Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Šetříme životní prostředí

  Nový příspěvek:

  Přispívat mohou jen přihlášení uživatelé.

  Pokud máš účet, přihlas se, pokud ne, můžeš si účet založit.

  Příspěvek z 25. září 2019 ve 13:01.
  Adee v něm napsala:

  Ó kauzicka...
  Grimor: Ne nwm nwm...

  Příspěvek z 25. září 2019 ve 12:52, upravený po 4 minutách.
  Héfaistos v něm napsal:

  Grimgor: Tak se omlouvám, vaše blahorodí, že od vás očekávám přístup, který je u věcné diskuze standartem, tedy že svou tezi doložite daty, popřípadě zdrojem, že kterého jste čerpal, ne přístup „si to najdi, vole“, což mi lehce připomíná aférku s panem prezidentem a jistým neexistujícím článkem E. Peroutky (“mám pravdu, si ten článek najděte a do té doby neotravujte“).

  Stran změny sklonu zemské osy, pochybuji, že změna jejího sklonu o pár jednotek metrů má měřitelný vliv na cokoliv...

  Příspěvek z 25. září 2019 ve 12:12.
  –MM– v něm napsal:

  Grimgor: Díky za odkaz, připomnělo mi to, že bych měl i ve starých článcích iDNESu opravit uvozovky z palcových na české. :-D
  Uvedený článek jsem četl už v době, když vyšel. Nedokládá žádným způsobem tvoje tvrzení, nikdo přeci nezpochybňuje, že se osa posunula.

  že jsi natolik gramotný s přístupem k internetu a nedal jsis práci
  Byl jsi několikrát slušně požádaný o zdroj. Chceš-li zkoušet dělat z lidí blbce jen proto, že se tě na něco ptají, tak fakt raději nic nepiš.

  Příspěvek z 25. září 2019 v 11:49.
  Grimgor v něm napsal:

  www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/vyjimecne-silne-zemetreseni-posunulo-ostrov-honsu-o-2-4-metru.A110312%5f221725%5fzahranicni%5fbrm

  odkaz první .. děkuji, že jsi natolik gramotný s přístupem k internetu a nedal jsis práci si o tom něco najít .. zde první článek o události

  Příspěvek z 25. září 2019 v 11:46.
  –MM– v něm napsal:

  Grimgor: Přijde mi poměrně absurdní zdůvodňovat změny klimatu čtvrtým největším zaznamenaným zemětřesením, které hnulo s osou o 10 až 25 centimetrů (což je hodně na zemětřesení, ale ne zas tak moc oproti běžné oscilaci). Také by mě zajímal zdroj tvých poznatků.

  zjisti si o tom, než mě začneš chytat za slovíčka a dělat ze sebe troubu
  Chceš-li diskutovat tímto arogantním způsobem, táhni raději někam jinam.

  Příspěvek z 25. září 2019 v 9:57.
  Héfaistos v něm napsal:

  Já se ptám na zdroj, jelikož tohle slyším prvně, neslovíčkařím. :-)
  A mám pocit, že zrovna sklon zemské osy se mění pravidelně, což způsobuje střídání dob ledových a meziledových, ale nechci kecat.

  Příspěvek z 25. září 2019 v 9:16.
  Grimgor v něm napsal:

  došlo k tak silnému zemětřesení, že se pohnula zemská osa .. a to zemětřesní způsobil pohyb zemských desek .. zjisti si o tom, než mě začneš chytat za slovíčka a dělat ze sebe troubu .. myšleno v dobrém :-)

  Příspěvek z 25. září 2019 v 9:13.
  Héfaistos v něm napsal:

  Grimgor: Jo, víceméně máš pravdu, byť by mě zajímalo, kde jsi přišel na to, že za oteplování můžou pohyby zemských desek. :-D

  A vy, co chcete všechno hned (teď nebudu řešit na kolik za oteplování vlastně může člověk), přemýšleli jste, co taková „řešení“ vlastně budou stát? Jednak za každou tunu kysličníku uhličitého, kterou nevypustíme, vypustí třetí svět deset tun na víc, takže jelikož je Evropa jediná, která si tu sype popel na hlavu, tak i kdyby závěry IPCC byly správné, tak nemůžeme nic, jen šíleně zchudneme, protože průmysl vyrábějící ekoprodukty nebude proti mnohonásobně levnějšímu zbytku světa konkurenceschopný, ani většina domácí společnosti si je nebude moci dovolit, tím pádem se bude propouštět, méně vyrábět, méně se toho prodá, tím pádem se bude zase propouštět... A jsme u mého minulého příspěvku, že chudí lidé mají jiné starosti, než se zelenat, takže si lid (za předpokladu že stále bude nějaká demokracie) zvolí někoho, kdo všechna ta zelená opatření hezky rychle zruší, popřípadě přijdou nepokoje, proti kterým byly Žluté vesty odpolední čajový dýchánek.
  A jestli má být našim energetickým vzorem Německo, tak taky potěš koště, protože uhelné elektrárny se bez jaderné energetiky (na kterou jsou hlavně němečtí Zelení alergičtí) prostě nedá. Větrníky (které úspěšně trhají ptákům křídla) a solárky nás nezachrání, protože když slunko nesvítí a vítr nefouká (v zimě běžné), tak nastane hodně velký problém, s čímž už mají zkušenosti právě v Německu, kde v těchto situacích musí volat velkým odběratelům (průmyslu), že jim za patnáct minut vypnou proud a ať si poradí.
  A hlavně, ono o žádnou ekologii nejde, je to jen velký byznys. :-)

  Příspěvek z 25. září 2019 v 8:47.
  Grimgor v něm napsal:

  Bože můj na co si tady hrajete ? Že planeta Země je stará 2000 let ? Halo planeta má necelých 5 miliard let. Víte kolik živočišných a rostlinných druhů za tu dobu zmizelo ? OK, třidte odpad.. to já dělám také ale vývoj Země nelze ovlivnit .. za tání ledovců není odpovědný člověk, člověk je odpovědný pouze za to, že tu stále existují náboženství a dále za to, že se odmítáme přiučit z dějin. Za změnu klimatu, kterou v posledních letech vnímáme není odpovědný člověk ale pohyb litosférických desek, které zapříčinili hnutí zemské osy .. netuším ted přesně ten rok 2013 ? jak to od**** Japonská jaderná elektrárna ve Fukušimě. Byď se osa hla jen o pár stupňů, právě těch pár stupňů je odpovědných za posun podnebných pásmem. Je hezké, že někteří z vás studují ještě ale ekologické školy, jsou jen ztráta vašeho času.

  Příspěvek z 25. září 2019 v 7:21.
  Kralinda35 v něm napsala:

  taky do školy?
  Ano furt vše od roku 2050 2030 atd
  Musí se něco dělat teď]:-)(8:o):-|:-$8-P:-3

  Příspěvek z 25. září 2019 v 7:12.
  Adee v něm napsala:

  Jsem ráda že od roku 2023 budou jednorázové plasty zakázané ale ještě 3 roky....

  Příspěvek z 25. září 2019 v 6:49, upravený vzápětí.
  Kralinda35 v něm napsala:

  Héfaistos ano odpad byl a je vyvážen do číny ale když se podíváte na ten plastový výrobek t(ÍÍÍ)ak je tam ttrojúhejník s šipkami a uvnitř je na kolik použití ten plast je
  Hrozbou jsou jednorázové sáčky proto je lepší zainvestovat do těch síťkových a použít je opakovaně a potom je jen vymáhat ve vodě
  Ale není to zase tak drastické na Ali se to dá koupit za 1 dolar cca.

  Příspěvek z 25. září 2019 v 6:39.
  Adee v něm napsala:

  Ale když to převážely do Číny tak vypouštěli CO2. Je to bída...A kdyžtak se kouknite na karton od mléka asi uvidíte c-pap a pak si to vygooglete.co nás to učí...

  Příspěvek z 24. září 2019 ve 23:52, upravený po 8 minutách.
  Héfaistos v něm napsal:

  Vyjádřím se k problematice třídění odpadu, budu možná trošku cynický, tak se omlouvám.
  Předně, jestlipak víte, že jen málo z toho separovaného odpadu, který s dobrým pocitem naházíme do barevných popelnic, se recykluje? U skla větší problémy nejsou, u papíru už je to trochu horší (tam dělá problém hlavně znečištění), ale ta pravá legrace začíná u plastů. On se v západních zemí plast ve větších objemech nerecykloval nikdy, vyžaduje to spoustu ruční práce a ta je tady drahá, takže náš přístup byl... vyvezeme to do Číny! Co se s ním dělo tam, to se nikdy moc neřešilo, ale část se pravděpodobně zrecyklovala... Ale s tím už je konec, protože se Čína odmítla dále hrabat v našem smetí, čímž se tutajší recyklační model víceméně zhroutil a mnoho ze separovaného odpadu končí ve spalovnách. Je to smutné, ale je to tak.
  Kdo by se o to dále zajímal, doporučuji tento článek: kechlibar.net/2019/04/22/zivot-s-vlastnimi-odpadky/

  A stran plastů v mořích jen stručně, většinu ho vypustí třetí svět (neví mimochodem někdo, kde je ten druhý?) se svým přístupem „řeka to někam odnese.“ Nechci ty lidi hanět, on je totiž zájem o životní prostředí přímo úměrný žívotní úrovni, aneb když někdo každý den řeší, co do huby, tak je mu vcelku jedno, že žije napůl na skládce. To dotyčný začne řešit (tedy uklízet), až když si najde stabilní práci, třeba v nedaleké fabrice. Zase už ovšem neřeší, co ta fabrika vypouští do vzduchu, to by muselo dojít k dalšímu zvýšení životní úrovně. (Toto bylo velice zjednodušeně, v plném rozsahu to sám nedokážu pojmout, natož to sem nacpat. :-) )

  Tímto nechci říct, že byste se neměli snažit o nějakou elementární šetrnost, jen jsem chtěl podotknout, že minimálně v tomto ohledu se jedná o věc tak zamotanou, že když ji někdo rozmotá, tak je zralý na nobelovku. :-)

