Alík

  • Alíkoviny
  • Klubovna
  • Hry
  • Nástěnky
  • Soutěže
  • Vtipy
  • Poradna
  • Copak hledáme:
    Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
    Jsi tu poprvé?

    Názor na YOYO – věkové rozdíly ve vztahu

    « Novější příspěvky
    Příspěvek z 29. června 2025 ve 12:22.
    Věrulín v něm napsala:

    Komiksovej hrdina... hmm... To bude někdo ze Čtyřlístku. Myšpulín? A ty pavouci jsou jen na zmatení. 8-D

    Ta otázka na znamení sice nebyla ode mě, ale ááááá. Astrologie není pavěda. :-E

    Příspěvek z 28. června 2025 v 7:35.
    Holka-z-gymplu v něm napsala:

    Že by to byl spider vepř ze Simpsonových :-D

    Příspěvek z 28. června 2025 v 6:41.
    Bumblebee v něm napsal:

    YOYO je takový poklidný. Ještě jsem ho neviděl naštvaného

    Příspěvek z 27. června 2025 ve 21:36.
    panglaq v něm napsal:

    Mně se hrozně líbí způsob, jak prezentuješ své názory s poklidem. Přijde mi, že máme v Čechách až moc intelektuálů bručounů.

    Prodleva 2 dny.
    Příspěvek z 25. června 2025 ve 14:14.
    Blender v něm napsala:

    YOYO, že by pavoučí muž? :->

    Příspěvek z 25. června 2025 v 10:52, upravený po 5 minutách.
    YOYO v něm napsal:

    Další dvě otázky:

    1️⃣ „Je mít rakovinu neveganské? Jakože mít raka, hahaha :D“

    Nenapadá mě lepší odpověď než: Haha :-D

    Ale pro zajímavost:

    • Raci jsou všežravci. Loví často rybky a jiné drobné živočichy, občas i jiné raky. Takže takový rak opravdu vegan není. Ale čím jsou starší tím více jim v jídelníčku převažuje rostlinná strava. Někdy rozcvakají klepítkama rostlinku jen tak pro zábavu anižby ji snědli - darebníci!
    • Celistvá rostlinná strava u lidí znatelně snižuje riziko vzniku některých rakovin - hlavně u orgánů trávicí soustavy. Takže mít rakovinu není moc veganské. (Pokud ale jíte často silně zpracované produkty, tak u těch je docela jedno že jsou veganské.)

    2️⃣ „Co jsi za znamení?“

    Teď by se hodilo říci, že rak, ale ne. Těsně vedle.

    Jsem narozen ve znamení štíra.

    Zajímavost: Věděli ste, že štíři jsou blíže příbuzní pavoukům, než rakům?

    Někteří lidé chybně považují štíry za korýše jako raky, ale ve skutečnosti štíři patří mezi pavoukovce, jako pavouci.

    A pavouky já měl vždycky rád a obdivoval sem je. Uhádnete mého oblíbeného komixového superhrdinu?

    Co se znamení zvěrokruhu týče... Astrologie je pavěda a nevidím v tom větší zajímavost než když se mě někdo zeptá v jakém měsíci jsem se narodil - prostě nějaká docela náhodně vybraná a pojmenovaná část roku.

    Prodleva 7 dní.
    Příspěvek z 18. června 2025 ve 12:40, upravený po 44 minutách.
    YOYO v něm napsal:

    „Jak skloňovat a psát tvou přezdívku?“

    To je asi spíš na vás. Nemám silné preference, ale zkusím to trochu rozebrat:
    V prvním a pátem pádě preferuju YOYO.
    Ve všech ostatních pádech připadá v úvahu několik možností:

    ✅1) Skloňovat jako životné podstatné jméno podle vzoru pán, podobně jako „jojo“ – ale ne jako město.

    Varianty zápisu podle velikosti písmen:

    • a) všechna písmena velká: s YOYEM, o YOYOVI, bez YOYA
    • b) velká jen kořenová část: s YOYem, o YOYovi (i o YOYOvi), bez YOYa
    • c) jen první písmeno velké: s Yoyem, o Yoyovi, bez Yoya
    • d) vše malé: s yoyem, o yoyovi, bez yoya

    ✅2) Neskloňovat – ponechat tvar YOYO ve všech pádech.
    (Gramaticky to není úplně správně, ale… proč ne.)

    • s YOYO, bez YOYO

    🇸🇰 Ak hovoríte po slovensky, tak pochopiteľne môžete skloňovať po slovensky:

    • s YOYOM, s Yoyom...

    Použivejte životný tvar:

    • ✅ komu/o kom: YOYOVI, Yoyovi
    • 🚫 čemu/o čem: YOYU, Yoyu
    • ✅ vidím koho: YOYA, Yoya
    • 🚫 vidím co: YOYO, Yoyo
    • Výjimka je, když máme blízký vztah a chcete si mě trochu přivlastnit:
      • „Ach, ty jsi moje nejmilejší Yoyo“.

