Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Střední škola, volba povolání

  « Novější příspěvky
  Příspěvek z 3. září 2017 v 15:33.
  Mia_K v něm napsala:

  mandragora1 je hloupé tvrdit, že lide s maturitou nechtějí dělat rukama. Máme sice papír s vyšším vzděláním, ale například ve zdravotnictví potřebuješ i vyšší školu a stále děláš rukama a jsi celý den na nohou. Proč tedy ty odsuzuješ maturitu, když nemáš ráda lidi, kteří pohrdají učebními obory??

  Příspěvek z 3. září 2017 ve 14:25.
  mandragora1 v něm napsal:

  dennisvet: Já nic netvrdím, je to pouze můj názor. Ale neřekla jsem, že tam nechodí kvůli tomu, že to neumí, ale že mi přijde, že jsou líní dělat něco rukama a jedna z výmluv je právě to že to „prý“ neumějí. Nicméně je samozřejmost, že každý by se měl živit tím co ho baví(pokud je to tedy legální :D). Pokud je člověk šikovný a pracovitý a vážně se snaží, tak se vždy ve svém oboru uživí, to ano. ;-)

  Příspěvek z 3. září 2017 ve 14:20.
  dennisvet v něm napsala:

  mandragora1: osobně bych netvrdila, že lidé nechodí na učňák kvůli tomu, že to neumí, ale proto, že je třeba baví něco jiného

  Příspěvek z 3. září 2017 ve 14:16.
  Half-BloodPrincess v něm napsala:

  Já jdu teď do osmičky a zatím to u mě vyhrává sociálně právní škola. Dříve jsem přemýšlela i nad gymplem, ale kdyby mě nevzali na vysokou, nejspíš bych skončila s dost nízkým nebo žádným uplatněním. Pak ještě přemýšlím nad žurnalistikou, politologií a psychologií, tak mám rok, abych si vybrala.

  Příspěvek z 2. září 2017 ve 14:21.
  Rock_Lee13 v něm napsal:

  Těm, co ještě nejsou na střední škole a chtějí mít maturitu s menší námahou, doporučuji jít na Obchodní akademii, hotelovou školu nebo na obor Cestovní ruch. Tyto obory obecně nejsou tak těžké.

  Příspěvek z 2. září 2017 ve 13:32.
  mandragora1 v něm napsal:

  fyrefli: Já nejsem naštvaná ;-) Ostatně to že je to tvůj názor jsi neřekla, ale jo, já ho respektuji, ale sdílet ho s tebou nemusím;-)

  Příspěvek z 2. září 2017 ve 12:18.
  fyrefli v něm napsala:

  mandragora1 : Tak se hned nenaštvávej sama jsem napsala že je to jen můj názor. Zkus to prosím respektovat navíc tě neznám takže jediné co vím je že pro mě by byl učňák na nic. Já osobně chci nejvyšší možné vzdělání protože to nikdy na škodu nebude.

  Příspěvek z 2. září 2017 v 11:48.
  mandragora1 v něm napsal:

  fyrefli: No tak si o tom nejdříve něco přečti ano? ;) Evidentně vůbec nevíš o čem mluvíš. Kdybych ti to měla vysvštlovat dál, tak jsme tu do příštího roku, takže se na to ani nevykašlu, koukám, že to nemá cenu.
  Měj se

  Příspěvek z 2. září 2017 v 8:17.
  fyrefli v něm napsala:

  mandragora1 : moje máma má maturitu a každý den se dívám jak dělá práci která ji nebaví a která ji ničí ale dělá ji proto aby uživila mě a moji sestru. Když máš takhle blbou práci i s maturitou jak blbá musí být ta bez ní? I na uklízečku tu maturitu potřebuješ.

  Příspěvek z 1. září 2017 ve 22:05.
  mandragora1 v něm napsal:

  Jo chápu, že ne každý je šikovný na ruce kebaba, to je pravda,vím. :)
  fyrefli a prosímtě řekni mi proč si myslíš, že je učňák hloupost? Jaký k tomu máš důvod? že ti rodiče řekli že je lepší mít maturitu a že učňáky jsou jen pro odpad? Prosímtě, to máš před sebou ještě dlouhou cestu.
  Nechápu proč lidé odsuzují učební obory. Lidi s maturitou a vejškou koukají na lidi z učebních oborů z vrchu, jak kdyby snad byli něco víc. Učební obory nejsou nic špatného či ponižujícího, naopak. Podle mě lidi, chodí na maturitní obory jen proto že jsou líní dělat rukama a bohužel jedna z mnoha výmluv je, že na to nemají talent.;-)
  MM No tak pochybuji že by kdy lidé tiskli oblečení a i kdyby tak praktičnost a pohodlnost trochu pokulhává. I když je pravda, že lidé teď vymslí mnoho hloupostí. Jde spíš o to, že mnoho lidí si v konfekci oblečení nevybere, buď jim nesedí rozměrově či vzhledově. Lidé chtějí něco co si nemůže koupit každý. Je nepříjemné jít po městě a vidět deset lidí se stejnými šaty jako mám já. O to jde, proto krejčové měli, mají a budou mít vždy co dělat. Když vidím s jakými hloupostmi za námi lidi chodí, neumějí si ani opravit zip.
  Poctivý a dobrý člověk co není líný dělat rukama se vždy uživí.

