Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Necháte se očkovat proti covidu?

  « Novější příspěvky
  Příspěvek z 5. ledna v 19:13.
  majdula2000 v něm napsala:

  Já věřím lékařům. Vakcíny jsou ve vývoji neustále, vždyť už jich existuje strašně moc, tudíž základ je a stačí do toho jenom „přidat konkrétní vir“...

  Pochopitelně, že třeba já nevím, co v tom je, ale to nevím u hromady věcí. Nevím, co bylo ve všech těch vakcínách, které jsem kdy dostala, ani nevím, co je např. v lécích, které si beru, když je mi zle. Vím ale, že mi i tak pomáhají.

  V běžném životě ani nevím, co je v obyčejném rohlíku nebo jiném pečivu, které jím skoro každý den. Nebo třeba co je v tom jídle, které nám vaří ve škole v jídelně. Vy to snad všichni všechno víte? A pokud nevíte, připadáte si jako ovce či nějací pokusní králíci?;-)

  Příspěvek z 5. ledna v 19:13.
  Johannes v něm napsal:

  Danielenl: Podle čeho tak soudíš? :-D:-D

  Příspěvek z 5. ledna v 19:08.
  JAVIER v něm napsal:

  Jo. A zítra se jdu očkovat

  Příspěvek z 5. ledna v 18:37.
  Pribináček1 v něm napsala:

  Já už jdu na 3 dávku

  Příspěvek z 5. ledna v 18:36.
  BananaCherryNaty v něm napsala:

  Já měla v pondělí první dávku :-(

  Příspěvek z 5. ledna v 18:34.
  Danielenl v něm napsala:

  NIKDY!Nejsem ovce abych se ockovala tou jakoby vakcínou která je k ničemu. Nechci se s nikim hádat.

  Příspěvek z 5. ledna v 16:29.
  agnes_s v něm napsala:

  Já jdu na první dávku v neděli:-)

  Příspěvek z 5. ledna v 16:16.
  Kajane v něm napsal:

  Já se očkovat zatím nebudu

  Příspěvek z 5. ledna v 16:16.
  Véna v něm napsal:

  Nejdu

  Příspěvek z 5. ledna v 16:06.
  Raike v něm napsala:

  Bylo to myšleno jako příklad.

  Příspěvek z 5. ledna v 15:57.
  majdula2000 v něm napsala:

  Kde jsi přišla na očkování každé tři týdny? Třetí dávka je nejdřív po pěti měsících...

  Příspěvek z 5. ledna v 15:48.
  Raike v něm napsala:

  Já nemám ani jednu, cestuju v pořádku a nemocná nejsem. Takže za mě ji nepotřebuju a ani nikdo kolem mě. Já osobně nemám důvod se nechat naočkovat, chodit každé 3 týdny na novou dávku atd. Upřímně nevím, jak to v Česku teď funguje, ale já se v zahraničí musím testovat max. před tím, než jdu do letadla. Pokud chci jít nakoupit, tak si vezmu roušku a jsem v klidu a ani na ulici ji nepotřebuji.

  Mně osobně je ale upřímně jedno, kdo je a není naočkovaný, to je čistě jeho věc, ale přijde mi zbytečné, cpát to dětem do (aspoň)15ti let. Nevím, to je čistě můj pohled na očkování a to dění okolo...pokud si to člověk nechá dát, tak prosím, ale přijde mi zbytečné to komentovat nějak více a online. :-)))

  Příspěvek z 5. ledna v 15:46.
  Adam149 v něm napsal:

  Já ne protože mí rodiče jsou odpůrci očkování a dalších cca 95% rodiny:-):-):-):-):-)

  Příspěvek z 5. ledna ve 14:56.
  JáJá1 v něm napsal:

  Já brzy půjdu taky.:-> (na 3.)

  Příspěvek z 5. ledna ve 14:49.
  majdula2000 v něm napsala:

  Tak, a já už mám i třetí dávku.:-D

  Prodleva 3 měsíce.
  Příspěvek z 19. září 2021 v 11:21.
  KrálíčekSušenka v něm napsala:

  Já už jsem měla včera 14 dní po druhé dávce :-)

  Příspěvek z 19. září 2021 v 10:59.
  janharper124 v něm napsal:

  Tak mám první dávku, hlava bolí, ale co už :-D

  Prodleva 16 dní.
  Příspěvek z 3. září 2021 v 7:16.
  KrálíčekSušenka v něm napsala:

  Já mám druhou dávku dokonce už za 3 týdny.