    Co nepoužívejte:

    • 🚫s YOYOem, bez YOYOa

    ...

    Lehce preferuju variantu 1a, ale ostatní jsou úplně v pohodě.
    Jen prosím zkuste být konzistentní – to je jediné, na čem mi docela záleží. 🙂

    Prodleva 3 dny.
    Příspěvek z 16. června 2025 v 0:35, upravený po 60 minutách.
    YOYO v něm napsal:

    Otázka:

    „Co posloucháš za hudbu?“

    Odpověď:

    Všeho chuť.

    Mám rád instrumentální a filmovou hudbu. Mám rád vážnou hudbu klasickou i soudobou. Často poslouchám náhodné playlisty méně známých autorů, takže ani nevím co/koho vlastně poslouchám. Ale občas nepohrdnu i nějakou populární hudbou. Rock, hiphop, disco, občas i nějaký metal či techno.

    Pár tvůrců ke kterým se občas vracím + příklad konkretních děl:

    A taky sleduju kanály TwoSetViolin a Davie504

    Prodleva 10 dní.
    Příspěvek z 5. června 2025 v 19:37, upravený po 7 minutách.
    YOYO v něm napsal:

    Smejky,
    opakovaný vtip není moc vtipný.

    Fakt se mi nelíbí, jak takto zesměšňuješ veganství a zlehčuješ zneužívání zvířat. Opravdu srovnáváš rostliny a bakterie s bytostmi které mají vědomí?

    Vytváříš mylnou představu, že vegani přisuzují stejnou hodnotu jen na základě toho co je živé a co ne. Tak to ale přece není. A ty to sám víš, nemyslím si, že jsi takový blbec. Ale co si asi neuvědomuješ, a nebo je ti jedno, je, že tu jsou malé děti, které budou tyhle tvoje podobné výroky rády papouškovat nebo jim třeba i uvěří.

    Je to ubohé. Přestaň s tím. Najdi si jiný terč.

    panglaq,

    • veganství není dieta
    • nedovedeš si představit, že bys přestal zneužívat jiné bytosti?
    Příspěvek z 5. června 2025 v 19:25.
    Cirilla12 v něm napsala:

    Pozor smejky, ve vodě jsou určitě taky bakterie:-o

    Příspěvek z 5. června 2025 v 19:01.
    smejky225 v něm napsal:

    Jen vzduch a vodu. Občas si dopřeju hlínu, ale to pak si rok vyčítám, že jsem zabil nějaké bakterie. (8:O)

    Příspěvek z 5. června 2025 v 17:13.
    panglaq v něm napsal:

    smejky225: já si nedovedu představit, že bych někdy přestal jíst maso a živočišné produkty obecně, protože křesťanství skoro žádné jídlo neomezuje, ale v tom případě by mě zajímalo, co jíš ty! ;-D

    Příspěvek z 5. června 2025 v 15:54.
    smejky225 v něm napsal:

    Však i na tebe dojde.. i zelenina má právo na život!

    Příspěvek ze 4. června 2025 ve 22:46, upravený po 15 minutách.
    YOYO v něm napsal:

    Další otázka.

    „Byl jsi někdy ve vězení?🚔🚓“

    Nebyl.

    Ani si mě nikdy nepředvolali na stanici nebo něco takového. Ani na záchytce. Ani za někym na návštěvě ve vězení sem nebyl. Ani na exkurzi... Vlastně na té stanici sem někdy byl, ale jen jako doprovod.

    Několikrát v životě sem s policisty mluvil nebo sem se jim legitimoval, ale to je tak vše.

    Dokonce jsem ani sám nikdy na nikoho policii nevolal!

    Co Vy? Máte nějaké zkušenosti?

    Prodleva 4 dny.
    Příspěvek z 31. května 2025 ve 12:10, upravený v 16:07.
    YOYO v něm napsal:

    Další otázky.

    „Dle mých výpočtu ti je asi okolo 30 a možná i více.🤓“

    To je celkem slušný výpočet.

    ...

    „Proč sis před těmi X lety založil účet na Alíkovi?“
    „Jak si k Alíkovi přišel a co tě na něm baví. Znáš tu někoho osobně?“

    Jak jsem přišel? Viz odkaz v předchozím příspěvku. A vlastně to nebyla družina ale takový školní počítačový kroužek - ale moc nás tam toho nenaučili. Jen sme tam hráli hry a chodili na internet. A někteří chodili na Alíka, tak sem to asi prostě okoukal.

    Proč jsem neodešel? Asi kvůli lidem. Nebo prostě ze zvyku. Cítím se tu dobře.

    Chodím si sem odpočinout, odreagovat. Baví mě, že si tu můžu psát s lidmi o skoro čemkoliv, a nemusím řešit dospělácké starosti.

    Taky se tu trochu vyjadřuji programovačně, ale to v poslední době vlastně moc ne.

