Star Trek

Nový příspěvek:

Přispívat mohou jen přihlášení uživatelé.

Pokud máš účet, , pokud ne, můžeš se zaregistrovat.

Příspěvek z 2. února ve 2:32.
–MM– v něm napsal:

Líbí se vám hudba ze Star Treku? Teď jsem našel na YouTubu záznam z koncertu v Praze z roku 2016, kdy měl ST padesáté výročí:

 • 00:33 Znělka původního seriálu z roku 1966
 • 04:34 Znělka prvního Star Trek filmu (1979), kterou používala i Nová generace
 • 12:05 Hudba z epizody Vnitřní světlo z Nové generace
 • 16:12 Star Trek II: Khanův hněv
 • 28:03 Znělka seriálu Hluboký vesmír 9
 • 30:20 Star Trek IV: Cesta domů
 • 34:35 Star Trek VII: Generace
 • 38:38 Star Trek X: Nemesis
 • 46:48 Znělka seriálu Voyager
 • 49:18 Star Trek I: Film
 • 55:20 Star Trek III: Pátrání po Spockovi
 • 1:04:19 Star Trek VIII: První kontakt
 • 1:07:28 Star Trek XII: Do neznáma
 • 1:12:20 Star Trek XIII: Do temnoty
 • 1:19:15 Závěrečná znělka původního seriálu z roku 1966
(Rozpis jsem převzal/přeložil z komentáře od Thomase Haase na YouTubu.)
Příspěvek z 27. ledna ve 23:03.
–MM– v něm napsal:

To nevím, jestli třetí film – Star Trek Beyond (Do neznáma) – už u nás běžel v televizi. Už tři roky nemám připojenou anténu. :-)

Jinak na první epizodu seriálu Star Trek Picard, která vyšla na Amazonu koncem minulého týdne, jsou zatím překvapivě pozitivní recenze. Očekával jsem, že to tvůrci zpackají, protože soudě dle seriálu Discovery svým divákům moc nerozumí. Recenze ale hýří superlativy... dokonce i v tom smyslu, že to je nejlepší pilotní epizoda ze všech pilotních epizod startrekových seriálů. Tak jsem docela příjemně natěšen...

Příspěvek z 6. listopadu 2019 v 19:40.
Mari1 v něm napsala:

Tak ten film si musím dohledat. Nebo už se ví, kdy u nás poběží v televizi?

Příspěvek z 28. října 2019 ve 21:58.
–MM– v něm napsal:

Třetí film už byl, mluví se občas o čtvrtém. Ale rozutíkali se jim herci, takže jakýkoliv další film bude asi také jakýsi napůl-restart. Quentin Tarantino projevil zájem natočit (nějaký) startrekový film, jsem zvědavý, jestli se to povede a co z toho vzejde.

Seriál Hluboký vesmír 9 trpěl u nás jednak velice špatným dabingem, jednak tím, že první řady nevěděl, kudy se má vydat. Myslím, že většina ST seriálů potřebuje alespoň dvě řady, aby se našla. První řady Nové generace i Voyageru byly také slabší. Celkově považuji Hluboký vesmír 9 za jeden z nejlepších seriálů vůbec. :->

Poslední dobou po večerech koukám znovu na Novou generaci, na remasterovanou verzi. Vypadá v HD rozlišení pěkně.

Příspěvek z 28. října 2019 ve 21:11.
Mari1 v něm napsala:

Tak tuto nástěnku jsem úplně přehlédla. Staré StarTrek seriály mám moc ráda. Příliš mě nezaujal Hluboký vesmír 9, ale Voyager byl fajn. Díky VŠ mi úplně uniklo, že vznikly nové seriály. Zkusím si je najít a udělat si na ně vlastní názor.
Nové filmy jsou zvláštní, jak se tam mění děj původního seriálu, když došlo k porušení času. Ale líbí se mi. Mám matný dojem, že se mluvilo o třetím celovečerním filmu.

Příspěvek z 26. října 2019 v 19:15.
–MM– v něm napsal:

Mně přijde vtipné, že Brent Spiner, který hrál androida Data, řekl už někdy v roce 2002 scénáristům filmu Star Trek Nemesis, že mají nechat jeho postavu umřít, protože už je na něm vidět, že stárne, a jako android by stárnout neměl. Nyní, o 18 let později, bude hrát Data znovu. :-D

Příspěvek z 26. října 2019 v 19:11.
Mateas v něm napsal:

Mm, asi mam co dohanet.. Az bude sychravo

Příspěvek z 26. října 2019 v 18:22.
–MM– v něm napsal:

Další upoutávka na ST:Picard:

To jsem zvědavý, co z toho bude.

