto hodnosti voříšek by se jim odemkly při určitém množství kaček;-)

  Šlo by to takto???

  Prodleva 17 dní.
  Příspěvek z 31. května 2021 ve 22:20.
  Alpina v něm napsal:

  Bětka_H: No jako aby to šlo vidět u jednotlivých lidí to by se mi nelíbilo, ale bylo by super kdyby šlo vidět průměr hodnocení.

  Příspěvek z 31. května 2021 v 19:58.
  Bětka_H v něm napsala:

  Líbilo na se mi kdyby bylo u článků vidět kdo da kolik tlapek

  Příspěvek z 30. května 2021 v 19:35.
  Kubik111 v něm napsal:

  Nebo poslat jednu zprávu více lidem - například zadat: JáJá1, Veryfr, Vejunkaaa a stejná zprava se odešle rovnou všem, než to posílat všechno zvlášť, to je zdlouhavé. Pokud už to někdo někdy psal a bylo to zamítnuto, tak se omlouvám. ;-)
  (Řetězovky by byly přísně zakázány, třeba před odesláním dopisu více lidem najednou by se třeba ukázalo upozornění: Pokud hodláš napsat řetězovou zprávu, nedělej to, jinak skončíš s blokací, nebo tak nějak a pošta by byla více kontrolována...)

  Příspěvek z 30. května 2021 v 18:50.
  Tobias7 v něm napsal:

  To už v plánu je.

  Příspěvek z 30. května 2021 v 16:28.
  Rapo v něm napsala:

  Nebo i příspěvek v nástěnce
  (nebo za rámeček)

  Příspěvek z 29. května 2021 ve 20:46.
  Emaeiffel v něm napsala:

  A teď mě napadla taková myšlenka, že by šlo si dát do olíbených nějaký článek v Alíkovinách.

  Prodleva 15 dní.
  Příspěvek z 14. května 2021 v 15:00.
  Emaeiffel v něm napsala:

  Mě napadlo, že když se přihlašujeme do Alíka tak tam kde je heslo by byla možnost ukázat.

  Prodleva 7 dní.
  Příspěvek z 7. května 2021 v 17:31.
  Matisek v něm napsal:

  S narozeninami si nejsem jistý, ale mít něco takového na účtoviny by mohlo být bezva. :->

  Příspěvek z 7. května 2021 v 17:27.
  KrálíčekSušenka v něm napsala:

  To by bylo fajn:-D

  Příspěvek z 7. května 2021 v 17:12.
  Lacko5 v něm napsal:

  Napadla mě taková menší blbůstka. :-D

  Co kdyby měl uživatel v den narozenin, někde vedle jména v nástěnkách nebo klubovně dort?

  Napadlo mě to proto, aby se o narozeninách toho člověka dozvědělo víc lidí. Ne každý si prohlíží vizitky nebo titulní stranu.

  Prodleva 23 dní.
  Příspěvek z 14. dubna 2021 v 9:34.
  šipín v něm napsal:

  MichP: Přesně tak.

  Příspěvek z 9. dubna 2021 ve 22:12.
  MichP v něm napsal:

  U správců je hlavně potřeba důvěra, kdyby někdo dostal korunku např. Klubovny tak by klidně mohl všechny na 16 hodin kopnout neprávem atd.

  Příspěvek z 9. dubna 2021 ve 21:35.
  Maty09 v něm napsal:

  Andrejka7821: Nějaké dohady o tom že má Alík fenu už tu jsou. Taky jedna fotka a jeden namalovaný obrázek. Tak uvidíme. (ale tohle sem nepatří)

  Příspěvek z 9. dubna 2021 ve 20:54.
  Pralinka2 v něm napsal:

  Správci Alíka musí být aspoň 18 let a správci s červenou korunkou by mělo být aspoň 15. V minulosti jsme měli několik správců klubovny ve věku 12 let a tak nějak se to úplně neosvědčilo.

  Příspěvek z 9. dubna 2021 ve 20:26.
  Andrejka7821 v něm napsala:

  Jsou tu Koalík, Pepíček, Punťa...
  Ale žádná fenka, nemohl by mít Alík kamarádku??:-D

  Příspěvek z 9. dubna 2021 v 17:40.
  šipín v něm napsal:

  Hogo: Tím „oznámením“ jsem myslel, jakože někdo ti napíše poštu NEBO udělá třeba @Hogo nebo něco takového a přijde ti oznámení... Nebo si budeš u nástěnky moct nastavit oznámení, například Oznámení o každé zprávě, Oznámení o označení, Neoznamovat.

  Tomášek_Spongebob: Chápu, že bys třeba chtěl být správce, ale jak už řekl Hogo, správců je dost a nejsou nijak často potřeba noví. A navíc, kdyby už se nový správce vybíral, dali by přednost někomu dlouhodobě aktivnímu a nejpravděpodobněji jen dospělému, nebo třeba někomu staršímu 15...

  Příspěvek z 9. dubna 2021 v 15:58.
  Hogo v něm napsal:

  Ehm, správců je teď dost, když je potřeba, naverbuje se nový… a většinou je správcem několik let. Nechápu, k čemu by to bylo…

  Příspěvek z 9. dubna 2021 v 15:41, upravený vzápětí.
  Tomášek_Spongebob v něm napsal:

  Sice je to trošku divný nápad ale řeknu ho:
  Myslím si že hodně uživatelů Alíka by chtělo být správcem. Proto by se zavedla funkce že kdo by chtěl být správcem tak by to do té funkce napsal. A uživatelé Alíka by hlasovaly jestli ano. Vždy by žádost mohla být na Alíkovy 1 měsíc. Omlouvám se pokud něco takového existuje, Ale pokud ano tak ať mi někdo napíše kde takovou funkci najdu:-). A možná trochu širší stránku, Např. Jako je katalog dárku či vtipy.

  Příspěvek z 7. dubna 2021 v 8:34.
  Hogo v něm napsal:

  No tak to by tam být nemohlo, tahle kravina mě štve u Whatsappu a tak… spíš bych uvítal tu ručičku u jména. A určitě tam nebudou čtyři tečky

  Příspěvek z 7. dubna 2021 v 8:33.
  brdik v něm napsala:

  já vím že to není uplně na vylepšení ale bylo by super kdyby tu bylo něco jako kurz AZJ.:->

  Příspěvek z 7. dubna 2021 v 8:32, upravený vzápětí.
  Zuzuška v něm napsala:

  Tak to pak jo, já jsem jaksi…no, mluvila o něčem jiném :D

  Ale nemůžete se divit, je ráno! To já si často sedím na vedení.

  Příspěvek z 7. dubna 2021 v 8:32.
  Viki_show v něm napsala:

  Zuzuška: ale takový to: Viki_show píše....

  Statistika…