Pian.co – nyní přímo u stolu v klubovně
Já bych to celkem využila, protože můj klavír nemá díru na kabel takže nejde propojit
Nějaký hajný mě přivedl na takový nápad.
Jak víte, pianco lze propojit s klávesami či digitálním pianem přes USB kabel.
Někteří lidé ale třeba mají akustické piano a umí na něj krásně hrát, ale takové piano s počítačem nepropojíte, že?
Nebo jo?
Napadlo mě, že by to vlastně možná mohlo jít za použití mikrofonu.
Stránka s piancem by přes mikrofon poslouchalo co člověk hraje na své akustické piano, a detekovalo by se nějakým více či méně chytrým způsobem, jaké noty člověk hraje - a to by se pak použilo jako vstup pro mačkání virtuálních kláves pianca. (Zvuk samotný by se nikam nenahrával ani nepřenášel.)
Teoreticky by pak pianco šlo ovládat i nějakým jiným nástrojem, které má dobře rozpoznatelné tóny. A možná i zpěvem!
Co si o tom myslíte?
Netýká se to té verze u stolu v klubovně, ale pokud někdo používá samostatné pian.co, tak:
Upravil jsem trochu ty „záložky“ pro výběr místností.
- Nově se ve výchozím stavu zobrazují jenom dvě - hlavní veřejná místnost a offline místnost
- je tu však nově tlačítko plus, pro přidání vlastní soukromé místnosti
- a tlačítko pro snadné zkopírování odkazu na tuto místnost (ten je dostatečně dlouhý a náhodný, aby nešel snadno uhádnout)
Můžete si tedy hrát nerušeně ve více lidech bez rizika, že by vás přišel poslouchat někdo cizí.
V piancu byla chyba u ovládání hlasitosti.
Pokud člověk nastavil hlasitost kliknutím na konkrétní místo na posuvníku a nikoliv posunutím šoupátka, tak se nastavovala zle hlasitost.
To mohlo i působit problém popsaný v tomto dotazu.
Potíže s fungováním Pianca
Už by to mělo být opravené. Takže můžete vesele ztišovat!
Lívaneček, díky.
Ten problém myslíš tak, že se ti osnova s houslovým klíčem schovává pod tu horní tmavou lištu a vidíš jenom basovou osnovu?
To znamená, že používáš zrovna takové rozlišení, s kterým jsem moc nepočítal.
Pianco jsem původně vyráběl jen pro sebe, takže mě zajímalo, abych to viděl dobře na svém počítači, na svém tabletu a na svém mobilu.
Pokud jde o prohlížeč na počítači, tak dočasným řešením by pro Tebe mohlo být:
- zkusti si tu stránku trochu oddálit - tím se všechno zmenší a získá víc meziprostoru
- a nebo naopak ještě víc přiblížit - což způsobí smrsknutí některých délek a mezer a rozlomení té osnovy na dvě části vedle sebe (podobně jako je v piancu u stolu)
Případně si můžeš nastavit zobrazování jenom té houslové části.
Pokud jde o mobil/tablet, tak mi můžeš do pošty napsat, co máš za model, jaké má rozlišení a jaký na něm používáš prohlížeč.
A třeba s tím něco udělám.
No musím říct, že když se na pian.co připojím mimo Alíka a zároveň tam se mnou někdo je, tak je to zvláštní pocit :D Ale hej, asi pohoda.
Jako fakt se mi to líbí.
Jenom na notebooku se mi nezobrazovala celá ta notová osnova. Jenom ten spodek. Čím by to mohlo být?
YOYO:
Ty vždycky musíš mít poslední slovo, že jo? Tak za prvé, nic jak „XKRO“ klávesnice neexistuje. K tomu mému vysvětlení si nic nepřidal, jenom si trochu rozvedl tu mojí poslední větu a ještě navíc ne úplně správně...
„NKRO klávesnice se pak dále dělí podle toho, kolik stisknutých kláves dokáží současně registrovat.“
Což v podstatě říká to samé, co ty.
