Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Nový koronavirus z Číny

  « Novější příspěvky
  Příspěvek z 12. března 2020 v 9:33.
  andyell v něm napsala:

  Co v něm píšou? 8-o

  Příspěvek z 12. března 2020 v 9:32.
  DžungaráčekChlupáček v něm napsala:

  Dneska nam přišel takový letáček o koronaviru

  Příspěvek z 12. března 2020 v 9:20.
  Alpina v něm napsal:

  Šároušek: To mě taky, ale obávám se, že tak brzo ne8-o

  Příspěvek z 12. března 2020 v 8:16.
  JáJá1 v něm napsal:

  Pralinka2: Očkování je jen na pravé neštovice, plané můžeme dostat stejně.

  Příspěvek z 12. března 2020 v 8:12.
  Vejunkaaa v něm napsala:

  In, to dovecera stovka asi bude

  Příspěvek z 12. března 2020 v 8:11, upravený vzápětí.
  Šároušek v něm napsala:

  Zajímalo by mě jak se tohle zastaví

  Příspěvek z 12. března 2020 v 8:08.
  JáJá1 v něm napsal:

  Včera za den přibilo 31 nakažených, 2 ve vážném stavu, z toho jeden v kritickém stavu.

  Příspěvek z 12. března 2020 v 7:04.
  vikiliky v něm napsala:

  Myslím, že máš bohužel pravdu. nemocných přibývá hodně rychle.

  Příspěvek z 12. března 2020 v 6:50.
  JáJá1 v něm napsal:

  94 případů, dnes padne určitě 100:-(

  Příspěvek z 11. března 2020 ve 23:39.
  Kopčem v něm napsal:

  Bude se to šířit stále až někdo nevymyslí lék,hlavně aby to nebyl MUDr.Galén :-|,taky dobrou noc

  Příspěvek z 11. března 2020 ve 23:13.
  VeverkaČiperka123 v něm napsala:

  Už jich je 94. :-c Možná ta stovka bude ještě dneska... ;-( Ale nejpozději zítra na 99,99 bude 100 lidí nakažených koronavirem v Česku. Hlavně doufám, že nikdo neumře. ;-(@)->->X<-

  Dobrou noc. $>

  Příspěvek z 11. března 2020 ve 23:05.
  Héfaistos v něm napsal:

  falllenangel: A co Conte tak strašného udělal? Kromě toho, že si jak mamlas hrál na Churchilla a mluvil o „nejtemnější hodině.“
  Jinak nějak nevím, co chceš říct. Obchody zůstat otevřené musí, bo lidi musí mít co jíst. Navíc nejsou ani v normálním režimu, lidi tam vpouštějí jen jednotlivě, nějakým nepokojům ve věznicích se asi moc vyhnout nedá, tam použijou jako záminku cokoliv.
  A jak jsi přišel na občanskou válku, to tež nevím. Nikdo nevyvolá občanskou válku kvůli karanténám a mimořádným opatřením... :-|

  Příspěvek z 11. března 2020 ve 22:44.
  falllenangel v něm napsal:

  Vládě všeobecně, ať už České u které jsme si teda zvykli, že se ji věřit nedá, tak i Italské, teď co Conte udělal :-D:-D tak tím jenom tu paniku prohloubí, začnou vzpoury nejen ve věznicích jak už se pár dní děje, tak i konflikty v těch obchodech co zůstanou otevřeny a klidně může být občanská válka, ale to jim nevadí že jo. Hlavně že bude podle nich méně nakažených :-D

  A až tohle zjistí našinec, tak nechci vidět situaci u nás :-D a tady nastává ten opravdobý problém, jenže ten nebudeme vidět, protože nám média tak ovlivní názor, že budeme mít zaškatulkovaný „koronavirus, koronavirus, koronavirus“

  Příspěvek z 11. března 2020 ve 22:35, upravený vzápětí.
  Pralinka2 v něm napsal:

  Héfaistos: V zásadě máš pravdu, akorát teda u těch neštovic je zapotřebí rozlišovat. Pravé neštovice, které bývaly opravdu hrozbou a postrachem, prý již nejsou, a plané neštovice, spalničky a některé další nemoci jsem měl a celkem to nebylo nic vážného, to ten zápal plic byl horší.
  Ale to je jen takový detail, jinak máš pravdu.

  Příspěvek z 11. března 2020 ve 22:32, upravený vzápětí.
  lékařský v něm napsal:

  O těch „vyléčených“ se nedá úplně říct, že jsou vyléčeni. Doktoři zkoušejí akorát, co funguje na kašel, zápal plic atd. Chvilku to prý pomůže, ale ten vir v tom těle stále je. Co jsem slyšel, tak takhle výléčili jednu ženu a ta to měla po pár dnech zase. Takže jako, já bych ty vyléčené moc z nakažených neodečítal...

  Příspěvek z 11. března 2020 ve 22:30.
  JMkolo83 v něm napsala:

  Mně je jedno kdo to dělá ale ti jterí to dělaji tak podle mě ostatním ubližují. Někdo třeba nemůže vykoupit obchody kvůli jeho finanční situaci atd.

  Příspěvek z 11. března 2020 ve 22:29.
  KocicakCZ v něm napsal:

  V otázce byla i mouka :D Do tý vlezou moly a můžeš jí vyhodit

  Příspěvek z 11. března 2020 ve 22:28.
  Pralinka2 v něm napsal:

  Já neříkám, že to tak dělám, já jsem odpovídal na otázku, co lidi budou s těmi těstovinami dělat.

  Příspěvek z 11. března 2020 ve 22:27.
  JMkolo83 v něm napsala:

  Mně to přijde nefér neboť na ty ostatní nezbyde a budou se zbytecně trápit hlady.

  Příspěvek z 11. března 2020 ve 22:26.
  Pralinka2 v něm napsal:

  Hele, když si budu každej den vařit nudle, tak kilo spotřebuju asi tak za týden. A ty nudle jsou poměrně trvanlivé, rok to vydrží. Takže si klidně můžu nakoupit 50 kilo nudlí, i bez paniky, prostě jen proto, abych je rok nemusel kupovat.

  Příspěvek z 11. března 2020 ve 22:17.
  KocicakCZ v něm napsal:

  Tak já moc nakupovat nechodim, ale když jsem viděl ty fotky prázdných regálů a jak se v Austrálii rvou o toaleťák... Hlavně by mě zajímalo co ty lidi chtěj s těma všema těstovinama a moukou dělat...

  Příspěvek z 11. března 2020 ve 22:08.
  –MM– v něm napsal:

  falllenangel: Jů, konspirační teorie! Když vznikne chaos a narůstá chaos, je to určitě nezpochybnitelný symptom toho, že má někdo situaci pod kontrolou a vyvíjí se přesně podle důmyslného plánu. :-D8-o ... :-|

  KocicakCZ: Proč ti připadá vykoupení regálů jako větší symptom paniky než povinné roušky a zákaz škol?

  Já jsem jeden z těch lidí, co dovedou vykoupit regály, i když žádná panika není. Dojde mi pití, koupím šestnáct balíků. Dojdou mi jogurty, koupím třicet kilo. Dojdou mi instantní polévky, koupím... prostě všechny. To, že se takhle zachová o trošku víc lidí než běžně a že obchod nestihne zásoby okamžitě doplnit (třeba proto, že má také nějaká opatření), mi nepřijde jako projev paniky.

  Příspěvek z 11. března 2020 ve 21:57.
  kočička4567 v něm napsal:

  Už nás je 91 v Česku dnes hodně lidí přibylo

  Příspěvek z 11. března 2020 ve 21:55, upravený po 2 minutách.
  Héfaistos v něm napsal:

  falllenangel: Ty jsi vedle jak ta jedle.
  a) Zkus si přečíst ten článek. Ten doktor si nevymýšlí. Co by z toho taky měl?
  b) Spalničky, neštovice, příušnice... O tom neslyšíš, protože proti těmto nemocem se povinně očkuje, před dobou očkovací byly tyto nemoci naopak velkým strašákem a u COVID-19 je ten problém, že proti němu právě není vakcinace. (Že se příliš neočkuje proti chřipce a celkově se podceňuje, to už je jiné téma. Ale COVID-19 není chřipka.)
  A na tomhle se opravdu nikdo nenapakuje. V zájmu těch nahoře a těch bohatých magnátů je, aby lidé chodili do práce, aby utráceli peníze (ne za potraviny, ale za věci zbytné, jako třeba elektroniku, zážitky, sportovní náčiní, atp.), protože na tom právě bohatnou. Cena surovin teď šla neuvěřitelně dolů, od ropy po zlato, na tom tratí jak těžařské firmy, tak státy na ropě závislé (Irák, Rusko,... a nemusíme mít ani jeden z těch států rádi, ale jejich destabilizace je to poslední, co by nám scházelo), dále věci zbytné (třeba ta elektronika) se neprodávají, celý průmysl cestovního ruchu, ktetý je tvořen menšími až středně většími firmami, ne -li rovnou živnostníky (průvodci), teď může jít na lopatky, protože nikdo necestuje, čímž v oboru přicházejí o dost peněz. A to se týká prakticky všech oborů, protože nejsou zákazníci na cokoliv, teď navíc často nejsou ani zaměstnanci.
  Navíc všechna ta opatření různých vlád [a všude nevládne Babiš, který když něco udělá, tak je to automaticky špatně (a ne, nemám ho rád)] stojí nekřesťanské peníze. To není výdělek, to je obrovská díra do rozpočtu, v případě Itálie dost možná pod čarou ponoru. Prakticky všechny ekonomiky světa půjdou do recese, která bude horší, než v roce 2008. Nikdo, opravdu nikdo, nezbohatne na obrovské nezaměstnanosti, kdy i lidé, co mají práci, šetří a neutrácejí za cypoviny. U nás to maximálně tak nažene Babišovi politické body, kdy bude bublat, jak to krásně zvládl (např. proti Itálii), ale i on se veze. Nebo někdo opravdu může zplodit konspirační teorii, že za všecko může on, aby získal více voličů?
  Zkrátka na tom zatím všichni tratí. A budou tratit ještě více. Některé státy možná zkrachují, jiné čekají hubené časy a i ti bohatí schudnou.

  Příspěvek z 11. března 2020 ve 21:37.
  Pralinka2 v něm napsal:

  Které vládě? Italské?

  Příspěvek z 11. března 2020 ve 21:25.
  falllenangel v něm napsal:

  to souhlasím, že se dá očkovat, ale jenom menší dodatek : Proočkovanost v ČR třeba proti chřipce je kolem 5% co jsem vyčetl :->

  Zajímalo by mně, kolik procent by byl na koronavirus. Prostě média z toho viru dělají třikrát nebezpečnější věc ,než doopravdy je a za tímhle názorem si stojím :)

  Obyčejný prachsprostý byznys na strachu obyvatelstva a hesla „musíme teď držet spolu, jde o zdraví občanů“, tohle té vládě s prominutím prostě „nežeru“ . ;-)

  Příspěvek z 11. března 2020 ve 21:18, upravený vzápětí.
  KocicakCZ v něm napsal:

  Tak hlavní problém není, že budete nemocný, z toho se do pár týdnů (max měsíců) dostanete, ne jak z rakoviny nebo ALS, ale plný JIPky právě pro ty těžký případy.

  Hlavní je těma opatřeníma prostě zařídit, aby to postupovalo co nejpomalejc, právě kvůli JIPkam a případně nákupu dalších plicních ventilací a pak už jen čekat.

  Příspěvek z 11. března 2020 ve 21:11.
  Pralinka2 v něm napsal:

  Spalničky, neštovice, příúšnice, zárděnky, mononukleóza, chřipka , žloutenky atd..., to jsou věci, proti většině z nichž se dá očkovat, ví se, jak se mají léčit, a když se někde objeví žloutenka, tak se zavádí karanténa, ne že ne. A většina lidí většinu z těch nemocí už měla, takže když se to objeví, tak se to nešíří tak masově mezi všechny.

  Příspěvek z 11. března 2020 ve 21:08.
  majdula2000 v něm napsala:

  To se stejně nestane...

  Statistika…