Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Okultismus a magie ve škole (odpůrci)

  Nový příspěvek:

  Přispívat mohou jen přihlášení uživatelé.

  Pokud máš účet, přihlas se, pokud ne, můžeš si účet založit.

  Prodleva 10 měsíců.
  Příspěvek z 13. června 2020 ve 12:44.
  Morell v něm napsal:

  Nicméně další myšlenka, vzhledem ke stopajícímu zájmu, myslím dlouhodobě v průběhu posledních cca 300 let, se dá sandno předpokládat, že se znalosti těchto vod postupně vytříbí a časem se stejně začnou ve školách učit. :-D

  Prodleva 2 dny.
  Příspěvek z 11. června 2020 ve 14:50.
  Morell v něm napsal:

  Dovolím si vyjádřit se k tématu okultismu ve škole.
  Vzledem k tomu, jak problematická je výuka toho, co se ve škole učit má a častokrát jde o mizérii, učitelé ne vždy dokáží nadhcnout, někdy se mstí poznámkami a zhoršením vysvědčení (které má člověk doslova a do písmene na doživotí) pochybuji, že bby se našel někdo, kdo by dokázal děti vést v okultních vědách...

  Prodleva 21 dní.
  Příspěvek z 21. května 2020 ve 13:02.
  Morell v něm napsal:

  S působením magických sil nejsi úplně vedle panglangu, magie umí uškodit neskutečným způsobem vzít rozum i život. Ale stejně tak dokáže i velmi pomoci, je to nástroj, dá se použít k dobrému i zlému stejně jako třeba nůž.
  Vybarvením mandaly ale ještě nic nepřivoláváš, to je opravdu jen vybarvování mandaly.

  Příspěvek z 21. května 2020 v 11:31.
  panglaq v něm napsal:

  Fuuj:-$ A to museli dělat povinně?

  Příspěvek z 21. května 2020 v 11:30.
  tomato v něm napsal:

  V naší třídě vyvolávali nějákého Chaerliho (Džárli)

  Příspěvek z 21. května 2020 v 11:29, upravený vzápětí.
  panglaq v něm napsal:

  -MM-: Abych to lépe vysvětlil, démon (v mé definici) je nějaká nadpřirozená síla, která se dá vyvolat nebo s ní spolupracovat nějakým okultním (magickým) rituálem. Potíž ovšem je, že tyto síly škodí lidem, kteří byli Bohem stvořeni, někomu se ale naopak magické působení líbí. Potíž je v tom, že i když někdo vybarví tu mandalu, tak na sebe přivolá nějakou nadpřirozenou bytost, ze které ještě nemá rozum a se kterou nemusí souhlasit. Děti jsou prostě moc malé na to, aby si s něčím takovým mohly zahrávat, když neví, že okultní rituál provádí, navíc to může uškodit i dospělému. (A ještě je v tom původ s náboženstvím, s jehož vyznáváním nesouhlasí nebo třeba ani neví, co je například buddhismus, nebo o tom nemají dobrou představu.)

  Prodleva 9 dní.
  Příspěvek z 12. května 2020 v 9:31.
  Morell v něm napsal:

  Jů, magie, můj denní chlebíček.:-D

  Prodleva měsíc.
  Příspěvek z 9. dubna 2020 v 8:40.
  panglaq v něm napsal:

  MelounCZ: coco? 8-o

  Příspěvek z 8. dubna 2020 ve 14:48, upravený po 3 minutách.
  panglaq v něm napsal:

  -MM-: Já se řídím srdcově tak, abych poslouchal Boha. Tady racionální vysvětlení más vé hranice. 8-P

  Nezajímá mě, že se ty programy jmenují démoni, když to stejně ani démoni nejsou. :-D

  Příspěvek z 8. dubna 2020 ve 14:05.
  anavercadav v něm napsala:

  To by mě zajímalo, kdo toho počítačového démona, tak pojmenoval.
  A proč, proč zrovna takhle.(8:°)

  Příspěvek z 8. dubna 2020 ve 13:22, upravený vzápětí.
  –MM– v něm napsal:

  panglaq: Proč tak daleko nezacházíš? Podle čeho se rozhoduješ, v čem zlé síly očekáváš a v čem ne? Proč v něčem tak triviálním, jako je populární písnička, skryté významy a symboly hledáš, ale ve složitém (a z pohledu laika neprůhledném) systému je vidět nechceš?

