Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Proti zbytečnému zamykání nástěnek!

  Nový příspěvek:

  Přispívat mohou jen přihlášení uživatelé.

  Pokud máš účet, přihlas se, pokud ne, můžeš si účet založit.

  Příspěvek z 13. ledna 2019 v 19:51.
  Romulus-Caesar v něm napsal:

  anavercadav - no upnee zbytecna neni ... ale chtelo by to byt tebou procist cele vlakno :-)

  Příspěvek z 18. prosince 2018 ve 20:57.
  Dana395 v něm napsala:

  Mi jednou smazali nástěnku, ale bylo to protože jsem to chtěla. :-D

  Příspěvek z 18. prosince 2018 ve 20:36.
  anavercadav v něm napsal:

  Myslím že je tato nástěnka zbytečná, protože zamykání nástěnek není zbytečné!:-o

  Příspěvek z 18. prosince 2018 ve 20:34.
  největší_smíšek v něm napsala:

  ALX75: No a tu možnost jsem nějak nevzala v potaz, máš pravdu, takže děkuji za osvětlení. A samozřejmě, že ve většině případech je to jasné a sama s tím souhlasím. Je pár výjimek, ale to asi není zas tak důležité. Jsou to pořád jenom nástěnky :-)

  Příspěvek z 18. prosince 2018 ve 20:27.
  ALX75 v něm napsal:

  největší_smíšek: V zásadě máš asi pravdu, ale ještě tu nebylo zmíněno, že právě v těch spornějších případech přece máte možnost danou věc probrat se Správci Alíka. My to prověříme, případně se poradíme mezi sebou nebo i s vedením Alíka, a nějakým způsobem se rozhodne. V neposledním případě je potřeba uvést, že nic není nenávratně ztraceno - smazaná nástěnka i příspěvek se dají obnovit, kdyby se zjistilo, že pravdu má spíš daný uživatel, než daný Správce nástěnek. Nikdo není neomylný. Ale jde skutečně jen o několik málo případů. Ve většině případů zkrátka není moc co řešit, a tak, jak postupuje Správce nástěnek, by postupovali i ostatní vyšší Správci.

  Příspěvek z 18. prosince 2018 ve 20:09.
  největší_smíšek v něm napsala:

  JSVETLO: Já odpověď dostat nechci, já se na nic neptala :-D Pouze reaguji na téma, které se na této nástěnce řeší a podporuji názor Romula-Caesara, že zamykání nástěnek je prostě silně subjektivní a z pohledu ostatních občas zbytečné a nefér. Občas. Ve většině případech s tím souhlasím.

  -MM- já to naprosto chápu. Spíš nespravedlivé mi ale přijde to, že některé nástěnky se zamykají, i když třeba je to docela sporné a není to vyloženě duplikát, zatímco některé tady jsou, i když podle mého jsou zbytečné, protože nástěnka na toto téma existuje (Např. mnou neustále omílaný Alíkův kalendář). Je to složité a já po nikom nechci, aby to měnil nebo něco. Je to jen takový můj výkřik do tmy, byla tady založena taková nástěnka, tak jsem jen do ní chtěla přispět svůj názor. Je mi jasné, že je to uděláno nejlépe, jak to zatím jde :-)

  Příspěvek z 18. prosince 2018 ve 20:06.
  –MM– v něm napsal:

  největší_smíšek: Já chápu, že se snažíš říct, že by bylo lepší, kdyby byla nějaká objektivní skoro-neprůstřelná pravidla, ideálně co nejméně závislá na názoru správců.

  To by se mi líbilo také, už jsem tu o tom mluvil víc jak rok, viz www.alik.cz/n/jak-by-mela-vypadat-pravidla-pro-nastenky. Žádnou jasnou definici zbytečnosti nástěnky dodnes nikdo nepředložil. Řekli jsme si tedy, že zavedeme správce nástěnek, jehož názor bude autoritativní...

  Píšeš, že můžeš mít pocit, že je to nespravedlivé. Jak jsem už psal, je chybou brát zamknutí jako trest nebo jako nějakou osobní újmu. Zakládáš nástěnku proto, aby tady byla diskuse na nějaké téma – a když se zjistí, že už tady nástěnka na stejné či podobné téma jednou je, tak to, že zanikne duplicita, vlastně ničemu nevadí, protože ve výsledku tady nástěnka na to téma, o kterém se chceš bavit, pořád je.

  Zakladatel nástěnky k ní v tuto chvíli nemá žádné další pravomoce, takže čertit se „ale ta předchozí nástěnka není založená mnou!“ nemá moc smysl. Jakmile zakladatel bude mít nějaká další práva (třeba napsat text do záhlaví, zvolit vzhled), jakmile nástěnka bude něčím víc než shlukem příspěvků s nadpisem, tak se situace změní a v tu chvíli se nejspíš změní i pohled na to, co je/není duplicita, protože stejné nástěnky už třeba nebudou úplně stejné.

