Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Poker-hazard, nebo dovednostní hra?

  Nový příspěvek:

  Přispívat mohou jen přihlášení uživatelé.

  Pokud máš účet, přihlas se, pokud ne, můžeš si účet založit.

  Příspěvek z 11. října 2018 v 19:22.
  al-maty v něm napsal:

  Musím přiznat, že se v novodobých počítačových hrách příliš neorientuji. Přesto si myslím, že když hráč nemá ani hypotetickou šanci vyhrát ve hře nějaké reálné peníze a peníze do hry investuje jen za tím účelem, aby měl nějaké vylepšení, nejedná se o hazard. Jedním z principů hazardu je přece to, že hráč stále doufá, že se mu podaří prohrané peníze nějak vyhrát zpátky, což v daném případě nefunguje ani teoreticky.

  Existují nějaké opravdu hazardní počítačové hry, ve kterých by hráč mohl vyhrát reálné peníze?

  Příspěvek z 2. září 2018 v 16:13.
  –MM– v něm napsal:

  al-maty: Dovednostních her, ve kterých se utrácejí peníze za částečně náhodný výsledek, naopak výrazně přibývá. To, že v nich nejde vyhrát skutečné peníze, z nich nedělá lepší formu hazardu, spíš naopak. V mnoha hrách už je běžné, že si zaplatíš za to, že máš určitou šanci získat nějaké vylepšení, které ti může a nemusí zlepšit poměr výher a proher. Je to většinou známé jako loot boxy. Na to, abys rozlišil, do jaké míry jde ve hře o náhodu a do jaké míry o dovednost, bys skutečně potřeboval poměrně rozsáhlý aparát.

  Myslím, že koukáš na hazard optikou minulého století. Kasina a tradiční karetní nebo deskové hry jsou už na okraji herního trhu, který roste a sílí... a velmi pravděpodobně během následujících dvou desetiletí obsadí dominantní pozici v sektoru služeb.

  Příspěvek z 2. září 2018 v 11:54.
  al-maty v něm napsal:

  -MM-: Pokud se bavíme např. o internetovém hazardu, tak tam těch dovednostních her, které se hrají na internetu o peníze, zase není tolik, aby muselo vznikat celé Ministerstvo her. Dovednostní hry můžeme rozdělit na hry s úplnou informací a hry s neúplnou informací, hry s úplnou informací bez jakýchkoliv prvků náhody (šachy, dáma, go) se na internetu o peníze de facto hrát nedají z důvodu počítačové nápovědy. Zbývají tedy hry dovednostní hry s neúplnou informací a těch podle mého názoru opravdu není mnoho. Respektive spadá tam spousta karetních her, ale skoro žádné (kromě různých variant pokeru) se v online hernách nehrají.

  To jsem mluvil především o hrách, kde hráči hrají mezi sebou a provozovatel těží z části vkladu, který má od hráčů jistý. Ve světě online gamlingu jsou ovšem populární hry, kde hráč hraje proti kasinu. Skoro všechny tyto hry jsou nastavené tak, že výhoda je vždycky na straně kasina, i kdyby hráč byl sebedovednostnější (blackjack, baccarat, Ultimate Texas Hold’em). Zase jednou z mála výjimek je kurzové sázení, kde hráč může nad kasinem/sázkovou kanceláří získat výhodu tím, že má lepší informace/znalosti o objektu sázky a může odhalit výhodný kurz.

  Z dlouhodobého hlediska se domnívám, že jednou stejně bude online pokeru zasažena krutá rána tím, že počítač bude schopen porazit člověka i v této hře, (zatím člověka porazí pouze v heads-upu, ve hře jeden na jednoho) tím pádem nabude podvádění v online pokeru nesmírných rozměrů a hra se přesune pouze do off-line světa. Kurzové sázení je na tom po této stránce lépe, neboť tam taková situace nehrozí.

  Příspěvek z 21. srpna 2018 ve 21:44.
  –MM– v něm napsal:

  al-maty: Jak bys chtěl definovat ty dovednostní prvky? Ono je prakticky definovat nejde, musel bys u každé hry znát celou škálu dovedností a celou škálu náhody, abys mohl nějak určit jejich závislost.

  Na to bys potřeboval celé Ministerstvo her, které by zaměstnávalo profesionální hráče na dělání posudků, a stejně bys nikdy neměl exaktní neprůstřelný výsledek – protože to, že v nějaké hře experti přesvědčivě nevyhrávají, může být způsobené tím, že nejsou dostatečně dobří, a to, že přesvědčivě vyhrávají, může vždycky být jen náhoda. Počítačové hry už všechny tyhle cestičky dávno prošlapaly... a jakákoliv regulace, která se na ně zkusila vztáhnout, byla buď přehnaná, nebo po dalším updatu neúčinná.

  Proto je výhodnější, když se něco má regulovat, koukat spíš na potenciální ztráty hráčů. Ty měřit jdou.

  Příspěvek z 21. srpna 2018 ve 21:24.
  al-maty v něm napsal:

  Docela mě štve, že stát při regulaci hazardu nerozlišuje mezi hazardem s dovednostními prvky a hazardem založeným čistě na náhodě.

  Myslím si, že by např. poker a kurzové sázení neměly spadat do stejné kategorie jako ruleta, výherní automaty, loterie atd. Tím nechci říct, že by někdo nemohl prohrát v pokeru či prosázet nemalé peníze.

  Příspěvek z 21. srpna 2018 ve 21:19.
  –MM– v něm napsal:

  „Hazard“ znamená riziko, nebezpečí, hrozba... což nesouvisí s náhodou, ale s tím, jestli se do hry něco vsadí. Typicky třeba ruleta je hazardní hra založená na náhodě.

  Jde poměrně snadno prokázat, že poker je založený na dovednostech. Kdyby nebyl, neexistovaly by šampionáty, na kterých by někdo dokázal konzistentněji vyhrávat.

  Příspěvek z 21. srpna 2018 ve 21:00.
  al-maty v něm napsal:

  Já chápu hazardní hru především jako hru založenou na náhodě, nikoliv na hráčových schopnostech, která se současně dá hrát pouze o peníze, bez hry o peníze (nebo o něco jiného) by hra v podstatě ztratila smysl.

  Záleží, jaká je definice hazardní hry.

  Příspěvek z 21. srpna 2018 ve 20:56.
  SVETLO v něm napsal:

  Hazard, nebo dovednostní hra? Myslím, že pro poker platí oba tyto pojmy.

  Příspěvek z 21. srpna 2018 ve 20:53.
  al-maty v něm napsal:

  Zajímalo by mě, co si myslíte o pokeru.

  předchozí 1 další
  Kdo si nástěnku oblíbil?

  Nástěnka:

  Vznikla:
  21. srpna 2018 ve 20:53
  Založil:
  Obsahuje:
  9 příspěvků