Pokec s FriedKitten

Nástěnku založila dne 2. ledna, je nezařazená a obsahuje 66 příspěvků.

Nový příspěvek:

Přispívat mohou jen přihlášení uživatelé.

Pokud máš účet, , pokud ne, můžeš se zaregistrovat.

Příspěvek z 15. března ve 21:07.
FriedKitten v něm napsala:

Mám se fajn, až na to, že musím žehlit .-.

Příspěvek z 15. března ve 21:00.
Foksis v něm napsal:

Jak se máš? :->

Příspěvek z 14. března v 6:45.
FriedKitten v něm napsala:

Jsem na cestě :-D:-D A jdu pozdě :-c

Příspěvek z 14. března v 6:25.
dennisvet v něm napsala:

A ještě jedna otázka: jsi dneska ve škole?:-D

Příspěvek z 14. března v 6:20.
FriedKitten v něm napsala:

Foksis: Já ani nevím, prostě mě chytila taková nálada, že jsem se po večerech toulala po venku s tím, abych si vyčistila hlavu, přitom mě to nutilo přemýšlet víc, a když jsem se vrátila domů, tak jsem jen seděla na posteli a brečela. Byly to takový myšlenky, že když jsem šla do obchodu a viděla tváře různých lidí, tak jsem si říkala, kolik lidí je nešťastných, že by se mohli mít líp a svět by byl šťastnější. Příroda je zaneřáděná, do toho stesk po zesnulé babičce, a když jsem se jen trošičku nepohodla s přítelem, hned to začalo zase od znova. Do toho se začaly motat ještě jiné věci, např. že dům po babičce se celý předělává a ničí se podstatě to, v čem jsem vyrůstala a děda s tím nic nezmůže. Mamce jsem to říkat nechtěla, přestože se mě ptala, protože by mi stejně řekla, ať přestanu ze sebe dělat hysterku. Pak jsem se ozvala mé sestřenici, ta díky její schizofrenii ví své a tak nějak jsme si to vyříkali. To mi hodně pomohlo, slyšet od člověka, co ví jak se cítím, rozumná slova. Taky skrz tu zimu, depresivní počasí, lidé protivní a podobně. Ale teď už je všechno v pořádku. Jen se oteplilo, jsem věčně venku a užívám si toho, jak už začíná být všechno krásné.:-) (To jsem se tedy rozepsala:-c)

dennisvet: Hele, troufám si říct, že opravdu dobře. Díky i příbuzným z Kanady umím hodně a domluvím se bez problémů, jen mi chvilku trvá, než přepnu mozek na angličtinu. Umím přítomný, minulý, predpřítomný a budoucí (do toho nějaký ty srajdy). Složila jsem zkoušky Cambridge a mám papíry o tom, že teda anglicky mluvit umím :-D.
Mně připadá nejdůležitější (pokud nepočítám přítomný) minulý. Budoucí se dá nějak obkecat, ale u minulého máš zase jinou slovní zásobu.

Příspěvek z 13. března ve 23:17.
dennisvet v něm napsala:

Jak moc se orientuješ v angličtině? Domluvíš se? Kolik umíš anglických časů a který z nich ti přijde jako nejdůležitější, pokud bys měla vybrat pouze 1, a proč?:)

Příspěvek z 13. března ve 23:06.
Foksis v něm napsal:

Co se stalo že jsi byla na dně? :-o

Příspěvek z 7. března v 17:29.
FriedKitten v něm napsala:

Můžete psát otázky nebo reagovat na témata uvedená níže :-3

Příspěvek z 3. března v 1:24.
FriedKitten v něm napsala:

Už od mala jsem sem chodila kvůli vtipům a loni jsem se sem přihlásila kvůli pořádně, protože jsem byla v tu dobu celkem na dně a potřebovala jsem radu. Jak jsem čekala na kačky a na odpověď, tak jsem si pročítala nástěnky a skončilo to závislostí na téhle stránce :-c

Příspěvek z 1. března ve 23:10.
Foksis v něm napsal:

A jaký máš názor na Alíka a co tě přivedlo práve sem? :-)

Příspěvek z 1. března ve 22:40.
FriedKitten v něm napsala:

Asi spíš ten vesmír, i když bych se v obou případech asi zbláznila, protože mám strach z hloubek a velkého otevřeného prostoru :-D. Neříkám, že to je přímo fóbie, ale když někde plavu, mám strach, co mám pod sebou (a to prosím i v hlubokém městském bazénu). Když jsem v nějaké hale nebo na podobném místě, tak mám pocit, že za mnou někdo nebo něco je a furt se otáčím, až mi začne hodně tlučet srdce. Proto je můj pokoj ta nejmenší místnost v bytě plná různých věcí. ;-)

Příspěvek z 1. března ve 22:03.
Foksis v něm napsal:

Kopíruji od teb taky mě zajímá tvoje odpověď
Chtěla by ses raději podívat od vesmíru, nebo do hlubin moří? 8-o

Příspěvek z 1. března ve 21:07.
FriedKitten v něm napsala:

Tak to opravdu nevím, asi nějakou fantasy :).

