Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Nebuďte zlí na nováčky!

  Nový příspěvek:

  Přispívat mohou jen přihlášení uživatelé.

  Pokud máš účet, přihlas se, pokud ne, můžeš si účet založit.

  Prodleva 26 dní.
  Příspěvek z 22. dubna v 8:35.
  topímsevdepresích v něm napsal:

  Abych byl úpřimný, mně dojde že se k této nástěnce přidal ten co první píše ZAMKNOUT :D

  Příspěvek z 22. dubna v 8:33.
  Hogo v něm napsal:

  Inu, lidi se mění. Já jsem třeba neměl moc v oblibě uživatelku Dari, v té době spamovala u stolů v klubovně iks déčka a spamovala mi do pošty… každopádně časy se změnili a teď je to v pohodě holka. To, že jsou nováčci oškliví, nebo tak, neznamená, že se nemohou přizpůsobit životu na Alíku… taky, když si myslíte, že je nástěnka zbytečná, tak vysvětlete, proč je zbytečná, trochu autora/autorku povzbuďte, ať pak nemá chuť už nezakládat nic a říct si „Tohle je špatný web, všichni mě tu jen komandujou, když něco založim.“

  Časem to můžou být lidi, se kterýma si budete hodně rozumět. ;-)

  Příspěvek z 22. dubna v 8:19.
  sarinka01_queenisthebest v něm napsala:

  souhlasím

  Příspěvek z 22. dubna v 8:10.
  Bětka_H v něm napsala:

  Souhlasím s vámi.

  Příspěvek z 22. dubna v 7:12.
  lívance_jsou_dobre_yummy v něm napsala:

  To já s lidmi co jsou zlí zkušenosti moc neměla (myslím na mě)
  Právě že jsem měla jednu nástěnku o LGBT kvůli článku, ale byla jsem nováček a nechápala jsem strom a tak mi ji potom zamkli. Doteď je mi kvůli tomu trapně :D

  Příspěvek z 21. dubna v 18:54.
  KrálíčekSušenka v něm napsala:

  Ano, taky jsi pamatuju, jak byl v klubovně vždy nejmenovaný stůl a byli tam ti aktivní uživatelé, a ja se zapojit nemohla, protože byl stůl zamčený pro nekamarády...
  Dostala jsem se do party jen kvůli velké aktivitě na Alíkovi.:-D

  Příspěvek z 21. dubna ve 13:25.
  Anežka9 v něm napsala:

  Taky si myslím

  Příspěvek z 21. dubna ve 13:18.
  Viki_show v něm napsala:

  Nebyla jsem tu když tu byla nějaká uživatelka "VeverkaČiperka" ale částo narážím na její staré příspěvky a zrovna ona pořád všude psala "ZAMKNOUT" i v nástěnkách které jsou teď plně funkční...:-)
  A občas byla na všechny taková... Drsná?
  Mě by docela zajímalo kdo to byla :-D

  Příspěvek z 21. dubna ve 13:10, upravený po 16 minutách.
  VelkýBochník v něm napsal:

  Anežka9: Vytáhl jsem to, protože vidím, že je to potřeba, ale to sem nepatří;-)
  Viki_show: Ano, ale pak můžou být i tací, kteří už to nezkusí, protože je prostě to chování odradilo. A v partě, myslím, jsi určitě;-)

  Příspěvek z 21. dubna ve 13:09, upravený po 2 minutách.
  Viki_show v něm napsala:

  Když jsem tu byla poprvé tak na mě hodně lidí prostě začalo útočit když jsem šla do klubovny a nebyli na mě moc pěkný.. ale zase to chápu protože jsem vykládala takový věci... Jako teď chápu že je blbost že: "až budu velká tak si udělám vlastní školku a bude doma u rodičů, a na obědy vždycky budeme chodít do MacDonaldu" ;-D

  Taaaakže to chápu ale na poprvé jsem si pomyslela že je Alík hrozná komunita lidí kteří jen uráží a je to tu asi jako ve škole;-D
  Naštěstí jsem to tu ještě pár krát zkusila... A dobrý Alík je prostě nejlepší$>

  VelkýBochník: hmm mě by zajímalo jestli já jsem v partě nebo ne 🤔🙈

  Příspěvek z 21. dubna ve 13:02.
  Anežka9 v něm napsala:

