Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Nový koronavirus z Číny

  « Novější příspěvky
  Příspěvek z 27. října 2020 ve 12:26.
  Morell v něm napsala:

  @Alpina
  To jsou tvrdá data. :-D Působivé.

  Příspěvek z 27. října 2020 v 9:39, upravený vzápětí.
  Typjedna3 v něm napsal:

  Já v mhd:-[) chlap vedle mě zakašle

  Já pod rouškou :-|

  Příspěvek z 27. října 2020 v 9:11.
  Heďoušek v něm napsal:

  Tohle není žádné omezování svobody, tohle je pouze opatření, aby se zamezilo šíření. Všechno tohle se dělá protože neexistuje vakcína. A navíc na některé lidi to působí ztrátou čichu a chutě (což upřímně asi není nic příjemného) nebo sotva dýchají, plíce je bolí, až musí být na plicních ventilátorech.
  Stále máme svobodu slova, necenzurují nám noviny, internet a podobně, což by bylo omezování svobody.

  Příspěvek z 27. října 2020 v 8:15.
  Alpina v něm napsal:

  https://www.alik.cz/n/prispevek/84828204 - hloupost to úplně není. Samozřejmě že si vezmu roušku, do obchodu, mezi více lidí a tak, budu dodržovat nějaké pravidla, ale jako že ti zakážou téměř vycházet z domu, to už je za hranicí. Jsme v demokratický zemi, ale řekl bych že toto demokracie dávno není. Vlastně když jsem se díval na graf úmrtí tak rok 2020 není nějak katastrofální. Třeba rok 2018 byl horší. A to nikdo nic nevěděl. Popřípadě zde je graf - https://www.czso.cz/csu/czso/obypz_cr (je více dole).

  Příspěvek z 27. října 2020 v 8:06.
  Heďoušek v něm napsal:

  Ale já jsem taky věřil, že je to HOAX. Protože lidi dělali, jako kdyby to posílala sama hygiena. A ne, že šlo o hackové napadení.

  Příspěvek z 27. října 2020 v 7:58, upravený vzápětí.
  JáJá1 v něm napsal:

  O tom, co říká ČT by se dalo jednoduše pochybovat, podle mě to nafouklé není, naopak se to moc tutlá, nemocných a asi i mrtvých je víc.

  Příspěvek z 27. října 2020 v 7:45, upravený vzápětí.
  Morell v něm napsala:

  @Heďousek
  No jo, když to někdo napíše do komentářů pod novinový článek, tak je to veliká lež a HOAX a najednou se ukáže, že je to pravda.

  Nesnáším, jak nám naše vláda a celá tahle situace dokazuje, že je pořád možné nás ještě více znechutit.

  Příspěvek z 26. října 2020 ve 22:18.
  vaiva v něm napsala:

  Jů, zrovna tohle přišlo před chvílí do klubovny 8-D
  A je to pěkný hnus. Oni tuhletu situaci prostě musí a budou ještě zhoršovat. :-|

  Příspěvek z 26. října 2020 ve 22:01, upravený vzápětí.
  Heďoušek v něm napsal:

  Tak, a chodící esemesky s falešnými zprávami o nakažení covidu lidem, kteří ani nebyli na testech jsou potvrzené. Jde asi o hackový útok. Teď to dávala ČT24 na svůj instagramový účet.
  https://www.instagram.com/p/CG0bE1Crf__/?utm_source=ig_web_copy_link

  Příspěvek z 25. října 2020 ve 22:22.
  LillMissAlex v něm napsal:

  A prečo by som nemala? Prečo mám veriť tebe, Matovičovi alebo komukoľvek inému? :)

  Možno nejde o to, že by vymysleli celú koronu a všetko, ale klamať môžu aj v malých detailoch :) Možno nehovoria celú pravdu a možno ju ani nevedia, čiže hovoria pravdu alebo nie?