„Podle mě jsou, jak z pohledu výrobců tak bohužel i pohledu většiny uživatů, ty výhody PS/2 vlastně zanedbatelné.“
Nevím, jak jinak ti to už mám vysvětlit...
Jedinou výhodou USB rozhraní oproti PS/2 rozhraní je to, že zařízení připojená přes USB rozhraní dokážou být snadno vyměnitelná za provozu (tzv. hot swapping).
Z toho také vyplývá, že USB rozhraní (port a konektor) je speciálně navržené k opakovanému připojování a odpojování různých zařízení, kdežto u zařízení, připojených přes PS/2 rozhraní (port a konektor) se předpokládá, že nebudou až tak moc přepojována.
Zmíněné nevýhody však platí pouze u desktopových počítačů, nikoliv u notebooků, protože u notebooků se pro připojení interní klávesnice nepoužívá USB a ani PS/2 rozhraní (port a konektor), ale plochý kabel, který dokáže přenášet USB a nebo PS/2 protokol (vysvětleno zde).
„Nezmínil jsi, odkud jsi vzal tu informaci, že PS/2 je v noteboocích častější“
Řekněme z vlastních zkušeností, a také z toho, co jsem teď napsal?
„Ono pokud si někdo vybírá notebook, tak to, přes jaké rozhraní je v něm připojená klávesnice, je asi to uplně poslední co člověka zajímá (a hlavně se taková informace asi nedá ani moc dobře zjistit dopředu).“
No mě to třeba docela zajímá a dokážu si to i snadno zjistit dopředu. A znova, v noteboocích nejsou interní klávesnice připojené přes PS/2 a nebo USB rozhraní (port a konektor), ale pomocí plochého kabelu.
Apple když tak budeme řešit v jiné nástěnce, protože to, co jsi teď napsal, už s klávesnicemi moc nesouvisí.
Škoda, že si nemohu konkrétní tlačítko na počítači přiřadit na konkrétní klávesu toho piana, za mě by bylo lepší aby si každý mohl nastavit, co mu kde vyhovuje, jen takový tip :D
To jsi nevysvětlil až tak důkladně jak jsem doufal.
Upřesním, že někdy se serozlišují pojmy NKRO a XKRO (multi key roll over), kde druhé je zobecnění prvního. Písmeno X vyjadřuje počet současně detekovatelných stisků. A to N znamená počet všech kláves na kávesnici - tedy že zvládne detekovat klidně všechny které má najednou.
Většina klávesnic nemá NKRO ale menší key roll over, třeba jen 6-KRO. Důvodem jsou nižší náklady na výrobu - je potřeba méně vodičů a méně diod .
Nezmínil jsi, odkud jsi vzal tu informaci, že PS/2 je v noteboocích častější - neříkám, že to není pravda, ale zajímalo by mě, odkud tu informaci čerpáš. Já žádnou takovou statistiku nenašel.
Ano, když už se používá, tak zřejmě kvůli výhodám a ne jen tak pro srandu. Ale to oduvodnění mi přijde nedostačující.
Nemyslím si, že ta energeticka úspora bude tak signifikantní, aby to byl pro výrobce notebooků rozhodující faktor. Pro ty jsou rozhodující spíš ty výrobní náklady.
Taky bych si přál, aby se na trhu dařilo vždy lépe tomu co je lepší pro uživatele, ale takhle svět vždycky nefunguje.
Podle mě jsou, jak z pohledu výrobců tak bohužel i pohledu většiny uživatů, ty výhody PS/2 vlastně zanedbatelné.
Ono pokud si někdo vybírá notebook, tak to, přes jaké rozhraní je v něm připojená klávesnice, je asi to uplně poslední co člověka zajímá (a hlavně se taková informace asi nedá ani moc dobře zjistit dopředu).
Co se MACků týče:
Nejsem si jist, zda těmi liniemi myslíš ideologickou stránku, nebo hardwarovou.
Dnešní Macbooky (ty mladší než cca 15-20 let) se hardwarově od PC neliší o mnoho víc než se různé PC liší mezi sebou.
