Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  O komunismu

  Nový příspěvek:

  Přispívat mohou jen přihlášení uživatelé.

  Pokud máš účet, přihlas se, pokud ne, můžeš si účet založit.

  Prodleva 7 měsíců.
  Příspěvek z 20. února v 9:35.
  JáJá1 v něm napsal:

  Komunismus byl, je a vypadá to, že bohužel bude dál, jediné, co se dá dělat je komunisty nevolit.

  Prodleva měsíc.
  Příspěvek z 20. ledna v 16:34.
  Pralinka2 v něm napsal:

  Pětník09: To, co uvádíš, není úplně přesné.

  1. Za komunismu nebylo líp.
  2. Říkalo se, že všichni měli práci. Jenže zatímco dnes, když se někdo znelíbí zaměstnavateli a ten ho vyhodí, může zkusit jiného zaměstnavatele, tak v dobách, kdy prakticky monopolním zaměstnavatelem byl stát, tak když se někdo znelíbil státu a ten ho vyhodil z práce, tak ho prakticky nemohl nikdo jiný zaměstant než zase stát. A když nějaký zaměstnavatel takového člověka přece jen zaměstnal, tak se k tomu zaměstnavateli do měsíce nebo dvou dostavili příslušníci Státní bezpečnosti a tomu zaměstnavateli vysvětlili, co se mu všechno stane, když toho dotyčného pracovníka co nejdřív nevyhodí.
  3. Když dneska někoho vyhoděj z práce, tak po dobu, než sežene novou, dostane nějakou podporu. Když tehdy někoho vyhodili z práce a nesehnal hned jinou, tak se tím dopustil trestného činu příživnictví podle tehdejšího Trestního zákona a mohl být za to zavřenej. V občanském průkazu bylo razítko zaměstnavatele, a když Veřejná bezpečnost někomu kontrolovala občanský průkaz a on tam to razítko zaměstnavatele neměl, tak měl problém.
  4. Co se týče závisti, ano, někteří lidi závidí. Ale tenkrát si záviděli mnohem víc, i když nebylo co; dneska možná někdo někomu závidí vilu nebo přepychové auto, ale tenkrát se závidělo tomu, kdo sehnal banány nebo toaletní papír.
  5. Kdyby se komunismus „trochu rozvolnil“, tak by k nám vstoupily armády „spřátelených“ komunistických zemí a ty naše „rozvolňovače komunismu“ by řádně umravnily. To se stalo například 21. srpna 1968 (a stalo se to nebo to hrozilo i v jiných zemích).
  6. Abychom nebyli uzavřeni a mohli cestovat, to by bylo proti podstatě komunismu. Takový komunismus by buď nefungoval, nebo by to nebyl komunismus.
  7. Zapomínáš na základní vlastnost komunismu, a to zákaz svobodného myšlení a projevu. Dneska máme omezení pohybu a shromažďování z konkrétního důvodu pandemie koronaviru, ale není zakázáno telefonovat, není zakázáno psát na internetové stránky nebo do rozhlasu či televize, existují soukromé noviny, soukromá rádia, soukromá televize a soukromé internetové stránky. A když náhodou někdo napíše, že se mu nelíbí vládní politika nebo konkrétní člen vlády nebo jiný politik, tak u toho dotyčného v noci nezazvoní Státní bezpečnost a neodvede ho pryč, v některých případech až na řadu let do kriminálu.
  8. Možná jednu výhodu ten režim, který se s nikým nemazlil a nikomu nedovolil vlastní názor, měl. A to, že očkování proti nebezpečným nemocem bylo povinné a nikdo se nikoho neptal, zda s tím souhlasí. Prostě nám učitelka ve třídě řekla, že jdeme na očkování, celá třída se na pokyn učitelky zvedla a šli jsme k tělocvičně, tam měla v šatně u tělocvičny zřízenou dočasnou „ordinaci“ lékařka, všem nám píchla injekci a šli jsme zpátky do třídy, a na chodbě jsme potkali další třídu, která tam přišla po nás A za den nebo dva byla očkovaná celá škola. Proti tetanu, proti záškrtu, proti černému kašli, proti dětské obrně, proti tuberkulóze a proti různým dalším nemocem, proti kterým se tenkrát povinně očkovalo.

  Celkově však musím konstatovat, že komunistický režim byl prakticky ve všech ohledech podstatně horší než současný. V současné době se i to očkování snad nějak dořeší; zatímco za komunistů se tehdejší problémy vyřešit nedaly, protože by to zlikvidovalo samotné základy toho společenského zřízení.

