Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Svědkové jehovovi, váš názor + otázky

  Nový příspěvek:

  Přispívat mohou jen přihlášení uživatelé.

  Pokud máš účet, přihlas se, pokud ne, můžeš si účet založit.

  Příspěvek z 3. ledna 2019 ve 21:49.
  al-maty v něm napsal:

  Svědci Jehovovi nevěří v očistec, dokonce ani v peklo.

  Příspěvek z 3. ledna 2019 v 19:53.
  DžungaráčekChlupáček v něm napsala:

  Věříte také na očistec, nebo ne?

  Příspěvek z 3. ledna 2019 ve 14:51.
  –MM– v něm napsal:

  eideter: Připadá mi, že odpovídáš na věci, na které jsem se neptal. Já přeci vůbec nehovořil ani o evoluci, ani o kariéře a penězích.

  Ptal jsem se, jestli jsou v Bibli i jiná doporučení, která mají uplatnění až díky moderní době a v mikroskopické rovině, když je tedy zapovězená transfuze červených a bílých krvinek, destiček a plazmy. To není otázka z oblasti evoluce.

  Dále mě zajímalo, jestli náhrada krve za roztok s miniaturními roboty, v němž není žádná složka krve, je také špatně. Ani to není otázka z oblasti evoluce. Nevěříš, že je možné takové roboty vyrobit?

  Mimochodem, lidé tvoří něco živého z něčeho neživého prakticky trvale, každý den se nám v těle obměňují miliardy buněk, staré buňky umírají a nové vznikají – a ty jsou poskládané z neživého materiálu, který vstřebáváme z okolí. Uvádí se, že během sedmi let vyměníme úplně všechen materiál, ze kterého se skládáme. Všichni jsme tedy důkazem, že existuje nějaké uspořádání neživé hmoty, které dohromady utváří živou bytost. Ani toto ale nemá prakticky nic společného s evolucí.

  Co se týče toho čekání na ráj, znamená to, že jakékoliv životní cíle – nemyslím kariéru a peníze (vývoj nové klubovny na Alíkovi mi nepřinese ani jedno :-)), ale vlastně cokoliv – nejsou hodné respektu? Že těšit se na něco jiného nemá smysl? Jakou má tedy člověk motivaci o něco usilovat? Není lepší jen nečinně sedět a čekat na ten ráj? Jak si ten ráj představuješ? Budu si v něm moct naprogramovat svoji klubovnu? :-)

  Za lhaní se vylučuje? Jak přesně a kdo posuzuje, jestli člověk lže? Pokud někdo prohlašuje, že bůh neexistuje, nebo že evoluce je vědecky prokázaná, nebo že je Zeměkoule placatá, je to bráno jen jako názor k diskusi?

  Příspěvek z 3. ledna 2019 ve 14:40.
  VikiKlára v něm napsala:

  Proč se vám říká„Svědkové Jehovi?“

  Příspěvek z 3. ledna 2019 ve 13:50.
  eideter v něm napsala:

  Ahoj MM, začnu odzadu :-), ano znám vyloučené, a nepatří k tomu ztráta víry, ano může odejít, ale když je někdo vyloučený (většinou kvůli nevěře , násilnické chování, lhaní a pod.) znamená to že je lepší se s ním nebavit, a ne není to omezující.
  V Evoluci nevěříme a ani lidem se nepodařilo z něčeho neživého udělat něco živého, i když se říká že je vědecky prokázaná, ale není ... Každý věří svému
  Po armagedonu věříme v ráj a proto se těšíme, a v Bibli se píše že peníze jsou jen honba za větrem a proto nemá smysl honit se za karierou která pomine..

  Pár zajímavostí:
  je nás přes 8 000 000
  Jestli se chcete dovědět o nás víc podívejte se na stránky Jw.org a nebo se ptejte mě
  Scházíme se v sále království v ML ( je to v každém městě, ale jsem chodím já)
  Jsme křesťané
  Řídíme se podle bible

  Příspěvek z 3. ledna 2019 v 11:34.
  –MM– v něm napsal:

  VeverkaČiperka123: Jehova je Bůh. Svědkové Jehovovi jsou církev, nebo možná hanlivěji sekta, zhruba dvakrát menší než mormoni, ale více celosvětově rozptýlená. U nás jich je podle wikipedie asi 15 tisíc. Je to odnož křesťanství, která některá křesťanská dogmata opravila (nemají třeba nekonečné utrpení v pekle) a jiná trochu rozbila. :-)

  eideter: Dříve jste několik přesných roků konce (současného) světa říkali, naposledy 1975. Proč se na to těšíte? Co když má někdo jiné úctyhodné plány, které mu armageddon překazí? Já třeba chci vyrobit novou klubovnu na Alíkovi, mám v hlavě navržený elegantní systém, a kdyby přišel konec světa, byla by to trochu čára přes rozpočet.

