Nová verze Alíka – váš názor

Nový příspěvek:

Přispívat mohou jen přihlášení uživatelé.

Pokud máš účet, , pokud ne, můžeš se zaregistrovat.

Příspěvek z 14. srpna 2019 v 11:05.
Ahoj_jsem_Petra v něm napsala:

Nové? Ne! Vyprané v Perwolu!

Příspěvek z 14. srpna 2019 v 10:21.
tomášektom v něm napsal:

Název nástěnky znamená že vymyslíme novou verzi nebo jak se nám líbí nová verze?

Příspěvek z 6. srpna 2018 v 10:04.
šipín v něm napsal:

Já žádné fotky nemám, ale co si pamatuji je že nástěnky byly rozděleny do takových složek. Jo a nebyla samostatná sekce vtipů, jen nástěnka.

A nová verze Alíka se mi moc líbí Když se dívám do HTML kódu,
tak je mnohem pokročilejší;-).

Příspěvek z 5. srpna 2018 v 16:24.
lékařský v něm napsal:

Já tu dlouho nejsem tak nevím jak to vypadalo

Příspěvek z 4. ledna 2018 ve 14:49.
Vanillka-KOČIČKYYY v něm napsala:

A jak vlastně vypadali ty minulé verze?[8-o

Příspěvek z 13. září 2017 v 16:41.
–MM– v něm napsal:

Alfa_Beta: V nastavení vizitky. Hned nad kolonkou „Co chci říct světu“ je výběr stylu.

Příspěvek z 13. září 2017 v 15:18.
Alfa_Beta v něm napsala:

-MM- a jak se nastavujou šablony na vizitku a kde je vúbec mám hledat kde jako jsou díky za odpověď.

Příspěvek z 6. srpna 2017 ve 21:26.
on1 v něm napsal:

Stale mi tu chybi denicek,kdy bude obnoven?

Příspěvek z 6. srpna 2017 ve 20:36.
BBJ v něm napsala:

Je to tu v celku fajn, jenom prosím dodělejte vkládání fotek na vizitky.
Ten můj smajlík mě už fakt štveRv

Příspěvek z 12. července 2017 ve 20:58.
kuba57 v něm napsal:

docela se mi líbí, ale je škoda že jsem prošvihl vkládání fotok na vizitku a takoví věci

Příspěvek z 11. července 2017 v 15:08.
dennisvet v něm napsala:

:'D

Příspěvek z 11. července 2017 ve 14:48.
Gattina v něm napsala:

Překlep. Teď jsem si vzpoměla, jak nám učitel angličtiny říkal: " Jedna moje známá, ona je japonka, se učila česky, a rozčilovala se, že v češtině je tolik podobných slov, jako pravítko a prasátko..":-D

Příspěvek z 11. července 2017 ve 14:44.
Gattina v něm napsala:

Sorry. Pralinko.

Příspěvek z 10. července 2017 ve 13:53.
dennisvet v něm napsala:

Pravítko?

Příspěvek z 10. července 2017 ve 13:27.
Gattina v něm napsala:

Ahoj pravítko!;-)

Příspěvek z 5. června 2017 v 10:35.
Pralinka2 v něm napsal:

Aristoteles: Já občas do klubovny chodím, dokonce mám dojem, že jsem tě tam onehdy zahlédl, ale když jsem přišel, tak jsi zrovna odcházel. Je pravda, že „červených“ správců je teď méně než dříve, uvidíme, jak to bude dál. Co se týče správců Alíka, ti teď zčásti mají nějaké pravomoce navíc, které dříve měla „redakce“, navázaná na firmu Mafra, jako například zařazovat články do Alíkovin. Ale i situaci kolem správců se pokoušíme řešit.
Věková hranice „neexistovala“ v tom smyslu, že by sem lidi od určitého věku nesměli, nicméně v některých textech bylo slovně deklarováno, že Alík je určen především pro děti od 3 do 12 nebo od 4 do 13 let a podobně. Což samozřejmě neznamenalo, že by sem starší nesměli, ale bylo tím tak nějak orientačně naznačeno, pro koho přednostně ja Alík určen, ne že by se to nějak „řešilo“.

Jo, a ještě bych dodal, že i správci musejí někdy spát a chodit do práce.