  Víš mimochodem, že ti v počítači trvale běží spousta démonů? :-D
  cs.wikipedia.org/wiki/Démon%5f%28software%29

  Příspěvek z 8. dubna 2020 v 10:38, upravený vzápětí.
  panglaq v něm napsal:

  -MM-: Tak daleko nezacházím, i nsše číselná soustava byla před zpopularizováním Araby vynalezena v Indii, která má navíc velkou matematickou tradici.
  anavercadav: jojo, to se už vyřešilo, myslíš to správně a samozřejmě - pomáhá se všem bez rozdílu, ač výjimky jsou, ale vždy se zachraňují životy, to je pravda.

  Příspěvek z 8. dubna 2020 v 7:58.
  anavercadav v něm napsala:

  Jednou moje spolužačky napadlo vyvolávat ve škole, ve třídě, tak jsem odešla na záchod...

  Příspěvek z 8. dubna 2020 v 7:48.
  MelounCZ v něm napsala:

  Nesnáším když holky načmáraj na kus papíru to YES NO NO YES a říkají charlie charlie jsi tu?jedna do toho cvrnkne když ta druhá nekouká a pak z toho jakoby šílí:-Q

  Příspěvek z 8. dubna 2020 v 7:42.
  anavercadav v něm napsala:

  Dík, a když tak mi nevykej, jsem malé usmrkané čtrnáctileté pubertální dítě, a v podstatě jsem na to tak, že si neumím vytvořit svůj vlastní názor.
  Protože dost často zmatkuju, a neuvědomím si něco podstatného nejradši bych všechny své příspěvky tady na téhle nástěnce smazala, protože co napíšu, to za chvíli zjistím, že není pravda a že je to jen má nepravdivá verze, nechápu vůbec, jak jsem mohla být tak drzá....

  Měla bych se asi učit od druhých. Kteří jsou na tom lépe, než já

  Příspěvek z 7. dubna 2020 ve 22:38.
  Colossus v něm napsal:

  anavercadav: Zjevně jste nepochopila podstatu takové cnosti jménem láska. Důležitá část oné cnosti je i "milujte své nepřátele", tudíž je správné z morálního hlediska víry zachránit i svého nepřítele.

  Příspěvek z 7. dubna 2020 ve 22:02.
  anavercadav v něm napsala:

  Panglag: Nechci na tebe nijak útočit, ale podle toho, co jsi napsal:,, V křesťanství se učí, že cokoliv, co se dělá pro nekřesťanská náboženství, je uctívání božstev’'
  Co pokud zachráníš život budhistickému mnichovi, tak asi nečiníš nic špatně, že? Protože podle toho, co jsi napsal by to i mohlo vyznít, že ano.
  Ale nerozčiluj se zbytečně kvůli mě, jen mě něco zase napadlo...R^R^

  Příspěvek z 7. dubna 2020 ve 21:47.
  –MM– v něm napsal:

  panglaq: Tohle vytrvalé hledání symbolů a čtení mezi řádky může velmi snadno sklouznout k paranoie a k omezování svobody slova.

  v křesťanství je to tak, že pokud pochází mandaly z nekřesťanského učení, tak to znamená, že to určitě není od Boha a není potřeba se tím dále zabývat
  Proč? Spousta lidských výtvorů nevychází z křesťanského učení a stejně se jimi zabýváš. Píšeš teď na počítači, který na té nejnižší úrovni používá booleovskou algebru, tu v devatenáctém století formalizoval Angličan George Boole poté, co si ji nastudoval ze staroindického učení z pátého století před naším letopočtem. Proč ti počítače nepřijdou jako něco démonického, od čeho bys měl dát ruce pryč?

  Příspěvek z 7. dubna 2020 ve 21:28.
  DžungaráčekChlupáček v něm napsala:

  No, mně se naštěstí líbí křesťanští zpěváci a kapely, jako Anastacia a Evanescence. No s Nirvana sice není křesťanská kapela, ale myslím, že Kurt věřil v Boha.

  Příspěvek z 7. dubna 2020 ve 20:37, upravený vzápětí.
  panglaq v něm napsal:

  Tam nejde o kvalitu hudby, ale o to, že tihle zpěváci věří démonickým kultům a zabudovávají do svých písní jejich prvky. Informace ohledně toho šíří hlavně youtuber Polite Leader.