  Příspěvek z 2. září 2021 ve 21:21.
  Hogo v něm napsal:

  danen: Akorát na očkování lidé umírají mnohem méně, než na nemoci, proti kterým se očkují. To je, jako kdyby jsi řekl "Nekoupím si telefon, kalkulačka má taky displej". :-)
  Bětka_H: A zkusila jsi jim názor nějak vyvrátit, mluvit o tom? Pokud se chceš očkovat, můžeš jim zkusit ukázat pár videí o tom… myslím, že ERROR1K o tom dělal celkem dobře zpracované video.
  –MM–: Právě, že mě to překvapilo v demokratických státech, u komunistů je asi pohled komunistů ten oficiální, a nevím… pro mě je toto sousloví dost divné… mnohem lepší by bylo třeba názor většiny

  Příspěvek z 2. září 2021 ve 21:12.
  majdula2000 v něm napsala:

  Ale na očkování jich umírání mnohonásobně méně než na samotný covid.

  K tomu odstupu se navíc odstup samotný také mění. Ze začátku to byly běžné 4 týdny, pak se to prodloužovalo až na nějakých 6 nebo 7 a později zase stahovalo zpátky na 4, a to i jak kde, podle dávek...;-)

  Příspěvek z 2. září 2021 ve 21:08.
  Bětka_H v něm napsala:

  Já pořád nevím a rodiče změnili názor a řekli že by mě na očkování asi nepustili.

  Příspěvek z 2. září 2021 ve 21:07.
  danen v něm napsala:

  ockovat se nenecham i na ockovani lide umiraji.

  Příspěvek z 2. září 2021 ve 20:56.
  Pralinka2 v něm napsal:

  Na jaře to bylo tak, že už termínem první dávky byl jednoznačně a nezměnitelně určen termín druhé dávky, bez ohledu na to, zda člověk na ten termín nemá například zaplacenou dovolenou.
  Ale v létě právě proto, aby ty podmínky nebyly tak tvrdé a lidi to neodrazovalo, ty podmínky zmírnili a ten druhý termín už je možné ovlivnit. Takže je možné, že ten termín pro tvou kamarádku vybrali její rodiče, že se jim třeba jiný termín nehodil.

  Příspěvek z 2. září 2021 v 17:02.
  KrálíčekSušenka v něm napsala:

  Zítra jdu na druhou dávku.
  Jen mi vrtá hlavou jakto, že má kamarádka jde zítra taky na druhou dávku když byla na první dávce asi o týden dřív...

  Prodleva 2 dny.
  Příspěvek z 31. srpna 2021 v 11:56.
  –MM– v něm napsal:

  Pralinka2: I ta placatost Země má pak svoji společenskou rovinu – protože pokud dospěje člověk k názoru, že je Země skutečně placatá, tak to neznamená, že neškodně odhaluje nový vědecký poznatek, ale že popírá většinový vědecký názor, který zaznívá v médiích, ve škole atd. – automaticky to také sklouzne k tomu, že tady musí být velké organizované spiknutí nějaké všemocné organizace, která věnuje enormní úsilí tomu, aby dosáhla poměrně zbytečného cíle. V tomto ohledu je to pokroucení světonázoru podobné jako u zarputilých odpůrců očkování – ti také předpokládají, že tady jsou mocné síly, které chtějí spáchat něco zákeřného. A odtud…

  Hogo: … odtud právě pramení ten oficiální pohled. Říkají to doktoři, říkají to noviny, říkají to televize, říkají to vlády, říkají to skoro všichni. A proto jim to nepřijde důvěryhodné a najdou si nějakou lepší pravdu.

  On to v principu není zase tak špatný přístup. Zejména v postkomunistické zemi, kde oficiální pohled několik desetiletí řídila jedna strana, je to docela pochopitelný postoj. Člověk by měl vnímat alternativy, ale měl by je zároveň kriticky vyhodnocovat.