Nevím co všechno myslíš tou softwarovou ne/kompatibilitou, ale třeba na Mac s Intel processorem klidně i můžeš nainstalovat Windows. A já napříklád, kromě nějakých her, prakticky všechny programy, které běžně používám na Windows, mám i na Macbooku - včetně VS Code, který je od Microsoftu. Takže s tak zle bych to zase neviděl.
(Samozřejmě nemůžeš použít stejnou binárku toho programu, ale to nejde ani když zůstaneš v té PC linii a srovnáváš třeba GNU/linux vs Windows, nebo občas i jenom dvě ruzné verze stejného OS - o CPU architekturach ani nemluvim.)
Z mého pohledu programátora má Mac OS X v mnohých ohledech blíže k Linuxu než k Windows. (Windows neni Unix based - má jiná lomítka v cestách, znaky zalomení řádku atd.)
Tím se nechci Applu nějak zastávat, tu společnost taky moc v lásce nemám. Já ten Macbook používám vlastně jen pro to, že musím. Vadí mi na něm jiné věci. Ale chtěl sem to uvést na pravou míru. Neberu to tak emočně jako Ty - je to jen nástroj. V některých věcech je i fajn.
Je tu nějaký nástěnkář? Šly by ty příspěvky nějak přesunout do nějaké nástěnky o IT? :D Nechci to tu Emě moc zanášet!
YOYO:
„Ještě bys mohl Tuxi napsat něco k tomu Key rollover - protože to, že klávesnice má PS/2 rozhraní ještě neznamená, že je fyzicky schopná tolik kláves najednou detekovat.“
NKRO (N-Key Rollover) jsou zpravidla mechanické klávesnice, které jsou schopné současně registrovat stisk více kláves najednou. Pro běžné uživatele jsou však až příliš moc drahé.
Když je však klávesnice, která podporuje NKRO funkci, připojená přes USB rozhraní, tak to je zhruba to samé, jako kdyby se ta daná funkcionalita té klávesnice vyhodila do koše, protože dojde k degradaci.
K tomu, aby se plně využila její funkcionalita, tak musí být připojená přes PS/2 rozhraní (klidně i pomocí adaptéru).
NKRO klávesnice se pak dále dělí podle toho, kolik stisknutých kláves dokáží současně registrovat.
„A u Macbooku netuším jak to zjistit“
To bude jednak asi tím, že macOS v sobě nic takového jako je Správce zařízení v operačním systému Windows vůbec nemá, a možná také i tím, že žádné z již zmíněných rozhraní (samozřejmě tedy kromě USB) ani nepoužívá.
Tvůj počítač (a nebo i notebook), který máš doma, vychází z osobního počítače IBM (proto se to také nazývá počítač). Kdežto tvůj MacBook vychází z Macintoshe.
IBM PC a Macintosh jsou dvě naprosto odlišné vývojové linie, z nichž jedna je slepá (schválně zkus hádat která). Zařízení vycházející z Macintoshe používají svoje vlastní podivná hardwarová a (i softwarová) řešení, které jsou 100% nekompatibilní se všemi ostatními a už dávno měli skončit někde v /dev/null
(neboli černé díře, jak se často říká mezi UN*Xovými hackery).
Hádal bych, že dnešní zařízení to už budou mít spíš všechna přes USB.
Tak to hádáš špatně, plochý kabel v drtivé většině případů používá jako komunikační protokol PS/2 právě z toho důvodu, že má daleko více výhod oproti USB, a také proto, že je energeticky více úspornější.
„A myslím, že to je i jeden z důvodů, proč byl PS/2 prakticky vytlačen USBečkem.“
USB rozhraní nikdy nemůže zcela vytlačit PS/2 rozhraní v případě myší a klávesnic. PS/2 rozhraní má totiž v tomto případě oproti USB rozhraní o mnoho více výhod a jen jednu jedinou nevýhodu, která je skoro až nepodstatná...
