Tajemno mezi námi

Nový příspěvek:

Přispívat mohou jen přihlášení uživatelé.

Pokud máš účet, , pokud ne, můžeš se zaregistrovat.

Příspěvek z 24. července v 10:32.
dennisvet v něm napsala:

Máte nějaké nové zvláštní zážitky? Já mám jeden aktuální.
Máme tady jednu panenku, mně přijde krásná, ale většině lidí přijde děsivá. Jeden den jsem pracně uklízela staré gumičky v takovém průhledném kufříku, který na gumičky původně nebyl, takže mi bylo jasné, že pár se jich může třeba přesunout jinam. Když jsem ale druhý den přišla, na jedné straně byla velká hromada vysypaných gumiček z původních přihrádek.
No a jak můžete tušit, byla to ta strana, u které celou noc stála panenka...

Příspěvek z 30. prosince 2018 ve 14:34.
dennisvet v něm napsala:

O tajemno, přečti si starší příspěvky ;)

Příspěvek z 14. června 2018 v 18:47.
andyell v něm napsala:

dennisvet: Protože nevím o co tu jde. O co tu teda jde??

Příspěvek z 14. května 2018 v 16:29.
dennisvet v něm napsala:

Proč o mandaly?

Příspěvek z 14. května 2018 v 15:33.
andyell v něm napsala:

O co tu jde? O mandaly??

Příspěvek z 18. března 2018 v 11:23.
dennisvet v něm napsala:

Hele, už jen krátce - nemůžu odpovědět na ty otázky, přiznávám. Nezažila jsem to a naživo nikoho s tím neznám. Až se v tom více zorientuji, zkusím odpovědět.:-)

Příspěvek z 18. března 2018 v 5:56.
–MM– v něm napsal:

dennisvet: Nemám problém s tím, že nevím, co všechno existuje, ale s tím, když si někdo vycucá nějaké zákonitosti z prstu – když tam, kde by byla správná odpověď poctivé „nevíme“, dosadí nějaký komplikovaný mechanismus, který jako na potvoru nejde žádným způsobem prověřit. To je oddělený problém, už nejde o to, jak vlastně funguje realita, ale jak člověk pracuje s informacemi – na základě čeho čemu věří. Je to otázka jakési duševní hygieny :-)

Nejsem tak znalá, ale dle mého pořád neexistují přímé důkazy, díky kterým by se to mohlo vyvrátit.
To, že se nějaký nadpřirozený jev neděje, je výchozí předpoklad, proto by měli s důkazem přijít ti, kdo tvrdí opak. Nemůžu stoprocentně vyvrátit ani tu zubní vílu, ale asi se shodneme, že nejspíš neexistuje, když ji zatím nikdo nenačapal.

V různých oblastech poznání bývá různě velký prostor pro zázračné objevy. Kdysi dávno mnozí biologové nevěřili, že existují narvalové nebo ptakopyskové, ale dnes už šance, že objevíme úplně nový druh zvířete v běžném prostředí (nepočítám mořské hlubiny nebo zamrzlá jezera na pólech), klesla velmi blízko k nule. Obdobně třeba domnělý světadíl Atlantida asi určitě nikdy neexistoval, protože máme poměrně dobré satelitní fotky celé planety, včetně mořského dna.

Objevení astrálního cestování by v tuto chvíli bylo zázračně překvapivé nejen pro fyziky, ale i pro neurobiology. Pro představu, co už o mozku víme: letos v lednu vyrobili v Japonsku program, který dovede sestavit přibližný obraz toho, o čem sní člověk připojený na magnetickou rezonanci. Do pěti let nejspíš půjde ukládat kompletní sny jako filmy.

Podle informací, které se ke mně dostaly, jde to tak, jako třeba v lucidním snu, ale je to realita.
V lucidním snu můžeš mít celý snový svět plně pod kontrolou, takže to asi podobné nebude. Podle informací, které se dostaly ke mně, je asi tak osm různých astrálních cestování, protože každý, s kým si o tom povídám, popisuje tento fenomén jinak. Někteří jsou věrní teosofické verzi, kde se cestuje do nebes a do pekla a obecně do jiných sfér (ne do jiných míst reality), další k tomu přimíchají telepatii (že spolu cestuje víc lidí z různých částí světa, kteří si navzdory jazykové bariéře náhle rozumějí), jiný tábor cestuje astrálně časem do těla svého předka, další zase může volně procházet skrz fyzické předměty v naší realitě vyjma podlah, budhisté můžou při astrálním cestování normálně mluvit s bdělými lidmi, hinduisté můžou astrální tělo maskovat fyzickým tělem někoho jiného... takových možností. Jak si mám vybrat, která je správně? :->

Jaké jsou podle tebe odpovědi na tyto otázky?

