Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Smrt George Floyda a nepokoje v USA

  Nový příspěvek:

  Přispívat mohou jen přihlášení uživatelé.

  Pokud máš účet, přihlas se, pokud ne, můžeš si účet založit.

  Prodleva 12 měsíců.
  Příspěvek z 13. října 2020 ve 3:35.
  –MM– v něm napsal:

  Stanley: Jakým způsobem ta Donaldova obrana asiatů probíhá? Proč potřebují bránit, když mají všichni stejná práva a žádný rasismus neexistuje?

  Příspěvek z 13. října 2020 v 1:40, upravený vzápětí.
  Stanley v něm napsal:

  Zločince neuctívám! Nejsem anarchista ani extrémní levičák, proto nepodporuji Black Lives Matter a násilníky. D. Trump brání asiaty a bělochy před mediální šikanou. Všichni na Západě mají stejná práva - rasismus neexistuje (leda tak ve vašich myslích). :D

  Prodleva 2 měsíce.
  Příspěvek z 1. srpna 2020 v 1:00, upravený po 4 minutách.
  LillMissAlex v něm napsal:

  Ja si stojím za tým, že život každého človeka je dôležitý a nikoho nemôžeme súdiť podľa niečoho, čo neovplyvní (farbu pleti). Ak sa človek správa zle, tak za to nemôže rasa, ale to, že nemá dobrú výchovu alebo je proste hlupák.

  A ak niekto súdi iného podľa toho, či má tmavú farbu pleti alebo bledú, tak je obmedzený a nedokáže premýšľať mozgom (bez urážky).

  Příspěvek z 1. srpna 2020 v 0:05.
  titin v něm napsal:

  Colossus: Lidé nejsou mravenci, aby je ovládalo nějaké vyšší kolektivní vědomí. To, že se najde skupina lidí, kteří požadují stejnou věc, neznamená, že ji všichni musí chtít stejnou formou.

  Prodleva 2 dny.
  Colossus v něm napsal:

  Všiml jsem si, jak je komunita BLM strašně v názorech nejednotná a nemá uspořádané myšlenky. Také opovrhují ALM, což opravňují tím, že většinou to jsou lidi, co odmítají roušky. Zároveň ale říkají, že je BLM pro všechny rasy, přesto zmiňují jen případy černochů. Já se v těch marxistech nevyznám :->

  Prodleva měsíc.
  Příspěvek z 27. června 2020 v 15:21.
  –MM– v něm napsal:

  Kralinda35: V nástěnce o Romech vedle jsi teď psala, že ti vadí zneužívání systému. To teda neznělo ani trochu anarchisticky. :-D

  KocicakCZ: „Jinak pochybuju, že by někdo nevěděl co to znamená, pokud poslední dobou nežije v jeskyni bez internetu.
  Jsi na serveru pro děti, tady jsme jednou nohou v jeskyni bez cizojazyčného internetu. Krom toho tě teď už většina webů zavírá do sociální bubliny, takže bys neměl předpokládat, že všichni konzumují totéž, co ty.
  Mně ta věta z deklarace lidských práv přijde mnohem lepší než tvůj necivilizovaný slepenec písmenek. Když zamumláš ólajfsmetr a tím rozšíříš deklaraci na úplně všechno živé, vzápětí pak říkáš, že chceš jíst vepřové… jinými slovy: „na všech životech záleží, některé chci totiž sníst!:-P

  Všechny podobné výkřiky jsou stejně zbytečné. Jsou to zase jen nějaké procítěné deklarace… není to součást dialogu. Já z toho prohlášení vlastně nevím, co přesně chceš, krom toho, že chceš přebít nějaké jiné prohlášení, u kterého též není jasné, co přesně chce. Je to jako takový ten moment ve filmech, kdy děj spěje k závěru, někdo řekne nějakou fakt údernou hlášku, všichni se zamyslí, pochopí hluboké ponaučení, které z celého děje plyne, všechno dobře dopadne a film skončí. Akorát tady je to bez zamyšlení, bez pochopení, bez ponaučení a bez jakéhokoliv konce.

  když mi nikdo nebude zakazovat vánoce
  Žádný svátek nejde nikomu zakázat. Myslím, že omylem zaměňuješ korporátní podbízivost menšinám (která je mnohdy hloupá a směšně nefunkční) se skutečným omezováním svobod.