„většinou to bývá taky USB, jen tam není ten fyzický USB konektor, ale plochý kabel, ale je to stale nakonec napojene přes stejnou USB sběrnici jako zbytek usb portů“
Interní klávesnice v noteboocích ale nejsou připojené přes USB „sběrnici“, ale přímo k základní desce pomocí plochého kabelu. Navíc ta tvoje věta nedává moc smysl...
Ja původně chtěl odpovědět jen stručně něco ve smyslu
„většinou to bývá taky USB, jen tam není ten fyzický USB konektor, ale plochý kabel, ale je to stale nakonec napojene přes stejnou USB sběrnici jako zbytek usb portů“
Jsem rád, že to Tux upřesnil.
Zajímalo by mě ale, jak je to s tou většinou. Nevím zda mluvíš ze zkušenosti, nebo podle nějaké satistiky, já mám zkušenost opačnou - dva ze dvou notebooků, které jsem měl (ano, velký statistický vzorek, já vím :D) to měli jako HID. (A u Macbooku netuším jak to zjistit). Hádal bych, že dnešní zařízení to už budou mít spíš všechna přes USB.
Ještě bys mohl Tuxi napsat něco k tomu Key rollover - protože to, že klávesnice má PS/2 rozhraní ještě neznamená, že je fyzicky schopná tolik kláves najednou detekovat.
Což zabíjí tu pro mě největší výhodu PS/2.
A myslím, že to je i jeden z důvodů, proč byl PS/2 prakticky vytlačen USBečkem.
Souhlasím s Tebou, že PS/2 je superior, a taky nad tím trochu pláču! Protože zrovna pro to pianco by bylo super, kdyby všichni byli schopni mačkat neomezeně klaves najednou!
Jinak, tuhle diskuzi by asi bylo lepší přisunout jinam - klávesnicové technikálie zase tolik s piáněním nesouvisí, žeano? :D
honzot:
“a notebook z toho používá co?“
To je ale vážně hodně dobrá otázka. Nevím, zda jsi někdy vyměňoval nějakou interní klávesnici v notebooku (a nebo ho rovnou i celý rozebíral), ale interní klávesnice v noteboocích jsou na rozdíl od externích klávesnic, používaných standardně u desktopových počítačů, ve skutečnosti pouze jeden velký elektrický obvod připojený pomocí interního připojení (plochý kabel) přímo k základní desce.
Když si na jakémkoliv notebooku otevřeš Správce zařízení systému Windows (současně stiskneš klávesy Windows a R, čímž spustíš Run dialog, a do něho pak napíšeš devmgmt.msc
), tak pod kategorií klávesnice uvidíš jednu z těchto dvou možností:
- Standard PS/2 Keyboard
- HID Keyboard Device
V prvním případě by se jako komunikační protokol používal PS/2 a v tom druhém případě by se jako komunikační protokol používal USB.
Ve skutečnosti totiž vůbec nezáleží na tom, jestli je to plochý kabel a nebo ne. I nadále může používat PS/2 a nebo USB komunikační protokol, ačkoliv nemá správný fyzický konektor (Mini-DIN-9 a nebo USB 2.0 Type-A).
Jaký komunikační protokol se použije záleží jen a pouze na výrobci daného notebooku. Ve většině případů se však u notebooků spíše setkáš s PS/2 komunikačním protokolem.
Především YOYO, případně i ostatní, které by to mohlo zajímat:
Náhodou jsem si všiml, že tady řešíte USB protokol a jeho omezení, takže bych si k tomu dovolil něco říci. :)
„Toto omezení je dáno jednak určitou limitací USB protokolu a druhak tím jak je ta klávesnice vevnitř fyzicky zadrátovaná.“
Pokud bychom však použili nějakou klávesnici s PS/2 konektorem a připojili ji do PS/2 portu (ten fialový) na základní desce v počítači, tak bychom se tohoto omezení snadno zbavili, jelikož PS/2 protokol umožňuje stisknout více kláves najednou – a to bez omezení, na rozdíl tak od USB protokolu, který sice také umožňuje stisknout více kláves najednou, ale tento počet je pevně omezen (jak už jste asi pravděpodobně také zjistili ;)).