  1. Jakékoliv pozorování má vliv na realitu – jde tedy přítomnost astrálního cestovatele nějakým způsobem změřit?
  2. Zjistil tímto způsobem někdy někdo nějakou informaci, ke které neměl přístup za bdělého stavu?
  3. Astrální tělo je fyzické, nebo není? Pokud je, z jakého materiálu vzniká? Pokud není, proč jsou pro něj fyzické předměty překážkou? Když usnu v zavřené místnosti, bude v ní moje astrální já uvězněné?
  4. Pokud se zraní moje astrální tělo, zraním se nějak i já?
  5. Můžou astrálně cestovat i zvířata? Pokud ne, ve které fázi vývoje získal tuto schopnost člověk a proč?
  6. Souvisí podle tebe astrální cestování s pránou? (Prána je údajná životní energie vesmíru, samozřejmě také neprokázaná.)

Ano, anonymně. Stejně jako ten kluk, který zastavil vir. I tak ho našli a už neměl klid.
Hovoříš-li o viru WannaCry, tak pan MalwareTech nijak zvlášť neusiloval o anonymitu. Pokud člověk dnes chce být opravdu anonymní, možnosti má. Sám s tím mám mnohaletou zkušenost :-)

Ty si myslíš, že je to lež, já, že pravda.
Diskuse je prostředkem k tomu, abychom si utřídili myšlenky, není vůbec nutné najít tu jedinou správnou pravdu. Přistupuji k odlišným názorům s otevřenou myslí, bývají velmi poučné ;-)

Příspěvek z 17. března 2018 v 10:21.
dennisvet v něm napsala:

Pravda, nemůžeme jen tak říci, co všechno existuje, protože to není dokázáno. Z toho samého důvodu to ale nemůžeme ani vyvrátit, byť by to bylo sebevíc nereálné.
A když už jsme u toho, ani u dalších zmíněných "nemožností" si nemůžeš být jíst.;-)

Ano. Nejsem tak znalá, ale dle mého pořád neexistují přímé důkazy, díky kterým by se to mohlo vyvrátit.

Ano, anonymně. Stejně jako ten kluk, který zastavil vir. I tak ho našli a už neměl klid.

Podle informací, které se ke mně dostaly, jde to tak, jako třeba v lucidním snu, ale je to realita. A také nebezpečnější.

Tímhle bych tuhle diskusi ukončila - je jako ta o Ježíši v Alíkovinách. Ty si myslíš, že je to lež, já, že pravda.:-)

Příspěvek z 17. března 2018 v 1:51.
–MM– v něm napsal:

dennisvet: To, že existují nepoznaná nepopsaná zákoutí struktury reality, přeci neznamená, že je možné cokoliv a že jakékoliv smyšlené zákonitosti mají nárok na uznání. Pokud chceš hodit do jednoho tajemného pytle astrální cestování a boha, šlo by k nim přihodit také jednorožce, zubní vílu, velké špagetové monstrum...

Pokud věřící řekne, že bůh stvořil vesmír, je to hypotéza, která je sice méně pravděpodobná, ale v principu nevyvratitelná (nikoliv proto, že nejde najít odpověď, ale proto, že pokud odpověď najdeme, tak jen tím, že se sami nachomýtneme ke stvoření dalšího vesmíru). Pokud ale třeba říká, že je Zeměkoule stará jen šest tisíc let, tak to je v přímém rozporu s nalezenými geologickými důkazy. Astrální cestování má díky pokrokům v neurologii a částicové fyzice za posledních osmdesát let čím dál blíž k tomu druhému případu. Spoustu toho nevíme, ale dost toho také už víme a naše poznatky mají praktické důsledky.

Astrální cestovatelé netouží po slávě? Můžou publikovat pod pseudonymem nebo anonymně. Netouží po bohatství? Můžou dát výdělek na charitu, pomoct potřebným. Nechtějí být za blázny? On snad někdo považuje objevitele za blázny? Takhle přeci věda nefunguje. Pokud lze opakovanými pokusy dojít ke stejným výsledkům, má objevitel vyhráno. Nic víc není nutné k získání respektu pro jakoukoliv hypotézu.

nemůžou si jen tak projít hromadou kamení, a pokud by dotyčného zasypaly, nevrátí se zpátky do svého ‚pozemského‘ těla
Proč to takhle funguje? Stalo se to někomu? Jak se odvozují pravidla pro něco, u čeho se nedaří prokázat ani existence?