  Bochníku teď jsem si prohlížela vizitku Lékařkého a viděla jsem tam tuto nástěnku. A najednou koukám že do ní nikdo po 11 měsících něco napsal >X<-

  Příspěvek z 21. dubna ve 13:00, upravený po 18 minutách.
  VelkýBochník v něm napsal:

  Jdu obnovit tuto užitečnou nástěnku.
  Popravdě... kdybych sem měl napsat názor pěkně „od pusy“, tak bych byl asi za chvilku blokován. Občas mi připadá, že je tu prostě tak nějak „utvořená parta“, která už mezi sebe málokoho pustí. Děkuju, že se to u mě nestalo a jsem „v partě“. Ale fakt je ten, že já jsem dospělý a dal jsem si na některé věci hodně veliký pozor, než jsem sem začal přispívat a psát do nástěnek.
  Pak jsou tady ale také lidi, které prostě NENAPADNE, že tohle, nebo tamto se nesmí. Sice pravidla tak nějak přečtou (doufám), ale hlavně, aby tu už byli, protože se jim web dost líbí. Jak to přečtou v rychlosti, tak nad tím ani moc neuvažují a brzy zapomenou. A já se jim nedivím, protože je to tu hezké.
  Ale... do Prčic, všichni jsme tu byli jednou poprvé, tak se, prosím, chovejme k nováčkům tak, jak bychom si přáli, aby nás přijali ostatní!!!
  Jsem pořád svědkem, že sem někdo přijde a třeba z počáteční trémy, nebo zmatku udělá něco hloupého a ostatní mu to dají sežrat ještě deset příspěvků potom.
  A TO SE MI FAKT NELÍBÍ!!!:-E

  1. S. Na tyto příspěvky napsané bezcitně jsem se rozhodl dávat smajlíka:8-o a to ať budou mít pisatelé sebevětší pravdu!!! Přece jde všechno říct i s nějakým pochopením a trochou kamarádství;-)
  2. P.S. Krom toho i z některých nováčků se dneska stali opravdoví kamarádi, ne???;-)
  3. P.P.S. Do prkýnka už!!!:-E
  Prodleva 11 měsíců.
  Příspěvek z 23. května 2020 v 17:25.
  Andrlák v něm napsala:

  Já tam vždycky pošlu odkaz na stejnou nástěnku, a k tomu napíšu např. Ať používá vyhledávač. Já bych se u toho ráda rozepsala, jenže jak jste si už u minulého příspěvku všimli, moc se neumím vyjadřovat.... :-|

  Příspěvek z 23. května 2020 v 17:17.
  lékařský v něm napsal:

  Jako musím říct, že teď je to lepší než předminulý rok. Předminulý rok tu bylo hodně hlášek „ZAMKNOUT“ - (nedoporučuji používat, je to nejhorší způsob, jak upozornit na duplicitu. :-Q)
  Dneska tu jsou už někteří, kteří to upozorňování mohou ještě trošku vypucovat, ale jsou tu také někteří, kteří to tu vysvětlí tomu nováčkovi, což je krásné. :->

  Příspěvek z 23. května 2020 v 16:29, upravený vzápětí.
  Andrlák v něm napsala:

  Zajímavý nápad, ale nevím jestli to je dobrý jako nástěnka.... A ano, taky tu občas vidím lidi co se k nováčkům chovají zle :-|. Já jsem to do nedávna dělala taky :-(. V poslední době je tu spoustu nováčků, kterým nebylo ani 10 let, tudíž jim to může ublížit víc než třeba 12 letým. Já jsem tu sice skoro 5 let, ale ty 4 roky jsem jen sem chodila hrát hry. Když jsem méně než před rokem začala zakládat nástěnky, spousta lidí na mně byla zlá, a dělala si ze mně trochu srandu, protože jsem byla "nováček" :-|. No a teď s těma lidma kamarádím :->.

  Příspěvek z 23. května 2020 v 15:42.
  Dana395 v něm napsala:

  Je to hezký nápad, ale co mám teď napsat, když už se tu všechno řeklo? :-D

  Prodleva rok.
  Příspěvek z 8. června 2019 ve 13:27.
  Colossus v něm napsal:

  Na to mohu říci jen OK.:-D

  Příspěvek z 8. června 2019 ve 12:53.
  –MM– v něm napsal:

  Ono je to občas hodně těžké, když pro každodenního uživatele je to milionté zamknutí naprosto tuctové nástěnky, zatímco pro nováčka je to útok na to jediné, co zde vytvořil. Vžít se do té radikálně jiné role, zamyslet se, jak to asi vnímá protistrana... to je umění.

  Na Alíkovi jsou na rozdíl od jiných diskusí podobné zásahy ještě o kousek náročnější kvůli nižšímu věku uživatelů. Nováček není jen začátečník Alíka, může být i začátečníkem internetu a veřejného online života. Něco zkusí vytvořit... a najednou je to špatně. :-c
  Zamknutí nástěnky by neměl brát jako trest. Neudělal vyloženě chybu, jen takový... drobný omyl. Jestli chtěl, aby tu byla nástěnka na dané téma, tak ta tu pořád je (ta původní).

  Colossus: Nováčci mohou být hrubí i na nás... to podle mě zase tak moc nevadí. Zajímá mě úmysl ukrytý za tím, co říká. Jestli chce škodit, nebo jestli je jen naštvaný. Těžko si můžu nějaké urážky brát osobně, když vím, že mě protistrana moc nezná – střílí naslepo, ale možná ani nechce nikoho trefit.

  Vypozoruji-li zjevně nepřátelské úmysly (klidně bez hrubostí), tak jsem zlý. ]:-)
  Pokud vznikne nedorozumění (jakkoliv ošklivé), snažím se jej vyjasnit. O:-)

  Myslím, že to je obecně dobrý přístup k jakékoliv mezilidské komunikaci. Vyžaduje sice snahu a trpělivost, ale rozhodně se vyplatí.

  Příspěvek z 8. června 2019 ve 12:40.
  lékařský v něm napsal:

  Když budou hrubí na nás, tak jim to nebudeme oplácet. :-) Ať si tu svojí hrubost vyřeší sám.

  Ale co přesně řadíš jako být zlý? ať to napíšeš jakoukoli formou, bude to znít špatně
  Možná jsem použil celkem špatné slovo, ale mně to prostě tak připadá ten přístup k nováčkům. Sice to (snad) nikdo nemyslí zle, ale ten přístup mi připadá zlý. :-|

  Příspěvek z 8. června 2019 ve 12:11.
  Colossus v něm napsal:

  Tak myšlenka je dobrá, ale i nováčci mohou býti hrubí na nás, když jsem sem já zavítal, taky jsem byl takový ten nic moc uživatel.
  Ale co přesně řadíš jako být zlý? ať to napíšeš jakoukoli formou, bude to znít špatně:-|

  Příspěvek z 8. června 2019 v 11:54.
  lékařský v něm napsal:

  Ahoj,
  občas tu vidím v nově založených nástěnkách příspěvky, které celkem nešikovně upozorňují na to, že podobná nástěnka existuje.

  Říkám nešikovně, protože ty nástěnky zakládají nováčci a oni ještě neví, že existují nástěnky stejné.

  Vím, že vedle formuláře na založení nástěnky je toto upozornění napsáno, ale co když si ho prostě nevšimnou? A ikdyby, tak vyhledávač na stromě není úplně dokonalý.

  Dříve tu bylo v nástěnkách opakováno slovo "ZAMKNOUT!" (Přiznávám, že jsem to také dělal kratší dobu, než jsem pochopil, že to není správné a existují proto dva důvody). Dnes je to tu mírnější, ale stejně by to chtělo více té tolerance k nováčkům.

  Tímto vším nechci říkat, že když příjde nováček, tak mu všechno projde. Chci jen aby lidi jim to vysvětlili trochu lidštěji.

  Zkuste se prosím nad tím zamyslet, než napíšete do nástěnky, která je zbytečná. @)->-

  (Pardon jestli píšu nesmysly :-D)

  předchozí 1 další
  Statistika…

  Nástěnka:

  Vznikla:
  8. června 2019 v 11:54
  Založil:
  Obsahuje:
  21 příspěvků
  Moderátor:
  lékařský
  (správce nástěnek)