Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Návrhy na vylepšení Alíka

  « Novější příspěvky
  Příspěvek z 2. února ve 20:00.
  contyk v něm napsal:

  Mně tu u těch stolů chybí hlavně číšníci a servírky.

  Příspěvek z 2. února v 17:49.
  –MM– v něm napsal:

  Prackal: O změně jsme přemýšleli už pár let a probírali jsem ji se správci Alíka zhruba před osmi měsíci. Všichni jsme se shodli, že sebrat správci stolu symbol korunky a přejmenovat ho tak, aby nevyzníval tolik bezpečnostně-autoritativně, je dobrý nápad. Zaznělo pár návrhů, jak by se tato pozice u stolu jmenovala (stolník, stolmistr, hostitel), a zazněl též hlas, že moderátor nástěnky je u nástěnek pěkné označení. Jelikož budoucí pravomoci u stolů i nástěnek budou částečně podobné, dává mi smysl používat stejný/podobný pojem.

  Ale máš pravdu, že zvyklost z internetových chatů a diskusí nemusí být pro dětské uživatele úplně známá a že pod moderátorem si můžou představovat spíš Václava Moravce a ne někoho, kdo místu šéfuje. Takže klidně můžeme zvolit jiný pojem.

  Což takhle náčelník? ;-)

  Příspěvek z 1. února ve 20:21.
  Prackal v něm napsal:

  –MM–: Vypadá to, že jsi nad tím už delší dobu přemýšlel a řešils to s více lidmi a prostě jste došli k tomuto výsledku. Pokud to má nějaký hlubší dopad do budoucna tak nemá smysl abych se tu o tom dohadoval, protože s tím dopadem nejsem obeznámen. Spíš mi přišla škoda něco takového ikonického jako je SS - Správce stolu a jeho korunku rušit. :-)

  „máme hezké, české slova“ … uáááá! ;-( Hezká, česká! Pardon, tohle nešlo přejít… :-D
  K tomu mohu snad jen dodat, že jsem nikdy plně spisovně nemluvil a našel bys v mých příspěvcích určitě i gramatické chyby, například ve formě chybějících nebo přebývajících čárek. :-) Ale chápu to, mluvím o krásné češtině a pak ji przním. :-))

  Příspěvek z 1. února ve 13:17.
  Veryfr v něm napsala:

  –MM–: v nástěnce (např. se soutěžemi) je potřeba někdo, kdo ty nástěnky bude „moderovat“, dávat soutěže, zapisovat body...prostě vést

  za to u stolu jen moderátor může zamykat, nebo vykopávat, takže pořádně nic „nemoderuje“, neboli nevede, v podstatě jen hlídá, jestli jsou ostatní hodní, nebo zlobiví, k čemuž by se právě víc hodil název Hlídač, anebo starý dobrý Správce stolu

  ale zcela chápu, jak jsi celý příspěvek myslel

  Příspěvek z 1. února ve 13:11.
  –MM– v něm napsal:

  Veryfr: V čem je takový rozdíl mezi stolem a nástěnkou?

  Prackal: Jenže „hlídač“ pořád vyvolává dojem větší bezpečnostní autority, to je právě to, čemu se chceme vyhnout. Pokud to bude někdo, kdo určuje popisek, styl, záhlaví, pravidla a převleky, tak je to hlídač? Za určitých okolností by třeba neměl ani možnost kopat. (Tyhle otázky se řeší v nástěnce o nové klubovně, nechci je tahat sem.)

  Pojem moderátor podle Wikipedie nepochází z angličtiny, ale z italského moderato (= mírně). Ovšem je pravda, že se opírám o konvenci, která je na prakticky odjakživa na anglických chatech a internetových fórech. Sice mám s jakoukoliv standardizací složité vztahy, ale zvyklost s moderátorstvím mi přijde neškodná. V angličtině v role-play hrách bývá také game moderator (nebo častěji gamemaster) někdo, kdo určuje základní pravidla hry, což také dobře pasuje na zamýšlené pravomoce moderátora stolu, ne?

  Každý přeci věděl, že SS je na jiné úrovni než ostatní správci
  Nejsem si jistý, že to věděl skutečně každý. Zejména když přidáváme různé další druhy správců, může snadněji vzniknout dojem, že korunka = prověřený člověk. Buď můžeme všude do zblbnutí vysvětlovat, že jedna z korunek není součástí důvěryhodné bezpečnostní hierarchie, nebo použijeme jiný pojem. Co se týče obrázkového symbolu, přemýšlím o obrázku mikrofonu – o tom, co je v seznamu stolů.

  máme hezké, české slova“ … uáááá! ;-( Hezká, česká! Pardon, tohle nešlo přejít… :-D

  lékařský: Tohle byla zatím jen rychlá změna na jednom dobře viditelném místě. Když mi ji někdo vymluví, nemusím procházet desítky různých míst tvořených třemi různými způsoby.
  Zkratky mi nepřijdou nijak zvlášť důležité, protože lidi, kterým někdo o správcích říká, je stejně většinou neznají. Jeden z důvodů, proč vůbec někdo zkracuje správce stolu, je, že nejde vyjádřit jednoslovně, když se musí odlišit od ostatních druhů správců. Pojem moderátor takový problém nemá.

