« Novější příspěvky
Příspěvek z 30. září 2006 v 8:06.
No, to máš také pravdu. Nebo mají videokazetu "Pyšná princezna" v knihovničce jako encyklopedii a stále z ní čerpají (aby nezapomenuli jak to mají dělat). > |
Příspěvek z 29. září 2006 ve 22:38.
Co ty víš, kdo se u koho učil. > |
Příspěvek z 29. září 2006 v 19:42.
Pralinko, to máš svatou pravdu. Ale u nás mi to občas připada, že se s financemi zachází "jak tři rádcové v Pyšné princezně". >
|
Příspěvek z 28. září 2006 ve 21:46.
To taky, ale i to se dá dělat blbě nebo s rozmyslem. > |
Příspěvek z 28. září 2006 ve 13:13.
O peníze jde přeci vždy až na prvním místě. > |
Prodleva 3 dny.
Příspěvek z 25. září 2006 v 8:51.
Občanů Ústí se to ani tak moc netýká, ty vozí městský Dopravní podnik, se kterým problém není. Ti, kteří nemohli jezdit, jsou spíše občané vesnic a menších obcí Ústeckého kraje. Že se věc dostala do kritického stavu, je právě chyba hejtmana a zejména jeho Odboru dopravy, že v okamžiku vyhrocení situace neměli připravené ty zálohy. Ale to nebyl zlý úmysl, jako spíš neschopnost odhadnout předem všechny možné podrazy DPÚK, který prostě nechtěl přijít o ten velice lukrativní monopol na dopravní obslužnost v Ústeckém kraji. > |
Příspěvek z 25. září 2006 v 1:02.
Filiposs
v něm napsal:
gerberka: Nefandím nikomu, jestli někomu fandím a držím pěsti, tak občanům Ústí - aby co nejdříve mohli začít jezdit do škol a do práce normálně a pokud možno v klidu, bez afér kolem toho všeho.> |
Příspěvek z 23. září 2006 ve 22:47.
Filiposs - mě to tak připadá. Ale řekni, komu fandíš. Já ten problém znám jenom ze sdělovacích prostředků. Vypadá to, že dělá jeden druhému truc. Možná je pozadí jiné, ale to nevím. Říkám jenom svůj názor a jak to na mě působí. Jestli jsi informován jinak - sděl to.> |
Příspěvek z 23. září 2006 ve 22:26.
Filiposs
v něm napsal:
gerberka: Jenže "on" žádnou revoluci dělat nechtěl, prostě se chtěl normálně dohodnout.> |
Příspěvek z 23. září 2006 v 15:57.
Asi máš pravdu Pralinko. Ale na lidi to působí tak, že DP je v právu a hejtman chce prosadit svou stůj co stůj. Škoda, že se nemohou zveřejnit některé skutečnosti, které věc objasnili i široké veřejnosti. Takhle je hejtman v nevýhodě a vypadá jako diktátor. Já to píši také tak jak to vidím podle zpráv v TV a novinách. A lidé v kraji se bouří, že jim autobusy nejezdí jak mají. Někteří se tak bojí, že příjdou i o zaměstnání. Já bych dělala revoluci, až kdybych měla za zády zálohy, které nastoupí /tedy armadu dalších autobusů a nových dopravdů/.> |
Příspěvek z 23. září 2006 v 15:33.
Filiposs: Ano a nebo tam... Pralinka2: A jak jste v Ústí přežili tu autobusouvou blokádu?> |
Příspěvek z 23. září 2006 v 8:54.
Jakou miluje hejtman písničku, to nevím. Ale neříkal nic o tom, že by chtěl nechat lidi bez dopravy. Chce tu dopravu objednávat u dopravců, kteří jsou schopni stejnou dopravu nabídnout za méně peněz. Když v jedné prodejně budou rohlíky za 2 Kč a ve vedlejší budou tytéž rohlíky za 3 Kč, tak pokud nebudeš mít peněz na rozhazování, které si půjdeš koupit? A problémy s tím dosavadním dopravcem nevznikly teď, ty už se táhnou několik let, ale až dosud jim kraj ustupoval v domnění, že tím zabrání krizi; dosáhl akorát toho, že dopravce svůj nátlak stupňoval tím víc, čím víc se mu ustupovalo. Do nekonečna by to tak jít nemohlo. A to, že dosavadní dopravce již před lety porušoval i své vlastní stanovy, to vím i jako akcionář tohoto podniku; vedení DPÚK a dříve ČSAD BUS Ústí nad Labem je již řadu let banda podvodníků. Že hejtman při konfliktu s DPÚK postupuje nešťastně, ba až bych řekl vyloženě blbě, to je další věc; detaily všeho samozřejmě nemůže znát a dělat hejtman sám, k tomu tam má úřad, a je teda i jeho chyba, že neschopné úředníky Odboru dopravy nevyházel a nevyměnil podstatně dřív. > |
Příspěvek z 22. září 2006 v 18:44.
Příspěvek z 21. září 2006 ve 20:05.
Filiposs
v něm napsal:
gerberka: To určitě ano. Ale řekl bych, že mnohé z nich nebude znát ani Prali.
Mari1: Anebo třeba v Thajsku, že jo...> |
Příspěvek z 21. září 2006 v 7:48.