  Příspěvek z 18. prosince 2018 v 19:50.
  SVETLO v něm napsal:

  největší_smíšek: No jasný, že to chápu, ale jaksi nerozumím tomu, jakou na to chceš dostat odpověď. Rozseknout se to asi nedá nijak, vždycky se najde někdo, komu se bude zdát, že tahle nástěnka je zbytečná, i když třeba z pohledu druhého nebude a naopak. Takhle to je ve všem, ne jenom v nástěnkách na Alíkovi. Co ti k tomu říct. :D

  Příspěvek z 18. prosince 2018 v 19:39.
  největší_smíšek v něm napsala:

  Ale mně nejde o to osočit tě z toho, že jsi udělal něco nespravedlivě, takže je mi jedno, jestli jsi ji nakonec zamkl nebo ne. Ani mi nejde o to vyřešit, kdo teda má pravdu a kdo ne. Ale jde mi o to poukázat, že každý na to může mít právě jiný pohled, jak jsi sám napsal. A proto mi přijde systém zamykání nástěnek trochu nedotažený. Protože já si třeba budu o nějaké nástěnce myslet, že je v pořádku nebo alespoň hodně sporná, kdežto ty to budeš brát jako jednoznačný duplikát nebo neužitečnou nástěnku a zamkneš ji. Pak já můžu mít pocit, že je to nespravedlivé. A nebudu mít pravdu ani já, ani ty, protože každý to vnímá jinak. Snad chápeš, co chci říct.

  Příspěvek z 18. prosince 2018 v 19:24.
  SVETLO v něm napsal:

  největší_smíšek: V podstatě ano, ale nezamkl jsem ji, nebo ano? Jen jsem upozornil na to, že podle mě by se tohle dalo řešit v již existujících nástěnkách, pokud je to ale takhle sporné, nechám to být.
  Třeba v téhle nástěnce vidím, že moc dlouho nevydrží, řeší se v ní zkrátka jeden problém, a když se vyřeší, asi v seznamu brzy zapadne (i když mě teď napadá, že by tu mohli psát uživatelé, co si myslí, že jsem jim smazal nebo zamkl nástěnku neprávem), ale myslím to jenom jako příklad. Proč teda konkrétně o tomhle problému nenapsat přímo do nástěnky o problémech a návrzích? V druhém případě si myslím, že má nástěnka větší trvanlivost a může se zabývat přímo nápovědami ke kalendáři, i když s tím souvisí ještě jiná nástěnka. Asi máš na to jinej pohled, to je v pohodě. A ne, určitě se nehádáš, hádka se mnou vypadá úplně jinak. :D

  Příspěvek z 18. prosince 2018 v 19:15.
  největší_smíšek v něm napsala:

  Dobře, ale tím pádem je to opět úhel pohledu. Já se nechci hádat, jen to chci pochopit :) Romulus založil tuto nástěnku a ty jsi mu řekl, že toto patří do nástěnky návrhů a nápadů (či jak se to jmenuje). To je pak stejná situace jako Alíkův kalendář, nápovědy si pak uživatelé můžou dávat v nástěnce, která je určena na diskuze o soutěži. Jestli chápeš jak to myslím, zkrátka to jsou dvě totožné situace, které posuzuješ jinak. Tím pádem duplicita záleží jen na tvém osobní subjektivním názoru?

  Příspěvek z 18. prosince 2018 v 19:00.
  SVETLO v něm napsal:

  největší_smíšek: Jestli myslíš Alíkův adventní kalendář a tu nástěnku s nápovědami jinak, tak to mi nepřijde duplicitní. V té první se rozebírá celkově ta soutěž a v té druhé se vymýšlí nové nápovědy. Jen se musí dávat pozor, aby tam přímo někdo neprozradil, kde se čokoalík nachází. R^

  Příspěvek z 18. prosince 2018 v 18:54.
  největší_smíšek v něm napsala:

  SVETLO: Jasně, já to chápu. Když někdo založí nástěnku, která už existuje, ale je zahrabaná někde v koutě a nikdo do ni nepřispívá, tak na to třeba ani nepřijdete nebo je to zbytečné. Ale když jsou ty nástěnky aktivní (např. co se týče alíkového kalendáře) a jsou pár řádků nad sebou, tak nechápu, proč je nikdo nezamkne :-(