  JMkolo83: „ať to nemá zkratku MS, to by se pletlo se sportovní událostí mistrovství světa
  8-o:-D … To myslíš, že se lidi budou bavit o tom, jak si předávají MS, a někdo méně pozorný na to bude koukat a bude se domnívat, že hovoří celou dobu o mistrovství světa? Tahle úvaha by měla ovlivňovat, jaký pojem používáme? Také by to mohlo zkracovat ministerstvo spravedlnosti, nebo Microsoft. SS zase může zkracovat Schutzstaffel… zkratky mi fakt nepřijdou důležité.

  Příspěvek z 1. února v 10:43.
  MichP v něm napsal:

  Strážník! :-D

  Příspěvek z 1. února v 10:43.
  Hogo v něm napsal:

  Správce stolu nezní moc dobře, Hlídač zní lépe, a navíc jako vtip...
  Hlídač – jakože hlídač psů... protože alík je pes8-D

  Příspěvek z 1. února v 10:40.
  Veryfr v něm napsala:

  Mně hlídač přijde takové trošku divné, ale pořád lepší než moderátor

  moderátor nástěnky je super nápad, u stolu je to nic moc....nejlepší za mě byl obyčejný správce stolu

  Příspěvek z 1. února v 10:38.
  JMkolo83 v něm napsala:

  mám jednu prosbu, ať už se to bude jmenovat jakkoliv (jakože moderátor se mi taky zrovna dvakrát nelíbí), tak ať to nemá zkratku MS, to by se pletlo se spsortovní událostí mistrovství světa (popřípadě s mistrem světa(tj vítězem)), díky.

  Hlídač je lepší, než moderátor, ale taky se mi moc nelíbí.

  Příspěvek z 1. února v 10:21, upravený po 4 minutách.
  Prackal v něm napsal:

  Jsem pro aby aby se „Moderátor stolu“ změnil na „Hlídač stolu“. Myslím si, že je zbytečné používat mermomocí anglické (převzaté) názvy když tu máme hezké, české slova.
  Navíc moderátor je dost zavádějící a vede spíš k tomu, že bych od takového člověka očekával, že se bude u stolu starat o debatu a bude ji nějakým směrem vést. Což se určitě neděje. Ten člověk tam jen hlídá aby někdo nedělal neplechu. (Navíc ke hlídači můžete dát třeba symbol policejní čepice nebo odznaku. :-)

  Celkově mi ale přijde škoda, že se zbavujete korunek a zbytečně odděláváte správce stolu. Každý přeci věděl, že SS je na jiné úrovni než ostatní správci a aspoň měl chvíli pocit, že mezi ně tak nějak zapadá a o toho alíka se stará. Takhle bude odstrčen. (to je jen reakce na argument co MM dal zde https://www.alik.cz/p/257631)

  Příspěvek z 1. února v 10:20.
  Alpina v něm napsal:

  Nu jak koukám, tam málo komu se nová změna líbí, a je fakt že bych byl také radši za hlídače stolu, nebo něco takového...:->

  Příspěvek z 1. února v 10:18, upravený po 3 minutách.
  Copinka v něm napsala:

  Já bych tomu dala název Hlídač stolu a zkratka Hls :D A nebo Vládce stolu (VS) :-D;-D

  Příspěvek z 1. února v 10:17.
  Hogo v něm napsal:

  Já bych chtěl tedy lepší název, třeba Hlídač stolu:->

  Příspěvek z 1. února v 10:02.
  Vejunkaaa v něm napsala:

  MS vypadá jek mistr salát a MSt jako ministr státu;-D

  Příspěvek z 1. února v 9:59.
  Hogo v něm napsal:

  „MSt“ možná

  Příspěvek z 1. února v 9:58.
  lékařský v něm napsal:

  Vypadá to, že už se začíná s moderátory nejen na nástěnkách, ale i v klubovně.
  Chtěl bych upozornit, že systém ještě všude nemluví o správci stolu jako o moderátorovi stolu. V záznamech chatů jsou systémové zprávy stále staré a ve složce s moderátorstvím stolu jsou také používané staré pojmy (předat správce, odebrat správcovství).

  Mimochodem... když už nám zanikne zkratka SS, jaká bude zkratka pro moderátora stolu? A bude i zkratka pro moderátora nástěnky?
  MS, MN?
  Mod. S, Mod. N?
  MoSt ;-D, MoNá?

  Příspěvek z 1. února v 9:29.
  vaiva v něm napsala:

  Ahoj, v poradně, čím dál do minulosti jdeme, se tlačítko „Předchozí“ posouvá směrem k bublinám do pozadí. Šlo by to upravit?
  (Takhle to vypadá v asi nejposunutější fázi, je-li text nahoře nesrozumitelný, hodí se to :-D)

  Prodleva 22 dní.
  Příspěvek z 10. ledna v 15:27.
  Blébleblé v něm napsala:

  Tak by se zobrazovali tlapky 50-víc?

  Příspěvek z 10. ledna v 15:23.
  Matisek v něm napsal:

  Ohledně dopisů: Ten, jak –MM– už někde psal, má být na dlouhodobé diskuze, takže by to u něho moc nedávalo smysl.
  O tlapkách u článků se taky psalo, ty se nezobrazují proto, aby nízký počet nedemotivoval mladší pisatele.

  Příspěvek z 10. ledna v 15:17.
  Blébleblé v něm napsala:

  U článků by każdý (tedy i autor) viděl kolik má tlapek. Pak by zjistil, zda se tento kontent líbí, a nebo ne.

  Prodleva 9 dní.
  Příspěvek z 1. ledna ve 23:46.
  Blébleblé v něm napsala:

  Když vám někdo píše dopis někam do nějaké bubliny (třeba) napsat píše...

  Příspěvek z 1. ledna v 10:55.
  tygřice8 v něm napsala:

  Jinak co jsem k tomu zapomněla dodat, je to, že mi přijde jako dobrý nápad, spustit kačky, soutěže, atd. Od 4 hodin ráno. >X<-

  Příspěvek z 1. ledna v 9:14.
  tygřice8 v něm napsala:

  Abych se přiznala, po půlnoci jsem tu byla jenom dvakrát, a to je pravda, že jsem šla dělat soutěž, ale nebylo to proto, že bych netrpělivě čekala na soutěž, nemohla jsem za nic usnout (mě se to takhle někdy děje, ale ne často)

  A jednou nějak v říjnu jsem tu byla asi v 2 hodiny ráno, to jsem žádnou soutěž nedělala, protože jsem měla pekelně narazenou ruku a vzbudila jsem se v noci. S tím, že nemůžu spát s tou rukou.

  Příspěvek z 1. ledna v 9:07.
  LillMissAlex v něm napsal:

  Ja po polnoci robím úlohy alebo práce :->

  Příspěvek z 1. ledna v 8:23.
  Pralinka2 v něm napsal:

  Po půlnoci se hlavně má spát.

  Příspěvek z 1. ledna v 8:20, upravený po 3 minutách.
  darkness v něm napsal:

  –MM–: „Kdyby mu Alík v noci nefungoval, hrozí, že si najde jinou (hůř hlídanou) službu, která mu podobné klacky pod nohy nehází.“ Nevím sice jak ostatní, ale počítám že rozhodně nebudu jedná, kdo po zavedení, že všechno co pro mě mělo smysl po půlnoci tady dělat (kačky, vtipy, soutěže), bude možné až po čtvrté hodině, na noc přesidluji na hůř hlídanou službu, která mi podobné klacky pod nohy nehází, protože co jiného o půlnoci tady, když se všechno ostatní přesunulo na čtvrtou hodinu, než klubovna, ve které ovšem okolo půlnoci není můj okruh lidí, kvůli kterým jdu ke stolu, jen tak, nikdy nechodím, protože si s lidmi co nejsou můj okruh lidí, nemám co říct, takže ta taky padá.

  Prodleva 5 dní.
  Blébleblé v něm napsala:

  Aha.....tak pardon...:-(...

  Pralinka2 v něm napsal:

  Denně přichází spousta vtipů, ale když se vyřadí ty, které jsou opakované nebo nejsou vůbec vtipné, tak je problém ten jeden denně najít.

  Viktorie7 v něm napsala:

  Blébléblé: Víš, že každý vtip prochází schválením? Pokud pošleš vtip, který je opakovaný nebo není vůbec, ale vůbec vtipný, nejspíš by schválením neprošelO:-).

  Blébleblé v něm napsala:

  No, to bych nedělala....pak by každý psal Goldy vtipů, jen kvůli kackam a už by nebyli ani vtipné, prostě jen opakované, nebo nepochopené....ale to je pouze můj názor...

  Statistika…