  Příspěvek z 31. srpna 2021 v 9:30.
  Pralinka2 v něm napsal:

  Jestli je Země kulatá nebo placatá, to je teoretická otázka, bez odpovědi na níž se dá docela dobře žít, pokud člověk není zrovna pilot, geodet, geograf nebo něco podobného. Kdo je přesvědčen, že Země je placatá, může si docela v klidu žít, pokud se smíří s tím, že ve škole při zeměpisu bude muset říkat věci, se kterými nesouhlasí. Pokud se bude pohybovat ve střední Evropě a nebude lítat do Austrálie nebo Ameriky, nemusí mu jeho přesvědčení o placatosti Země nijak zásadně vadit.

  Naproti tomu názor na očkování proti covidu klade na každého jednotlivce nutnost jeho vlastního osobního rozhodnutí, zda se on osobně nechá nebo nenechá očkovat. Jde tedy o věc pro jednotlivého člověka mnohem zásadnější než nějaká placatost Země.

  Příspěvek z 31. srpna 2021 v 7:40.
  Hogo v něm napsal:

  –MM–: Po tomhle sousloví jsem něco našel, trochu mě překvapilo, že je pro vakcíny oficiální pohled. ;-D

  Dr. Sucharit Bhakdi je dalším z řady doktorů a vědců, kteří se neztotožňují s oficiálním pohledem na epidemii koronaviru SARS-CoV-2.

  Většinou jsou to ale články typu "Šíří se dezinformace, že vakcína způsobuje toto a toto, v tomto článku Vám ukážeme, že to tak není."

  Příspěvek z 31. srpna 2021 v 7:33.
  Mateas v něm napsal:

  Jája1, 3. davku zatim tedy neplanuju - radi nam tu mutace a tyhle vakciny jsou na origo vir. Myslim ze by to chtelo spis doockovat zbytek lidi. Cas ukaze, kdyz se to rozjede jako letos, tak na tu 3. treba stejne dojde, plosne. Stejne by to bylo asi nejrychlejsi a nejidealnejsi reseni.

  Příspěvek z 30. srpna 2021 ve 23:36.
  –MM– v něm napsal:

  KrálíčekSušenka: Odkázaný článek mluví o USA, ne o celém světu. Na světě je teď očkovaných 3,12 miliardy lidí, z toho tvoří 204 milionů Američané. Šest tisíc je tedy 0,003 % z očkovaných… v zemi, kde covid zabíjí 1,7 % nakažených.

  girl_loser: Nikdo nežije věčně a lidi průběžně umírají kvůli věku, nehodám a různým dalším zdravotním potížím => každý den zemře několik tisíc Američanů. Na otázku, jestli ti očkovaní umírají kvůli očkování zřetelně častěji, se špatně hledá odpověď, když ti neočkovaní mají větší úmrtnost kvůli covidu.

  Hogo: Zkoušel jsi zadat třeba rovnou naostro „vakcína je nebezpečná“? U většiny divných tvrzení jde najít nějakou zmínku. :->

  Pokud by to bylo velmi smrtelné, vláda by to nemohla schválit a aplikovat to na více než 5 milionů lidí.
  Takhle bych ten argument asi nestavěl. I vlády se můžou katastrofálně mýlit.
  Mnoho alternativně smýšlejících človíčků končí v úvahách většinou u toho, že tady existuje obrovské a důmyslné spiknutí spousty zlých lidí. Skutečnost je ale taková, že většina lidí není zlá, většina zlých lidí nepáchá důmyslné zločiny a osoby na rozhodujících pozicích většinou nevypadají, že jsou dostatečně kompetentní k účasti na obrovském spiknutí. :-D

  Příspěvek z 30. srpna 2021 ve 21:57.
  Hogo v něm napsal:

  Já si říkám, co vyhledáváš, že se Ti zobrazí takové bulváry… buď máš natolik přizpůsobenou sociální bublinu Tvému vkusu, a nebo prostě neumím hledat na DuckDuckGo, abych našel jedinou zmínku o tom, že je vakcína jakkoliv nebezpečná. ;-D
  Pokud by to bylo velmi smrtelné, vláda by to nemohla schválit a aplikovat to na více než 5 milionů lidí.

  Statistika…

  Nástěnka:

  Vznikla:
  8. června 2021 v 19:28
  Založila:
  Obsahuje:
  ~ 250 příspěvků
  Moderátorka:
  marbo1212
  (kulisačka)

  Související dotaz: