Nebuďte zlí na nováčky!

Nový příspěvek:

Přispívat mohou jen přihlášení uživatelé.

Pokud máš účet, , pokud ne, můžeš se zaregistrovat.

Příspěvek z 8. června 2019 ve 13:27.
Colossus v něm napsal:

Na to mohu říci jen OK.:-D

Příspěvek z 8. června 2019 ve 12:53.
–MM– v něm napsal:

Ono je to občas hodně těžké, když pro každodenního uživatele je to milionté zamknutí naprosto tuctové nástěnky, zatímco pro nováčka je to útok na to jediné, co zde vytvořil. Vžít se do té radikálně jiné role, zamyslet se, jak to asi vnímá protistrana... to je umění.

Na Alíkovi jsou na rozdíl od jiných diskusí podobné zásahy ještě o kousek náročnější kvůli nižšímu věku uživatelů. Nováček není jen začátečník Alíka, může být i začátečníkem internetu a veřejného online života. Něco zkusí vytvořit... a najednou je to špatně. :-c
Zamknutí nástěnky by neměl brát jako trest. Neudělal vyloženě chybu, jen takový... drobný omyl. Jestli chtěl, aby tu byla nástěnka na dané téma, tak ta tu pořád je (ta původní).

Colossus: Nováčci mohou být hrubí i na nás... to podle mě zase tak moc nevadí. Zajímá mě úmysl ukrytý za tím, co říká. Jestli chce škodit, nebo jestli je jen naštvaný. Těžko si můžu nějaké urážky brát osobně, když vím, že mě protistrana moc nezná – střílí naslepo, ale možná ani nechce nikoho trefit.

Vypozoruji-li zjevně nepřátelské úmysly (klidně bez hrubostí), tak jsem zlý. ]:-)
Pokud vznikne nedorozumění (jakkoliv ošklivé), snažím se jej vyjasnit. O:-)

Myslím, že to je obecně dobrý přístup k jakékoliv mezilidské komunikaci. Vyžaduje sice snahu a trpělivost, ale rozhodně se vyplatí.

Příspěvek z 8. června 2019 ve 12:40.
lékařský v něm napsal:

Když budou hrubí na nás, tak jim to nebudeme oplácet. :-) Ať si tu svojí hrubost vyřeší sám.

Ale co přesně řadíš jako být zlý? ať to napíšeš jakoukoli formou, bude to znít špatně
Možná jsem použil celkem špatné slovo, ale mně to prostě tak připadá ten přístup k nováčkům. Sice to (snad) nikdo nemyslí zle, ale ten přístup mi připadá zlý. :-|

Příspěvek z 8. června 2019 ve 12:11.
Colossus v něm napsal:

Tak myšlenka je dobrá, ale i nováčci mohou býti hrubí na nás, když jsem sem já zavítal, taky jsem byl takový ten nic moc uživatel.
Ale co přesně řadíš jako být zlý? ať to napíšeš jakoukoli formou, bude to znít špatně:-|

Příspěvek z 8. června 2019 v 11:54.
lékařský v něm napsal:

Ahoj,
občas tu vidím v nově založených nástěnkách příspěvky, které celkem nešikovně upozorňují na to, že podobná nástěnka existuje.

Říkám nešikovně, protože ty nástěnky zakládají nováčci a oni ještě neví, že existují nástěnky stejné.

Vím, že vedle formuláře na založení nástěnky je toto upozornění napsáno, ale co když si ho prostě nevšimnou? A ikdyby, tak vyhledávač na stromě není úplně dokonalý.

Dříve tu bylo v nástěnkách opakováno slovo "ZAMKNOUT!" (Přiznávám, že jsem to také dělal kratší dobu, než jsem pochopil, že to není správné a existují proto dva důvody). Dnes je to tu mírnější, ale stejně by to chtělo více té tolerance k nováčkům.

Tímto vším nechci říkat, že když příjde nováček, tak mu všechno projde. Chci jen aby lidi jim to vysvětlili trochu lidštěji.

Zkuste se prosím nad tím zamyslet, než napíšete do nástěnky, která je zbytečná. @)->-

(Pardon jestli píšu nesmysly :-D)

předchozí 1 další
Kdo si nástěnku oblíbil?

Nástěnka:

Vznikla:
8. června 2019 v 11:54
Založil:
Obsahuje:
5 příspěvků