Star Trek

Nový příspěvek:

Přispívat mohou jen přihlášení uživatelé.

Pokud máš účet, , pokud ne, můžeš se zaregistrovat.

Příspěvek z 22. července v 6:15.
–MM– v něm napsal:

Po druhých řadách ST:Discovery i Orvillu musím konstatovat, že oba seriály se vyvíjejí.

Discovery si vymyslelo „porouchaného“ Spocka a jakousi křečovitě zmatečnou zápletku o cestě časem a o nebezpečné AI. Nevzpomínám si, že bych si u předchozích ST seriálů říkal, že se všechny postavy chovají hloupě a nelogicky...

Orville naproti tomu jede převážně epizodní sci-fi zápletky, všechny v příjemném startrekovém optimismu. Ubylo vtípků, svět v seriálu je lépe popsaný... přišlo mi to lepší než první řada.

Jsem zvědavý, co vyleze z toho nového seriálu, který vytváří cca stejný tým jako Discovery.

Příspěvek z 22. srpna 2018 ve 3:55.
–MM– v něm napsal:

Mateas: Mně by se to asi nelíbilo ani jako úplně nový seriál, nemá to dostatečně zajímavou zápletku, je to víc akční než dramatické.

Odmyslet si, že Discovery je Star Trek, není zase tak těžké – ti divní mimozemšťané prostě nejsou klingoni a cokoliv, co odkazuje na dřívější seriály, jde ignorovat, není to pro děj skoro vůbec důležité (až na jednu věc z posledních dílů, která je důležitá docela hodně, ale nechci prozrazovat). Tím spíš se pak ptám, proč to udělali vůbec takhle, proč si pro svoji zápletku nevymysleli nový druh mimozemšťanů? Proč cítili potřebu dělat z hlavní postavy příbuznou Spocka? Z jejich postupu vyloženě čiší úmysl „propojíme to s historií, to se bude fanouškům líbit!“ – což ukazuje na čirou neschopnost produkce, protože vůbec nerozumí cílové skupině. Jakmile se skalní fanoušci začali bouřit proti změnám na sociálních sítích, tak je tvůrci začali označovat za sexisty, rasisty, neonacisty, voliče Trumpa... uááá! Tam někomu přeskočilo.

Před pár roky vznikl nový seriál MacGyver, který s původním MacGyverem také neměl nic společného. Prostě jen vzali slupku a do ní zabalili úplně jiný seriál... a schytali za to samozřejmě také pořádnou porci kritiky, protože když se seriál jmenuje MacGyver, tak láká diváky, kteří očekávají něco podobného, jako byl původní MacGyver – a ti jsou pak logicky zklamaní, že koukají na něco úplně jiného. Proč tedy vůbec jít do takovéto bitvy s fanoušky?

Pokud někdo chce recyklovat starší úspěšnou kulturu, měl by k ní mít bezmeznou úctu. Perfektně se to povedlo třeba seriálu Fargo, který na svůj mateřský film pasuje krásně.

Čas ukáže, jestli se nového Star Treku s Picardem chopí fanoušek, nebo břídil...

Příspěvek z 21. srpna 2018 ve 23:01.
Mateas v něm napsal:

Myslim, ze na Discovery treba koukat jako na uplne novy serial. Ja bych ho s puvodni linii StarTreku neprirovnaval, pak by se mi totiz taky hnusil.

Příspěvek z 21. srpna 2018 ve 22:43.
–MM– v něm napsal:

KEDAR: Svůj názor na Discovery jsem už psal dříve a po dokoukání první řady se nezměnil. Má sice pár zajímavých sci-fi nápadů, ale jsou zabalené do omáčky, která mi – ať se snažím sebevíc – ke Star Treku prostě nepasuje. Tvůrci mrhají časem, když se snaží prokreslovat charaktery postav, protože mně na nich v důsledku záleží mnohem méně, než mi záleželo na postavách z Nové generace. Když k tomu ještě navíc přičtu určitou dějovou neloajalitu k originálu (klingoni jsou úplně změnění, Spock měl najednou nevlastní sestru), je mé celkové hodnocení skoro až negativní. Jsem zvědavý, jestli se druhá řada z chyb té první poučí.