    Jako vegan se snažím trochu propagovat respekt ke zvířatům - a jelikož si myslím, že děti a mladí lidé jsou hodně vnímaví, chápaví a otevření, tak mi dává smysl to dělat i tady.

    Přestože sem nikdy nebyl na srazu, tak znám osobně několik lidí s kterými sem se seznámil na Alíkovi. Bude jich kolem deseti. S některými se stýkám dodnes. Jeden z nich je můj nejlepší kamarád (ten už sem ale nechodí). Z lidí kteří sem ještě dneska občas chodí to jsou asi 4.

    ...

    Chodí mi hodně otázek v angličtině nebo jiném cizím jazyce, mám podezření, že je pokládají boti, takže je budu ignorovat - pokud vás něco zajímá, zeptejte se prosím česky :-)

    Příspěvek z 30. května 2025 ve 12:48, upravený vzápětí.
    YOYO v něm napsal:

    Zodpovím další dvě otázky:

    „Jestli se mohu zeptat, tak kolik ti je let?“

    Ano, na tuto otázku se klidně můžeš zeptat :->

    „how old are you?“

    I’ll answer in Czech.

    Už jsem dospělý (věkem, ne duchem) - nejen podle Alíkových měřítek, ale i podle zákonů všech zemí světa. Už mám za sebou zhruba 5 a půl roku studia na vysoké škole. Už nějakých pár docela dost let chodím do práce...

    Ale stále jsem výrazně mladší než byl průměrný věk účastníků posledního Alíkovského srazu v Chomutově!

    Něco pro obrázek tady: YOYO: Já se o Alíkovi dozvěděl…

    Příspěvek z 30. května 2025 v 10:56.
    YOYO v něm napsal:

    Taky vás děsí představa, že má panglaq na každého z nás zavedenou složku a bedlivě si vede záznamy o tom, kolikrát sme kdy kdo použili jakého smajlíka?

    Příspěvek z 30. května 2025 v 9:35.
    Příspěvek z 29. května 2025 v 19:51, upravený vzápětí.
    lékařský v něm napsal:

    Tady máš ode mě avokádovou babičku hodinu v kuse. :D

    Příspěvek z 29. května 2025 v 19:27.
    Mozart_cz v něm napsal:

    BoYo by ses mohl jmenovat

    Příspěvek z 29. května 2025 v 19:25.
    Martin v něm napsal:

    Voyo ;-)

    Příspěvek z 29. května 2025 v 19:21, upravený vzápětí.
    YOYO v něm napsal:

    Další z otázek:

    „Nechceš se přejmenovat na SOYO? Asi ne že? :D“

    Přejmenovat se na Alíkovi je něco, co zvažuju!

    Možná bych jen změnil velikost písmenek, aby lidi nemuseli křičet.
    Možná bych bych nahradil první Y za S, protože sója je základ 🌱
    Nebo možná něco jiného... co myslíte vy?

    Hlasovat mohou pouze přihlášení.

    Jakou bych měl mít přezdívu?

    A prosím, neobtěžujte se navrhovat jméno jedné ukončené VoD služby :-D za to vás smažu :-P

    Příspěvek z 29. května 2025 ve 12:27.
    panglaq v něm napsal:

    YOYO: Ty jsi ale romantik a umíš hezky hlášky psát!:-3

    Příspěvek z 28. května 2025 ve 21:02.
    Alice_Potter v něm napsala:

    Funguje aby ta dotycna osoba ti dala do nosu? :-D

    Příspěvek z 28. května 2025 ve 21:00.
    FrantaDinosaurus v něm napsal:

    jo, třeba ta moje funguje dycky 8-o

    Příspěvek z 28. května 2025 ve 20:51.
    Věrulín v něm napsala:

    Jen tak mimo hru... Byl už v historii lidstva někdy zaznamenán případ, kdy balící hláška opravdu někoho sbalila? 8-o

    Příspěvek z 28. května 2025 ve 20:38.
    FrantaDinosaurus v něm napsal:

    „neuteklas ze zoo? že smrdíš a vypadáš jako opice!“ 8-o

    Příspěvek z 28. května 2025 ve 20:03.
    YOYO v něm napsal:

    „Maso mě neláká, ale kost jako ty… to už je jiná disciplína.“

    Příspěvek z 28. května 2025 v 19:47.
    DžungaráčekChlupáček v něm napsala:

    Já jsem si myslela, že tvoje balící hláška je: „ty jsi dobrý maso a to jsem vegan“ :-D

    Příspěvek z 28. května 2025 v 18:29.
    Mozart_cz v něm napsal:

    Moje oblíbená je:

    Nechci nic říkat,

    Statistika…

    Nástěnka:

    Vznikla:
    2. května 2023 ve 14:02
    Založil:
    YOYO
    Obsahuje:
    ~ 400 příspěvků
    Moderátor:
    YOYO
    (panovník)