  Co se týče transfuze, to jsou velmi konkrétní omezení... máš nějaké vysvětlení, proč jsou tak vědecky přesná? Existuje v Písmu nějaké jiné podobné doporučení, kterému jsme schopní porozumět až v moderní době? Z dávných náboženských textů čtenář nemívá dojem, že by si jejich autoři (ať už to byl kdokoliv) uvědomovali takové podrobnosti, jako z jakých mikroskopických složek se skládá krev.

  Většina biologických pochodů je sice na první pohled docela důmyslná, ale nedokonalá a řadu z nich jsme schopní díky vědeckým poznatkům opravit nebo nahradit. Třeba nedokonalost lidské paměti nahrazujeme tím, že si různé věci zapisujeme, nedokonalost lidského imunitního systému (vlastně i bílých krvinek) nahrazujeme antibiotiky, dezinfekcí a hygienickými návyky. Umělá krev vytvořená v laboratoři sice obsahuje krvinky, ale dovedu si představit, že by šla v budoucnu oběhová tekutina nahradit za něco efektivnějšího – za nějaké miniaturní roboty, kteří nejen přenášejí kyslík, ale i opravují a čistí cévy a celkově pečují o optimální fungování těla (cévy jsou dokonalá komunikační síť). Transfuze s roboty by tedy byla v pořádku? Nemyslím to nějak útočně, jen mě zajímá, jaká jsou přesně pravidla...

  Co se týče vyloučení, znáš tedy někoho, kdo spáchal něco závažného? Patří mezi vážné přečiny i to, že člověk ztratí víru v boha? Nebývají pochyby o čemkoliv většinou spíš zdravé? Vaše hnutí je proslulé tím, že si jeho členové rádi s kýmkoliv povídají... proč tedy přetrháváte kontakty s lidmi, kteří vaše řady opustí? Zvenku podobné chování vypadá spíš jako zlomyslný trest, jako zastrašování...

  Příspěvek z 3. ledna 2019 v 10:16.
  VeverkaČiperka123 v něm napsala:

  Kdo je jehov nebo jehova a jak vypadá a co je svědek jehovův

  Příspěvek z 3. ledna 2019 v 6:23.
  eideter v něm napsala:

  Ahoj MM, 1. neslavíme narozeniny, vánoce,velikonoce( slavíme jinak)a Halloween a svátky
  2. Nikdy neříkáme přesný čas kdy bude armagedon( né zničení světa, ale Jehova odstraní špatných lidí ), ale doufáme, že to bude brzy :-)
  3.Transfuze je špatná v případě, že obsahuje- červené krvinky, bílé krvinky, červené destičky a plazma , jestli transfuze vyrobená v laboratoři to má to nevím ... :-)
  4.Ano. Vyloučení jsou ale jen když udělají něco vážného, ale když litujou nemusí být vyloučení a když jsou múžou se vrátit jestli činí pokání.

  Děkuji :-)

  Příspěvek z 2. ledna 2019 v 16:58.
  DžungaráčekChlupáček v něm napsala:

  A co Vánoce?

  Příspěvek z 2. ledna 2019 v 16:56.
  –MM– v něm napsal:

  eideter: Dobře se s vámi povídá. ;-)

  1. Slavila jsi někdy narozeniny? Kolik různých svátků ročně slavíš?
  2. Na kdy je teď plánovaný konec světa? Slyšel jsem, že se to pořád odkládá...
  3. Jsou krevní transfuze špatné i v případě, kdy krev vznikne uměle v laboratoři a nepochází tedy z žádného živého tvora?
  4. Znáš (nebo znala) jsi někoho, kdo byl vyloučený?
  Příspěvek z 2. ledna 2019 v 16:30.
  klobáska v něm napsal:

  V kostele pod sochou Krista,
  mrtvý pavouk křižák leží,
  umlátil ho jehovista,
  srolovanou Strážnou věží.
  (Karel Plíhal)

  Příspěvek z 2. ledna 2019 v 16:16.
  eideter v něm napsala:

  Ahoj, jako Svědek Jehovův mě zajímá váš názor na nás a ráda bych nás když tak obhájila;-) . Na otázky též ráda odpovím

  předchozí 1 další
  Kdo si nástěnku oblíbil?

  Nástěnka:

  Vznikla:
  2. ledna 2019 v 16:16
  Založila:
  Obsahuje:
  12 příspěvků