Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Otázky a rady ohledně přijímacích zkoušek

  Nový příspěvek:

  Přispívat mohou jen přihlášení uživatelé.

  Pokud máš účet, přihlas se, pokud ne, můžeš si účet založit.

  Prodleva rok.
  Příspěvek ze 17. února 2023 v 10:13.
  majdula2000 v něm napsala:

  Ahoj,
  ty poslední úlohy jsou všude prostě o logice a moc se naučit nedají. Určitě to ale chce se nad nimi zamyslet a hledat tam nějaký systém, aby se to mohlo opravdu počítat, protože kreslení zabere strašně moc času. Může pomoct si nakreslit ještě kousek pokračování, ale pak už je fakt potřeba jen přemýšlet...

  Příspěvek ze 17. února 2023 v 10:00.
  Klimili v něm napsala:

  Ahoj, mám dotaz. Nevíte někdo jak vytáhnout úlohy 14? (testy na osmiletá gymnázia) Jsou to záludnosti. Vždycky na nich ztratím body. ;-(;-(;-( Díky

  Prodleva 2 měsíce.
  Tux v něm napsal:

  Lívaneček: Samozřejmě, že čtení ti jenom pomůže, ale dá se to zvládnout i bez toho. ;-)

  Lívaneček v něm napsal:

  KrálíčekSušenka: Já jsem v pětce skoro vůbec nečetl a měl jsem v tom bordel. Od té doby, co jsem knihomol, tak s touhle úlohou nemám žádné probémy. Takže číst pomáhá, naučíš se tím hodně tu strukturu textu. Pokud budeš mít štěstí, tak ti tam dají text z knížky, kterou jsi den před přijímačkama četl :-D;-D
  To se stalo mně :DD

  Příspěvek z 21. listopadu 2022 ve 21:41, upravený po 5 minutách.
  Tux v něm napsal:

  KrálíčekSušenka:

  „Mně třeba vůbec nejde v češtině to řazení textu, nemáte někdo tip, jak na to? Učitelka mi moc nepomohla“

  To je zrovna ta jedna z úloh, u které se vyplatí se ji naučit, protože je za ni hodně bodů (až 3 body mám ten dojem).

  Spousta lidí tvrdí, že tento typ úlohy zvládneš pouze, pokud budeš doma hodně číst. Za mě je to tedy nesmysl.

  Úplně ti stačí si pozorně přečíst všechny úryvky textu a jako první si najít tu úvodní část, a pak v zbylých úryvcích textu vždy hledat zmínku o tom, čím předchozí úryvek textu končí. Pak už si to jen sestav celé dohromady a zkus si to sama pro sebe přečíst, zda ti to dává smysl. S největší pravděpodobností to bude správně. ;-)

  Noelle159 v něm napsala:

  Veryfr: Ještě mě napadají gymply co berou lidi do tercie (8. třídy). Teď je jenom otázka jestli nějaké takové gymply máš poblíž. Ale i to je možnost, kdyby se přijímačky v 6. třídě nepovedly.

  Příspěvek z 21. listopadu 2022 ve 21:17, upravený vzápětí.
  Tux v něm napsal:

  Veryfr:

  Především není nic ztraceno, jak si mnoho rodičů mylně myslí. Možností je spousta. Některé školy například pořádají i více kol přijímacích řízení (jsou i případy, kdy jich bylo třeba i pět). Pak jsou tu také soukromé střední školy, které tě vezmou prakticky kdykoliv, bohužel to však není zrovna to nejlevnější studium... Prostě těch možností je spousta, hlavně je ale důležité v takové situaci zachovat klid.

  Veryfr v něm napsala:

  co se stane, když tě ani po odvolání na žádnou školu nevezmou?

  KrálíčekSušenka v něm napsala:

  Mně třeba vůbec nejde v češtině to řazení textu, nemáte někdo tip, jak na to? Učitelka mi moc nepomohla:-D

  Příspěvek z 21. listopadu 2022 ve 21:08, upravený po 2 minutách.
  Tux v něm napsal:

  Noelle159:

  Ano, existují, a ne, neplatí to u všech gymplů. Většinou je to tak pouze u gymplů pro mimořádně nadané děti, aby se na tu školu nehlásil někdo, kdo na to nemá a stejně by na té škole dlouho nevydržel.

