Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Necháte se očkovat proti covidu?

  « Novější příspěvky
  Pralinka2 v něm napsal:

  A jakou vakcínu jsi dostal?

  –MM– v něm napsal:

  Tak už jsem také očkován, před pár minutami. Mobil mi pořád ukazuje jen 4G, takže konspirační teorie mi zatím signál nezlepšila. :->

  JáJá1 v něm napsal:

  vaiva: Jak komu, taťkovi bylo po druhé dávce lépe.

  vaiva v něm napsala:

  Tak jsem úspěšně absolvovala první dávku vakcíny. Jestli je lidem hůř po té druhé, vážně se obávám, co nastane, až ji též absolvuji. :-D

  Prodleva 2 dny.
  Robert09 v něm napsal:

  Já jdu dnes!!!

  JáJá1 v něm napsal:

  Za týden se dočkám druhé dávky.:->

  Prodleva 4 dny.
  Michael1994 v něm napsal:

  Já už mám konečně první dávku očkování za sebou. A na druhou dávku očkování půjdu až odedneška za 21 dní to je v pátek 6. srpna 2021. Měl jsem jít původně na druhou dávku očkování v pátek 27. srpna 2021 ono se to zkrátilo ta druhá dávka očkování na 21 dní.

  Příspěvek z 15. července 2021 v 9:08, upravený po 4 minutách.
  JáJá1 v něm napsal:

  Prackal: Vzpomeň si na dějepis, pravé neštovice se povedlo také zničit očkováním, neděláme to pro sebe, ale pro starší lidi a nebo i pro další generace - my rozhodujeme, jestli bude další generace mít dostateční výuku, nebo ne.
  Možná dojde i na ostatní.

  Příspěvek z 15. července 2021 v 9:07.
  Killercow v něm napsala:

  Chci, ale mamka mi nedovolí. :-(

  Příspěvek z 14. července 2021 ve 21:27, upravený po 5 minutách.
  YOYO v něm napsal:

  Tak já se taky přidám do diskuze, když je to stále tak populární téma! :D

  Souhlasím s tím, že spousta lidí má špatnou motivaci než by měla jít, ale pokud je to motivuje k něčemu prospěšnému, tak v tom nevidím příliš problém. Zvlášť v situaci, kdy tou správnou motivací je altruismus a většina lidí uvažuje spíše sobecky.

  Prackal:
  „že mi přijde nezodpovědné očkovat se jen z důvodu...“
  Asi moc nerozumím, nezodpovědné vůči komu? Myslíš vůči vlastnímu tělu? Protože máš strach z nežádoucích účinků?
  Nebo nezodpovědné z toho pohledu, že to není „výchovné“, když stát podporuje lidi v tom, aby se rozhodovali podle „špatných“ hodnot a máš strach, aby tak pak nečinili i při rozhodování v jiných oblastech jejich životů?

  „Ty ale tu nemoc můžeš dostat i tak.“
  Samozřejmě, do těla se Ti ten vir může dostat stále, ale klíčové je právě to jak jsi sám řekl, že se s ním tvé tělo pak vypořádá rychleji - tudíž se v tobě nestihne ten vir tak rychle rozmnožit a tudíž nebudeš tak silně a tak dlouho infekční a tudíž je výrazně menší šance že ho budeš šířit dál.
  (Viry se množí exponenciálně, takže o něco rychlejší reakce imunitního systému může znamenat klidně o několik řádů menší koncentraci toho viru ve tvém těle. Tak přece funguje každé očkování, že upravuje odezvu imunitního systému, nikoliv, že ti vytvoří neviditelný filtr někde v nozdrách, ktery by fyzicky bránil ve vstupu toho viru do těla.)
  A to se pak promítá do té udávané „účinnosti“ toho očkování.

  Samozřejmě, že se můžem hádat o konkrétních číslech a jak moc reálně to očkování pomáhá, ale to už podle mě není tak důležité, jak moc jsou ty čísla velká, dokud jsou kladná.

  Mně stačí vědět, že to velmi pravděpodobně nějakou znatelnou měrou pomáhá, a že to skoro určitě nijak neškodí (určitě né více než infekce samotným virem).