Příspěvek z 5. června 2017 ve 3:13.
–MM– v něm napsal:

Aristoteles: Majitelem je můj táta. Já ani kolega HelPik nesmíme jakožto zaměstnanci Mafry podnikat ;-)

Věříme, že to tu oživíme. Pokud ti připadá náš postup pomalý, tak sorry, máme dohromady jen čtyři ruce a musíme také někdy spát a chodit do práce :-)

Příspěvek z 4. června 2017 v 19:57.
Aristoteles v něm napsal:

Od spodu.
Žádná horní věková hranice nikdy neexistovala, co si budeme povídat. Prostě kdo tu odrostl, ten tu odrostl a vůbec se neřešilo, jestli je Ti 20, nebo 50.

Takže kdo je aktuálně vlastníkem? Podle výpisu z kontaktů předpokládám, že Ty, jakožto fyzická osoba.

Po změně 2008 zažil Alík nejlepší období, co bylo. Teď je to trochu před vymřením, řekl bych. Kdyby nebyl stůl Nudnej pokec, tak je tu po večerech uplně prázdno.

Až se bude měnit klubovna, tak doufám, že se to povede, protože tohle je už poměrně funkční a odladěné prostředí. Nerad bych, aby se zase dělaly takové věci, jako ve 2010 (jakože člověk byl dvacetkrát u stolu, bugovaly se dočasné stoly tak, aby nezmizeli s odchodem posledního uživatele a tak dále a tak dále). Občas zahlédnu Matease a to je asi vše, ani nevím, kdo všechno tu teď je.

Tohle bych asi ukončil, ať to tu nepopíšeme celé, není to nástěnka jenom pro nás dva. Přeju hodně štěstí a úspěchů a za sebe ukončuji tuhle debatu. Když budeš chtít pokračovat, tak PM.

Příspěvek z 4. června 2017 v 19:44.
–MM– v něm napsal:

Aristoteles: Věci, které nejsou hotové, nejsou hotové hlavně proto, že je chceme udělat lépe. Ve vyhledávání uživatelů půjde chytřeji filtrovat a nahrávané obrázky (nejen ikony uživatelů) by měla částečně posuzovat/schvalovat neurální síť.

Co se týče vzhledu, ano, někteří říkají, co se jim nelíbí, ale neodcházejí kvůli tomu pryč. Takže to ve výsledku není nijak zásadní. Do cedule her jsem chtěl rozpohybovat pixelového pacmana, ale nějak se mi to nakonec nedařilo :-)
Redesign v roce 2008 přinesl mnohem čistší a profesionálnější vzhled a stejně způsobil poměrně výrazný exodus kvůli systémovým změnám.

Neříkal bych, že Mafra Alíka svěřila do soukromých rukou... prostě ho prodala. Ne úplně levně a s varováním, že jsme se zbláznili. Vzhledem k rozpočtu Alíka si nejspíš momentálně nemůžeme dovolit platit za jakoukoliv externí spolupráci.

Co se týče správců, tak komunikuji často se správci Alíka. O správce klubovny se příliš nezajímám, ale věřím, že to setrvačností poběží podobně jako před změnou majitele. Až časem začnu řešit vývoj nové klubovny, budu se o ně více zajímat.

Koncept převážně dětského webu zůstává víceméně zachován, ale horní věkovou hranici mažu všude, kde na ni narazím.

Příspěvek z 4. června 2017 v 18:39.
Aristoteles v něm napsal:

Nevím, co všechno už máš po kopě, ale vyhledávání uživatelů, změna pohlaví, změna ikony v klubovně... To všechno nefungovalo. Jestli máš problém s grafikou, pošli mi zprávu, sám jsem „levej jak turecká šavle“, ale znám pár lidí, co umí udělat pěknou grafiku.

Drtivé většině to jedno není, věř tomu, nebo ne. Když jsem se tu bavil s lidma, co na to říkají, většinou z nich vypadlo, že to menu je otřesný. Kdybych měl nějakou ikonku vypíchnout, tak to jsou hry.

Ke zrušení Alíka. Mafra tedy svěřila Alíka do soukromých rukou? Nebo jak to tedy je? Nějak se v tom ztrácím.

Když už jsme si teda potykali, tak jsi mi pořád neodpověděl na tu výtku se správci. Hlídáš si to nějak? Kdo to má na starost v rámci nějakého dodržování pravidel? Zůstává původní koncept dětského webu zachován? Co Pralinka a Mari?