  Příspěvek z 1. září 2017 v 19:23.
  _kebaba_ v něm napsala:

  Souhlasim s tim, ze je posledni dobou hrozne malo remesel, postupem casu bude urcite vetsi nouze, ale treba nikdo na remesla nechce, pac by to treba nezvladla, nejsou tak zrucni (muj pripad)..
  Na gympl jsem puvodne nechtela jit, pac jsem nechtela na vysku. Na stredni nam furt vykladali, co se tam uci a mne doslo, ze jsem na gympl hrozne blba a spoustu veci bych nezvladala. A dopadlo to tak, ze ikdyz jsem na vysku puvodne nechtela, nakonec na ni jdu. Ale nepredpokladam uspech.
  Jinak Trecool, pokud se rozhodnes pro tu obchodku, tak drzim palce:)

  Příspěvek z 1. září 2017 v 16:58.
  fyrefli v něm napsala:

  Hele gympl má smysl když víš že chceš jít na vysokou. Není to tak špatné, já osobně bych na učňák nikdy nešla. Ok je mi 13 a půjdu do sedmé ale už teď vím že učňák je s prominutím blbost.

  Příspěvek z 1. září 2017 v 16:42.
  –MM– v něm napsal:

  mandragora1: Já bych se u řemesel hodně bál nastupující automatizace. Zrovna oděvní průmysl je dost na ráně. Časem se pravděpodobně rozšíří 3D tiskárny a lidi si jakékoliv oblečení vytisknou...

  Jinak, abych se vyjádřil k tématu, tak já mám vystudovanou elektrotechnickou průmyslovku. Učitelé se do mě snažili nahustit elektrotechnické vědomosti a já měl dojem, že to nikdy nebudu potřebovat. Zatím se ten dojem ukazuje jako správný :-)

  Příspěvek z 1. září 2017 v 15:25.
  Trecool v něm napsala:

  kebaba : Na obchodku si budu dávat první přihlášku :)
  Ylow: Je pravda, že jen gympl ti je k ničemu, ale zase máš pak možnost jít kamkoliv na VŠ. Na gympl si budu dávat druhou přihlášku.
  mandragora1: To máš naprostou pravdu, řemesel ubývá a jsou potřebná :)
  dennisvet: A kam se budeš hlásit, už víš? :)

  Příspěvek z 1. září 2017 v 8:15.
  dennisvet v něm napsala:

  Já jdu teď taky do deváté.

  Příspěvek z 31. srpna 2017 ve 21:44.
  mandragora1 v něm napsal:

  Já jdu teď do druháku, jsem na učebním oboru, obor dámská krejčová. Chtěla jsem něco kde uplatním kreativitu, něco co mě bude bavit a co bude užitečné, čím se vždy uživím. Obor mě velmi baví, máme supr mistrovou a hodně se toho naučíme na praxích. Vybavení dílny je skvělé, málokde mají tak dobře vybavenou šicí dílnu. V dnešní době se vžichni ženou za tou hloupou maturitou a vejškou, přitom je to jen papír. Řemesel je stále méně a je problém najít dobrou krejčovou. Takže obor krejčí taky super volba řekla bych ;-)

  Příspěvek z 31. srpna 2017 ve 21:39.
  Ylow v něm napsal:

  Nastupuji do prvního ročníku gymnázia a již teď toho lituji. Obecný přehled mi bude za čtyři roky k ničemu. Chystám se na přestup a nejspíše zkusím opět talentové zkoušky na grafický design, kde mě tento rok přijali. Uvidím, jak se vše vyvrbí. Možná to nebyla špatná volba, ale myslím, že jsem šlápl vedle. :) A co budu dělat..ani jsem si nedokázal vybrat školu. :D Vybírej dobře, hodně štěstí!

  Příspěvek z 31. srpna 2017 v 19:57.
  _kebaba_ v něm napsala:

  Ja vysla obchodku, ted jdu na ekonomickou vysku. Sama nevim, co chci v budoucnu delat

  Příspěvek z 31. srpna 2017 v 19:21.
  Trecool v něm napsala:

  Zdravím Vás všechny!
  Na jaké studujete střední, na jakou chcete jít?
  Co chcete v životě dělat za povolání?
  Nyní jdu do deváté třídy a čeká mě volba střední školy. Nechám se vámi inspirovat!

  Kdo si nástěnku oblíbil?