To jsem neslyšela. Ale je to špinavá hra s tou dopravou a lidé jsou jako rukojmí. Nevidím přesně do té tématiky. To co jsem slyšela a viděla /vTV/ mě přesvědčuje, že hejtman miluje písničku "já, já, já jenom já". Chce mít pravdu, ať to stojí co to stojí. A staré dluhy vůči dopravcům ještě nezaplatil. A pak říká, že chce ušetřit veřejné finance. Jak se lidé dostanou do prace nebo zda díky němu o práci i příjdou ho zajímá velice málo. Nevím, zda máš na to stejný pohled. Jsou tam snad ještě jiné zákulisní dohady, které neznám?> |
Příspěvek z 20. září 2006 ve 23:17.
Že prý Paroubek a Foldyna z ČSSD podporují DPÚK v jeho snaze o zachování monopolu na autobusovou dopravu v Ústeckém kraji. > |
Příspěvek z 20. září 2006 ve 21:56.
No to máš pravdu Mari1. Ty v Maďarsku chtějí novou republiku. Jakou????> |
Příspěvek z 20. září 2006 ve 21:22.
Ať je to tak či tak. Buďme rádi, že momentálně nežijeme v Maďarsku...> |
Příspěvek z 19. září 2006 ve 22:51.
Pralinko, tak hoď nějaké téma do placu. :))> |
Příspěvek z 19. září 2006 ve 22:42.
Určitě se ještě něco k tématu najde. > |
Příspěvek z 19. září 2006 ve 12:55.
Nikdo nechce dál diskutovat? Spíte nebo se vám tu už nechce povídat? Necháme nástěnku usnout? Nebylo by to škoda?> |
Prodleva 8 dní.
Příspěvek z 11. září 2006 v 9:33.
Tak mě ještě napadlo. Viděl jsi film "Pyšná princezna"? A pamatuješ na výběrčí daní a kolik zbylo královi. Takhle to asi probíhá i když to není pohádka. Jenže roli krále suplují obyčejní lidé.> |
Příspěvek z 11. září 2006 v 9:31.
Filiposs - máš svatou pravdu. Také mi připadá, že to tak je. Ještě jsem neviděla vládu, které by záleželo na "obyčejných lidech". Výjma období těsně před volbami, ale to politiky nic nestojí v Kč, jenom musí slibovat, slibovat, slibovat a když je po volbách? Jsou jak opilci po opici. Už neví co bylo předeslý den a že by něco slibovali??? A je jedno zda to je vláda růže nebo vláda bohatých nebo strany žebříkářů, kteří chtějí vystoupat do důležitějších pater. Zktrátka - máš dobré názory. >
|
Příspěvek z 10. září 2006 ve 23:31.
Filiposs
v něm napsal:
Nedávno jsem četl zajímavou, řekl bych pravdivou, myšlenku. Zkusím ji svými slovy stručně převyprávět. Socialistickým vládám jde o to, vybrat co nejvíce peněz z kapes obyčejných občanů, nahrabat si co nejvíce pro sebe a pro známé a přátelíčky a zbytky pak s bohorovnou tváří přerozdělit zpátky mezi "potřebné" (jak je to ve skutečnosti, všichni víme...)...> |
Příspěvek z 10. září 2006 ve 23:05.
Tak to nám moc nenapoví - stále dokola "mlátí prázdnou slámu". Voliče potřebují až před volbami a po volbách jej opět přehlíží "jak družstevní lány..." > |
Příspěvek z 10. září 2006 ve 20:28.
Bohužel máš pravdu. Uděláš to, co si myslíš, že je nejlepší a pak zjistíš, že jsi to stejně udělal špatně. Takhle je to i s volbami. Konkrétně dnešní zprávy a vyjádření zástupců našich dvou největších stran ti to potvrdí.> |
Příspěvek z 10. září 2006 v 18:20.
Nemůžeš věřit už vůbec ničemu.> |
Příspěvek z 9. září 2006 v 15:13.
Nemůžeš věřit tomu nejlepšímu předvolebnímu guláši, ani těm nejsladším slibům. Musíš jenom použít svůj mozek a ani to ti nezaručí, že se spleteš a budeš volit špatně. Např.: ODS "řvali, že na to stát nemá peníze" když ČSSD přidala pár procent důchodcům /a to bylo v průměru 500,- korun/. V předvolebním boji slíbila ODS, že přidá všem důchodcům od nového roku 1.000,- Kč./nyní na to peníze bude stát mít?/ Jsou to reálné sliby? Jedno je jasné, když budeš volit některou jinou stranu, než ty dvě největší, volíš možná tu, co ani nebude v parlamentu. Včil mudruj, koho si vybrat. Je to jak v tom přísloví: Jeden za 18 a druhý bez dvou za 20. Nebo to vidíš jinak??? Těch příkladů by bylo moře a netřeba je vypisovat. Také sleduješ sdělovací prostředky. >
|
Příspěvek z 9. září 2006 v 9:27.
pes_z_pětipes
v něm napsal:
A podle čeho tedy máme podle vás rozhodovat?> |
Příspěvek z 8. září 2006 v 9:09.
Statistika…