Příspěvek z 4. června 2017 v 18:11.
–MM– v něm napsal:

Aristoteles: Jediná jiná možnost byla ukončit provoz. Mafra naplánovala, že prostě Alíka ze svých serverů smaže 1. března. Odklad do konce dubna bylo to nejlepší, co šlo vyjednat.

To, jestli menu ladí se zbytkem stránky, je drtivé většině návštěvníků naprosto jedno, vliv grafiky se přeceňuje. Nedělal jsem redesign, jen jsem předělal ty cedule, protože jsem chtěl umožnit rychlejší cestu do klubovny a k nástěnkám. Nejsem grafik, takže jen improvizuju.

Nemyslím si, že to tu funguje polovičatě. Chybí ti něco konkrétního?

Příspěvek z 4. června 2017 v 17:36.
Aristoteles v něm napsal:

Z pohledu grafiky prostě hnus. Ta hlavní nabídka vůbec neladí se zbytkem stránek. Dělat stránky za chodu nebyl moc dobrý výběr, nebylo by lepší si to napsat někde vedle a pak to sem dát již plně funkční? Po několika letech, co sem chodím, jsem poprvé fakt nepříjemně rozhořčen. Takže mi dejte vědět, až bude další změna designu, popřípadě až to tady bude fungovat jak má a ne takhle polovičatě. Mimochodem, po večerech je to tu jako v džungli, aby taky ne, když tu bývávalo 10 AKTIVNÍCH červených a teď jsou tu možná 2? Zkuste si sehnat někoho spolehlivého, kdo tu o to bude trochu jevit zájem.
A na konec, neberte to jako nějaký nenávistný komentáře, proti tomuhle webu jako takovému nic nemám, ale pustit se do toho bez přípravy a zřejmě jenom v pár lidech (jestli vůbec) byl prostě krok vedle.

Příspěvek z 18. května 2017 ve 14:46.
Gattina v něm napsala:

Ahoj!
Nová verze alíka se mi nejdříve moc nelíbila,
ale teď jsem si na ni zvykla a zjistila, že je vlastně úúúplně super!
Jen bych se chtěla zeptat, jestli jde změnit ikkonku?

Příspěvek z 15. května 2017 ve 2:33.
–MM– v něm napsal:

a_u: Seznamy nástěnek jsem teď k vizitkám doplnil.

VeverkaČiperka123: Šablony pro vizitky jde nastavovat už od soboty. Výběr sice není tak krásný, jako býval (neukazují se náhledy, jen roleta s možnostmi), ale funguje. V budoucnu bychom chtěli zavést nový a více přizpůsobitelný druh nástěnek.
Co se týče smíchání nástěnek, jaké uspořádání bys navrhovala? To předchozí vyžadovalo, aby starší nástěnky zanikaly (jinak by se sekce neustále nafukovaly), mně se zanikání nelíbí. Nějakou filtraci podle sekce určitě zavedeme, ale jak by měla vypadat titulní strana, když člověk klikne na tu ceduli Nástěnky v horním menu?

CMARINKA: Dárky budou zpočátku asi stejné. Ale jejich výběr bude pohodlnější a bude i jasnější evidence, co si kdy kdo za co koupil.

Příspěvek z 14. května 2017 v 16:35.
VeverkaČiperka123 v něm napsala:

je docela dobrá,až na to,že:
nejde hledat v seznamu kamarádů
nejsou šablony na vizitky
klubovna se seká
nástěnky jsou smíchané dohromady
na vizitce nevidím kdo založil jakou nástěnku

Příspěvek z 14. května 2017 v 16:18.
a_u v něm napsala:

Zatím si zvykám, hlavně na nástěnky. Ale je to tou moc krásné...jen by mohly být na vizitkách nástěnky daného uživatele a obrázky, ale četla jsem, že to bude, až se vyladí všechny chybičky:)

Příspěvek z 14. května 2017 v 8:46.
SVETLO v něm napsal:

Třeba dají, až obnoví tu sekci Katalog dárků

Příspěvek z 14. května 2017 v 7:13.
CMARINKA v něm napsala:

mohli by dat jine darky.lahve na kolo detsky.kelimky.hracky

Příspěvek z 13. května 2017 ve 21:23.
SVETLO v něm napsal:

Nový Alik je skvělý, díky vylepšení sem chodí i více uživatelů

Příspěvek z 10. května 2017 v 18:47.
radimf v něm napsala:

:-)

Kdo si nástěnku oblíbil?