Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Mráček
  Jsi tu poprvé?

  Sledování aktivity na PC/mobilu rodiči

  Nový příspěvek:

  Přispívat mohou jen přihlášení uživatelé.

  Pokud máš účet, přihlas se, pokud ne, můžeš si účet založit.

  Příspěvek z 20. listopadu ve 23:44.
  GreefMan v něm napsal:

  Myslím si že do věku takových 13/14 let by se mělo dělat. Ne důkladná kontrola, plně stačí projet seznam přátel, popř. u nějakého podezřelého profilu prohlédnout konverzaci a prolétnout historii prohlížeče. Hodí se také nějak zablokovat přístup na některé nevhodné stránky. Nejhorší pro rodiče a v některých případech i pro dítě samotné je, když je dítě zběhlé v IT a využívá to pro "prodloužení" večerek, mazání historie prohlížeče, obcházení blokace stránek apod. Mě rodiče nikdy nekontrolovali, vědí že nemusí, vědí že mám rozum. Podobný přístup zkusili u sestry a neosvědčilo se to. Jinak znám kluka, který toto musí mít i v 16ti letech, ale ten je objektivně inteligenče nízko.

  Příspěvek z 20. listopadu v 17:49, upravený po 5 minutách.
  Viktorie7 v něm napsala:

  No, ta občasná kontrola asi není nějaká hrůza, ale ne, že ti prolezou mobil skrz naskrz. Nepřijde mi třeba správné, aby rodič otevíral konverzace s kamarády, atd...

  Všichni asi známe "V síti", že? Nebo minimálně koncept. Důvěřuj, ale prověřuj, asi tak. Je to taky asi založené na důvěře mezi rodičem (popř. jiným zákonným zástupcem) a dítětem.

  Jinak mám stejně starou kamarádku, kterou rodiče kontrolují neustále. Má na Family linku omezené nějaké stránky, na kterých vlastně nic závadného není (teď nemám na mysli stránky se závadným obsahem, kde nemá nezletilý, co dělat). Má nastavenou večerku, omezený čas na mobilu. Teď jí to naštěstí rodiče o nějaký čas prodloužili kvůli distanční výuce.

  O mně více zde.

  Příspěvek z 20. listopadu v 17:35.
  ultron01 v něm napsal:

  Mě naštěstí máma to co dělám na internetu nekontroluje, protože ona to s počítačem fakt neumí...


  A kdybych měl někdy děti já, tak bych jim to taky nekontroloval...teda - ne každou chvíli...sem tam nějaká ta kontrola neuškodí, že? :-D

  Příspěvek z 20. listopadu v 16:35, upravený vzápětí.
  Penubra_Shade v něm napsala:

  Poslední dobou si začínám všímat že celkem plno lidem na Alíkovi okolo mého věku furt rodiče kontrolují co dělají na internetu jaké si stahují aplikace či s kým si píšou. U některých zašli dokonce tak daleko že některé děti se dokonce bojí aby náhodou rodiče nenašli že chodí na alíka. :-( Já mám naštěstí internetovou svobodu že mi rodiče neříkají jak dlouho můžu být na internetu a už vůbec ne aby kontrolovali co na něm dělám nebo s kým si píšu.

  Rodiče takovích dětí často argumentují tím že na internetu je plno zlích lidí. Ano jsou tam zlí lidé stejně jako kdekoliv jinde například ve škole v církevní instituci na kroužcích..... Vlastně kdekoliv. Také rodiče zamítnou dávat svoje děti na kroužky či do školy? Ne. Jde o to aby se dítě naučilo jak internet správně používat a nebezpečné lidi ihned poslalo do háje. Na internetu se dítě naopak může naučit plno věcí a seznámit se s plno skvělímy lidmi. Někdy mi příjde že jsou rodiče prostě líní informovat o hrozbách internetu a tak mu ho radši hodně omezí či mu lezou do soukromí.. :-E Ano chápu když takto kontrolují třeba děti pod 10 let nebo do věku kdy už má dítě aspon nějaký rozum ale aby takto šmírovali i 13 letého pubertáka ne li staršího tak je mi z toho smutno.. Někteří rodiče si boužel neuvědomují že takto dítě hrozně ochuzují a dost ho zbrzdí v tom kde si vyhledávat informace,získávání novích kamarádů,novích informací apod. do tohoto internetového světa.
  Co si o tom myslíte vy?
  Taky byste svím dětem kontrolovali počítač nebo byste mu ho kontrolovali do určitého věku či vůbec? :-)

  předchozí 1 další
  Kdo si nástěnku oblíbil?