PS/2 rozhraní má také mnohem rychlejší odezvu a nižší latenci, než USB rozhraní, což se zrovna v případě pian.co podle mě dost hodí. ;)
Vysvětlení
PS/2 (Personal System/2)
PS/2 je starší rozhraní, kde přenos dat probíhá pouze jedním směrem (v tomto případě z klávesnice do systému). V okamžiku, kdy na klávesnici, připojené přes PS/2 rozhraní, stisknete nějakou klávesu, tak se okamžitě spustí požadavek přerušení na procesor, čímž se okamžitě pozastaví (přeruší) aktuálně prováděný kód, uloží se aktuální stav procesoru a provede se funkce zvaná obsluha přerušení (neboli obslužná rutina), která provede akci po stisknutí dané klávesy.
USB (Universal Serial Bus)
USB je novější rozhraní, kde přenos dat probíhá dvěma směry (v tomto případě z klávesnice do systému a obráceně). Zařízení, připojené přes USB rozhraní, komunikují s počítačem v určitých intervalech a v každém takovém intervalu se systém vždy zeptá na stav daného zařízení, ještě před tím, než provede nějakou akci (v tomto případě akci po stisknutí dané klávesy).
Takže, pokud na klávesnici, připojené přes USB rozhraní, stisknete nějakou klávesu, tak akce po stisknutí dané klávesy zůstane neregistrovaná až do té doby, dokud se systém nezeptá na stav daného zařízení.
PS/2 rozhraní má tak v případě klávesnic mnohem více výhod (a tohle byla jen jedna z nich, ve skutečnosti jich je mnohem více) a jen jednu nevýhodu, která je skoro až nepodstatná.
Já osobně používám oba dva typy těchto rozhraní a ze svých dlouholetých zkušeností mohu říci, že rozdíl je v některých případech více než znatelný.
Pokud si i po přečtení tohoto příspěvku stále myslíte o opaku a preferujete v případě klávesnic USB rozhraní nad PS/2 rozhraním, tak byste si teď měli položit otázku, pokud je PS/2 rozhraní horší než USB rozhraní, proč je tedy stále dostupné i na těch nejnovějších základních deskách, případně i, proč je i s těmi nejnovějšími klávesnicemi často dodáván adaptér? ;)
Pro všechny, které toto zaujalo, tak existuje ještě třetí způsob zapojení klávesnice do počítače – a to přes sériové rozhraní, ale o tom zase až někdy příště. :)
Ach, to se máš! Akustický klavír je nenahraditelný, co se zvuku týče.
Taky přemýšlím, že si jej někdy v budoucnu pořídím - až budu mít vlastní baráček. Bavíme se o pianinu, že? To je takové to stojací piano, nikoliv křídlo - to si asi běžný člověk nepořizuje.
Škoda jen že nejde propojit s počítačem, abys nám mohla něco zahrát u v klubovně
Nicméně, pro lidi, kteří nemají žádné piano a přemýšlí o pořízení:
I pokud máte dost prostoru a peněz, tak ten akustický klavír nemusí být vždy lepší volba.
Kvalitní digitální piano s odstupňovaně váženou mechanikou, je stále levnější než průměrné bazarové pianino, pocitově je dost podobné akustickému. A má docela dost výhod:
- zabírá o něco méně místa
- je lehčí, takže se lépe stěhuje
- může hrát do sluchátek, takže není problém v panelákovém bytě
- nemusí se ladit
- není citlivé na teplotu a vlhkost vzduchu
- můžete měnit různé parametry zvuku - máte vlastě hromadu různých pián v jednom, takže tak rychle neomrzí
- můžete propojit s počítačem a to vám otevírá celou škálu dalších možností
- dá se časem upgradovat tím že stáhnete lepší software nebo koupíte lepší reproduktory - není tedy třeba vyměnovat celé piano
Nevýhod je jen pár:
- pocitově je to při hraní stale trochu jiný zážitek, ale některé klaviatury u těch dražších digitálních modelů jsou už skoro k nerozeznání od těch akustických.
- nemáte tak velkou expresivitu - některé věci prostě nejdou digitálně zaznamenat z lidského vstupu a musí se simulovat nějak jinak (třeba různé vrzání)
- i s kvalitní audio sestavou nedosáhnete tak autentického zvuku, zejména co se týče těch nejhlubších tónů
- jiný design (méně honosný), ale to je spíš otázka osobního vkusu
Záleží samozřejmě na vašich potřebách a preferencíh
Přide mi, ale, že pro začátečníky i pokročilejší nejsou ty nevýhody příliš důležité.
Já mám doma „normální" klavír takže si asi nebudu nic pořizovat. mobil a tablet mají tu nevíhodu že nejsou intuitivní a nemají přesně určené „hranice" kdy hraju jeden a kdy už hraju druhý tón. Klasické piáno (nebo klavír, to je jedno) je prostě pro mě nejlepší.
Pokud nemáš tablet a pořizovala by sis ho jenom kvůli tomu hraní, tak by už bylo možná lepší si místo něj pořídit nějaký MIDI controller (tj. klávesy, které samy nevydávají zvuk, ale dá se jimi ovládat hudební program v počítači - včetně našeho pianca) - někde v bazaru se dá sehnat i za pár stovek.
A pokud už máš nějaký keyboard / digitální piano s MIDI výstupem, tak si připoj to :)
U tabletu je nevýhoda, že se nedá hrát po hmatu - musíš koukat na prsty - a i tak se snadno se stane, že se občas přehmátneš o klávesu vedle.
Na druhou stranu, tablet má více využití - pokud chceš ten tablet i z jiných důvodů, tak proč ne :)
Já sám jsem si pořizoval tablet krátce po tom, co jsem si koupil digitální piano. Mám ho trvale umístěný na notovém držáku toho piana a používám ho zcela jednoučelově jen na věci související s tím pianem - na čtení not, na vyukové programy, a na ovládání některých funkcí toho piana.
Jinak mi přijde, že tablet je taková docela zbytečná věc (pokud má člověk počítač i chytrý telefon).
YOYO, děkuju za odpověď.
S klávesnicí jako takovou problém nemám.Více než 3 tóny naráz zmáčknout nepotřebuji. Máš pravdu, že využít celou klávesnici by nepodporovalo správné náviky hraní na klavír. Sehnat kamaráda je dobrý nápad, ale pro mě těžko providitelný .
Napadlo mě ještě skusit hrát na tabletu nebo dotikovém notebooku. Ale nejprve bych ho musela sehnat .
Tady je k němu ten slibovaný náramek...
CaMiL: Slibované klávesnice - pianco už jsou…
Bledner, díky za připomínku.
Pokud Ti jde o to, že Pianco občas nezaregistuje všechny stisknuté klávesy nějakého složitějšího akordu (v rámci těch 18 písmenek na které jsou namapované nějaké noty), tak to není problém jen pianca. Jde o vlastnost tvojí (a nejen tvojí) klávesnice.
Schválně si zkus například na této stránce zmáčknout co nejvíce písmen na klávesnici - nejspíš se Ti jich nepodaří rozsvítit modře víc než zhruba 6 najednou, i když jich budeš ve skutečnosti držet mnohem více.
Toto omezení je dáno jednak určitou limitací USB protokolu a druhak tím jak je ta klávesnice vevnitř fyzicky zadrátovaná.
Toto omezení mají skoro všechny současné klávesnice. (Kromě těch, s označením N-key roll over - ty dovedou detekovat stisk klidně všech kláves najednou. Jsou ale dost drahé. A tedy nejsou moc běžné.)
Takže to je něco s čím já nic nesvedu.
Pokud Ti nejde o počet stisků najednou, ale hlavně o ten malý rozsah pouze jedné a půl oktávy na které jde hrát v jeden okamžik, a chtěl bys mít možnost hrát zároveň noty dál od sebe, bez nutnosti stále přeskakovat mezi oktávama, tak... napadá Tě jak konkretně bych to měl vyřešit?