Příspěvek z 25. října 2019 ve 21:50, upravený vzápětí.
Gattina v něm napsala:

Nějak se mi nechce věřit, kolik jsem toho sem před dvěma lety naspamovala
Nejradši bych si dala facku

Příspěvek z 22. července 2019 v 6:15.
–MM– v něm napsal:

Po druhých řadách ST:Discovery i Orvillu musím konstatovat, že oba seriály se vyvíjejí.

Discovery si vymyslelo „porouchaného“ Spocka a jakousi křečovitě zmatečnou zápletku o cestě časem a o nebezpečné AI. Nevzpomínám si, že bych si u předchozích ST seriálů říkal, že se všechny postavy chovají hloupě a nelogicky...

Orville naproti tomu jede převážně epizodní sci-fi zápletky, všechny v příjemném startrekovém optimismu. Ubylo vtípků, svět v seriálu je lépe popsaný... přišlo mi to lepší než první řada.

Jsem zvědavý, co vyleze z toho nového seriálu, který vytváří cca stejný tým jako Discovery.

Příspěvek z 22. srpna 2018 ve 3:55.
–MM– v něm napsal:

Mateas: Mně by se to asi nelíbilo ani jako úplně nový seriál, nemá to dostatečně zajímavou zápletku, je to víc akční než dramatické.

Odmyslet si, že Discovery je Star Trek, není zase tak těžké – ti divní mimozemšťané prostě nejsou klingoni a cokoliv, co odkazuje na dřívější seriály, jde ignorovat, není to pro děj skoro vůbec důležité (až na jednu věc z posledních dílů, která je důležitá docela hodně, ale nechci prozrazovat). Tím spíš se pak ptám, proč to udělali vůbec takhle, proč si pro svoji zápletku nevymysleli nový druh mimozemšťanů? Proč cítili potřebu dělat z hlavní postavy příbuznou Spocka? Z jejich postupu vyloženě čiší úmysl „propojíme to s historií, to se bude fanouškům líbit!“ – což ukazuje na čirou neschopnost produkce, protože vůbec nerozumí cílové skupině. Jakmile se skalní fanoušci začali bouřit proti změnám na sociálních sítích, tak je tvůrci začali označovat za sexisty, rasisty, neonacisty, voliče Trumpa... uááá! Tam někomu přeskočilo.

Před pár roky vznikl nový seriál MacGyver, který s původním MacGyverem také neměl nic společného. Prostě jen vzali slupku a do ní zabalili úplně jiný seriál... a schytali za to samozřejmě také pořádnou porci kritiky, protože když se seriál jmenuje MacGyver, tak láká diváky, kteří očekávají něco podobného, jako byl původní MacGyver – a ti jsou pak logicky zklamaní, že koukají na něco úplně jiného. Proč tedy vůbec jít do takovéto bitvy s fanoušky?

Pokud někdo chce recyklovat starší úspěšnou kulturu, měl by k ní mít bezmeznou úctu. Perfektně se to povedlo třeba seriálu Fargo, který na svůj mateřský film pasuje krásně.

Čas ukáže, jestli se nového Star Treku s Picardem chopí fanoušek, nebo břídil...

Příspěvek z 21. srpna 2018 ve 23:01.
Mateas v něm napsal:

Myslim, ze na Discovery treba koukat jako na uplne novy serial. Ja bych ho s puvodni linii StarTreku neprirovnaval, pak by se mi totiz taky hnusil.

Příspěvek z 21. srpna 2018 ve 22:43.
–MM– v něm napsal:

KEDAR: Svůj názor na Discovery jsem už psal dříve a po dokoukání první řady se nezměnil. Má sice pár zajímavých sci-fi nápadů, ale jsou zabalené do omáčky, která mi – ať se snažím sebevíc – ke Star Treku prostě nepasuje. Tvůrci mrhají časem, když se snaží prokreslovat charaktery postav, protože mně na nich v důsledku záleží mnohem méně, než mi záleželo na postavách z Nové generace. Když k tomu ještě navíc přičtu určitou dějovou neloajalitu k originálu (klingoni jsou úplně změnění, Spock měl najednou nevlastní sestru), je mé celkové hodnocení skoro až negativní. Jsem zvědavý, jestli se druhá řada z chyb té první poučí.

