Alík

  • Alíkoviny
  • Klubovna
  • Hry
  • Nástěnky
  • Soutěže
  • Vtipy
  • Poradna
  • Copak hledáme:
    Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
    Jsi tu poprvé?

    Pěstujeme: Kytičky, zeleninu, ovoce... klub zahrádkářů!

    « Novější příspěvky
    Příspěvek z 25. května 2023 v 18:18.
    panglaq v něm napsal:

    Holka_z_města: Děkuji za fotku, vypadá to moc hezky.

    Příspěvek z 25. května 2023 v 18:11.
    Holka_z_města v něm napsala:

    panglaq: https://ctrlv.cz/XeXw to jsou ty ředkvičky

    Příspěvek z 25. května 2023 v 17:46.
    panglaq v něm napsal:

    Je nějaká užitková rostlina, se kterou máte opravdu špatné zkušenosti nebo je opravdu náročná na péči? Pokud ano, čím byste to zdůvodnili?


    Anketa je o tom, kterou z uvedených typů zahrad považujete za nejdůležitější.

    Příspěvek z 25. května 2023 v 16:31, upravený po 11 minutách.
    panglaq v něm napsal:

    Oprava: to měl být vykřičník a ne otazník.

    Zkoušel jste někdo používat jiffy?

    Příspěvek z 25. května 2023 v 16:08, upravený vzápětí.
    panglaq v něm napsal:

    Už můžete hlasovat?

    Rapo: Ty syté barvy!

    Příspěvek z 25. května 2023 v 16:03.
    Rapo v něm napsala:

    Těch druhů je hrozně moc. Tady je vidět jen několik druhů. Já mám takovou tmavě fialovou. :-3

    Příspěvek z 25. května 2023 v 15:55, upravený po 11 minutách.
    panglaq v něm napsal:

    Holko_z_města, kdy jste je prosím vysazovali? Že bych si je mohl vysadit i teď?8-D (A poslala bys nám prosím nějaké fotky?)

    Zaznamenal jsem zajímavou a myslím pozitivní změnu u ananasových semínek, kdy zesvětlela natolik, že v nich lze rozeznat puntík, což znamená, že vidím strukturu semene, protože semena nabobtnala, což je dobře. (Ono se mi dříve stávalo, že jsem vstal nebo se vrátil z práce a utěrka byla suchá, tak ji navlhčuji opravdu hodně, aby vydržela vlhká po dobu, kdy u ní nemůžu být. Předchozí utěrku jsem vyhodil, byly na ní tečky, takže asi plíseň.)

    Příspěvek z 25. května 2023 ve 14:14.
    Holka_z_města v něm napsala:

    panglaq: my teďka pěstujeme ředkvičky a daří se jim :-)

    Příspěvek z 25. května 2023 ve 13:51, upravený po 2 minutách.
    panglaq v něm napsal:

    Příští rok chci zkusit ředkvičky, ty jsou taky jednoduché, taky bych neměl opomenout hrášek.

    Řeřichu a (další) microgreens chci zkusit ještě v průběhu roku.

    Příspěvek z 25. května 2023 ve 13:48, upravený vzápětí.
    Andulen v něm napsala:

    Já ty rajčata fotila 23.5, takže už vypadají zase o něco silněji 8-D. Aby se tam tak nemačkali, přesadila jsem je (opravte mě, jestli se tomu říká jinak) do většího květináčku.
    Jsem zvědavá jak to bude dál růst.

    Příspěvek z 25. května 2023 ve 13:32, upravený po 19 minutách.
    panglaq v něm napsal:

    Majdo, to je mi líto, že jsem to takhle zmrvil, já právě myslel, že nemusím prosit o rychlejší schválení. Díky moc za radu.

    A co prosím nechápeš ne mém obrázku cuket? To je prostý souhrnný obrázek z interiéru, který jsem ořízl, aby na něm nebyly zbytečné části. Ještě bych udělal ty výřezy, jak se to doporučuje při nahrávání obrázků, mělo by to jít i dodatečně. (Nejde, ale dobrý nápad pro vývoj by to být mohl.)

    Andulen: Díky moc, tady máte původní příspěvek s cuketami. Ta Tvoje rajčátka vypadají taky roztomile.@)->-


    Prosím, abyste ještě nehlasovali, zřejmě to budu ještě upravovat. Pokud vám něco chybí, určitě se ozvětě - já se chci ozvat, až bych to měl hotové za sebe, čímž bych vám umožnil hlasování, ale to už byste zase nemohli posílat své návrhy.

    Hlasovat mohou pouze přihlášení.

    Jaká zahrada?

    Je to prostě základní typologie, vím, že ta typologie je mnohem širší.

    Příspěvek z 25. května 2023 ve 13:27, upravený vzápětí.
    Andulen v něm napsala:

    panglag:ty jsou krásný! $>
    Rapo:to je super. Jak ta paprskovka vypadá? @)->-
    Mě zase rostou rajčátka :-3

    Rajčata rostou!

    Příspěvek z 25. května 2023 ve 13:24.
    majdula2000 v něm napsala:

    Příspěvky se samy neaktualizují, ani když v nich jsou obrázky. Fakt tedy zbytečně přidělává práci, když to pak někdo musí zprovozňovat... Raději si napište o rychlejší schválení.

    Příspěvek z 25. května 2023 v 10:44.
    Rapo v něm napsala:

    Jedno rajčátko už je vážně pěkné a začíná mi kvést levandule! :-> Mám z toho radost. Navíc jsem si pořídila kytičku se zvláštním názvem osteospermum. O:-) Česky pak paprskovka. Máte ji někdo? Podařilo se vám ji zazimovat?

    Příspěvek z 25. května 2023 v 8:46, upravený ve 13:24.
    panglaq v něm napsal:

    Cukety Rosemary 22. 5. 2023

    Příspěvek z 24. května 2023 ve 21:39, upravený vzápětí.
    panglaq v něm napsal:

    Nahraji sem obrázek cuket, změna je výrazná.


    Jak byste se bránili dřevnatění kedluben?

    Příspěvek z 23. května 2023 v 18:24.
    panglaq v něm napsal:

    Rozumím, Rapo.

    Andulen: A stejně ve Tvé zprávě nevidím žádnou výraznou chybu, ale poznal jsem ten spěch.

    Příspěvek z 23. května 2023 v 11:57.
    Andulen v něm napsala:

    Omlouvám se, psala jsem to ve spěchu...;-D

    Příspěvek z 23. května 2023 v 11:43.
    Rapo v něm napsala:

    Do hlíny. Pardon. :-D

    Příspěvek z 23. května 2023 v 10:52.
    panglaq v něm napsal:

    A já to nedodržuji, že ano?
    Do kliky se má sázet/sít?

    Andulen: To máš pravdu, růst citrusů opravdu trvá déle.

    Příspěvek z 23. května 2023 v 10:48.
    Rapo v něm napsala:

    Cože jaký je rozdíl mezi sázením a setím?
    Když se seje, tak se do kliky dává semínko.
    Když se sází, tak se do hlíny dává sazenice nebo cibulka.

    Příspěvek z 23. května 2023 v 8:27.
    Andulen v něm napsala:

    Ahojky!
    vidím že jsem tu přes víkend nenapsala.
    Mám novinku:
    rajčata která jsem v středu minulého týdne zasadila, rostou! Včera večer jsem si toho všimla. A to ještě v neděli jsem prohrábla hlínu, a kde nic, tu nic. Za to pomeranč neroste. Dávám mu ale ještě šanci. Není to ani týden co je zasazen. A po zkušenosti s citrónem vím že růst citrusů asi prostě trvá déle...
    Až se něco změní zase napíšu.

    Příspěvek z 23. května 2023 v 8:16.
    panglaq v něm napsal:

    dlouhých 3 cm
    30 [mm]*30 kořenů...
    ...no nic, moc matematizuji.

    Příspěvek z 22. května 2023 v 15:54.
    panglaq v něm napsal:

    Co se týče ananasu:
    1 milimetr roven jednomu dni
    budu potřebovat asi 30 kořenů

    Příspěvek z 21. května 2023 ve 20:35.
    AndulkA2211 v něm napsal:

    Popravdě už moc nevím ale vím že mi umřela když jsem byl na táboře a maminka mi ji zapomněla zalévat.

    Příspěvek z 21. května 2023 v 19:05.
    panglaq v něm napsal:

    Ananas má asi dvoumilimetrový kořínek už po dvou dnech!8-D
    (Ale představte si, jak dlouho bude trvat, než narostou všechny potřebné kořeny a ještě v potřebné délce alespoň dvou či tří centimetrů.)

    Příspěvek z 21. května 2023 v 17:46, upravený po 2 minutách.
    panglaq v něm napsal:

    AndulkA2211: Ahoj, jaké byly Tvé zkušenosti ohledně pěstování mandarinky?

    Ačokča:

    Příspěvek z 21. května 2023 ve 13:56.
    AndulkA2211 v něm napsal:

    Přemýšlím, že si koupím avokádo to sním a semínko zasadím. Před pár lety jsem pěstoval mandarinku mela cca 30 cm.

    Příspěvek z 21. května 2023 ve 13:10.
    panglaq v něm napsal:

    Včera jsme našel v ananasu dvě semínka.8-D

    Příspěvek z 20. května 2023 v 18:26, upravený po 18 minutách.
    panglaq v něm napsal:

    Ode mě, protože jsem tu tak aktivní? Já nevím;-D ale asi to nechceš nutně ode mě.

    Co se týče zemědělce, jednalo se o „bell peppers“, tedy klasické velké papriky, ne ty dlouhé, kapie.

    Statistika…

    Nástěnka:

    Vznikla:
    22. února 2021 ve 12:17
    Založila:
    Ellen323
    Obsahuje:
    ~ 250 příspěvků
    Neaktivní moderátorka:
    Ellen323
    (zatoulaná kulisačka)