Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Referáty – zkontrolujeme, poradíme, pomůžeme

  Nový příspěvek:

  Přispívat mohou jen přihlášení uživatelé.

  Pokud máš účet, přihlas se, pokud ne, můžeš si účet založit.

  Příspěvek z 15. října 2019 ve 20:50, upravený vzápětí.
  Adee v něm napsala:

  Paratko2323: majdula2000No já to namluvila googlovi tak;-D ten není bezchybnej. Sem to potřebovala upravit v počítači.

  A děkuji moc.:-3$> a párátko pak nám ho taky pošli i když skoro nevím kdo to je;-D

  Příspěvek z 15. října 2019 ve 20:48.
  majdula2000 v něm napsala:

  Já bych řekla, že to může být i jako 2 slova, ale je potřeba, aby před tím že byla čárka.;-)

  Příspěvek z 15. října 2019 ve 20:46, upravený vzápětí.
  paratko2323 v něm napsala:

  Máš moc hezký referát R^ tak trošku jsem si ho přečetla ale fakt sem to prolítla možná tam můžeš připsat že existuje hokejový klub kometa:-D a možná to: Je tomu tak proto že se.... nemá tam být protože? já nevím já moc češtinu jako gramatiku neumím:-D

  Já mám udělat refárát na Vivaldiho na A3 což jsou 2 A4(klasický papír):-c:-D

  Příspěvek z 15. října 2019 v 19:56, upravený vzápětí.
  Adee v něm napsala:

  Ahoj zde si s pomocí fotek pokud to chce někdo psát.... Budeme posílat referáty a radost si ru:-3 mě se to zdá super páč potřebuji poradit. Nevím zda to nemám na přeskáčku. A budu to ještě opravovat ve Wordu ale potřebovala jsem to dát s papíru na mobil tak jsem to googlovi diktovala a občas opravila ale četla jsem to(no dobře četl mi to pan google překladač:D) a jsou tam hodně chyby. Tak sry. Zítra to dodelam pošlu celé. Předem dík. Tady je:

  Komety

  Kometa je složena hlavně z ledu, plynu, prachu a hornin.tato kombinace si vysloužila přezdívku „špinavá sněhová koule" a u nás v České republice i přezdívku „Vlasatice". Slova kometa pochází z řeckého slova vlasy a začal je užívat Aristoteles jako označení hvězdy s vlasy. První kometa navštívená kosmickou sondou, která nesla název International Cometary Explorer NASA dne 11.9.1985 plazmovým chvostem Giacobini - Zinner zhruba 7050 km od jejího jádra. První vzorek nasbírala sonda stardust která byla vypuštěna 7.2.1999 a s kometou se střetla 2.1.2004. Materiál se na zemi vrátil 15.1.2006.
  Snímek z povrchu komety byl zachycen 12.11.2014.(foto)
  Největší kometa má průměr 182 km.
  Jak se kometa blíží ke slunci, její jádro se zahřívá a led se začíná vypařovat. Mění jak se v velký oblak „komu" který je větší než řada planet. Působí na něj sluneční vítr a záření a utváří chvost, který směřuje od slunce a může být až miliony kilometrů dlouhý. Jádro komety patří k nejtmavším známý látkám a odráží pouze 4% světla. Je tmavší než nejčernější černé uhlí. A kde se vlastně komety berou? Ve vnější části sluneční soustavy se rodí miliardy ledových balvanů zvaných jádra komety. Někdy jsou tato jádra Haná na směrem ke slunci a odstávají – vzniká chvost komety. Edmond Halley (1656-1742) objevil, že se někdy na obloze znovu objevují stejné komety. Je tomu tak proto že se (podobně jako planety) pohybují kolem Slunce po pravidelných oběžných drahách. Zistil že jedna kometa - dnes nazývaná Halleyova se vrací každých 76 let. Příští průlet bude 28. července 2061. Komety jsou kusy ledových balvanů, jež podnikají dlouhé cesty vesmírem. Když se přiblíží ke slunci, zahřejí se. let se tak změní v páru a tvoří jasný ohon, který je někdy vidět ze země.

  Mimochodem ten konec dam na začátek nějak.

  předchozí 1 další
  Kdo si nástěnku oblíbil?

  Nástěnka:

  Vznikla:
  15. října 2019 v 19:56
  Založila:
  Obsahuje:
  4 příspěvky