Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Nebuďte zlí na nováčky!

  Nový příspěvek:

  Přispívat mohou jen přihlášení uživatelé.

  Pokud máš účet, přihlas se, pokud ne, můžeš si účet založit.

  Příspěvek z 23. května v 17:25.
  Andrlák v něm napsala:

  Já tam vždycky pošlu odkaz na stejnou nástěnku, a k tomu napíšu např. Ať používá vyhledávač. Já bych se u toho ráda rozepsala, jenže jak jste si už u minulého příspěvku všimli, moc se neumím vyjadřovat.... :-|

  Příspěvek z 23. května v 17:17.
  lékařský v něm napsal:

  Jako musím říct, že teď je to lepší než předminulý rok. Předminulý rok tu bylo hodně hlášek „ZAMKNOUT“ - (nedoporučuji používat, je to nejhorší způsob, jak upozornit na duplicitu. :-Q)
  Dneska tu jsou už někteří, kteří to upozorňování mohou ještě trošku vypucovat, ale jsou tu také někteří, kteří to tu vysvětlí tomu nováčkovi, což je krásné. :->

  Příspěvek z 23. května v 16:29, upravený vzápětí.
  Andrlák v něm napsala:

  Zajímavý nápad, ale nevím jestli to je dobrý jako nástěnka.... A ano, taky tu občas vidím lidi co se k nováčkům chovají zle :-|. Já jsem to do nedávna dělala taky :-(. V poslední době je tu spoustu nováčků, kterým nebylo ani 10 let, tudíž jim to může ublížit víc než třeba 12 letým. Já jsem tu sice skoro 5 let, ale ty 4 roky jsem jen sem chodila hrát hry. Když jsem méně než před rokem začala zakládat nástěnky, spousta lidí na mně byla zlá, a dělala si ze mně trochu srandu, protože jsem byla "nováček" :-|. No a teď s těma lidma kamarádím :->.

  Příspěvek z 23. května v 15:42.
  Dana395 v něm napsala:

  Je to hezký nápad, ale co mám teď napsat, když už se tu všechno řeklo? :-D

  Příspěvek z 8. června 2019 ve 13:27.
  Colossus v něm napsal:

  Na to mohu říci jen OK.:-D

  Příspěvek z 8. června 2019 ve 12:53.
  –MM– v něm napsal:

  Ono je to občas hodně těžké, když pro každodenního uživatele je to milionté zamknutí naprosto tuctové nástěnky, zatímco pro nováčka je to útok na to jediné, co zde vytvořil. Vžít se do té radikálně jiné role, zamyslet se, jak to asi vnímá protistrana... to je umění.

  Na Alíkovi jsou na rozdíl od jiných diskusí podobné zásahy ještě o kousek náročnější kvůli nižšímu věku uživatelů. Nováček není jen začátečník Alíka, může být i začátečníkem internetu a veřejného online života. Něco zkusí vytvořit... a najednou je to špatně. :-c
  Zamknutí nástěnky by neměl brát jako trest. Neudělal vyloženě chybu, jen takový... drobný omyl. Jestli chtěl, aby tu byla nástěnka na dané téma, tak ta tu pořád je (ta původní).

  Colossus: Nováčci mohou být hrubí i na nás... to podle mě zase tak moc nevadí. Zajímá mě úmysl ukrytý za tím, co říká. Jestli chce škodit, nebo jestli je jen naštvaný. Těžko si můžu nějaké urážky brát osobně, když vím, že mě protistrana moc nezná – střílí naslepo, ale možná ani nechce nikoho trefit.

  Vypozoruji-li zjevně nepřátelské úmysly (klidně bez hrubostí), tak jsem zlý. ]:-)
  Pokud vznikne nedorozumění (jakkoliv ošklivé), snažím se jej vyjasnit. O:-)

  Myslím, že to je obecně dobrý přístup k jakékoliv mezilidské komunikaci. Vyžaduje sice snahu a trpělivost, ale rozhodně se vyplatí.

  Příspěvek z 8. června 2019 ve 12:40.
  lékařský v něm napsal:

  Když budou hrubí na nás, tak jim to nebudeme oplácet. :-) Ať si tu svojí hrubost vyřeší sám.

  Ale co přesně řadíš jako být zlý? ať to napíšeš jakoukoli formou, bude to znít špatně
  Možná jsem použil celkem špatné slovo, ale mně to prostě tak připadá ten přístup k nováčkům. Sice to (snad) nikdo nemyslí zle, ale ten přístup mi připadá zlý. :-|

  Příspěvek z 8. června 2019 ve 12:11.
  Colossus v něm napsal:

  Tak myšlenka je dobrá, ale i nováčci mohou býti hrubí na nás, když jsem sem já zavítal, taky jsem byl takový ten nic moc uživatel.
  Ale co přesně řadíš jako být zlý? ať to napíšeš jakoukoli formou, bude to znít špatně:-|

  Příspěvek z 8. června 2019 v 11:54.
  lékařský v něm napsal:

  Ahoj,
  občas tu vidím v nově založených nástěnkách příspěvky, které celkem nešikovně upozorňují na to, že podobná nástěnka existuje.

  Říkám nešikovně, protože ty nástěnky zakládají nováčci a oni ještě neví, že existují nástěnky stejné.

  Vím, že vedle formuláře na založení nástěnky je toto upozornění napsáno, ale co když si ho prostě nevšimnou? A ikdyby, tak vyhledávač na stromě není úplně dokonalý.

  Dříve tu bylo v nástěnkách opakováno slovo "ZAMKNOUT!" (Přiznávám, že jsem to také dělal kratší dobu, než jsem pochopil, že to není správné a existují proto dva důvody). Dnes je to tu mírnější, ale stejně by to chtělo více té tolerance k nováčkům.

  Tímto vším nechci říkat, že když příjde nováček, tak mu všechno projde. Chci jen aby lidi jim to vysvětlili trochu lidštěji.

  Zkuste se prosím nad tím zamyslet, než napíšete do nástěnky, která je zbytečná. @)->-

  (Pardon jestli píšu nesmysly :-D)

  předchozí 1 další
  Kdo si nástěnku oblíbil?

  Nástěnka:

  Vznikla:
  8. června 2019 v 11:54
  Založil:
  Obsahuje:
  9 příspěvků