Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Severus Snape :()

  Nový příspěvek:

  Přispívat mohou jen přihlášení uživatelé.

  Pokud máš účet, přihlas se, pokud ne, můžeš si účet založit.

  Příspěvek z 19. června 2019 v 9:55.
  největší_smíšek v něm napsala:

  Filmového Snapea miluju, už jen kvůli tomu herci a jeho hlasu :-3 V knize je větší...nevím, jak to říct slušně, ale někdo to tu už napsal, tak snad můžu...hajzl. Ve filmu byl více v klidu, nebyl to až takový záporák a „zamilovala“ jsem se do něj hned po Harryho větě v prvním díle: „Snape že mě chtěl zachránit?“ Nejdřív jsem viděla filmy, až pak jsem četla knihy, takže během čtení jsem už věděla, jaký je Snape doopravdy a jen díky tomu jsem ho nezačala nesnášet. Ale prostě ve filmu je větší sympaťák, není zobrazen tak zle jak v knihách. Rozhodně ale ať už v knižním nebo filmovém zpracování mě fascinuje, jak je to jedna z nejrozporuplnějších postav, a že jeho pravou povahu (a lásku k Lily $>) objevíme až nakonec. To je to, co na něm miluju nejvíc.

  Příspěvek z 18. června 2019 ve 21:31.
  magdička8 v něm napsala:

  Souhlasím s Češtinářem:-D

  Příspěvek z 28. prosince 2017 ve 20:04.
  magdička8 v něm napsala:

  :-)

  Příspěvek z 27. prosince 2017 ve 20:57.
  _kebaba_ v něm napsala:

  jj, presne to se mi na nem hrozne libi:-)

  Příspěvek z 27. prosince 2017 ve 20:35.
  pastafarian v něm napsala:

  Ajo, vadná*, omlouvám se :D

  Příspěvek z 27. prosince 2017 ve 20:31.
  Češtinář v něm napsal:

  A jinak co se týče Severuse Snapea, je to asi nejpozoruhodnější postava z celé série, právě tou svojí nejednoznačností a neskutečnou propracovaností. Téměř po každém dílu se nám pohled na něj trochu mění a jeho pravou tvář odhalíme až úplně na konci.

  Příspěvek z 27. prosince 2017 ve 20:26.
  Češtinář v něm napsal:

  pastafarian: A kdo se s tvojí fantazií oženil? :-D
  (Omlouvám se, ale tenhle překlep byl tak kouzelný, že jsem prostě neodolal.)

  Příspěvek z 27. prosince 2017 ve 20:24.
  pastafarian v něm napsala:

  Já mám třeba filmy raději než knihy hlavně z toho důvodu, že moje fantazie je vdaná a nedokážu si postavu podle popisu z knihy dost dobře představit. Ale to se netýká jen knih o Harrym.

  Příspěvek z 27. prosince 2017 v 19:56.
  klobáska v něm napsal:

  kebaba: I když je pravda, že nejsem nijak velký televizní divák, filmy nekritizuji, pokud nejsou vysloveně špatné. Takže ani proti Harry Potterovi nic nemám (kromě šestého filmu, což byl vysloveně brak).
  Myslím, že není špatné udělat si srovnání s filmem, pokud jsem četl knížku, případně udělat si srovnání s knížkou, pokud jsem viděl film (ale je pravda, že u řady svých oblíbených knížek se bráním filmu zuby nehty, třebaže vím, že některé z nich jsou zfilmované; u některých děl jsem ale měl tu smůlu, že jsem film viděl, když už jsem znal knížku, to je případ třeba Hobita nebo Inkoustového srdce (Inkheart), jejichž knižní podobu miluji, ale ten paskvil, co z nich udělali filmem, je něco hrozného!).
  Ve filmu rozhodně nikdy nebude tak detailní popis postavy jako v knížce. Proto mám raději knížky, protože mám pocit, že s postavami v knížce můžu tak nějak prožívat jejich příběh, kdežto u filmu mezi mnou a postavou bude vždycky obrazovka. :-)

  Stejně tak se Snapem – ve filmu mi přišel jako větší hajzl, což bylo zřejmě způsobeno tím (a to je další plus pro knížky), že když Rowling psala knihu, věděla, co je vlastně Snape zač, kdežto když Alan Rickman a Chris Columbus (příp. Alfonso Cuarón, Mike Newell nebo David Yates) vytvářeli postavu Snapea, nebyly knížky ještě dopsané.