Už jsem jednou přemýšlel nad tím, zda namísto toho současného rozložení (prostřední řada písmen pro bílé klávesy a řada nad ní pro černé), nepoužít nějaké jimé mapování, které by využilo i spodní řadu písmen a horní řádek s číslicemi.
Tím by se dalo pokrýt přibližně 3 a půl oktávy.
Nelíbilo se mi na tom ale to, že by se v tom španě orientovalo a vůbec by to pak vůbec nepřipomíná hraní na piano.
Člověk by si pak třeba zbytečně vytvářel nějaký zlý návyk a pak by se mu o to hůře přecházelo na hraní na skutečné klaviatuře.
A ještě takový nápad, jak je možné hrát na klávesnici na více oktávách současně: Domluv se s nějakým kamarádem, každý si zvolte jinou oktávu a hrajte společně, synchronně - každý ty noty ze svého rozsahu :D
Špatně se hraje více tónů naráz na počítači. Využití klávesnice je sice super funkce, ale bylo by lepší kdyby to šlo udělat tak, aby se dalo hrát přes více oktáv.
To je zajímavý nápad.
Měl by pak mít takový bubínek vlastní stůl?
Nebo by dávalo smysl aby byl u společného stolu s piankem? Pak by tlustokožci mohli bušením do bubnů libozvučně doprovázet nehetnatce hrajici na klapkobřinkostroj.
Ach, to by byla paráda.
budeme nekdy mit i bubeen.ec
kdyz nema nekdo moc přesných prstu [jako treba nosorozci] tak by hohl bubnovat
Dnes po 12h přestaly asi na dvě hodiny fungovat online funkce piánka, kvůli restartu servu, poskytovatelem serverových služeb. (Proč to dělají v poledne a né v noci, to nechápu) Ten restart byl dopředu ohlášený, ale zapomněl jsem na něj :D
Teď už vše běží a z dalšího podobného restartu by se už mělo pian.co plně zotavit samovolně :)
PC.
Já to tedy vyřešila přidáním pian.co do blokovaných adres v adblocku, ale nápad je nápad. Tak třeba to upraví MM. (jinak rozlišení mám 1600x900)
Morell,
taky jsem nad tím už přemýšlel.
Ale nejsem si jist, zda je to potřeba. Pokud nechceš pianco používat, tak můžeš jít k jinému stolu. Nebo mluvíš o situaci kdy chceš třeba jen poslouchat ostatní, ale sama nechceš hrát? 🤔 Pak by to možná smysl mělo.
A ve tvém případě jde o použití na počítači, nebo na mobilu?
Řekl bych, že pokud máš mobil na výšku (což asi budeš mít, když sama nechceš hrát), tak to nepřekáží skoro vůbec. A na počítači to podle mě překáží jen pokud máš hodně malé rozlišení monitoru.
Každopádně je to ale něco, co by musel vyrobit -MM-. Pokud bych to udělal já na moji straně, tak tam zůstane neviditelná oblast, skrz kterou nepujde kliknout.
Bylo by možné přidat funkci minimalizace na lištu (na spodní hranu okna prohlížeče)?
Ono když to člověk zrovna nepotřebuje, tak mi to na obrazovce zabírá dost místa.
honzot:
Opravil jsem dnes některé chyby, které mi nahlásil automatický hlásič chyb.
Tak to můžeš zkusit znova a třeba Ti to už půjde.
Mně to na mobilním firefoxu (verze 102.2.1) funguje docela dobře :)
Pokud Ti to stále nepujde, tak máš možná příliš starý telefon a s tím nic nenadělám.
Jinak prosím všechny, pokud hlásíte nějaké problémy, tak zkuste být co nejvíce popisní a podrobní. Slovo „nejde“ je straaaašně obecné. Lepší je třeba říct „mačkám klávesy, svítí, ale nic neslyším, přestože mam hlasitost na max“ - s takovou informaci už se dá třeba nějak pracovat!
předchozí | 12 | další |
Nástěnka:
- Vznikla:
- 16. června 2022 ve 21:26
- Založila:
- Ema_P
- Obsahuje:
- 49 příspěvků
- Moderátorka:
- Ema_P
(kulisačka)