  Zas sa pýtam: Prečo by som nemala alebo mala? Kto ki zaručí, kto hovorí pravdu a kto nie, keď sa ani oni nevedia dohodnúť a každý hovorí niečo iné? Jedna strana tak, druhá onak, tretia zas niečo iné, tak kde mám istotu? :) Nebudem menovať konkrétne.
  A to som nepovedala ja, nikde to ani nenaznačujem, čiže je to lož :)

  Příspěvek z 25. října 2020 ve 21:45.
  –MM– v něm napsal:

  LillMissAlex: Jestli jí v té nemocnici nedopují sérem pravdy, tak se ptám znovu: Proč bych měl věřit mamce tvé kamarádky?

  A naozaj môžeme veriť ľuďom, ktorí môžu klamať?
  Lhát můžou všichni, ale někdy je lež příliš neužitečná, nepraktická a složitá na udržení. Předpokládáš, že informace o koronaviru procházejí kolem tak nízkého množství lidí a institucí, že je snadné je zmanipulovat? Jestli ne, tak… nevím, to by znamenalo, že tu máme rozsáhlou mezinárodní konspiraci, do které jsou namočené statisíce lidí, kteří nefungují jako běžná korporátní (= napůl neschopná) kolečka, ale jako oddaní členové jakéhosi kultu.

  Ako môžeme veriť niekomu, kto bol trestaný?
  Asi nevím, o koho jde, nesleduji slovenskou politiku. :-)
  Proč bys neměla věřit někomu, kdo si odpykal trest? To bys chtěla odsouzené rovnou střílet, když už se jim stejně nedá nikdy věřit? 8-o

  Příspěvek z 25. října 2020 ve 21:11.
  LillMissAlex v něm napsal:

  Mamka mojej kamarátky pracuje v nemocnici ;)

  To je fakt, dá sa to dočítať všade a (logicky) asi ak mám ďalšie choroby, tak je to väčšie riziko, než ak som zdravá ako rybka.

  To bol príklad na komentár predtým. A naozaj môžeme veriť ľuďom, ktorí môžu klamať? Je naozaj náhoda, že umierajú takí ľudia, ktorí s tým robili a povedali niečo ako "nie je to to, čo hovoria"?

  Tu nehovorím o konšpiračných teóriách ale o politikoch :) Ako im môžeme veriť, keď v minulosti robili chyby? Ako môžeme veriť niekomu, kto bol trestaný? Prečo sa nám vyhrážajú a berú nám práva (a to povedali politici!)? :)

  Příspěvek z 25. října 2020 ve 21:01.
  –MM– v něm napsal:

  LillMissAlex: Proč bych měl věřit mamce tvé kamarádky? Máš pro to tvrzení, že za falešnou příčinu smrti někdo dává peníze, nějaký normální zdroj? Kde ty peníze bere? Jak na tom vydělá, když ti zkolabuje ekonomika?

  väčšina mala iné zdravotné problémy, ktoré v spojení s covidom spôsobili smrť alebo ani covid nemali :)
  Spekulování o příčinách smrti mi nepřijde až tak moc zábavné. Ani moc užitečné. Máš lepší data, než jaká jsou veřejně k dispozici? Nebo máš jen radost z toho, že skutečný počet mrtvých možná nevíš?

  môže byť, že je to výmysel a je to len nejaký zmutovaný druh chrípky
  Ne, je to zmutovaný druh koronaviru SARS. To se ví docela přesně. Proč si myslíš, že se neví, co to je?

  Takže si dáme dole ružové okuliare, aby sme videli, akí ľudia majú moc.
  Já vidím jen tradiční krizový samospád, chaos, kde nikdo nic neví a nikdo ničemu nerozumí. Na to, abych věřil v nějakou konspiraci, bych potřeboval alespoň nějaký náznak hodných vizionářů… pokud jsou nějací zlí. Věřím, že mít nějakou konspirační teorii může být uklidňující.

  Příspěvek z 25. října 2020 ve 20:56.
  Shakira13 v něm napsala:

  Já dnes byla venku a polovina lidí neměla roušku ani nedodržováli nějaký odstupy. A viděla jsem restauraci kde měli otevřenou zahrádku. Fakt mě to vytočilo.