  Existuje tady silná tržní motivace proti jakémukoliv druhu nesnášenlivosti. Když si koupím šampon a na něm je na prvním místě nápis v maďarštině, tak to není proto, že by nás Maďaři chtěli ovládnout, ale proto, že si německá firma vlastnící původně polského výrobce myslí, že by se jí nevyplatilo tisknout různé štítky pro různé středoevropské země. (Je skoro jisté, že to už dávno neplatí, ale to je vedlejší.) Mohl bys také hudrovat, jak nás chtějí cíleně pomaďaršťovat a že časem vymizí z etiket české nápisy a že nakonec se i všichni plešatí budou muset naučit maďarsky, aby rozpoznali šampon a nekoupili si ho omylem :-) … ale když se nad tím víc zamyslíš, tak to není reálná hrozba, protože na tom rozhodující síly nemají zájem.

  Je pravda, že míšení různých kultur a národů ti může omezit dominanci místních tradic. Ale nedokáže je vyrušit. Najde se nějaká rovnováha, přirozená, nenásilná. Násilí škodí obchodům. (Tím myslím obecně vnucování a obchodování, ne rabování obchodních domů.)
  Tomuto trendu, jakkoliv ti může připadat smutný, nezabráníš.

  Příspěvek z 27. června 2020 v 15:14.
  Kralinda35 v něm napsala:

  Nevím jak vy, ale já souhlasím s Anarchismem( Collusi pojd do mě:-D) Protpze co se změnilo když byly pokojné demonstace? Tramp je pomoci slzícich plynů vyhnal od bílého domu( tady asi mají být velká písmena ne?XD), jen proto aby tam mohl natočit nějakou ********:-). Takže to půjde po zlém. Kdybych byla o pár let starší, a žila bych v Americe, tak klidně zabiju s nima. :-|.Není to dobré, kdyz to odskačou nevinní.
  Strhávají soch. Za mě, žádná legenda není bez chyby. Ja si myslím, ze kdyby jsme zo brali poctivě, tak tu žádné sochy nejsou.
  Jenom škoda že se o tom už v česku skoro nemluví( ve zprávách, na internu atd...)
  Takže tohle je můj názor. Budu ráda když mě nesmíte za živá.

  Prodleva 19 dní.
  Příspěvek z 8. června 2020 ve 12:58.
  titin v něm napsal:

  -MM-: Colossus recept na záchranu tradic má, a to udržení rasové integrity...

  O tématu, kterému se původně měla věnovat tato nástěnka, pojednává půlhodinový podcast Matěje Schneidera ze serveru A2larm. (ÍÍÍ)

  Příspěvek z 8. června 2020 v 6:18, upravený vzápětí.
  KocicakCZ v něm napsal:

  Češtinu nepovažuju za tradici. Čeština je prostě jazyk, kterej se vyvíjí a různě míchá s angličtinou a ostatníma jazyka, neboli v javánštině:
  Aku ora nganggep Ceko dadi tradhisi. Ceko yaiku basa sing dikembangake lan dicampur karo Inggris.
  Pro mě zamně, ať tu lidi mluvěj třeba tatarsky, mě je to jedno, když mi nikdo nebude zakazovat vánoce, nutit zahalovat se nebo nejíst vepřový maso.
  Teď si to dáme pro změnu v čínštině:
  讓人們說塔塔爾語對我來說變了,例如,我不在乎是否有人禁止我聖誕節,強迫我掩蓋或吃豬肉
  Opravdu nebudi říkat klapkobřinkostroj a čistonosoplenka, abych mluvil "správně" a "tradičně" česky.
  Jinak pochybuju, že by někdo nevěděl co to znamená, pokud poslední dobou nežije v jeskyni bez internetu.