  Příspěvek z 7. dubna 2020 v 19:56, upravený vzápětí.
  anavercadav v něm napsala:

  No víš, je mi 14 a nemám zkušenosti, určitě o tom víš mnohem víc než já :)
  Katy Perry možná zpívá dobře (Ve smyslu má super hlas) Když jsem pak později, ale viděla videa na jejích kanálech, tak se mi nelíbila.
  Myslím, že konkrétně Roar se mi líbila na poslech.
  Jinak plusy tý písničky jsou asi tak zvířata, jinak ta písnička může mít ještě jiný význam, ale tahle je spíš starší ty nové se mi nelíbi.
  Dívat se na ty novější písničky nevydržím, a to ještě ani nevím co zpívá, protože moje angličtina je na rozmezí A2- B1, takže v takových písničkách
  rozumím sem tam slovo.
  O Rihanne toho moc nevím.

  Příspěvek z 7. dubna 2020 v 18:14, upravený vzápětí.
  panglaq v něm napsal:

  Neuctívám? V kkřesťanství se učí, že cokoliv, co se dělá pro nekřesťanská náboženství, je uctívání božstev. :-( To trcohu připomíná to, že jsou lidé, kteří tvrdí, že (zjeména americké) celebrity jako jsou Rihanna nebo Katy Perry, úmyslně přebírají pohanské prvky do své hudby, aby tak oklamali mysl nicnetušících lidí - a v jejich videích lze dohledat satanskou symboliku, případně i jinde tam, kde to s nimi souvisí.

  Příspěvek z 7. dubna 2020 v 16:17.
  anavercadav v něm napsala:

  Nemyslím si, že by jsi vymalováváním mandal dělal, něco špatného vždyt tím že ji vymaluješ ji přece neuctíváš jako boha.
  A navíc jsem s rodinou chodila dlouho do sboru a já chodila až do páté třídy do nedělní školy, a říkali jsme si o různých věcech, ale že by mandala byla okultní, a že by jsme je nesměly vymalovávat, to ne.

  A nebyli jsme katolíci!
  Kolik já jsem jich vymalovala, minimálně několik.
  Ano sice to pochází ze slova magický oblouk, ale nemyslím že když mandalu vymaluji, nestane se mi nic zlého, pokud ji neuctívám a beru to jen jako že musím něco vymalovat.

  Ale na druhou stranu, je to dost divné těmi slovy co paní ve videu říká se to podobá slovám, co se týče Jogy.

  Myslím si, že ale soustředit se při mandale na komunikaci s něčím ‘’Nadlidským‘’, už je nejméně divné.
  Takže můj názor je, že když dostaneme za úkol vymalovat mandalu a vymalujeme ji, tak se nestane nic zlého, pokud se ale při ní budeme soustředit na komunikaci z duchovnem, jako například u meditace, tak už je to za hranicemi.

  Ale je to věc každého, někdo je Křestan, někdo je Budhista. V náboženství by měla být svoboda.

  Ale učitelé by rozhodně neměli nutit dělat děti věci, které jsou proti jejich vyznání, či proti vyznání jejich rodičů, co se týče těch mandal, samozřejmě pokud by si dítě myslelo, že matematické vzorce mají magický vliv, bylo by to už trochu příliš.:-[)

  Tož, tak...@)->-

  Příspěvek z 7. dubna 2020 v 15:46.
  panglaq v něm napsal:

  -MM-: Jde o to, co pravé křesťanství - zcela dle Bible - přejalo či ne. Kříž je nyní hlavně křesťanský symbol, ale nevadí mi, když se používá i jinde, ale ukřižováním na kiříži nabyl křesťanského významu.

  Mandaly sice můžou mít i jiný význa, ale v křesťanství je to tak, že pokud pochází mandaly z nekřesťanského učení, tak to znamená, že to určitě není od Boha a není potřeba se tím dále zabývat.

  anavercadav, co tím myslíš? Že teď žádné mandaly ve školách nejsou? Ne tak docela. Jsou i vyučujícíc výtvarné výchovy/kultury, které dávají svým žákům takové úkoly. Pokud jedna vyučujícíc z pracovních činností dala žákovi úkol „ukliď si pokoj a pošli mi fotku“ :-D, tak možná nějaká vyučující dává mandaly na kreslení dětem na doma.

  Příspěvek z 7. dubna 2020 v 15:28.
  anavercadav v něm napsala:

  Myslím, že nyní tam žádná nebude, alespoň ne mezi dětmi, max. mezi učiteli. Protože je škola pro žáky zavřená:->

  Příspěvek z 7. dubna 2020 ve 14:00.
  –MM– v něm napsal:

  panglaq: Symbolem Tammuze byl kříž...
  cdn.britannica.com/78/26778-004-088B63D8/Tammuz-Ashur-Berlin-Germany-Staatliche-Museen.jpg
  ... několik tisíc let před Kristem. Skoro určitě nebyl první. Mandaly budou také nejspíš pocházet z jiných (nedohledatelných) kultur, než se kterými si je spojuješ teď. Pokud je nevědomé uctívání také uctívání, proč předpokládáš, že mají na děti mandaly nějaký význam, který děti neznají, ale ty ho znáš, když můžou mít význam, který ani ty neznáš?

  Penumbra: Někomu jinému zase přijde třeba důležité, aby ta tvrzení tady obhájil, a vzejde z toho něco, co se tématu nástěnky vůbec nijak netýká, a následně i otázka, zda (a co) odtud smazat. Někdy někde někdo na internetu napsal něco troufale pobuřujícího... to je toho, to se děje furt. :-)

  Příspěvek z 7. dubna 2020 ve 12:59, upravený po 16 minutách.
  panglaq v něm napsal:

  No jo, jenže tuhle nástěnku jsem nezaložil na základě toho, co oni říkají. ;-D
  Ale chápu, že Ti stejně vadí, že to čtu. ;-D

  Příspěvek z 7. dubna 2020 ve 12:58, upravený po 3 minutách.
  Penubra v něm napsala:

  panglaq Ale to že tam říkají uplné nesmysli které mohou být i nebezpečné viz odsuzování potratů i při ohrožení života a dalších milion fanatických blábolů ti očividně nevadí.... Navíc tvojí logiku můžu použít i u nějaké třeba nacistické stránky (nenahlížím na to že by ani nebyla schválena a že je to nelegální). Taky by se tu dalo říct „Komu se to nelíbí, ať to nečte, ta stránka nemá ani vysokou návštěvnost, asi 40 návštěv denně“..... Navíc ještě o těch homosexualech říkají samé nesmysli. Např že „ Nakaženi virem jsou častěji muži – homosexuálové.“ a nebo že „Mužská homosexualita je úzce spojená s pedofilií.“ Což jsou úplné ale úplné nesmysli.... A to je pouze zlomek toho co ten web říká... Já vím že je to zase od tématu této nástěnky ale musela jsem na to poukázat... Musela jsem poukázat na to jaké blbosti Panglaq čte a potom tu diskutuje..

  -MM- Já vím že ten odkaz tu dával někdo jiný ale Panglaq poté řekl že tu zrovna ten odkaz chtěl dát. A chápu že jsou to výbušná témata a že na této nástěnce se diskutuje o něčem jiném ale přišlo mi důležité (jak už tu píšu) na to poukázat to je vše. :-)

  Příspěvek z 7. dubna 2020 ve 12:52.
  panglaq v něm napsal:

  -MM-: Nevědomé uctívání je opravdu vždy uctívání. Taskže příště už písmenko tau používat nebudu, protože já ho k životu ani nepotřebuji a použil jsem ho asi jen pětkrát.

  Já bych z klíčenky s horoskopem radost neměl a zbavil bych se jí, ale neřekl bych to obdarovávajícímu. ;-D

  Příspěvek z 7. dubna 2020 ve 12:48.
  –MM– v něm napsal:

  panglaq: Symbol boha Tammuze je také ve světě docela rozšířený... :-)
  Je tedy důležitá ta vůle? Je nevědomé uctívání pořád uctívání?

  Já třeba nevěřím astrologii, ale před pár lety jsem dostal jako dárek přívěšek na klíče, kde je moje znamení zvěrokruhu. Od osoby, která také nevěřila na horoskopy. Moje první myšlenka byla „uf, když někdo uvidí moje klíče, tak si o mně pomyslí, že těm nesmyslům věřím!“ ... ale nakonec jsem nad tím mávnul rukou, protože to vlastně nemá na nic reálný vliv. Je to jen nějaký symbol, kterému někdo může přisuzovat nadpřirozený význam... ale to není moje starost. Pro mě má ten přívěšek jediný význam – byl to dárek. Měl mi udělat radost. Tak z něj prostě budu mít radost a basta! :-D

  Penumbra: Jestli dobře čtu, ten odkaz sem vložil někdo jiný než zakladatel nástěnky... a nepřijde mi úplně taktické v této nástěnce rozebírat úplně všechna výbušná témata, která jsi nakousla.

  Statistika…

  Nástěnka:

  Vznikla:
  5. dubna 2020 v 10:26
  Založil:
  Obsahuje:
  70 příspěvků
  Moderátor:
  panglaq
  (kulisák)