  Počet bodů za vysvědčení si vždy stanovuje daná škola, na kterou se hlásíš. Předpokládám ale, že nemáš až tak špatné výsledky, že by ti to dokázalo nějak značně ovlivnit výsledky přijímacích zkoušek, navíc mají i větší váhu. Může to však hrát důležitou roli u odvolání, kde se rozhoduje mezi více dětmi o přijetí, či nepřijetí, a hledá se tak jakýkoliv možný rozdíl...

  Noelle159 v něm napsala:

  Existují nějaké gymply co nekoukají jenom na známky? Ze svý zkušenosti znám, že některé gymply ti odečtou neskutečný počet bodů jen kvůli jedné trojce, že se pak nemáš šanci dostat. Platí to u všech gymplů?

  Příspěvek z 21. listopadu 2022 ve 20:50, upravený vzápětí.
  Emmílie11 v něm napsala:

  Není třeba plný počet - 100 bodů, na gympl se přijímá 70 bodů a víc, ale každý to má jinak.
  Já sama mám problém s matikou, čeština je mega jednoduchá:-D

  Tux v něm napsal:

  _Alinka_:

  „Jak mít plný počet bodů?“

  Ačkoliv si mnoho lidí myslí, že to není možné, opak je však pravdou. Skutečně to možné je, a těch dětí, které to dokážou, není zrovna málo.

  Většinou se jedná o mimořádně nadané děti, a nebo o děti, které svoji přípravu dovedou až do extrému, a nebo prostě zrovna trefí správné odpovědi.

  V posledních letech to však už nebývá tak časté, protože minimálně na češtině je vždy něco překvapí a nějaký bodík jim to tak sebere.


  Žádný univerzální postup na to není, buďto se musíš na přijímací zkoušky extrémně hodně připravovat, a nebo být mimořádně nadaná.

  Především je to úplně zbytečné, protože výsledky jsou zcela anonymní, takže stejně nikdo nezjistí, že zrovna _Alinka_ měla plný počet bodů. ;-) Hlavní je ty přijímací zkoušky vůbec udělat a všechno okolo už je tak tím pádem vedlejší.

  Ještě je tu však jedna věc, o které se moc nemluví. Ty testy jsou dělané tak, že se na ně lze s trochou úsilí „vycvičit“, protože jednotlivé úlohy jsou si v různých testech typově podobné, a tak je klidně i dost možné, že se ti to doma podaří, pak ale v tom stresu na těch přijímačkách už ani náhodou...

  lékařský v něm napsal:

  Mám dojem, že pro přijetí není plný počet bodů nutný.

  alinka v něm napsal:

  Hmm tak otázka: Jak mít plný počet bodů?:-DO:-)

  Tux v něm napsal:

  _Alinka_: Na oboje. ;-)

  alinka v něm napsal:

  Přijímačky na střední nebo i na gymply?O:-)

  Příspěvek z 21. listopadu 2022 v 19:59, upravený vzápětí.
  Tux v něm napsal:

  Ahoj,

  tento rok, podle mých informací, čeká mnoho z vás věc známá jako přijímací zkoušky. A proto jsem založil tuto nástěnku, kde vám nabízím odpovědi na všechny vaše otázky. Těmi otázkami však myslím spíše otázky, týkající se například průběhu přijímacích zkoušek, jak se na ně připravit, a tak. Se samotnými testy vám už moc neporadím, jelikož jsem je sám zvládl jen tak tak...


  Já jsem byl u přijímacích zkoušek celkem 6x, tedy i na šesti různých školách. Také jsem chodil i na několik různých kurzů přijímaček nanečisto, takže mám tak zhruba představu o tom, jak už to tak na přijímacích zkouškách probíhá, a tím pádem se nemusíte bát, že by mé rady nebyly nikterak ověřené.

  ~ Tux

  předchozí 1 další
  Statistika…

  Nástěnka:

  Vznikla:
  21. listopadu 2022 v 19:59
  Založil:
  Obsahuje:
  18 příspěvků
  Moderátor:
  Tux
  (architekt)