  Příspěvek z 18. prosince 2018 v 18:48.
  SVETLO v něm napsal:

  největší_smíšek: K duplicitám se dostávám průběžně. Když někdo vyhrabe na povrch starou duplicitní nástěnku, tak ji zamknu nebo smažu. Nevidím ale důvod, proč prohledávat poslední stránky seznamu a hledat v nich opakované nástěnky, ty tam můžou v klidu odpočívat. :D
  O slovních fotbalech se už kdysi psalo, že se tolerují, jen ty nové se už mažou.
  Tvou nástěnku smažu, ale chápej, mám školu a všechno, nemůžu na Alíkovi sedět celej den a zamykat nástěnky. :D Určitě bych se k ní dostal ale dostal. Anebo když náhodou založíš opakovanou nástěnku a uvědomíš si to, stačí mi napsat a já se o to postarám. :)

  Příspěvek z 18. prosince 2018 v 18:05.
  největší_smíšek v něm napsala:

  Taky s tím mám problém. Ani ne tak se zamykáním nástěnek, jako se systémem vyhledávání. Jak píše -MM- nevyhledává to dokonale. A třeba budu chtít založit nástěnku, která už existuje, ale pod jiným názvem, který já samozřejmě nenajdu apod. Spíš bych prostě nějak vylepšila to vyhledávání.
  A když už se nástěnky zamykají, tak bych mazala buď všechny, nebo žádné. Existuje několik duplicitních nástěnek, které nikdo nesmazal, jako např. různé hry (asociační, slovní fotbaly. Já si ty hry ráda zahraju, ale mám v těch nástěnkách guláš nevím, do které vlastně přispívám), nástěnky o křesťanství, nápovědy k čokoládovému Alíkovi apod. Nedávno jsem já omylem založila duplicitní nástěnku (protože mi nedokonalé vyhledávání onu nástěnku nenašlo), a i když jsem na to byla upozorněna, nikdo ji nezamkl.

  Příspěvek z 18. prosince 2018 v 16:17.
  –MM– v něm napsal:

  Nevím, co jste si vyjasnili v klubovně (nechce se mi to teď hledat).

  Systém, kdy se duplicitní nástěnky zamykají, je rozhodně lepší, než když uvnitř na sebe lidi křičí a hádají se, zda nástěnka je či není duplicitní. Není to tedy ideální stav, ale je lepší než nedělat nic. Kdyby proti duplicitním nástěnkám nebojovali ani správci, ani uživatelé, bylo by to tu pravděpodobně neúnosně nepřehledné.

  Je pravda, že u formuláře na zakládání by mohla být výzva, ať člověk zkusí použít hledání. Dokonce jsem si myslel, že tam je, teď koukám, že ne... připíšu ji tam. Rozhodně není nutné ručně procházet 78 stránek v seznamu. :-D

  Co se týče výhružky stržením kaček, je tam hlavně proto, aby šlo lépe usměrňovat lidi, kteří zakládají zbytečných nástěnek strašně moc a nechtějí pochopit, že to dělat nemají. Na pokutování v této sekci momentálně není žádný aparát, takže kačky můžou strhnout jen ti, kdo mají neomezené pravomoci na kačkovou ekonomiku – zvěrolékaři a Alík.

  Jinak samotné zamknutí nebo smazání, bez kačkové pokuty, bych nevnímal jako nějaký druh trestu, takže si nemyslím, že neinformovanému uživateli tím nějak ubližujeme. Založí-li duplicitu – fajn, nevěděls, že už tu podobná nástěnka je, zamkneme, jedeme dál – není důvod se kvůli tomu znepokojovat. Správci Alíka a zvěrolékaři mají i pravomoc přesouvat příspěvky, takže můžou užitečnou část duplicity zachránit a zbytek smazat. Už jsem to mnohokrát udělal, nic důležitého se tedy neztratilo.

  Proč se neudělá robot, který nepustí některé klíčové názvy?
  Jak si přesně toto představuješ? Nepřijde mi to jako problém, který jde skutečně vyřešit strojově. Nástěnky typu „Co si o mně myslíte?“ nebo „Píšeme příběh“ jsou z mnoha úhlů pohledu duplicitní a ničemu to nevadí, tu nevhodnost duplicity musí vyhodnotit člověk.

  Ale je pravda, že už během zakládání by se mohlo nějak samo průběžně vyhledávat a nabízet uživateli jiné existující nástěnky. V tuto chvíli existují na Alíkovi dvě různá vyhledávání – jedno je chytré a složitější (umí skloňovat atd., používá se v Alíkovinách, vtipech, poradnách), druhé je hloupé a jednoduché (to se používá v nástěnkách). Ideální by bylo, kdyby se hledalo chytrým hledáním v názvu nástěnky a v jejím záhlaví/popisu... ale nástěnky zatím záhlaví nemají, to se plánuje až v rámci úprav, které jsem nastínil v nástěnce www.alik.cz/n/vymyslime-nova-nastaveni-nastenek. Takže nějaký technicky pokročilejší stav je v plánu... ale ještě chvíli potrvá, než se k němu dostanu.