Mnohem blíž ke Star Treku, a to nejen vizuálem, ale kupodivu i příběhově, má skutečně Orville. I když se občas snaží být vtipný způsobem, který mě naprosto míjí, jádrem příběhů jsou sci-fi zápletky. Občas variace na již viděné, občas i dost originální. Během posledních dvaceti let se na světě vynořila řada situací, které vybízejí k úvahám „co by kdyby“, které může sci-fi seriál prozkoumávat – a přesně to Orville dělá. V jedné epizodě se třeba podíváme na planetu, kde o vině a nevině nerozhodují soudy, ale sociální sítě...

Příspěvek z 16. srpna 2018 ve 21:30.
KEDAR v něm napsal:

O tom návratu Patricka Stewarta do role Picarda jsem četl nedávno, také se těším. Co říkáte na nejnovější seriál, Discovery?

Příspěvek z 27. června 2018 v 17:53.
–MM– v něm napsal:

CBS oznámila, že vzniknou čtyři nové seriály Star Treku. 8-o:-D8-o
Moc se toho zatím neví. Pouze, že jeden bude animovaný a druhý bude s Patrickem Stewartem v roli Jean-Luca Picarda. To je bomba. @=:-D

Příspěvek z 23. května 2018 ve 20:45.
Gattina v něm napsala:

Nějak to tu vázne

Příspěvek z 9. května 2018 v 16:09.
Gattina v něm napsala:

ale jako ikonka je děsivej

Příspěvek z 9. května 2018 v 15:42.
matisek005 v něm napsal:

Vždyť je to jen Krteček. :-)

Příspěvek z 9. května 2018 v 15:39.
Gattina v něm napsala:

Ráda se mrknu;-):-D
Jen tak mimochodem, ta tvoje ikonka mě dost děsí

Příspěvek z 8. května 2018 ve 21:22.
matisek005 v něm napsal:

Tak si ten seroš udělám sám. :-D

Příspěvek z 8. května 2018 ve 21:05.
Gattina v něm napsala:

matisek500: Můj brácha má rád spg (zkratka;-))
ale já jsem si to ještě nepřečetla, jen jsem viděla film, a nelíbil se mi ten dabing u myší:-$,příjde mi otřesný, a to jsem jen člověk, který teoreticky zná děj a postavy v něm.:-(

Příspěvek z 8. května 2018 ve 20:51.
matisek005 v něm napsal:

Já bych spíš uvítal seriál (filmy) ze světa Stopařova průvodce galaxií.
Sice už o něm je film, ale přijde mi pitomý, zkazili mi Marvina, Forda i Zafoda. Ale takového seriálu (filmu) se asi nedočkám. (Kdo mě zabije jako první, za to, že to píšu tady? :-D)

Příspěvek z 8. května 2018 ve 20:45.
Gattina v něm napsala:

Proč už sem nikdo nepíše?

Příspěvek z 11. dubna 2018 v 15:28.
Gattina v něm napsala:

;-(

Příspěvek z 30. března 2018 v 9:45.
Eliška987654321 v něm napsala:

Ale teď star trek v televizi už nedávají ;-(

Příspěvek z 19. března 2018 v 18:08.
Gattina v něm napsala:

-MM-: Orville je totátně super, začli jsme ho s bráchou nedávno sledovat, ale třeba na wiki je napsáno, že orville je drama.Některé části tomu odpovídají. A o čem je ten 3. díl? Sice jsem viděla všechny, ale teď si nějak nemůžu vzpomenout.:-)

Příspěvek z 11. prosince 2017 ve 20:12.
žofka10 v něm napsala:

Ty už jsem ani neviděla

Příspěvek z 11. prosince 2017 v 19:58.
amandamesa v něm napsala:

Mam rada star trek ale ty novi filmy

Příspěvek z 11. prosince 2017 v 19:57.
žofka10 v něm napsala:

Star Trek ráda nemám, lepší je Star wars

Příspěvek z 11. prosince 2017 v 18:53.
–MM– v něm napsal:

Musím konstatovat, že první půlka ST:Discovery mě zatím moc nenadchla... je to dobrodružné a zasazené do ST prostředí, ale klade to moc velký důraz na postavy, které mi až tak moc zajímavé nepřijdou, a sci-fi zápletky hrají spíš vedlejší roli.