  Příspěvek z 27. prosince 2017 v 17:11.
  _kebaba_ v něm napsala:

  Proto si myslim, ze je mnohem lepsi bud cist knihu, nebo videt film. Rozhodne NE OBOJE. Pac pak jste tu vy (viz klobaska), kteri kritizujete co z knihy bylo a nebylo ve filmu, nam ostatnim filmomilum staci, kdyz pochopime film, nemusime (nebo ja ani nechci) vedet, jak je na tom film ve srovnani s knihou. Je nam to treba uplne jedno, koukame prece na film. A pokud si uz nekdo precte knihu a pak si rekne "Wow, natocili podle toho film, tak se musim podivat a srovnavat co do filmu zahrnuli a nezahrnuli, at pak muzu nesmyslne kritizovat".
  Mne osobne uplne stacilo, jak jsem Snapea videla ve filmech, poprve jsem ho nejak zvlast nevnimala, ale pak jsem rostla a koukala na HP znovu a znovu a uz ho znam, vim co mel v umyslu a jaky byl (DLE FILMU!). Jeho smrt jsem obrecela, ale zase si myslim, ze to bylo spravne a ze kdyby zil nadale, nebylo by to to jeho "poslani".

  Příspěvek z 27. prosince 2017 v 16:55.
  klobáska v něm napsal:

  Jen tak mimochodem, mám pocit, že film to neukazuje dostatečně dobře. Kdo si nepřečte knížku, nemůže postavu Snapea řádně pochopit. :-)

  Příspěvek z 27. prosince 2017 v 15:48.
  _kebaba_ v něm napsala:

  Mne se hlavne libilo, jak to vsechny dily Snape hral na obe strany, ve skutecnosti mel potrebu Harryho chranit a pritom delat "zleho"$>

  Příspěvek z 27. prosince 2017 v 15:31.
  gryzly v něm napsala:

  do poslední chvíle kdy byly na té věži kde zabily Brumbála, jsem doufala že ho Snape nezabije, ale udělal to. Potom jsem musela asi na 10 minut přestat číst abych to rozdýchala

  Příspěvek z 27. prosince 2017 v 15:24.
  Vanillka-KOČIČKYYY v něm napsala:

  Když se kouknete na prvních pár dílů,tak si o Snapovi
  nejspíš řeknete že je protivný.Jenže když uvidíte v té vzpomínce,
  jak se k němu Harryho táta choval tak nejspíš pochopíte,že k jeho chování k Harrymu má důvod.

  Příspěvek z 27. prosince 2017 v 15:14.
  VeverkaČiperka123 v něm napsala:

  Co to je

  Příspěvek z 27. prosince 2017 ve 14:22.
  _kebaba_ v něm napsala:

  $>$>nejvic kladny

  Příspěvek z 27. prosince 2017 v 11:51.
  klobáska v něm napsal:

  „Albusi Severusi,“ promluvil Harry (...). „Pojmenovali jsme tě podle dvou ředitelů Bradavic. Jeden z nich byl ze Zmijozelu a byl to nejspíš nejstatečnější člověk, jakého jsem kdy poznal.“

  (Citace pochází z epilogu sedmého dílu – Harry Potter a relikvie smrti – kde Harry vysvětluje svému synovi Albusi Severusi Potterovi, že dostat se do Zmijozelu není žádná katastrofa. On celkově sedmý díl přináší úplně jiný pohled na S. Snapea, který se mi teda osobně líbí mnohem víc než pohled předchozích dílů a co můžu posoudit – celou heptalogii jsem četl jen asi dvakrát nebo třikrát, celou jsem ji dočetl myslím jen jednou a i to bylo už před čtyřmi lety – zapadá to do celkového Snapeova chování po celou dobu příběhu.)

  Příspěvek z 27. prosince 2017 v 11:01.
  magdička8 v něm napsala:

  Jaký máte názor na Severuse Snapea?:-)

  předchozí 1 další
  Kdo si nástěnku oblíbil?

  Nástěnka:

  Vznikla:
  27. prosince 2017 v 11:01
  Založila:
  Obsahuje:
  18 příspěvků