  Přijde mi zvláštní, že lidi odmítají nějaké řešení jen proto že není stoprocentní a má nějaké mouchy, přestože to je nejlepší možné známé řešení.

  Celý ten očkovací proces mi pro jednotlivce přijde strašně zanedbatelný - vždyť je to asi tak hodina max dvě čistého času včetně času stravenym registrací a cestou na to očkovací místo.

  Pokud vím, tak některé, i virové, nemoci, se už podařilo prakticky vymýtit, právě díky očkování. To nemusí nutně znamenat, že ten vir už vůbec neexistuje, ale prostě se nešíří v populaci, a v tom těle tak rychle aby se reálně projevoval.

  Netvrdím že se určitě povede dosáhnout toho stejného u Covidu, ale nepřijde mi to nereálné.

  –MM– v něm napsal:

  Prackal: Proč si myslíš, že tu ten vir bude stále?
  Pořád je tu riziko, že zmutuje v něco horšího, takže cílem je, aby nakažených byla nula. Učit se s ním žít = učit se s ním umírat.

  Prackal v něm napsal:

  Mluvil jsem Majdo především o tom, že mi přijde nezodpovědné očkovat se jen z důvodu jednoduššího fungování nebo toho, že tím covid skončí. Neskončí, ten virus tu bude mezi námi stále a jen by bylo dobré se s ním naučit žít a nedělat z něho vědu.
  Ať se každý očkuje jak chce pokud k tomu má rozumný důvod, já v tom nikomu přeci nebráním. :-)

  majdula2000 v něm napsala:

  Ale v daleko menší míře než bez očkování.

  Prackal v něm napsal:

  -MM-: Ty ale tu nemoc můžeš dostat i tak. :-) Jen si s ní tvé tělo poradí rychleji, protože už s ní jednou do styku přišlo(při očkování). To ale nic nemění na tom, že ty viry v sobě stále mít můžeš a můžeš je přenášet.

  –MM– v něm napsal:

  Prackal: To jsi nějak překroutil, smysl je hlavně v tom, že nebudeš nemoc roznášet dál. Já se nechám očkovat proto, že se bojím, abych někoho nenakazil třeba právě v kadeřnictví (kdybych tam teda někdy šel ;-D). Vůbec neřeším, jestli se bojím o své zdraví…

  majdula2000 v něm napsala:

  Já si myslím, že spíš než o moje zdraví jde o zdraví lidí okolo mě. Mně je, kolik mi je, je dost pravděpodobné, že jsem to prodělala, a téměř nic mi nebylo. Ale jezdíme třeba za dědou, ségra má astma, ... My potřebujeme proočkovanou populaci, abychom měli kolektivní imunitu, ne aby byly naočkované jen rizikové osoby.

  Krom toho moje mamka dělá v nemocnici, takže prostě je možné, že se k nám může něco dostat. A že se nechci testovat na táborech nebo kvůli škole atd.? To taky nechci, no, a co jako? Ono to snad někoho baví?;-D

  Prackal v něm napsal:

  Myslím si, že nechávat se očkovat kvůli tomu, že poté bude vše jednodušší (nemusí se člověk testovat atp..) je nezodpovědné a úplně popírající hlavní smysl očkování.
  Očkovat by se přeci měl člověk nechat tehdy pokud si myslí, že mu nemoc může něco udělat a bojí se o své zdraví. ... Né proto, že tak bude mít jednodušší vstup třeba do kadeřnictví.

  majdula2000 v něm napsala:

  To je běžný rozestup, jako všude...:-)

  Michael1994 v něm napsal:

  Já půjdu na první dávku očkování v pátek 16. července 2021 od 10:45 do 10:50. A na druhou dávku očkování půjdu až v pátek 27. srpna 2021 od 10:45 do 10:50.