  Příspěvek z 18. prosince 2018 v 15:17.
  Romulus-Caesar v něm napsal:

  Jak jsem zminoval tam, problwm je v neinformovanosti bezneho uzivatele, takovych nespokojencu se pak muze objevit vice a zcela zbytecne, jak se ukazalo.:-(

  Příspěvek z 18. prosince 2018 ve 14:53.
  SVETLO v něm napsal:

  No, takže v Klubovně jsme si to všechno vysvětlili, takže je všechno zase v pořádku. :)

  Příspěvek z 18. prosince 2018 ve 14:45.
  lékařský v něm napsal:

  8-o
  Já myslím že nástěnky správci zamykají spravedlivě a kdyby ne tak by neměli korunku.

  Příspěvek z 18. prosince 2018 ve 14:43.
  Romulus-Caesar v něm napsal:

  Tak mi to osvetli. Podle ceho se určí co je a není duplicita, popř. jak je kromě vyhledávače uživateli umožněno takovéto duplicitě předejít. Asi jsem hloupý, ale já tomu prostě nerozumím.

  Příspěvek z 18. prosince 2018 ve 14:06.
  SVETLO v něm napsal:

  Protest, který by podle tebe vedl ke zlepšení... Do takových nástěnek se píše i tohle. ;-)
  Já zas nechápu, co teď myslíš tím Čapkem, proč jsi ten název oddělil, když se nástěnka jmenuje Karel Čapek- spisovatel 20. století. Ale kdyby byla nástěnka Spisovatelé 20. stol. a nástěnka Karel Čapek, za duplicitu bych to asi nepovažoval, protože v nástěnce by se mluvilo o spisovatelích daného století obecně a v té druhé by se přímo rozebíral Karel Čapek.

  Příspěvek z 18. prosince 2018 ve 14:00.
  Romulus-Caesar v něm napsal:

  Ale ja nepredkladam navrh, ale protestuji! Vidis a to je ten úhel pohledu. Ja chapu dualitu typu co jste měli k obědu/ ale třeba Čapek / Spisovatelé 20. stol. zde dualitu fakt nechapu a vyhledávač mi v tomhle přece nepomůže.Tak by mě zajimalo jine reseni.

  Příspěvek z 18. prosince 2018 ve 13:52.
  SVETLO v něm napsal:

  Tuhle nástěnku považuji za zbytečnou, protože návrhy na zlepšení můžeš předkládat v mnoha existujicích nástěnkách, které se tímhle zabývají. :))

  --
  Já za zbytečné nástěnky považuji takové, které jsou buď duplicitní, anebo se zabývají tématem, které je zkrátka zbytečné, nedá se o něm diskutovat a není nic, co by se k němu dalo napsat, anebo nástěnky s nesmyslným názvem a úvodním příspěvkem, ze kterého nevyplývá, o čem má nástěnka vlastně být. Je fajn, že sis dal takovou práci s počítáním, ale myslím, že jsi svůj čas mohl naložit jinak a užitečněji.:->
  Když zamknu nějakou nástěnku, většinou uvedu odkaz na duplicitu, a když ne, je to proto, že každý o té původní nástěnce ví, takže je zbytečné, abych tam dával odkaz. Když nějakou nástěnku smažu, většinou taky autorovi napíšu zprávu, ve které ho o tom informuji.
  Navíc, jak majdula poznamenala, stačí použít vyhledávač...a taky mozek. :)

  Příspěvek z 18. prosince 2018 ve 13:48.
  VikiKlára v něm napsala:

  majdula2000: přesně.

  Příspěvek z 18. prosince 2018 ve 13:17.
  majdula2000 v něm napsala:

  Vždyť není potřeba procházet všechny nástěnky, stačí použít vyhledávač a hledat podle klíčových slov. 8-o

  Příspěvek z 18. prosince 2018 ve 13:11.
  Romulus-Caesar v něm napsal:

  Zajímalo by mě kde kromě při založení nástěnky jsou informace o tom, co přesně je a není povoleno. Dále jsem si dal tu práci a zjistil jsem, že je zde cca 2430 nástěnek. To jako vážně chcete, aby to člověk prošel předem? To nemyslíte vážně! Proč se neudělá robot, který nepustí některé klíčové názvy? Pak zde vyhrožujete odebráním kaček! Za co? za to, že uživatel odmítl prolést 73 stránek po 30 záznamech? Dále bych požádal, když už se nástěnka maže, tak ať se tam přesně píše za co a kde je tedy dualita! A co si myslíte vy. Mě tento systém přijde nedomyšlený.

  předchozí 1 další
  Kdo si nástěnku oblíbil?

  Nástěnka:

  Vznikla:
  18. prosince 2018 ve 13:11
  Založil:
  Obsahuje:
  26 příspěvků