  Příspěvek z 8. června 2020 v 1:28, upravený po 8 minutách.
  –MM– v něm napsal:

  KocicakCZ: To jsou divné shluky písmenek. Proč čekáš, že si je dovedeme přeložit? Pořád samé řeči o tradicích a kultuře, ale vyjadřovat se česky, nebo dělat mezi slovy mezery, to ne… :-D

  Když už to tady chceš mít multikulturní, tak:
  saběnuwongkalairakekanthimardikalandarbemartabatlanhakhakkangpadha
  To je první věta prvního článku Všeobecné deklarace lidských práv v javánštině. V tomto jazyce se nemusí dělat mezery, takže je gramaticky správně. :->

  Colossus: Není žádné chování rasy. Je chování jednotlivců. Generalizace podle rasy, jakkoliv může být statisticky ospravedlňovaná, nevede k funkčnímu soužití.
  Je to trochu podobné, jako když je každá zbraň nabitá;-)

  společnost se snaží poslední roky dle mého zničit tradice apod. národů apod.
  Máš nějaký proveditelný recept na záchranu všech tradic?
  Politici většinou na podobný sentiment reagují tím, že slibují návrat k dobám, ze kterých si lidé pamatují jen to dobré. Když se jim to nedaří, další politici pak slíbí návrat do doby před těmito politiky. Přijde mi poněkud absurdní, že skoro nikdo neslibuje žádnou vizi pro budoucnost. Stojíme dva centimetry před propastí, držíme v každé ruce černé zrcadlo a živelně řešíme, jestli si učešeme pěšinku doleva nebo doprava. Ale to je (stejně jako ochrana tradic) tady trošku mimo téma.

  Příspěvek z 7. června 2020 ve 23:20, upravený vzápětí.
  KocicakCZ v něm napsal:

  Já už bych tu napsal jen jedno:

  #alllivesmatter
  #whitelivesmattertoo

  Příspěvek z 7. června 2020 v 17:15.
  Colossus v něm napsal:

  Já nevidím jako důvod rasu, ale jako jeden z možných důvodů vidím také chování té rasy. Nicméně nemusí tomu býti tak vždy, to dá rozum.
  Křížení ras je naprosto normální. Koukám se spíše na to, že společnost se snaží poslední roky dle mého zničit tradice apod. národů apod., to mi vadí. Protože to ubližuje nejen kultuře, ale i těm národům.

  Příspěvek z 7. června 2020 v 17:01.
  KocicakCZ v něm napsal:

  Titin: Co s tím máš zas za problém? Normální jsem psal v uvozovkách a já bych se třeba taky cítil líp, kdybych žil v Africe a byl černej, i když můj praděda byl bílej, než žil v Africe jako bílej...

  Příspěvek z 7. června 2020 v 16:36.
  titin v něm napsal:

  KocicakCZ: Super, můžeš pracovat na úřadě rasové integrace a vydávat potvrzení o normálnosti.

  Příspěvek z 7. června 2020 v 16:27, upravený vzápětí.
  KocicakCZ v něm napsal:

  titin: Můj názor je, že křížení ras je dobrý způsob jak zaintegrovat jinou rasu do místní společnosti, protože tím vymizí část rozdílů a když se kříženec skříží s "normálním" místním obyvatelem,, vznikne z toho už prakticky "normální" místní obyvatel

  Příspěvek z 7. června 2020 v 15:59.
  Penubra v něm napsala:

  Co tak vím tak to že policisté zabili jednoho černocha nebyl jediný důvod proč lidé začali demonstrovat. Stalo se tam toho mnohem více co se k nám ale už nedostalo. Demonstranti se dělí na dva typy a to ty co pokojně demonstrují ve dne a ty kterým je ve většině případů jedno že je tam rasismus jen chtěli využít situace a ti „demonstrují“ většinou v noci. Jinak nechápu jak někdo může někoho soudit na základě pleti. Jakýkoliv rasismus je špatný a lidi by se měli soudit podle chování a ne za něco za co nemohou. :-)

  Příspěvek z 7. června 2020 v 15:48.
  titin v něm napsal:

  Problém je, že jako příčinu vidíš rasu. Tady jsi to jasně dokázal.
  Řekni, je důležité, aby se mezi sebou rasy nekřížily? Pro zachování rasové integrity.

  Příspěvek z 7. června 2020 v 15:21, upravený vzápětí.
  Colossus v něm napsal:

  Dobrý, takže není divu a dává smysl je znak rasismu, píšu si, abych taková slova nepoužíval, protože jsou rasistická:->. To, že ti to smysl nedává není argumentace. Pokud bych byl policista a několik mých přátel policistů opakovaně zabíjeli nějaké skupiny, tak bych se asi taky měl na pozoru, a to nejsem rasista. Špatně je si to zautomatizovat či přejít do extrému. Národní integrita je důležitá. Spousta lidí vidí ideál ve společnosti, kde je každý stejný, což je špatně. Takovýmto postupem by se zrušily například i všechny nábožensky historické památky, protože by to jiné skupiny uráželo. Zakázaly by se svátky apod., národ by prostě přišel o to, co ten národ tvoří.
  Jsem rád -MM-, že jsme aspoň někdy na něčem shodli. :->. Třeba v této diskuzi nalezneme společný názor, to by byl rekord. :-D

  Příspěvek z 7. června 2020 v 15:15.
  –MM– v něm napsal:

  Na video od Kovyho jsem nekoukal.
  Na spoiler jsem neklikal, ještě bych se dozvěděl, jak to dopadne. :-D

  KocicakCZ: „A co si myslíte o tom, že v Nizozemsku chtěj zrušit černýho Petra? Mě to přijde stejný jako kdyby nám tu na 3 krále zrušili toho černýho.
  Nebýt tvého příspěvku, tak ani nevím, že to řeší. Teď jsem si o tom něco přečetl. Až na pár malých procent nechtějí. To, že někde někdo něco plácne, má hodně daleko k nějaké zákonné implementaci. Sociální sítě a posledních dobou i tradiční média žijí z polarizace, takže jakýkoliv extrémní názor si ukousne mnohem víc pozornosti, než kolik si zaslouží.

  Pokud by ses ptal „kdyby ho chtěli zrušit, co by sis o tom myslel“… no, asi by mi to přišlo přehnané, ale je to jejich věc – pokud se shodnou, že jim nějaká tradice zřetelně narušuje soužití, můžou si ji upravit. I tradice se vyvíjejí, to je normální. Nedával bych to ale nikdy do vůbec žádné souvislosti s policejní brutalitou vůči komukoliv, protože by to vypadalo, že zkouším porovnávat neporovnatelné. ;-)

  ale když není ve filmu, musí se tam zase přidat, protože pak by někdo řval rasismus
  Tohle je napůl kapitalistická samoregulace kvůli tomu, že se producenti (převážně běloši :-)) obávají, že se nereprezentovaná menšina nebude na film ráda dívat, protože se s žádnou osobou neztotožní. Napůl je v tom ušlechtilá idea – prosazovaná i velkou částí většinové společnosti – že zviditelnění pozitivních případů zlepší u té menšiny morálku a výhledy do budoucna.

  V Británii existuje i poměrně vlivné tažení proti tomu, aby lidé se zjizvenou tváří byli ve filmech reprezentováni jako zloduši, protože pak každý, kdo se poraní v obličeji a nemá na kvalitiní plastickou operaci, vypadá jak proradný padouch, krom jizvy si nosí i kulturní stigma a deprese. To ti nezní rozumně? Neptám se, jestli ti to připadá spravedlivé, ale jestli si myslíš, že vzdor vůči zjizvenosti lumpů vede k hůře fungující společnosti.

  Colossus: „není správné rabovat, ať to potřebují sebevíc, stále je to zločin, který neomlouvá
  Chtěl bych jen vyjasnit, že rabování neomlouvám. Jen vysvětluji, proč se děje a proč se nejspíš bude dít nehledě na to, jestli se nějak omlouvá. (Hle, další názorný rozkol mezi spravedlivým a funkčním. :-))

  Dokonce i když tato naše diskuse dospěje k nějakému velkému a spravedlivému závěru (stále jsem nečetl ten Kocicakův spoiler, tak ještě nevím :-D), nejspíš to na věci vůbec nic nezmění. :-(

  Valča_57: A co si tedy přesně myslíš, že ovlivňuje DNA?
  Nebo nesouhlasíš s tím, že někteří chudší obyvatelé to používají jako záminku?
  Já jsem jinak skoro žádný názor nenapsal, i když tady mám nejdelší příspěvek. ;-)

  Příspěvek z 7. června 2020 v 15:13, upravený vzápětí.
  titin v něm napsal:

  Přistupování odlišně k jiným rasám rasismus je. Hledal jsi příčiny rasismu, ne jinou příčinu, než je rasismus. Nediv se, že označím za rasistické takové názory, které proces vzniku rasismu uvozují takovými postupy jako "není divu" nebo "dává smysl". Protože tady opravdu "divu je" a "smysl to nedává".
  Pak ještě nechápu, proč by si národy a rasy měli zachovat integritu. Zní to jako nějaký výrok lorda Voldemorta, že by se kouzelníci neměli pářit s mudly... /ještě se nabízí porovnání s reálnou minulosti, ale tam nepůjdu $>

  Příspěvek z 7. června 2020 ve 14:53, upravený po 13 minutách.
  Colossus v něm napsal:

  Kdy pochopíš, že to není jejich ospravedlňování, ale snažení se najít i jiné příčiny než je jen rasismus. Radši skutečně pořádně čti. Nesoudili jsme předtím celou skupinu jako celek? Proč ji teď náhle chceme rozdělovat? Nepopírám, že bychom je neměli rozlišovat, ale tady jde skutečně o demonstranty, nápisy byly související s BLM, takže z toho budu hodnotit tu skupinu, která to posprejovala a hezky se nám i podepsala. Dobrá, nebudu srovnávat demonstranty a rabující, ale v tomhle případě se skutečně jedná o tu skupinu, to uznej.
  Osobně si myslím že vidět rozdíly v rasách či ve skupinách je důležité. Je třeba si uvědomit že například takoví asiati jsou odlišní od afroameričanů. Nemluvím o tom, že by ses s nimi mělo bavit či zacházet jinak. Snažit se tyhle odlišnosti vymazat vidím jako problém, protože pak národy či rasy přicházejí o svojí integritu.
  Ke komoušům bych se nikdy nevracel, ani kdyby mi slibovali hory doly.

  Příspěvek z 7. června 2020 ve 14:21, upravený po 6 minutách.
  titin v něm napsal:

  Colossus: „Snažím se tím ukázat na fakt, že pokud se opakovaně prokazovala agresivita u skupin při zatčení, tak dává smysl, že se budu k té skupině nějak chovat.

  Pak není divu že je policie k těmto lidem brutálnější, protože mají předsudky, které se zakládají na pravdě.

  Tak ještě jednou. Tyto výroky mi přijdou rasistické. Hlavně: „tak dává smysl, že se budu k té skupině nějak chovat“. Tou skupinou máš očividně na mysli (vychází z kontextu tvého příspěvku) lidi černé barvy pleti. Ospravedlňuješ brutálnější chování policistů k příslušníkům jedné rasy. To není rasismus?

  Co takhle rozlišovat mezi protestujícími? Vybíráš si ty nejhorší excesy, které můžeme v protestech nalézt a díky nim se snažíš znevážit celé to dění. V těch protestech jde především o spravedlnost, o konec rasového profilování, ne o rabování.
  KocicakCZ: Čekal jsem, kdy do toho někdo zatáhne ještě 50 pohlaví... Ano, jsme tak hluboko v zadní části těla, že se musíme chovat ohleduplně i k odlišným lidem...

  Příspěvek z 7. června 2020 ve 14:06, upravený po 14 minutách.
  KocicakCZ v něm napsal:

  Achjo, v jaký době to žiju... Všechno hyperkorektní, aby se náhodou někdo necítil uraženě, OSN navrhovalo, aby se přestalo používat označení manžel a manželka, vozíčkář a invalida je prej nevhodné označení, na západě maj povolených 50 různých pohlaví ze kterých si můžeš vybrat, do Evropy tu vozej tisíce migrantů neslučitelných s evropskou kulturou, do každýho filmu a seriálu se musí přidat černoch, aby se náhodou necítili diskriminovaní, naopak tam kde jsou se musej odstranit, aby to náhodou nepůsobilo rasisticky a člověk si ani nemůže dělat srandu z cikán... ted pardon, našich romských spoluobčanů a afroameričanů a když na ně člověk řekne svůj názor, je hned rasista...

  Nenapadlo by mě, že to v životě řeknu, ale

  Očekávám rozpad EU během nejbližších 30 let

  Příspěvek z 7. června 2020 ve 13:55.
  Colossus v něm napsal:

  Kdybys četl pořádně, tak tam píši, že to nepovažuji za správné, v příspěvku jsem jen odůvodňoval proč se ti lidé chovají jak se chovají, protože pochybuji, že za tím bude jen rasismus. Myslím, že vlastně jo, když to zakládám na věcech nevyřčených či upravených. Ale nechme toho, nebudeme se vzájemně osočovat z něčeho, co ve skutečnosti nejsme.
  Mimochodem, jakou měl Floyd předtím kriminální minulost? Sám to nevím.
  Demonstrující včera posprejovali památník 54 Massachusettského regimentu, který se skládal výhradně z lidí tmavé pleti, kteří bojovali proti otroctví a i rasismu v občasnké válce na straně Unie. Skutečně tleskám hlouposti těch lidí.

  Příspěvek z 7. června 2020 ve 13:45.
  Valča_57 v něm napsala:

  -MM-: Já jen sděluji svůj názor stejně jako ty. Já třeba s tvým názorem vůbec nesouhlasím.

  Příspěvek z 7. června 2020 ve 12:54.
  DžungaráčekChlupáček v něm napsala:

  Je to síla, ano, George sice zaplatil falešnou bankovkou, nebo cosi... ale tohle je hnus. Nikdo nemá právo nikoho zabít

  Příspěvek z 7. června 2020 ve 12:42, upravený po 16 minutách.
  titin v něm napsal:

  Colossus: Je to rasistické, protože schvaluješ vznik společenských nerovností na základě biologických odlišností (protože jsou černí, budou se k nim policisté chovat brutálněji).
  Není to stejná mince, já tvé názory označil za rasistické na základě toho, co jsi napsal. To jsi ty s nacismem a mnou neudělal.
  KocicakCZ: Samozřejmě, že to není v pořádku! Nikdo netvrdí, že to v pořádku je. Je ale třeba si uvědomit, že rasismus směrem od většiny k menšině má větší dopady, protože většina disponuje výrobními prostředky (v naší situaci). Jinými slovy: i kdyby rasová menšina požadovala osekání práv rasové většiny, neměla by prostředky, jak k tomu dospět. Tím ale neříkám, že by měl být rasismus ze strany menšiny tolerován. Stojím si ale za tím, že má mnohem menší dopady.

  Příspěvek z 7. června 2020 ve 12:29.
  Colossus v něm napsal:

  To není výmysl, pouze to špatně popsal. Ti policisté byli asiati, což je barevně pořád bílá, ale je to jiné etnikum. Co je na tom rasistického? Nepřijde mi, že bych tím nějak vyjadřoval rasistické myšlenky.
  To s tím nacismem byl jen příklad debilního osočení, oplatil jsem ti akorát stejnou mincí. :->

  Příspěvek z 7. června 2020 ve 12:05, upravený po 16 minutách.
  KocicakCZ v něm napsal:

  Titin: A nadávat někomu do bílé *uby je v pořádku? To není rasismus? Když (klidně i bílej policista) zavraždí bílýho ( https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/usa-spojene-staty-policie-nasili-straznik-smrt-drogy-dusevne-nemocny-schizofrenie-zasah.A190801_102019_zahranicni_dtt?zdroj=vyhledavani ) , nemusí se policejní násilí řešit? Proč se neprotestovalo proti policejnímu násilí tehdy, kdy oběť byla duševně nemocnej, ale až teď, kdy oběť byla černej?

  Navíc je z toho vidět, že motivem těch poldů ani nemusela být barva kůže, když se tak chovaj i k bílejm.

  Příspěvek z 7. června 2020 v 11:49, upravený vzápětí.
  titin v něm napsal:

  Colossus: Důkazy má předložit ten, kdo s tvrzeními přichází. To jsem tady neviděl. To, že si vymýšlí, jsem, myslím, dostatečně ukázal v předchozím příspěvku (viz část o policistech).
  Že jsou tvé názory rasistické, jsem usoudil z tvých příspěvků na této nástěnce. Konkrétně z toho, že jsi ospravedlňoval brutálnější zásahy represivních složek státu proti černým z důvodu jejich domnělé společného vlastnosti (agresivita).
  A jestli jsem nacista? To už sis dělal jen legraci, na kterou není třeba vůbec reagovat, že?

  Statistika…

  Nástěnka:

  Vznikla:
  5. června 2020 ve 23:00
  Založil:
  Obsahuje:
  62 příspěvků
  Moderátor:
  titin
  (kulisák)