  Příspěvek z 25. října 2020 v 19:38.
  vaiva v něm napsala:

  Na začátku pandemie jsem slyšela, že v Číně umíra 50x víc lidí na chřipku než na covid. Nevím, co je na tom pravdy. Přecejenom, Čína...

  Příspěvek z 25. října 2020 v 19:36, upravený vzápětí.
  LillMissAlex v něm napsal:

  Vyvediem ťa z omylu, na chrípku umiera viac ľudí, len sa o tom nehovorí a mamka kamarátky povedala, že dávajú ľuďom peniaze, aby potvrdili, že ich člen rodiny umrel na covid, ale keď umrel na niečo iné O:-) Napríklad v Taliansku to už ne riešili, pretože ich umrelo strašne veľa a väčšina mala iné zdravotné problémy, ktoré v spojení s covidom spôsobili smrť alebo ani covid nemali :) Takže pozor, je len málinko ľudí, ktorí umreli LEN na covid, väčšina mala aj iné zdravotné problémy. A to isté sa môže stať aj pri chrípke. Niekto má choré srdiečko, silnú astmu, dostane chrípku a bum. Neprežije.

  U nás dnes dali lockdown a budú sa robiť testy na budúci týždeň, takže čakám, čo zas bude.

  A áno, môže byť, že je to výmysel a je to len nejaký zmutovaný druh chrípky. A áno, aj pre nič môže skrachovať ekonomika :) Takže si dáme dole ružové okuliare, aby sme videli, akí ľudia majú moc.

  Příspěvek z 25. října 2020 v 19:21.
  vaiva v něm napsala:

  DžungaráčekChlupáček: ano! Já včera dorazila k tátovi a nějakej divnej cápek u benzínky neměl roušku, potom jsme spatřili čtyři maminky s kočárky – samozřejmě ani jedna neměla roušku, co teprv jejich partneři! To se jako někdo může pařitv té látkové hrůze a někdo jiný ne?!

  Příspěvek z 25. října 2020 v 19:18.
  DžungaráčekChlupáček v něm napsala:

  Já opravdu nechápu, jak někteří lidé dokážou být tak tupí a nedodržovat opatření a věřit nějakým blbostem - konspiračním teoriím. Přijde mi to hodně sobecké. Tady nejde o to, aby se nejen oni nenakazili , ale aby se nenakazili i ostatní lidé. Prostě je zákaz vycházení a oni si řeknou ,,ale vždyť o nic nejde, je to jen chřipečka.'' I na "obyčejnou chřipečku" ale umírá spoustu lidí a na covid ještě víc! Koronavirus je 2. nejčastější příčina úmrtí v ČR! Opravdu nechápu, jak to lidi můžou podceňovat. Oni si nevezmou roušku a půjdou třeba za nemocnou babičkou, která ten covid třeba i nepodceňuje a nosí roušku, jenže když to by taky i ten člověk měl mít roušku, aby právě nenakazil ostatní. A kdyby fakt koronavirus neexistoval - to si jako myslíte, že by se ekonomika zastavila jen tak, úplně zbytečně? To by přece nikdo nedopustil. Zachvíli bude přetížen zdravotní systém a bude to blbý. Bude se umírat i na banality, jenom kvůli ignorantům, co nedodržují opatření. Je šílené, že někteří lidé říkají, že opatření omezují svobodu. To je úplná hloupost.

  Příspěvek z 23. října 2020 v 19:37.
  Viktorie7 v něm napsala:

  A pokaždé tvrdí něco jiného. Ráno tvrdil, že byl v salonku restaurace, odpoledne to byla vyšehradská kapitula. V televizi řekl, že si myslí, že nic zas tak vážného neprovedl a nic neporušil. A Faltýnek prohlásil, že tam řešili něco u kávy, protože okolo desáté večer bývá nejlepší čas na pití kávy....

  Příspěvek z 23. října 2020 v 19:24.
  Heďoušek v něm napsal:

  Souhlasím se Shakirou13. Proč sakra tak zásadní věci museli řešit někde na tajňačku? Však mají kanceláře, ne? Nebo mohli udělat i hloupý videohovor. Situace se mi zdá tak neskutečně podezřelá.

  Příspěvek z 23. října 2020 v 19:09.
  Shakira13 v něm napsala:

  Tak i kdyby nevěděl že jde o restauraci (i když mu to nevěřím). Tak tam jít prostě neměl, mají snad kanceláře ne? A přijde mi divně, co tak štrašne důležitého museli řešit o půl noci.

  Příspěvek z 23. října 2020 v 15:04, upravený po 80 minutách.
  Morell v něm napsala:

  Posledních 7 měsíců jsem byla na pracáku. Na první návštěvě jsem tam byla sama. Tehdy začínaly restrikce. Podruhé tam byla jedna paní, kterou propustili ze zkrachovalého podniku. Poslední dvě návštěvy tam bylo plno lidí. Mezi nimi mě upoutala máma co říká, že nemůže dát mimi do školky, takže nemá ani čas hledat práci a musí si hledat bydlení, protože bez práce nemá peníze na nájem.

  Za sebe vidím, že i když jsou restrikce v některých případech mírnější, než na jaře, lidi trpí více a také trpí více lidí...

  Příspěvek z 23. října 2020 ve 14:40.
  Hogo v něm napsal:

  Nevěřím nikomu

  Příspěvek z 23. října 2020 ve 14:39.
  Heďoušek v něm napsal:

  Celé se mi to zdá velmi podezřelé. V tomhle ohledu ani nevím komu věřit.

  Příspěvek z 23. října 2020 ve 14:35, upravený po 4 minutách.
  Morell v něm napsala:

  Pralinka2
  Neříkej mi ani ze srandy, že čech nepozná z venku objekt restaurace.

  Logo nějakého piva, lavičky a lávky, stoly, slunečníky, box na menu na zdi, velká cedule se jménem restaruace na zdi, někdy i směrové šipky v okolí, že jde o restaraci pozná každý.

  Příspěvek z 23. října 2020 ve 14:03, upravený vzápětí.
  Kubik111 v něm napsal:

  a pan prezident Zeman už je také podle mě na posledním tažení:-E:-D

  ta vláda by se tu měla trochu vyměnit a konečně držet!

  Příspěvek z 23. října 2020 ve 13:57, upravený po 2 minutách.
  Adee v něm napsala:

  Já ho něměla ráda, ale byla jsem za něj ráda:-D
  Konečně ho nezajímali lidé a zavíral. (pan Prymula samozřejmě)
  ;-(
  #panaxdokoše

  https://www.alik.cz/n/prispevek/84827559
  nn, pan b je ze Slovenska. Slovensko je lepší ale zplodilo toto:-Q

  Příspěvek z 23. října 2020 ve 13:52.
  Kubik111 v něm napsal:

  Já jsem měl pana Prymulu už od začátku epidemie (od března) rád. Přijde mi, že dělal za celou dobu epidemie nejvíce (určitě asi více než Adam Vojtěch a Babiš). Podle mě, kdyby to nějak vysvětlil, omluvil se, tak bych ho možná ještě nechal jednu šanci.
  Je to dobrý člověk podle mého názoru (věřím mu, Faltýnek ho k tomu vyzýval, aby tam přišel!);-):-(

  Příspěvek z 23. října 2020 ve 12:22.
  JáJá1 v něm napsal:

  Já bych spíš vyrazil Faltýnka.:-Q

  Příspěvek z 23. října 2020 v 11:51.
  Pralinka2 v něm napsal:

  Prymula tvrdí, že se dostavil na udanou adresu a nevěděl, že to je restaurace. A myslím si, že Prymula tak úplně prolhanej není. To spíš Faltýnkovi bych nevěřil ani slovo.

  Statistika…