Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Součástí kterého státu by se měla stát Česká republika?

  « Novější příspěvky
  Příspěvek z 31. prosince 2017 v 11:07.
  smejky225 v něm napsal:

  Žádný globalismus, žádný sjednocený svět, to prostě nejde. Nemůžeme míchat cizí kultury, národy a náboženství! Nejde to a dokonale nám to ukazují státy, kde se o to pokusili.

  A s tím drolením je to pravda.. naposledy celé Tyrolsko, které od roku myslím 1919 patří Tyrolsku se chce přidat k Rakousku a Vídeň s tím souhlasí.

  Já bych spíš souhlasil s myšlenkou, kterou oprášili ve Vídni! Vytvořit opět Německý spolek, jehož součástí byly všechny německy mluvící země + naše zem! Roku 1815 vznikl právě jako reakce na prudké změny v Evropě, stavěl se proti novotám a vyzdvihoval konzervatismus. Jde o to, zda se nové rakouské vládě podaří prosadit nějaký novodobý „Vídeňský kongres“, který dá opět v Evropě věci do pořádku. Tedy postaví se proti všemu novému. Hlavně proti příchodu nových náboženství, nových národů a kultur. Takže jsem pro obnovení konzervativní habsburské monarchie a posléze vstupu do spolku zemí, které mají stejné myšlenkové pochody, jako máme my.

  V Rakousku už tyhle změny započaly, příští rok jsou volby v Bavorsku, které je taky dosti konzervativní a většinou platí, že co dělají v Bavorsku, to dělá zbytek spolkové země.

  Příspěvek z 31. prosince 2017 v 9:42.
  Veryfr v něm napsala:

  jojo mělo

  Příspěvek z 31. prosince 2017 v 0:48.
  žofka10 v něm napsala:

  Česká republika je samostatný stát a tak by to mělo zůstat.

  Příspěvek z 31. prosince 2017 v 0:00.
  klobáska v něm napsal:

  –MM–: Ach ano, globalismus. Také si myslím, že je to dobrá myšlenka, avšak nevím, zda ho ještě zažijeme (což však neznamená, že bychom onu myšlenku neměli podporovat, protože je vážně pěkná). Pokud vůbec – zvláště budou-li stále existovat přehnaně vlastenečtí magoři. Ano, taky mám rád svoji zem, v hokeji fandím našemu mužstvu, miluji český jazyk a tak dále – ale tím přehnaným vlastenectvím myslím zvláště bezprecedentní odmítání čehokoli cizího (jako to třeba dělají někteří nejmenovaní pichlaví uživatelé Alíka ;-)).
  Navíc je podle mě systém států tak zažitý, že nebude zas až tak jednoduché něco podobného zavést. :-|

  Navíc, když se podíváš, jsou tu spíše tendence drobit svět na čím dál menší kousky. Ale třeba se svět tak rozdrolí, že nakonec vznikne jakási suspenze ministátečků, které plynule splynou v jedno... (Anebo podle hesla: Proč to dělat složitě, když to jde ještě o něco složitěji? :-|)

  Příspěvek z 30. prosince 2017 ve 20:32.
  –MM– v něm napsal:

  Malinký stát musí být součástí něčeho většího.“ – To bereš nějak moc feudálně, ne? :-)
  Chtěl bys nás připojit ke státu, který je rozlohou o 6 % větší než my a počtem obyvatel o nějakých 17 % menší.

  Myslím, že rozdělení světa na geopolitické celky je přežitek a že nemá smysl pohlížet na státy optikou 20. století. Dnes mají na naše životy mnohem výraznější vliv nadnárodní korporace než území, na kterém žijeme. Politicky, kulturně i materiálně jsme čím dál víc odpoutaní od státních zřízení, zůstává z nich jen prázdná byrokratická schránka, kterou můžeme kdykoliv vyměnit za jinou, bez výraznějšího pocitu zrady.

  Téměř jediné, co momentálně udržuje iluzi, že na státech ještě nějak záleží, jsou rozdílné jazyky. Zkuste si představit, jak by vypadal svět, kdyby se tento rozdíl odboural a kdyby všichni všem všude rozuměli. Představte si třeba, že celý svět s vámi mluví česky. Samozřejmě, že by pořád hrálo roli, odkud pocházíte, kde bydlíte, kde jste doma... ale rozdíl mezi našincem a cizincem byste vnímali mnohem méně. Cizinec, který chápe podobné názory na svět jako vy, který poslouchá podobnou hudbu jako vy, kterému chutná podobné jídlo jako vám, který nosí podobné oblečení jako vy a kterému rozumíte každé slovo, už vlastně přestává být cizincem, ne?

  Tím, že odsouvám státy na smetiště dějin, neříkám, že by neměla existovat žádná síla, která by vymáhala pravidla. Naopak si myslím, že omezení jsou smrtelně důležitá, protože v tomto století vznikne pravděpodobně několik mocných technologií srovnatelných s atomovou bombou a bez celoplanetárně platných zákonů by to mohlo dopadnout špatně. Lpění na tom, že si každý stát určuje vlastní pravidla, je v tomto ohledu příliš nebezpečné.

  Příspěvek z 30. prosince 2017 ve 20:12.
  smejky225 v něm napsal:

  Ano, souhlasím s Tím, že se připojíme k Rakousku.

  Příspěvek z 30. prosince 2017 ve 20:05.
  dennisvet v něm napsala:

  Ale nejdřív naučit se, kde má být y a kde i.

  Příspěvek z 30. prosince 2017 v 19:52.
  gryzly v něm napsala:

  já bych řekla, že jek se furt Rusko s Ukrajinou hádají o ten Krim, tak by jsme si ho měli zabrat mi:-). Pak by jsme měli i moře. Sice trochu daleko, ale přece!

  Příspěvek z 30. prosince 2017 v 19:36.
  klobáska v něm napsal:

  Jako pravý Moravan musím hlasovat pro Moravu! Jo, jo... Markrabství moravské – to byly časy! :-)

  Příspěvek z 30. prosince 2017 v 16:49.
  SVETLO v něm napsal:

  Smejky se přihlásil k druhému účtu, aby podpořil svůj názor :D
  Jinak mně to vyhovuje tak, jak to je.

  Příspěvek z 30. prosince 2017 v 16:47.
  Bodlák01 v něm napsal:

  Pořád jsme s někým byli spojení.. otázka je, ke komu se opět přidáme..:-)

  Příspěvek z 30. prosince 2017 v 16:46.
  VeverkaČiperka123 v něm napsala:

  Nemusí,a žádného!

  Příspěvek z 30. prosince 2017 v 16:39.
  smejky225 v něm napsal:

  Malinký stát musí být součástí něčeho většího..

  Příspěvek z 30. prosince 2017 v 15:38.
  dennisvet v něm napsala:

  Žádného.

  Příspěvek z 30. prosince 2017 v 15:26.
  _kebaba_ v něm napsala:

  soucasti Ceske republikyR^

  Příspěvek z 30. prosince 2017 v 15:01.
  smejky225 v něm napsal:

  Součástí kterého státu by se měla stát Česká republika?

  Kdo si nástěnku oblíbil?