  Prodleva 5 dní.
  Příspěvek z 15. ledna v 18:12.
  Pětník09 v něm napsal:

  Komunismus byl u nas asi dobry protože tatinek furt řika že za komunismu bylo lip. A z jeho povidánis nim musim souhlasit. Vsichni meli praci vse stalo stejne lidi ani si tak mo c nezávideli. Ted je to sama nezaměstnanost vsichni zavidi furt zijeme v dojmu že se máme spatně protože osatni se maji líp. Je skoda ze u nas komunismus padl protoze kdyby se trochu rozovlnil (aby sme furt nebyli uzavřeni a mohli cestovat ikdyž v teto dobe uzavřeni stejně jsme) mohlo by tu být fajn.
  Kdo souhlasi ať da likeok.

  Prodleva měsíc.
  Příspěvek z 4. prosince 2020 v 8:26, upravený vzápětí.
  bojovnice v něm napsala:

  za komunystý taky kdž k nám chěl ciznec tak ho zavřeli do nějaké společné budo a tam bil prostě než se naučil se tady chovat a mluvit dneska dostávaj od státu 20 tisíc měsíčně napadnoutě a jěště si stěžují že sme na ně nespravedliví (samozřejmě nemluvím ovšech)

  ale chápu tě já bych je chtěla i nechtěla

  Příspěvek z 3. prosince 2020 v 8:37.
  Heďoušek v něm napsal:

  Jako chápu myšlenku komunismu. „Všichni se mají stejně, není chudoba a bla bla bla.“ Jenže takovému člověku za komanče se pak nebude chtít nějak výrazněji podnikat, jelikož mu ty peníze stejně seberou, aby se měli všichni stejně, když to zjednoduším. Takže ani tak se mi myšlenka komunismu nelíbí.
  Navíc u nás to bylo tak, že kromě těch, kteří podlézali komunistům, se měli všichni stejně špatně (pokud ovšem opomineme hrdiny, kteří byli trestně stíháni, vyslýcháni, týráni apod., ti se měli ještě hůř).

  Příspěvek z 3. prosince 2020 v 7:43.
  verbum v něm napsal:

  Jo, Komunismus bylo a je zlo!
  Demokracie je podle mě o zodpovědnosti, každého z nás... neboť myšlenka: "je demokracie a svoboda, tak si můžu dělat co chci, je stejně nebezpečná jako myšlenka Nacismu a Komunismu."
  Myslím si, že se naše zem ještě musím naučit demokracii pochopit a vážit si ji.

  Příspěvek z 2. prosince 2020 ve 23:03.
  LillMissAlex v něm napsal:

  Podľa mňa je chyba najčastejšie v ľuďoch, ktorí sú pri moci :) Ale tak, všetko má + aj -

  Příspěvek z 2. prosince 2020 ve 22:06, upravený vzápětí.
  Penubra_Shade v něm napsala:

  Taky si myslím že komunismus jako myšlenka byla myšlená dobře ale v realném světě to prostě nejde uskutečnit... Byla to spíš taková utopie která by prostě nemohla nikdy fungovat. Co se týče vlády komunismu tak je to fakt humus a nenávidím je... Moje rodina ze strany otce s komunistama měla velký problém a mého pradědu třeba zavřeli do tzv lednice a na následky potom zemřel... :-|

  Příspěvek z 2. prosince 2020 ve 22:00.
  Adee v něm napsala:

  Řeknu jedno. Spíš neřeknu, přišel by ban.

  Příspěvek z 2. prosince 2020 ve 21:47.
  –MM– v něm napsal:

  karlosos: Jak tedy vypadá dobré provedení?

  Prezident: V čem konkrétně se Lenin odchýlil od Marxových myšlenek? Myslím, že spíš hlavně Stalin zavedl odlišný směr. Kdyby se tehdy místo něj dostal k moci Trockij, dějiny by vypadaly asi hodně jinak. Nejspíš bychom dnes znali komunismus jako režim, který rozpoutal (a zaslouženě prohrál) druhou světovou válku. Ve své ideální zamýšlené podobě by ten režim kolaboval mnohem chaotičtěji.

  Příspěvek z 2. prosince 2020 ve 20:37.
  karlosos v něm napsal:

  Komunismus byla dobrá myšlenka (ALE) špatně provedený

  Příspěvek z 2. prosince 2020 v 19:22.
  rapper454 v něm napsal:

  Většina komunistů byli sociopati..

  Příspěvek z 2. prosince 2020 v 18:07.
  Prezident v něm napsal:

  Komunismus jako takový je systém vlády, který byl z počátku myšlen dobře něco jako demokracie. Jenže to lidi jako Stalin, Lenin a tak z něj udělali to co je. Podle mě když to řeknu obrazově, tak mi připadá že komunismus a socialismus je něco jiného(Nikdy nevíte třeba nás demokracie zradí a po spoustě let co by režim v demokracii skončil by si o něm povídali lidé jako my.) Ale to je váš názor...