  Prodleva 4 dny.
  majdula2000 v něm napsala:

  Mně přijde teda i teď jednodušší mít očkování a nic neřešit než pořád kontrolovat, jestli ti ještě platí test a nechávat se testovat, s čímž je prý po republice mnohdy i problém. Tady jsou třeba nejbližší volné termíny na PCR někdy za měsíc, což je strašný...:-|

  MichP v něm napsal:

  Zatím se nepůjdu očkovat (ale pokud řeknou "bez vakcíny nemůžete nikam!" Tak holt budu muset :-))

  Příspěvek z 10. července 2021 v 10:18, upravený vzápětí.
  Colossus v něm napsal:

  Och ano, nedostatečnost testovanosti vakcíny, jak "výborný" argument. Před více než 100 lety byl vyléčen Louisem Pasteurem první případ vztekliny u lidí. Vakcína nebyla na lidech odzkoušená, Pasteur neměl takové vybavení jako dnes, plus vyvinul vakcínu na mnohem nebezpečnější a smrtelnější nemoc. Dnes máme tisíckráte lepší vybavení, vzdělanější vědce a slabší nemoc, přesto lidé vakcíně nevěří, protože jsou již naučeni dostat vše plně na stříbrném podnose.

  Příspěvek z 9. července 2021 v 19:13.
  Luna3110 v něm napsala:

  Já se zatím určitě očkovat nenechám. Mamka si myslí že zatím to není moc otestováné a takto.
  Upřímně to není to hlavní co jsem chtěla říct. Hlavně jsem chtěla říct že někdo naočkovaný je a někdo není, všichni to řeší a ty dvě skupiny se mezi sebou "hádají" (nemyslim to v takovém slova smyslu ale nemůžu najít vhodné slovo) a to je taky pochopitelné, ale zase si myslím že nemusí do sebe narážet tolik. Třeba co jsem vyčetla z některých diskuzí tak že naočkovaní říkají nenaočkovaným "černé ovce" a naočkovaní očkovaným "pokusní králíci" tak to mi přijde trochu moc (a to jsem řekla takové ty nejslušnější komentáře) :-$

  –MM– v něm napsal:

  majdula2000: Ještě nejsem. Já neměl několik týdnů žádnou funkční SIM kartu. Sice mám několik chytrých telefonů, ale jen jedno číslo… a když jsem pak byl chvíli bez telefonního čísla, tak jsem se ocitl v menšině, se kterou očkovací systém nepočítá. :-(
  (Na druhou stranu mi ale nikdo nemohl volat, takže to mělo i své klady. ok:->)

  Příspěvek z 9. července 2021 v 11:57.
  majdula2000 v něm napsala:

  MMe, a ty jsi očkovanej?

  Příspěvek z 9. července 2021 v 11:56.
  Freťule v něm napsala:

  Rozhodně ne.

  Příspěvek z 9. července 2021 v 11:48.
  –MM– v něm napsal:

  market-love: Zahraničního spammera, na kterého jsi reagovala, jsem smazal.

  Můžeš nějak vysvětlit, v čem spočívá veliké štěstí z ochrnutí? 8-o
  Jsou známé nějaké případy dětí, které měly vážné komplikace z vakcíny?

  Měla by ses konečně podívat na to video, které jsi sem vkládala.

  Příspěvek z 9. července 2021 v 11:33.
  market_love v něm napsala:

  Kdo ochrne má veliké štěstí, ale i tak brečí že chtějí vzít svůj život zpátky a nenechat si to vpíchnout! A to jsou ti co žijí, pak jsou tu ti co nepřežily. Prostě nenechám se očkovat-

  Příspěvek z 8. července 2021 v 16:24.
  majdula2000 v něm napsala:

  Mě už opíchali dvakrát. A šlo to, akorát mě teď trochu bolí hlava...

  Příspěvek z 8. července 2021 v 16:23.
  Heďoušek v něm napsal:

  Tak už mě taky opíchali.
  Musím říct, že to troch bolelo, ale nic hrozného :-).

  Statistika…

  Nástěnka:

  Vznikla:
  8. června 2021 v 19:28
  Založila:
  Obsahuje:
  ~ 400 příspěvků
  Moderátorka:
  marbo1212
  (kulisačka)

  Související dotaz: