Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Nový koronavirus z Číny

  « Novější příspěvky
  Příspěvek z 25. února 2020 ve 23:39.
  JMkolo83 v něm napsala:

  Je mi 12 a nevím co je pandemie. Ale zásadně si stojím za tím co jsem napsala ta vším.

  Příspěvek z 25. února 2020 ve 23:38, upravený po 4 minutách.
  Héfaistos v něm napsal:

  CDC (americké Centrum pro kontrolu nemocí), vydalo oficiální vyjádření. ( www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/summary.html )
  Vypichuji:
  „However, it’s important to note that current global circumstances suggest it is likely that this virus will cause a pandemic.“
  V překladu:
  „Je však důležité si uvědomit, že současné globální okolnosti naznačují, že je pravděpodobné, že tento virus způsobí pandemii.“

  Dále:
  Systémy veřejného zdraví a zdravotní péče mohou být přetíženy, a to se zvýšenou mírou hospitalizací a úmrtí. Může být ovlivněna i další kritická infrastruktura, jako je vymáhání práva, pohotovostní lékařské služby a dopravní infrastruktura. Poskytovatelé zdravotní péče a nemocnice mohou být přemoženi.“

  Příspěvek z 25. února 2020 ve 23:29, upravený po 9 minutách.
  JMkolo83 v něm napsala:

  Je jedno proc to dělají ale pak by měl jít stejny počet z té země pracovat k nám aby to bylo vyvážené. Nesouhlasim s tim že by nás to nemělo děsit.

  Příspěvek z 25. února 2020 ve 23:27, upravený vzápětí.
  Héfaistos v něm napsal:

  JMkolo83: Ano, kdyby lidé nejezdili za prací do zahraničí, tak by to ten problém částečně vyřešilo, jenže třeba zrovna ti lékaři to často nedělají kvůli penězům, ale kvůli tomu, že jim český stát sype klacky pod nohy (např. tím, že systém postgraduálního studia je u nás v troskách a je pro ně jednodušší pracovat jinde).

  MM: Víceméně souhlasím a omlouvám se za OT.

  Příspěvek z 25. února 2020 ve 23:25.
  –MM– v něm napsal:

  Přelidnění není problém. Nikdy nebylo, nikdy nebude. Lidi, kteří jím straší a ospravedlňují zbytečné umírání, jsou mnohem nebezpečnější než přelidnění.

  Před deseti tisíci lety bylo lidí na planetě zhruba 5 milionů. Během historicky krátké doby vyskočila populace o tři řády. Jestli byl skok na šest miliard v pohodě, není důvod, proč by nás skok na dvanáct miliard měl děsit. Už jsme to probírali tady: www.alik.cz/n/kolik-myslite-ze-se-dozijete-let – jestli si chcete povídat o přelidnění, tak prosím tam. Tady se laskavě držte tématu koronaviru.

  Příspěvek z 25. února 2020 ve 23:24.
  JMkolo83 v něm napsala:

  Ti co jezdí za prací jinam a pokud považuješ za práci sport což určitě v těch statistikách myjí jinak než já tak pak je problém zde.

  Příspěvek z 25. února 2020 ve 23:22.
  Héfaistos v něm napsal:

  JMkolo83: A kteří lidé, kdyby pracovali?
  Ano, lidstvo je přelidněné, ale skutečně ne tady.

  Příspěvek z 25. února 2020 ve 23:21.
  JMkolo83 v něm napsala:

  Tak kdyby ti lidé pracovali tady tak je to naopak. A za všechno může to že nás tu je moc.

  Příspěvek z 25. února 2020 ve 23:19.
  Héfaistos v něm napsal:

  JMkolo83: To na tom však nic nemění. Jestli je stále volných míst víc, než nezaměstnaných, a ty lidi, kteří zdrhají za penězma, v zahraničí zaměstnají (tudíž i tam jim chybí), tak to stále ukazuje na to, že pravdu mám já...
  Jo v Africe, kde je leckde nezaměstnaný skoro každý, tam to je jiná písnička.

  Příspěvek z 25. února 2020 ve 23:15, upravený po 3 minutách.
  JMkolo83 v něm napsala:

  I na toto mám názor a to ten že lidé jdou za prací která je lépe placená takže do těch statistik nemůžeš počítat lidi kteří jezdí za prací do jiných zemí. A to většinou kvůli penězům. A kdybychom nebyli přrmnoženy tak by nebylo potřrba tolik lékařů atd.

  Příspěvek z 25. února 2020 ve 23:12.
  Héfaistos v něm napsal:

  JMkolo83: Nedostatek lékařů - zbytečná pracovní místa?
  Nedostatek pekařů - zbytečná pracovní místa?
  Nedostatek zedníků, stavařů, strojařů, energetiků (a prakticky všech lidí z technických oborů) - zbytečná pracovní místa?
  Jo, to že nám bobtná byrokratický aparát, to je věc jiná, ale to nesouvisí s přemnožením, s tím měla problém i Římská říše (a ta fakt nebyla přelidněná).

  Příspěvek z 25. února 2020 ve 23:09.
  JMkolo83 v něm napsala:

  Na to mam takový názor právě proto že jsme přemnoženi tak vznikaji nová pracovní mista ktera jsou úplně zbytečná. Stačilo by udělat pár změn a svět by byl o mnoho hezčí a lepší.

  Příspěvek z 25. února 2020 ve 23:04, upravený vzápětí.
  Héfaistos v něm napsal:

  JMkolo83: Chyba lávky.
  „Celkem ke konci roku úřady práce evidovaly 215 532 uchazečů o zaměstnání a nabízely 340 957 volných pracovních míst.“
  (zdroj: www.kurzy.cz/makroekonomika/nezamestnanost/ )
  V podstatě už jsou nezaměstnaní jen ti nezaměstnatelní.

  Příspěvek z 25. února 2020 ve 22:57, upravený vzápětí.
  JMkolo83 v něm napsala:

  Tak si vem finanční situaci. Protože spousta lidi nechce dělat to co je volné nebo na to nemaji vzdělyni a praxi. Bez prace je vice lidi nez je pracovnich mist.

  Příspěvek z 25. února 2020 ve 22:55, upravený po 2 minutách.
  Héfaistos v něm napsal:

  JMkolo83: Asi 6000 (údaj z roku 2018), tedy asi 0,35% z dětí do 15 let. (zdroje: www.knihovnanrp.cz/nahradni-rodinna-pece/aktualni-statistiky/pocet-deti-zijicich-mimo-svou-biologickou-rodinu/ a www.czso.cz/csu/czso/aktualni-populacni-vyvoj-v-kostce)
  Jinak proč ten počet dětí ještě víc ovlivňovat (navíc on se ovlivňuje téměř vždy - antikoncepce), když už jich je teď málo, což se projevuje v nedostatku nových lidí prakticky ve všech profesích?

  --------------------------------------------------------

  Jinak zde smutné, ale zajímavé čtení dokládající, že ti mrtví nejsou jen čísla ve statistice.
  kechlibar.net/2020/02/23/zivot-a-smrt-jednoho-maloobchodnika/

  Příspěvek z 25. února 2020 ve 22:44, upravený po 4 minutách.
  JMkolo83 v něm napsala:

  Héfaistos: já zase nesouhlasím s tebou vem si kolik dětí je v dětských domovech. A taky to jestli budeme mít děti a kolik tak to se dá lehce ovlvnit. A nenapsala jsem že chci politiky zabíjet ale to že by mi nevadilo kdyby jich pár zemřelo nebo aspoň jejich odchod z politiky.

  Příspěvek z 25. února 2020 ve 22:24.
  Adee v něm napsala:

  Čau.. prostě hefe!:-D
  Lékařský: já vím je to takový očkování:-Dale mě prostě ty média tak štvou... Mě stresující normálně:-D mě straší to že to říkají tak vážně přitom je to jen 2x horší jak chrípka. A tak že se o tom mluví všude. 3 virová válka;-D

  Příspěvek z 25. února 2020 ve 22:22.
  klarrkaa_uwu v něm napsala:

  Za měsíc pojedu do Itálie, jestli nezavřou hranice, tak vám ho klidně přivezu:-)

  Příspěvek z 25. února 2020 ve 22:17, upravený vzápětí.
  Héfaistos v něm napsal:

  JMkolo83: Dovolím si nesouhlasit. Díky demografickému přechodu (zlepšení zdravotní péče, větší délka života -> menší porodnost) se zrovna v Evropě počet obyvatel ustálil (a spíše klesá, u nás je porodnost cca 1,5 dítěte na ženu) na úrovni, která se dokáže přijatelně uživit z místních zdrojů (teda mohla by, kdybychom si neničili půdu řepkou, kukuřicí, oráním po spádnici a podobnými šílenostmi). Ono tu ani za První republiky nežilo o moc méně obyvatel. Problém s přelidněním má tedy skutečně jen Afrika (např. Niger - 7,2 dítěte na ženu) a v o něco menší míře Asie (Pákistán - 3,5 dítěte na ženu), možná J. Amerika, tam nevím. Zde skutečně nejsme přemnožení, pokud chceš vidět přelidněnou zemi, podívej se na nějaké záběry z Dháky.
  K zabíjení politiků se nebudu vyjadřovat.

  Příspěvek z 25. února 2020 ve 22:05.
  JMkolo83 v něm napsala:

  Dle mého názoru nezáleži kde jsou lidé premnožení jelikož to je všude. A také nějací extra chytři lidé tu nejsou. Ani by mi nevadilo kdyby zemřrlo pár lidí z politiky, která je dle mého názorufakt na špatné úrovni. Lidé nemají kde bydlet více kradou a podobně. Nikomh nevnucuji svůj názor. Každý může mit svůj názor. Toto je ten můj.

  Příspěvek z 25. února 2020 ve 21:37, upravený po 18 minutách.
  Héfaistos v něm napsal:

  Takže takhle:
  V Číně podléhá nějakému způsobu omezení pohybu přes 500M lidí, ta karanténa ale podle mého názoru nemůže být příliš účinná, už jen proto, že tak velká území těžko neprodyšně uzavřete, ale hlavně tato karanténa nechrání zdravé před nemocnými - podle mě by měly fungovat spíš vojenské polní kuchyně, ne že si nemocní i zdraví chodí do krámu, kde si vesele chrchlají na housky a platí papírovýma penězma (virus mimo hostitele přežije minimálně 24 hodin).
  Toto na nás má přímý vliv v podobě toho, že mnozí čínští dodavatelé už neexpedují, ani nereagují na emaily, takže u nás už se mnohde jede jen ze skladových zásob. A z Číny se bere takřka vše, od léků po autodíly (ne 100%, ale podstatná část ano). Ze zkušenosti jednoho blogera, který právě vydává svou čtvrtou knihu, je problém sehnat i některé papírenské produkty.
  Dále... Nespoléhal bych na to, že v Itálii je nejvíce případů v Evropě, tam je jen nejvíce zjištěných případů, Italové totiž začali dost agresivně vyhledávat všechny, kdo mohli přijít do styku s potencionálně nakaženými, což ostatní evropské státy nedělají. Panika tam vládne slušná, sestřenice, která tam žije, chce po mém tátovi asi 200 respirátorů, bo ten je fasuje (ne, nedovede jich tolik sehnat). I v obchodech, kde je potravin dost (stále velká většina), je všechno krásně předražené (ze zkušenosti Čecha, který tam je s rodinou na lyžích - malý kelímek jogurtu 3 eura, tj. dvojnásobek obvyklé italské ceny). Tudíž se může, vzhledem k dlouhé inkubační době, po Evropě potulovat hezkých pár přenašečů. K nám se to nejspíš také dostane, není zbytí a fakt netuším, co chce pan ministr Vojtěch dělat, když má k dispozici 1k infekčních lůžek, v případě nasazení armády by pak jejich počet mohl vzrůst o další 2k. Celkový počet lůžek u nás je pak něco přes 42k. Vytíženost velká.
  Teď trocha matematiky. Údajně by u nás mohlo onemocnět kolem 3M lidí (já to trochu podhodnotím a budu počítat se 2M). Podle toho, jak to zatím probíhalo jinde, potřebuje intenzivní péči cca 20% pacientů, což by dělalo, při opomenutí zbylých 80%, potřebu 400k lůžek, z čehož vyplývá, že máme 10% potřebné kabacity. Nevěřím, že se u nás za týden postaví obří polní špitál jako v Číně, u nás se za týden nepostaví ani psí bouda... Pak záleží na úmrtnosti. Na závěr ještě podotknu, že i vyléčený člověk může být přenašeč.
  Tož asi tak. Vám, kdo jste tenhle román dočetli až do konce, tak vám gratulují (současná mladá generace má problém s delšími texty) a doufám, že jsem vás moc nevyděsil. :-)

  P.S. Tímto vás nenabádám k panice, vykupovat obchody je opravdu velice předčasné.

  -----------------------------------------------------------------------

  JMkolo83, lidara: Ovšem záleží, kde jsou lidé přemnožení a která místa virus nejvíc zasáhne. Zrovna Evropa vymírá, a kdyby tu zemřelo nějakých 15% populace, tak jsme dost v problémech. Zatímco Afriku, která se přelidňuje nejvíc, by to nemuselo zase tolik zasáhnout, jelikož tamní suché klima šíření virů zrovna dvakrát nepřeje... Pravda, jakmile se to dostane do přelidněných mravenišť typu Indie, nedejbože Bangladéš, tak to může být hodně velká „legrace.“
  IMHO ale nikomu moc nepomůže, když nám tu zemřou, často ještě produktivní důchodci (a nejen ti, třeba na španělskou chřipku umírali i mladí a zdraví lidé, ne však přímo na nemoc, ale udusili se kvůli vodě a hnisu na plicích, to způsobuje i tento koronavirus a nelze spoléhat, že zdravotní péče je dnes lepší, viz výše). Takže zatímco Afrika se bude vesele množit dál, tak u nás bude ještě větší nedostatek kvalifikovaných lidí (dovoz z rozvojovch zemí, třeba té Afriky, zde fakt nepomůže, a to pomíjím jiné problémy s potencionálním dovozem těchto lidí).

  Příspěvek z 25. února 2020 ve 21:25.
  rapper454 v něm napsal:

  R^

  Příspěvek z 25. února 2020 ve 21:22.
  Lidara v něm napsala:

  Souhlasím s JMkolo83. Možná to zní hodně sobecky, ale je to tak. Ano, sice se to nejspíše dotkne každé rodiny, jelikož je koronavirus nebezpečný především pro staré lidi a lidi s předchozími zdravotními obtížemi, a tím pádem se to dotkne asi i mojí rodiny. Babičku i dědu mám opravdu ráda, nechci aby umřeli. Jenže když to vezmeme v plošném měřítku, tak - na světě je zbytečně moc lidí. Už nějakou dobu všude slyším stížnosti, jak je planeta přelidněná a že jestli s tím něco neuděláme, tak nás za několik let neunese (resp. neuživí). Určitě o tom slyšela ve škole nebo četla na internetu velká spousta z vás.
  Takže pokud vám prarodiče nebo rodiče (které jistě velmi milujete, ale do hlavy vám nevidím) kvůli koronaviru umřou, budete smutní a možná i naštvaní. Od táty ale slyším, že dítě, jakožto pokračování, by se nikdy nemělo za rodiče obětovat. A teď si představte dvě situace, které by v budoucnu mohly nastat:
  Planeta Země bez koronaviru: Je tady víc lidí, než můžeme uživit, skleníkový efekt a tyhle eko věci taky dělají svoje. Nemocnice a domovy důchodců jsou plné staroušků, o které se jejich rodina nestará a strčila je do ústavu proto, aby je někdo udržoval dalších 20 let naživu, jen proto, aby je navštívila třeba jen dvakrát ročně. Pro staroušky takový život rozhodně není kvalitní. Pro vás není takový život kvalitní, jelikož z vašeho příjmu jdou velké daně právě na staroušky. A to nemluvím ani o dětech v Africe, ke kterým máme soucit a posíláme aspoň nějaké peníze organizacím, které se o ně mají starat, ale namísto toho si z nás dělají srandu a mastí svoji kapsu.
  Planeta Země po pandemii koronaviru: Obrečeli jsme své mrtvé. Chybí mi babička, chtěla mě naučit háčkovat. Je tu méně lidí. Nemusí se zastavovat úrodná pole, protože bytů a domů je dostatek. České dítě vyrůstá bez prarodičů, což mu možná jednou bude chybět, ale má co jíst, má v čem chodit, kde bydlet. Z mého platu nechodí moc daní ani na typické nefakčenko - jelikož nejspíš nemají dostatek peněz na zdravotní péči, ani na důchody, protože je není komu vyplácet. No a o Afričaňata se už nikdo nestará, není o co se starat.

  Která z budoucností se vám líbí víc? Podle mě ten koronavirus nakonec naší planetě pomůže. Sami jsme jí vylámali zuby, teď se divíme, když jí zase narostly.

  Příspěvek z 25. února 2020 ve 21:04, upravený vzápětí.
  lékařský v něm napsal:

  Adee: Je to virus. Když na virus použiješ lék, tak ten lék na ten virus zaútočí, rozdtí ho a vymaže ho z toho těla. :-)
  Takhle bych to řekl zjednodušeně. ;-D

  Příspěvek z 25. února 2020 ve 20:51.
  rapper454 v něm napsal:

  Je to pandemie

  Příspěvek z 25. února 2020 v 19:55.
  JMkolo83 v něm napsala:

  Já se toho nebojím osobně si myslím že jsme přemnožení a když zemře nějaký ten milion že to přírodě neuškodí spíše pomůže.

  Příspěvek z 25. února 2020 v 19:54.
  majdula2000 v něm napsala:

  Už je to dokonce i v Rakousku...8-o

  Příspěvek z 25. února 2020 v 19:52.
  DžungaráčekChlupáček v něm napsala:

  Prej budou města c karanténách, až to tu bude. Achjo, to nepojedu za mým přítelem ;-(

  Příspěvek z 25. února 2020 v 19:35, upravený po 17 minutách.
  Adee v něm napsala:

  No už se začínám bát pac oni ti kteří měli jsou vyléčení ale furt to Mají
  V těle...

  Edit:já se jen bojím nevím ceho:-D ní vím média jsou stresující...

  Příspěvek z 23. února 2020 ve 21:04, upravený po 3 minutách.
  Penubra v něm napsala:

  Ne každý věří v boha. Boha neberu jako argument ale co se týče Číny tak tam se situace začala zlepšovat a je plno vyléčených. :-) Na druhou stranu se to ted objevilo v Italii :-( (i když naštěstí města kde se to objevilo jsou v karanténě). Ale i tak je podle mě blbost kolem toho dělat takovou paniku. Za chvíli se to zlepší ale myslím že to nebude zásluha žádného boha jako spíš lékařů a lidí co ovlivnují chod státu. ;-)

  Statistika…