Mnohem blíž ke Star Treku, a to nejen vizuálem, ale kupodivu i příběhově, má skutečně Orville. I když se občas snaží být vtipný způsobem, který mě naprosto míjí, jádrem příběhů jsou sci-fi zápletky. Občas variace na již viděné, občas i dost originální. Během posledních dvaceti let se na světě vynořila řada situací, které vybízejí k úvahám „co by kdyby“, které může sci-fi seriál prozkoumávat – a přesně to Orville dělá. V jedné epizodě se třeba podíváme na planetu, kde o vině a nevině nerozhodují soudy, ale sociální sítě...

Příspěvek z 16. srpna 2018 ve 21:30.
KEDAR v něm napsal:

O tom návratu Patricka Stewarta do role Picarda jsem četl nedávno, také se těším. Co říkáte na nejnovější seriál, Discovery?

Příspěvek z 27. června 2018 v 17:53.
–MM– v něm napsal:

CBS oznámila, že vzniknou čtyři nové seriály Star Treku. 8-o:-D8-o
Moc se toho zatím neví. Pouze, že jeden bude animovaný a druhý bude s Patrickem Stewartem v roli Jean-Luca Picarda. To je bomba. @=:-D

Příspěvek z 23. května 2018 ve 20:45.
Gattina v něm napsala:

Nějak to tu vázne

Příspěvek z 9. května 2018 v 16:09.
Gattina v něm napsala:

ale jako ikonka je děsivej

Příspěvek z 9. května 2018 v 15:42.
matisek005 v něm napsal:

Vždyť je to jen Krteček. :-)

Příspěvek z 9. května 2018 v 15:39.
Gattina v něm napsala:

Ráda se mrknu;-):-D
Jen tak mimochodem, ta tvoje ikonka mě dost děsí

Příspěvek z 8. května 2018 ve 21:22.
matisek005 v něm napsal:

Tak si ten seroš udělám sám. :-D

Příspěvek z 8. května 2018 ve 21:05.
Gattina v něm napsala:

matisek500: Můj brácha má rád spg (zkratka;-))
ale já jsem si to ještě nepřečetla, jen jsem viděla film, a nelíbil se mi ten dabing u myší:-$,příjde mi otřesný, a to jsem jen člověk, který teoreticky zná děj a postavy v něm.:-(

Příspěvek z 8. května 2018 ve 20:51.
matisek005 v něm napsal:

Já bych spíš uvítal seriál (filmy) ze světa Stopařova průvodce galaxií.
Sice už o něm je film, ale přijde mi pitomý, zkazili mi Marvina, Forda i Zafoda. Ale takového seriálu (filmu) se asi nedočkám. (Kdo mě zabije jako první, za to, že to píšu tady? :-D)

Příspěvek z 8. května 2018 ve 20:45.
Gattina v něm napsala:

Proč už sem nikdo nepíše?

Příspěvek z 11. dubna 2018 v 15:28.
Gattina v něm napsala:

;-(

Příspěvek z 30. března 2018 v 9:45.
Eliška987654321 v něm napsala:

Ale teď star trek v televizi už nedávají ;-(

Příspěvek z 19. března 2018 v 18:08.
Gattina v něm napsala:

-MM-: Orville je totátně super, začli jsme ho s bráchou nedávno sledovat, ale třeba na wiki je napsáno, že orville je drama.Některé části tomu odpovídají. A o čem je ten 3. díl? Sice jsem viděla všechny, ale teď si nějak nemůžu vzpomenout.:-)

Příspěvek z 11. prosince 2017 ve 20:12.
žofka10 v něm napsala:

Ty už jsem ani neviděla

Příspěvek z 11. prosince 2017 v 19:58.
amandamesa v něm napsala:

Mam rada star trek ale ty novi filmy

Příspěvek z 11. prosince 2017 v 19:57.
žofka10 v něm napsala:

Star Trek ráda nemám, lepší je Star wars

Příspěvek z 11. prosince 2017 v 18:53.
–MM– v něm napsal:

Musím konstatovat, že první půlka ST:Discovery mě zatím moc nenadchla... je to dobrodružné a zasazené do ST prostředí, ale klade to moc velký důraz na postavy, které mi až tak moc zajímavé nepřijdou, a sci-fi zápletky hrají spíš vedlejší roli.

Blíž ke Star Treku má (letos též premiérový) seriál The Orville, což je vizuálním stylem skoro až vykrádačka startrekových seriálů z devadesátých let. Sice sám sebe řadí do škatulky parodií, ale moc vtipů neobsahuje, podezřívám Setha MacFarlana, že to je jen mazaný způsob, jak se vyhnout žalobě od Paramountu :-)


Zejména třetí epizoda je naprosto čistokrevný Star Trek s poměrně originální zápletkou.

Kdo si nástěnku oblíbil?