  Příspěvek z 24. září 2019 ve 22:46, upravený vzápětí.
  Kralinda35 v něm napsala:

  Snažím se žít s rodinou co nejvíc zero wastle
  Třeba máme plátěné sáčky na pečivo
  Kupujeme většinou bez plastových obalů
  Chodíme na časté a menší nákupy tak skoro nikdy nic nevyhazujte mě
  Já chodím na ty akce kde se sbírají odpadky
  Co nejméně jezdíme autem třeba do obchodu dojede mě na kole nebo pěšky
  Používáme vatové tyčinky do uší ale z papíru
  Já jsem si koupila takové ty odličovací mnohorázové ubrousky
  Nebělený toaletní papír
  A nepodporují veganství ale vzorem pro mě je Dewii
  A překvapujemě že toho zvládám spolu z rodinou tolik
  A taky používáme ne plastové ale papírové sáčky do koše
  Atd...... Tak třeba jste se inspirovali a není to těžké ale musí být snaha

  Příspěvek z 12. července 2019 v 9:53.
  JáJá1 v něm napsal:

  Šetřte životní prostředí, každý člověk je dobrý, já teď třeba začnu chodit na obor Průmyslová ekologie na střední, takže tam se dozvím víc, ale teď si myslím, že máme tak 35 let na to, aby jsme něco začali dělat a pak už bude pozdě.

  Příspěvek z 25. června 2019 v 7:19.
  Ahoj_jsem_Petra v něm napsala:

  A nebo to přeskočí a kouká se dál ;-):-)

  Příspěvek z 24. června 2019 ve 21:23.
  Adee v něm napsala:

  Někteří, ale dělá ji h to tam tisíce... A někteří ne. Alespoň někdo. A každý si asi uvědomí že není dobré žít v plastu.

  Příspěvek z 24. června 2019 v 17:23.
  Ahoj_jsem_Petra v něm napsala:

  Ale někteří na tom vašem tik toku to dělají jenom pro srdíčka a sledovanost... :-|

  Příspěvek z 24. června 2019 v 16:46.
  JáJá1 v něm napsal:

  Přesně tak, jen tak dál.

  Příspěvek z 24. června 2019 v 16:41.
  Adee v něm napsala:

  Ze mě se stal totální setrilek. I na tik tok se to rozšířila a jsem ráda, ať si to lidé uvědomi.

  Příspěvek z 22. června 2019 ve 23:05.
  PejsekNelinka v něm napsala:

  Mám podobnou nástěnku R^ Jinak si myslím, že šetření životního prostředí a celkově chránění přírody je velmi důležité nejen pro lidi, ale taky pro rostliny a zvířata, která v ní žijí.@)->-
  A jak se šetří životní prostředí a celkově příroda? Tak například tříděním odpadu, dále menším spalováním paliv (proti tomu můžeme bojovat například jízdou na kole do školy nebo obyčejnou chůzí) a celkově bychom se měli snažit přírodu co nejméně znečišťovat (nekouřit, odpadky házet výhradně do určených kontejnerů, neznečišťovat vody, ... atd.)
  Já osobně třídím odpad docela pravidelně a myslím, že je to velmi užitečné. R^

  Příspěvek z 22. června 2019 ve 21:55.
  vikinka28 v něm napsala:

  A Cherry v češtině jsou třešně ;-)

  Příspěvek z 22. června 2019 ve 20:37.
  Pralinka2 v něm napsal:

  Protože Cherry se jmenujou nějaký bonbóny.

  Příspěvek z 22. června 2019 v 16:30.
  Adee v něm napsala:

  Spraveno;-D

  Příspěvek z 22. června 2019 v 16:28.
  Joy_Chery v něm napsala:

  Chery s jedním r, proč si to skoro každý plete? :D

  Příspěvek z 22. června 2019 v 16:20.
  Adee v něm napsala:

  Prosím, tříďte odpad. A nejen to. Bojujte a šetřete životní prostředí. Vyhledejte si na internetu moře plné odpadků, nebo velryba plná odpadků. To vás určitě překvapí a bude vám zle. Sem pište jak vy šetříte životní prostředí a prostě jak pomáháte a neškodíte přírodě.
  Ať si uvědomíme že nic těžkého to není a že nám to opravdu pomůže. Také taková inspirace. Víte kvůli tomuto umírají lidé a zvířata šetřte přírodu.;-(8-o:-(

  Omlouvám se, ale když jsem zakládala tuto nástěnku tak joy chery vytvořila podobnou. Ovšem sem pište jak setrite přírodu a ne názor. A není to jen o plastech v moři, ale i o jiných věcech. A opravdu jsem vyhledávala všechno plast, moře a td. A když jsem psala vrchní část tak to Joy založila. netušily jsme to, ale je fakt že ty nástěnky nejsou úplně stejné.;-D

  předchozí 1 další
  Kdo si nástěnku oblíbil?

  Nástěnka:

  Vznikla:
  22. června 2019 v 16:20
  Založila:
  Obsahuje:
  27 příspěvků