Blíž ke Star Treku má (letos též premiérový) seriál The Orville, což je vizuálním stylem skoro až vykrádačka startrekových seriálů z devadesátých let. Sice sám sebe řadí do škatulky parodií, ale moc vtipů neobsahuje, podezřívám Setha MacFarlana, že to je jen mazaný způsob, jak se vyhnout žalobě od Paramountu :-)


Zejména třetí epizoda je naprosto čistokrevný Star Trek s poměrně originální zápletkou.

Příspěvek z 2. října 2017 v 18:50.
–MM– v něm napsal:

Viděl jsem o víkendu první dva díly Star Trek: Discovery. Celkem to ujde. Je to takové jiné, ale pořád to je Star Trek. Vizuálním stylem se to celkem podobá novým ST filmům. Působí to tedy mnohem víc filmově než divadelně, v tom udělali asi větší skok, než jaký byl mezi původní sérií (s Kirkem, natočeno 1966–1969) a Novou generací (s Picardem, natočeno 1987–1994).

Chápu, že úvodní dvojdíl musel rozehrát nějakou situaci (podobně jako u ostatních ST seriálů), takže v sobě neměl žádnou ryzí sci-fi zápletku, jen špetku diplomacie, nějakou tu bitvu, hrst patosu na straně Federace i na straně Klingonů (na jejichž novou verzi si budu asi chvíli zvykat), příležitostně nějakou vtipnou narážku. Jsem dost zvědavý, s čím přijdou další díly. Děj asi bude hodně navazující, ale scénáře k některým epizodám mají na starost lidé, kteří pracovali na starších ST seriálech, tudíž předpokládám, že ten příběh bude zpestřen prostorovými anomáliemi, cestami časem a poznáváním nových forem života a nových civilizací :-)

Takhle vypadají úvodní titulky:

Příspěvek z 23. září 2017 ve 12:11.
Gattina v něm napsala:

Tojepravda

Příspěvek z 23. září 2017 v 10:37.
fyrefli v něm napsala:

-MM-: Já se ani na to dívat nebudu, už jsem si zvykla na ty staré postavy a když to má být někdy v půlce dvacátého století tak to bude někdy těsně po druhé světové, ne?

Příspěvek z 18. září 2017 v 18:14.
Eliška987654321 v něm napsala:

star trek mám nejradši

Příspěvek z 14. září 2017 v 17:45.
–MM– v něm napsal:

Stargate je také fajn. Jsem zvědavý, co se vyklube ze Stargate: Origins... moc si od toho neslibuju, má se to odehrávat někdy v půlce dvacátého století.

Příspěvek z 14. září 2017 v 17:25.
fyrefli v něm napsala:

Já víc než Star Trek preferuji Star Gate

Příspěvek z 13. září 2017 v 15:41.
–MM– v něm napsal:

Já jsem upoutávku neviděl, nechám se překvapit, o čem to bude. Má se to odehrávat někdy před Novou generací.

Autorem seriálu Star Trek: Discovery je Bryan Fuller. Nevím, jestli znáte seriály Mrtví jako já, Řekni, kdo tě zabil nebo Hannibal... všechny mají velmi výrazný a hravý vizuální styl. U Hannibala možná spíš víc morbidní než hravý, ale rozhodně je to působivá ukázka nespoutané představivosti. Těším se tedy nejen na příběh, ale i na to, jak bude Star Trek od něj vypadat.

Příspěvek z 13. září 2017 v 11:15.
_kebaba_ v něm napsala:

Nevidela jsem ani jeden dil;-)

Příspěvek z 13. září 2017 v 9:47.
Gattina v něm napsala:

Viděla jsem upoutávku. Jestli to dobře chápu, je to před tím než se klingoni a federace spojili je to tak?
A ta holka je nějaká vulkánka že jo.

Kdo si nástěnku oblíbil?