Můj sen je (jak už jsem se snad statisíckrát zmiňovala) mít nádhernou zahradu. Potom si pořídit axolotly 8-o. Taky bych se chtěla setkat s lidmi, kteří mi budou rozumět a mít je jako přátele. Mým snem je ještě naučit se znakovou řeč a možná i písmo pro nevidomé (momentálně si nevzpomenu na název) a mít to jako koníček a sem tam nějaké to přivydělání. Taky mít dvě děti a dát jim plnohodnotný život :-3

Příspěvek z 1. března ve 20:48.
Foksis v něm napsal:

A máš nějaké životní sny? Trochu se prosím rozepiš :->

Příspěvek z 1. března ve 20:32.
BakerStreet v něm napsala:

Knihu o čem?:->

Příspěvek z 1. března ve 20:26.
FriedKitten v něm napsala:

Nejsem dospělá, ještě dva roky :-D.
Každopádně chci hodně cestovat (podívat se do Kanady), mít nádhernou zahradu :-3 a napsat knihu.

Příspěvek z 1. března v 16:21.
Foksis v něm napsal:

Ahoj FriedKitten co máš v plánu až budeš dospělá? Jestli už jsi tak se omlouvám :->

Příspěvek z 25. února v 11:04.
FriedKitten v něm napsala:

Aby se splnila všechna má přání :-3

Příspěvek z 25. února v 10:34.
Veryfr v něm napsala:

kdyby jsi měla jedno přání co by to bylo?(kromě dalšího přání)

Příspěvek z 25. února v 10:33.
FriedKitten v něm napsala:

Nemám

Příspěvek z 25. února v 10:27.
Veryfr v něm napsala:

máš nějaké zvíře? pokud ano kolik mu je a jak se jmenuje a co je to za zvíře?

Příspěvek z 25. února v 10:26.
FriedKitten v něm napsala:

To je v pořádku, o tom to právě je (nebo se aspoň snažím, aby to tak bylo), že každý řekne svůj názor;)

Příspěvek z 25. února v 6:06.
aniusia v něm napsala:

Body pro obhajobu zoo bych vybrala stejné, jako uvádíš Ty. Navíc jsou dnes už na všechno normy - troufám si říct, že i na ty cirkusy.
Nemyslím si, že turisté přijíždějí jen kvůli kiridě. Spíš je to jakýsi bod, který při jednom, když už tady jsem, se dá zaháknout. Spousta lidí už na ni nechodí vůbec. Španělsko je bohaté i architektonicky, biogeograficky a vůbec.
Ale já v těch tématech nemám prohloubené znalosti, netroufám si tedy můj názor nazvat relevantním.

Příspěvek z 25. února v 0:30.
FriedKitten v něm napsala:

Když se zruší např. ty býčí zápasy úplně (pokud teď plácám chybné informace, opravte mě), přijdou o poměrně dost turistů, to je taky možný důvod.
Když už se tu zmínil cirkus, mě jako dítě a ani dnes nebaví cirkusy pouze s akrobaty. Jako malá jsem se vždy těšila na zvířata a holt dlouhodobě a tvrdě vydřené pružné tělo a jeho schopnosti u akrobata mě zkrátka nezajímaly. Teď se cirkusům vyhýbám kvůli nesmyslně drahé vstupence a vystoupení se zvířaty mě celkem odpuzují. S každým cirkusem je to však individuální. V některých převáží a chovají zvířata jen v kleci, v jiných (těch lepších) se snaží dopřát zvířeti i trochu toho prostoru a normálnější život, než na podlaze karavanu.
Dala by se tu řešit i zoo. To je taky zajímavé téma. Já proti zoologickým zahradám nic nemám. Zase, jak u cirkusu, je to individuální. Byla jsem v zoo, kde zvířata (např. velká kočkovitá šelma), měla výběhy tak 6x5m. Ale byla jsem i v zoo, kde se mi líbilo, jaká mají zvířata prostor a lidé se jim snaží alespoň trochu přiblížit normální život.
Hodně lidí se stává odpůrci zoologických zahrad. Pokud bych teď mluvila o těch lepších, tak bych to zas tak černě neviděla. Je pravda, že jsou tam zvířata zavřená, ale pokud se jim dopřeje dostatek prostoru, tak si podstatě nemají na co stěžovat.
Jaké vidím výhody u zoologických zahrad (mluvě o těch lepších):

  1. Zvířata se tam mají jako v bavlnce-žádní predátoři, nemají strach o své teritorium, pravidelná potrava
  2. Pokud by se tam zvířata necítila dobře, neměla by důvod se rozmnožovat
  3. Rozmnožují se zde různé druhy ohrožených živočichů a někteří jedinci se vrací zpátky do přírody se snahou zachránit druh
  4. Lidé se zde mohou se zvířaty setkat a zjistit hodně informací, zoologické zahrady vedou i různé projekty, při kterých se snaží zaujmout společnost (nejlépe děti) a poukázat na různé problematiky
Co si myslíte vy o zoo? Jaký máte na ně názor, jsou to jen útočiště pro zvířata v klecích, které za sklem očumují lidé, nebo snaha zachránit různé druhy a předat informace a zážitky společnosti?
Příspěvek z 24. února v 8:16.
aniusia v něm napsala:

Tak tohle je opravdu kontroverzní téma. Z jedné strany tradice a je hezké tradice dodržovat. Ale přeci jen - kolik věcí kdysi běžných se dnes už neprovozuje? Kultura se přirozeně vyvíjí a potencionální tradice se odfiltrovávají. Chci tím říct - kdo z vás si na Štědrý den po hnětení vánočky jde otřít ruce o ovocné stromy? A když se nedodržují ty neubližné, neměly by se tím spíš dát na okraj ty nemorální? Ono s tou etikou je to taky těžké. Každá kultura to vidí jinak a každé století taky. Kdysi bylo běžné hlavy sťatých vězňů věšet na hlavní bránu města a dnes se to už nedělá. Snad chápete, co tím chci říct.
Lovit zvířata k jídlu, je přirozené. Dravci taky uloví, kolik sní. Ale pořádat lovy pro zábavu je neetické a zvrácené. I když tradiční mnohým národům. Ale tady by se dalo diskutovat i o cirkusech a tak podobně.

Mimochodem, FriedKitten, kdybys chtěla, mám audioknihy 1-7 Harryho Pottera česky i anglicky ;) Opravdu doporučuji přelouskat knižní verzi. Spousta souvislostí se tak zpřehlední a rozjasní.

Příspěvek z 23. února ve 21:23.
FriedKitten v něm napsala:

Abych trochu zpestřila tuhle nástěnku, tak bych tu chtěla zrealizovat jeden můj nápad.
Jde o to, že bych zde chtěla rozebírat různá témata, u kterých bych chtěla, aby se rozvinula menší diskuze a u kterých je zbytečné zakládat speciální nástěnky. Někteří by řekli, ať si založím blog, ale tady mi připadá lepší se podělit s myšlenkami.
Dnes jsme v angličtině mluvili o honech na lišky. Pro ty, kdo neví, tak jde o tradiční anglickou zábavu pro společensky vyšší vrstvy. Muži mají trubku, výrazné červené uniformy, sedí na koních a v doprovodu jim je spousta psů. Psi vyčichají pach lišky, zuřivě se za ním rozběhnou a v patách jim jsou jezdci s puškami. Nahání lišku po okolí i několik hodin, dokud se neuloví a úlovek se poté oslavuje. Na tuhle zábavu si už stěžovali ochránci přírody a už je protizákonné lovit zvíře jen tak pro zábavu. Je hodně lidí, kterým se to nelíbí z toho důvodu, že je to specifická tradice pro jejich zem a součást jejich zvyků a kultury. To samé je i s býčími zápasy. Cílem je podstatě toho býka unavit a ve finále zabít. Já jsem zastáncem toho, že se zvířata nemají zabíjet pro zábavu, je to nehumální. Zase ale když se řekne Španělsko, většině z nás se vybaví býčí zápasy...
Jaký na to máte názor vy?

Příspěvek z 18. února v 10:08.
FriedKitten v něm napsala:

Ahoj, Harryho Pottera znám (zatím!! Hodlám to napravit) jen z filmů, který miluju a můžu se na ně dívat pořád dokola. Občas se tam najde věc, kterou oni řeší hrozně zdlouhavě, přitom by to šlo za pomoci nějakého kouzla rychle a jednoduše.:-D A taky mě naštval konec, kdy skončil s Ginny, přitom s ní trávil úplné minimum času. Víc se mi hodil k Lence. Každopádně, jak říkám, film dobrý ale brzy se chci pustit do knih a tu první si dát k maturitě:)

Příspěvek z 17. února ve 23:58.
Daricz v něm napsala:

Zdravím, jaký máš názor na HPZ ? ;-)

Příspěvek z 13. února v 18:49.
FriedKitten v něm napsala:

Mně to taky přítel řekl, že prostě když je nějaký svátek, narozeniny, akce atd., že si něco dáváme, že nechce, aby to byla pak samozřejmost. Já s tím souhlasím. Sice mu udělám menší překvapení, ale bude to čistě můj výtvor pro potěšení. Navíc se spolu 14. neuvidíme skrz školu a internát, takže si to vynahradíme nějakou pěknou procházkou, plaváním nebo nějakým zákuskem :)

Příspěvek z 13. února v 18:44.
Foksis v něm napsal:

FriedKitten taky jsem toho názoru...podstatě jsem to stejné řekl své bývalé přítelkyni na Valentýna a pak si to můžeš domyslet