  Prodleva 6 měsíců.
  Příspěvek z 26. května 2020 v 18:10.
  –MM– v něm napsal:

  Colossus: Jak se tím komunistou stal? Někdo ho někdy přesvědčil? Způsobuje existence komunistů šíření komunismu? Je tedy možné přesvědčovat lidi? A jde to z nějakého magického důvodu jen jedním směrem? Kdyby někdo žil věčně, znamená to, že má vlastně jisté, že se dříve či později stane komunistou? :-c

  To mi přijde jako víc naivní pohled na svět než ten můj… :-D

  Příspěvek z 26. května 2020 v 17:54.
  Colossus v něm napsal:

  Počkat počkat, ty si myslíš že přesvědčítš komunistu o nesprávnosti jeho názoru? To je naivní.

  Příspěvek z 26. května 2020 v 17:44.
  –MM– v něm napsal:

  Colossus: Přesvědčit je, že prosazují systém, který nemůže přežít. Pokud si myslíš, že jsme na tom tak špatně, že lidi nemůžou měnit své politické přesvědčení, tak se žádná ošklivá ideologie nemůže ani rozšířit a není důvod ji zakazovat. :-P

  Na nějaké radikální vyhánění lidí (a znárodňování jejich majetku?) je vždycky času dost. Krom toho stejně zákazy stejně většinou nemají ten efekt, který by zakazovači chtěli…

  Příspěvek z 26. května 2020 v 17:27, upravený vzápětí.
  Colossus v něm napsal:

  Penubro, myšlenka komunismu je zlá stejně jako nacistická. Ona je spíše eutopická, neboli zkreslená, ale nejde ji nikdy provést, protože tahle myšlenka nepočítá s lidským faktorem.
  Zase pozor, nemyslete si, že to komunisti mysleli dobře.

  Příspěvek z 26. května 2020 v 17:23.
  Penubra v něm napsala:

  Samotná myšlenka prý zlá nebyla ale to by nebyli lidé aby se nestalo něco co by nemělo... Je to hnus který v žádném případě nemůže fungovat a nechápu jak je možné že v naší zemi máme furt stranu KSČM... :-c:-$

  Příspěvek z 26. května 2020 v 17:17.
  DžungaráčekChlupáček v něm napsala:

  Komunismus je hnus :-$

  Příspěvek z 26. května 2020 v 16:40.
  Adee v něm napsala:

  naší rodině ublížili ( nechci říkat jak) takže jsou to ************************************** ( domyslete si něco co tam má výt ale to co bych si domyslela já by bylo hooooooooooodně sprostý)

  Příspěvek z 26. května 2020 v 16:26.
  Colossus v něm napsal:

  Jako například? Kromě zakazu a vypovězení lidí ze společnosti mne nic lepšího nenapadá.

  Příspěvek z 26. května 2020 v 15:45.
  –MM– v něm napsal:

  KocicakCZ: Co si pod takovým zákazem představuješ? Že má veškerá propagace probíhat skrytými cestičkami a představovat zapovězenou alternativu pro každého, komu se nedaří? Myslím, že existují účinnější formy obrany, než jsou zákazy…

  Příspěvek z 26. května 2020 v 15:28.
  KocicakCZ v něm napsal:

  Měl se zakázat, stejně jako nacismus

  Prodleva 9 měsíců.
  Příspěvek z 17. srpna 2019 ve 21:51.
  Kopčem v něm napsal:

  Táta tomu říká demagogie

  Příspěvek z 17. srpna 2019 ve 20:48.
  Pralinka2 v něm napsal:

  No mají některé podobné přístupy, ale ideologie je to jiná.

  Příspěvek z 17. srpna 2019 v 17:52.
  Iljánek v něm napsal:

  To sou jako fašisti ?

  Příspěvek z 17. srpna 2019 v 17:38.
  Rokio v něm napsal:

  Naštěstí jsem se za socialismu nenarodil.

  Prodleva 7 dní.
  Příspěvek z 10. srpna 2019 v 9:57.
  Kopčem v něm napsal:

  V červenci jsem byl s tátou v Praze u dědy a babči,táta je Pražák,a byli jsme v Ďáblickém hřbitově,kde je pochovaná Milada Horáková,a je tam taky dětský hřbitov,kde jsou děti které se narodili politickým vězenkyním ve vězení,ty děti umřeli ve třech nebo čtyřech dnech po narození a táta řekl že je to největší obžaloba komunismu

  Příspěvek z 9. srpna 2019 ve 23:33.
  Julian v něm napsala:

  Ta samotná myšlenka nebyla ani moc špatná, jen trochu (hodně) nezrealizovatelná. Trochu mě mrzí, že nám učitelka o komunismu skoro nic neřekla. (protože beztak taky byla komunistka)

  Příspěvek z 9. srpna 2019 v 19:40.
  Ahoj_jsem_Petra v něm napsala:

  Colossus: A co si myslíš o komunismu ty?

  Statistika…

  Nástěnka:

  Vznikla:
  10. března 2019 v 19:01
  Založil:
  Obsahuje:
  35 příspěvků
  Moderátor:
  Colossus
  (kulisák)

  Související nástěnky: