Součástí kterého státu by se měla stát Česká republika?

Nový příspěvek:

Přispívat mohou jen přihlášení uživatelé.

Pokud máš účet, , pokud ne, můžeš se zaregistrovat.

Příspěvek z 11. srpna 2018 v 15:29.
al-maty v něm napsal:

Když už, uvažoval bych o obnovení Československa, ale obnovení Habsburské monarchie by mě ani ve snu nenapadlo.

Příspěvek z 11. srpna 2018 v 15:22.
číča800 v něm napsala:

Souhlasím s Rokiem

Příspěvek z 11. srpna 2018 ve 14:13.
Rokio v něm napsal:

Česká republika by měla zůstat unitárním státem.

Příspěvek z 11. srpna 2018 ve 14:11.
VeverkaČiperka123 v něm napsala:

České republiky!

Příspěvek z 11. srpna 2018 ve 13:53.
al-maty v něm napsal:

smejky225: Spojení s Rakouskem není moc reálné, hlavní překážkou by byla jazyková bariéra, kolik tak procent Čechů dokáže mluvit německy na nějaké obstojné úrovni?

Příspěvek z 21. března 2018 ve 12:58.
_kebaba_ v něm napsala:

jooo, more, to by bylo8-o

Příspěvek z 20. března 2018 ve 14:24.
Bápa v něm napsala:

Nejlepší by bylo, kdyby Česká republika nebyla součástí ničeho. Ale mohli bychom mít nějaké ty ostrovy (Sardinie, Sicílie, Capri...);nebo alespoň nějaké to moře:-o
(Proti Italům nic nemám.)

Příspěvek z 7. ledna 2018 v 16:50.
klobáska v něm napsal:

–MM–: Máš na mysli ukázat jim našeho vlastního E.E.T. mimozemšťana? :-D

Příspěvek z 7. ledna 2018 v 16:12.
JosefNeoral12 v něm napsal:

-MM- Bylo by dobré se připojit k Itálii, Rakousku a Madarsku

Příspěvek z 7. ledna 2018 v 15:59.
–MM– v něm napsal:

klobáska: To je dobrý postřeh, mohli bychom jim tam poslat Babiše. Když už tady z našich daní pro podobné případy postavil přistávací hnízdo, tak je k tomu kvalifikovaný :-)

Příspěvek z 7. ledna 2018 v 15:51.
klobáska v něm napsal:

–MM–: A proč zrovna Čína? Nebyli jsme to náhodou my, kdo byl třetí zemí, která měla člověka ve vesmíru? :-o

Příspěvek z 7. ledna 2018 ve 13:44.
–MM– v něm napsal:

klobáska: S mimozemšťany by jednal asi společný tým Američanů a Rusů. Aspoň teda na něčem takovém se prý kdysi dohodli Reagan s Gorbačovem :-)

V současné době by se k nim asi chtěla přidat i Čína. Nejspíš by OSN sestavilo nějakou mezinárodní delegaci. Kdyby teda vůbec bylo o čem a jak jednat... což je převážně pohádkový scénář.

Příspěvek z 7. ledna 2018 ve 13:34.
Parníček512 v něm napsal:

No tak jsou menší státy, Lucembursko, Vatikán, San Marino, Monako, Slovensko taky (strašně se omlouvám, Slovensko, promiň mi to, neuraž se, ale je to pravda).

Příspěvek z 31. prosince 2017 ve 20:32.
Vanillka-KOČIČKYYY v něm napsala:

Rozhodně k žádnému!Nikdo nechce aby nám znovu
vládly komunisti nebo ještě hůř nacisti...

Příspěvek z 31. prosince 2017 v 19:57.
Alfa_Beta v něm napsala:

Žádnému

Příspěvek z 31. prosince 2017 v 19:31.
klobáska v něm napsal:

...a jen tak pro doplnění – slušný Čech má pro mě stejnou váhu jako slušný Slovák, Němec, Brit, Zimbabwan, Syřan, Kolumbijec, Australan, Kanaďan, Číňan nebo Marťan!
Stejně tak zmetek pro mě bude zmetkem, ať už bude jakékoli národnosti, pohlaví, náboženství, rasy nebo jazyka, stejně jako mi bude jedno, jaká je jeho oblíbená barva, jídlo, hudební skupina nebo značka spodního prádla.

Příspěvek z 31. prosince 2017 v 19:21.
klobáska v něm napsal:

–MM–: Myšlenka jednoho státu je dobrá už jen proto, aby bylo jasné, kdo bude jednat s mimozemšťany, až sem přiletí! :-D
Navíc když se člověk podívá na národnostní složení výzkumných týmů, má už teď skoro pocit, že to rozdělení podle státní příslušnosti tak úplně nefunguje... ;-)

Příspěvek z 31. prosince 2017 v 19:11.
–MM– v něm napsal:

smejky225: Národy, kultury a náboženství se míchají stejně, tomu nezabráníš. Dělo se to vždycky a v současnosti je to akorát urychlené dopravními prostředky a internetem.

Krom toho jsem neřekl, že se mají lidi míchat, říkám, že už vůbec nezáleží na státech a na hranicích – jinými slovy jde právě o to, že otázka míchání lidí je naprosto oddělená od otázky státních hranic. Kdybys přepůlil ČR na SeveroČR a JihoČR, byla by s tím spojená akorát spousta byrokracie, ale obyvatelé těchto dvou republik by se navzájem nepovažovali za cizince.

Kdysi ve středověku byla hodně důležitá i města, poutník z jiné části Čech byl podezřelý přivandrovalec... a dneska? Rozdíly jsou téměř jen v parkovacích zónách a v sazbách za odvoz odpadů :-)

posléze vstupu do spolku zemí, které mají stejné myšlenkové pochody, jako máme my
To jsou jaké? Co jsme my? Se svojí přehnaně konzervativní monarchistickou politikou máš politicky možná blíž k Islámskému státu než ke mně. Co přesně nás hází do stejného pytle? Že žijeme na stejném území? To jsi odvodil jen podle toho, že se tady bavíme česky, což mě opět vrací k tomu, že iluzi států udržují jazyky.

Zajímalo by mě, jak si vlastně představuješ ideální budoucnost, protože z tvých příspěvků cítím především jen strach z té špatné budoucnosti. Dejme tomu, že vznikne ten tvůj Vídeňský kongres... a co dál? Zakonzervuješ i technický rozvoj?

klobáska: Státy určitě nezaniknou, jen budou čím dál méně relevantní. Spoustu administrativy postupně nahradí decentralizované blockchainy – správu měny, katastry nemovitostí, obchodní rejstříky – ze všech těchto systémů se vyplatí odstranit lidský faktor.

Velmi silnou motivací pro zavedení jednotné světové vlády jsou daňové úniky, protože velké firmy kličkováním v daňových systémech napříč světem nebezpečně prohlubují propast mezi chudými a bohatými.

Příspěvek z 31. prosince 2017 ve 12:24.
JosefNeoral12 v něm napsal:

Nejlepší by bylo spojit se s Německem a Slovnskem

Příspěvek z 31. prosince 2017 v 11:07.
smejky225 v něm napsal:

Žádný globalismus, žádný sjednocený svět, to prostě nejde. Nemůžeme míchat cizí kultury, národy a náboženství! Nejde to a dokonale nám to ukazují státy, kde se o to pokusili.

A s tím drolením je to pravda.. naposledy celé Tyrolsko, které od roku myslím 1919 patří Tyrolsku se chce přidat k Rakousku a Vídeň s tím souhlasí.

Já bych spíš souhlasil s myšlenkou, kterou oprášili ve Vídni! Vytvořit opět Německý spolek, jehož součástí byly všechny německy mluvící země + naše zem! Roku 1815 vznikl právě jako reakce na prudké změny v Evropě, stavěl se proti novotám a vyzdvihoval konzervatismus. Jde o to, zda se nové rakouské vládě podaří prosadit nějaký novodobý „Vídeňský kongres“, který dá opět v Evropě věci do pořádku. Tedy postaví se proti všemu novému. Hlavně proti příchodu nových náboženství, nových národů a kultur. Takže jsem pro obnovení konzervativní habsburské monarchie a posléze vstupu do spolku zemí, které mají stejné myšlenkové pochody, jako máme my.

V Rakousku už tyhle změny započaly, příští rok jsou volby v Bavorsku, které je taky dosti konzervativní a většinou platí, že co dělají v Bavorsku, to dělá zbytek spolkové země.

Příspěvek z 31. prosince 2017 v 9:42.
Veryfr v něm napsala:

jojo mělo

Příspěvek z 31. prosince 2017 v 0:48.
žofka10 v něm napsala:

Česká republika je samostatný stát a tak by to mělo zůstat.

Příspěvek z 31. prosince 2017 v 0:00.
klobáska v něm napsal:

–MM–: Ach ano, globalismus. Také si myslím, že je to dobrá myšlenka, avšak nevím, zda ho ještě zažijeme (což však neznamená, že bychom onu myšlenku neměli podporovat, protože je vážně pěkná). Pokud vůbec – zvláště budou-li stále existovat přehnaně vlastenečtí magoři. Ano, taky mám rád svoji zem, v hokeji fandím našemu mužstvu, miluji český jazyk a tak dále – ale tím přehnaným vlastenectvím myslím zvláště bezprecedentní odmítání čehokoli cizího (jako to třeba dělají někteří nejmenovaní pichlaví uživatelé Alíka ;-)).
Navíc je podle mě systém států tak zažitý, že nebude zas až tak jednoduché něco podobného zavést. :-|

Navíc, když se podíváš, jsou tu spíše tendence drobit svět na čím dál menší kousky. Ale třeba se svět tak rozdrolí, že nakonec vznikne jakási suspenze ministátečků, které plynule splynou v jedno... (Anebo podle hesla: Proč to dělat složitě, když to jde ještě o něco složitěji? :-|)

Příspěvek z 30. prosince 2017 ve 20:32.
–MM– v něm napsal:

Malinký stát musí být součástí něčeho většího.“ – To bereš nějak moc feudálně, ne? :-)
Chtěl bys nás připojit ke státu, který je rozlohou o 6 % větší než my a počtem obyvatel o nějakých 17 % menší.

Myslím, že rozdělení světa na geopolitické celky je přežitek a že nemá smysl pohlížet na státy optikou 20. století. Dnes mají na naše životy mnohem výraznější vliv nadnárodní korporace než území, na kterém žijeme. Politicky, kulturně i materiálně jsme čím dál víc odpoutaní od státních zřízení, zůstává z nich jen prázdná byrokratická schránka, kterou můžeme kdykoliv vyměnit za jinou, bez výraznějšího pocitu zrady.

Téměř jediné, co momentálně udržuje iluzi, že na státech ještě nějak záleží, jsou rozdílné jazyky. Zkuste si představit, jak by vypadal svět, kdyby se tento rozdíl odboural a kdyby všichni všem všude rozuměli. Představte si třeba, že celý svět s vámi mluví česky. Samozřejmě, že by pořád hrálo roli, odkud pocházíte, kde bydlíte, kde jste doma... ale rozdíl mezi našincem a cizincem byste vnímali mnohem méně. Cizinec, který chápe podobné názory na svět jako vy, který poslouchá podobnou hudbu jako vy, kterému chutná podobné jídlo jako vám, který nosí podobné oblečení jako vy a kterému rozumíte každé slovo, už vlastně přestává být cizincem, ne?

Tím, že odsouvám státy na smetiště dějin, neříkám, že by neměla existovat žádná síla, která by vymáhala pravidla. Naopak si myslím, že omezení jsou smrtelně důležitá, protože v tomto století vznikne pravděpodobně několik mocných technologií srovnatelných s atomovou bombou a bez celoplanetárně platných zákonů by to mohlo dopadnout špatně. Lpění na tom, že si každý stát určuje vlastní pravidla, je v tomto ohledu příliš nebezpečné.

Příspěvek z 30. prosince 2017 ve 20:12.
smejky225 v něm napsal:

Ano, souhlasím s Tím, že se připojíme k Rakousku.

Příspěvek z 30. prosince 2017 ve 20:05.
dennisvet v něm napsala:

Ale nejdřív naučit se, kde má být y a kde i.

Příspěvek z 30. prosince 2017 v 19:52.
gryzly v něm napsala:

já bych řekla, že jek se furt Rusko s Ukrajinou hádají o ten Krim, tak by jsme si ho měli zabrat mi:-). Pak by jsme měli i moře. Sice trochu daleko, ale přece!

Příspěvek z 30. prosince 2017 v 19:36.
klobáska v něm napsal:

Jako pravý Moravan musím hlasovat pro Moravu! Jo, jo... Markrabství moravské – to byly časy! :-)

Příspěvek z 30. prosince 2017 v 16:49.
SVETLO v něm napsal:

Smejky se přihlásil k druhému účtu, aby podpořil svůj názor :D
Jinak mně to vyhovuje tak, jak to je.

Příspěvek z 30. prosince 2017 v 16:47.
Bodlák01 v něm napsal:

Pořád jsme s někým byli spojení.. otázka je, ke komu se opět přidáme..:-)

Kdo si nástěnku oblíbil?