Mně jakékoliv cestování mysli bez těla přijde jako extrémně mocná superschopnost čistě jen proto, že by se tím šlo dostat k informacím. Posledních cca třicet let stojí celá naše civilizace na kryptografii, na šifrování... a jestliže se cestující snílek může nezjistitelně dostat k šifrovacím klíčům, tak má de facto celý svět v hrsti. Banky, archivy, rozvědky, jaderné zbraně...

Příspěvek z 16. března 2018 v 17:21.
klobáska v něm napsal:

FriedKitten: Chtěl bych zareagovat na „černé postavy okolo postele“. :-)
Ano, tyto stavy skutečně mohou nastávat, nejde o žádný čistě vyfotošopovaný fenomén. Ovšem je potřeba se na věc podívat trošku do hloubky. (A prosím, odborníci, neukamenujte mě za možné drobné chybičky, jsem pouze amatér zapálený do tématu.)

Abychom začali tzv. od Adama. Takovéto stavy se stávají zpravidla ráno, těsně po probuzení, kdy naše tělo není jistým způsobem ještě úplně probráno. V noci totiž (konkrétně v REM fázi spánku) dochází k paralyzování svalů. Je to proto, aby tělo nereagovalo na naše sny, tedy pokud např. ve snu skočíme z okna, nestane se, že bychom skočili z okna i v realitě právě díky tomuto znehybnění svalů. (Občas může u některých osob docházet k tomu, že k této paralyzaci nedojde, což se projevuje dobře známým, ač opět často špatně chápaným somnambulismem, nebo chcete-li náměsíčností.)
Občas se ale může stát, že se mozek probudí, ale ještě nedošlo k „odparalyzování“ těla. Člověk tedy nemůže ovládat své svaly, často má pocit, jako by mu na hrudi ležel kámen, nebo, jazykem našich předků, jako by na něm seděl nějaký démon či ďábel (či jazykem dnešním, jako by ho unesli mimozemšťané a spoutali ho). Nemůže se hýbat a nemůže ani mluvit, což pochopitelně vede k obrovskému přívalu strachu. Tomuto stavu se říká spánková paralýza.
Když jsem psal o těch démonech či mimozemšťanech, i to má své opodstatnění. Vzhledem k tomu, že mozek není na takovouto situaci zvyklý a je řádně zmatený (aby nebyl, že!), může se stát, že vidí různé podivné stíny, které může interpretovat jako lidské postavy (tvar našemu myšlení nejbližší) a podle chuti daného jedince lze pak tyto postavy považovat za démony či mimozemšťany.
Dobrá zpráva je, že takovýto stav během pár minut odezní a člověk je zase v naprostém pořádku (kromě pořádně zmatených myšlenek samozřejmě). Pokud vím, není spánková paralýza nijak nebezpečná, pouze velice děsivá. :-)

Příspěvek z 15. března 2018 ve 22:56.
dennisvet v něm napsala:

Ano, nepovažuješ je za blázny. Avšak náboženství není spojeno jen s místní kulturou atp., tudíž i zde jdou části víry a věření "nemožné", přesto se věří. Tudíž nesouhlasím, že by Bůh mohl být skutečný, kdyby například astrální cestování nemohlo být uznáváno.

Myslím, že je spousta informací a proběhly už i nějaké pokusy, ale jsou i lidé, kteří po slávě netouží, děsí je, nebo zkrátka nechtějí být za blázny. Třeba to mně bylo (a je) vyčítáno - že sama neřeknu, co se mi povedlo. Ale to odbočuji.

Astrální cestování ale nepřináší žádné superschopnosti - nemůžou si jen tak projít hromadou kamení, a pokud by dotyčného zasypaly, nevrátí se zpátky do svého "pozemského" těla. A pak už může následovat jen jediné.

Příspěvek z 15. března 2018 ve 21:53.
–MM– v něm napsal:

dennisvet: Já ale přeci nemám věřící lidi za blázny. Data naznačují, že víra je spjatá s prostředím a místními tradicemi, ne s psychickým zdravím. Pokud mě považuje druhá strana za blázna, je to její věc. Myslím, že jakákoliv neochota k vedení diskuse o spirituálních otázkách existence není řešení, ale naopak problém (s tisíce let dlouhou tradicí, byť to, že spolu nesouhlasící tábory už jen nemluví, je mnohem lepší než masové vybíjení).

to, že je věda momentálně neumí popsat, je nevylučuje
Nevylučuje, ale vytváří to po popisu zatraceně velkou poptávku. Proč ti, kdo umí astrálně cestovat, nepřijdou s nějakým dobrým popisem? Tedy s postupem, který jde nezávisle opakovat? Nic víc není potřeba. Pokud mají pravdu, tak by díky tomu jednak získali ohromné uznání (nobelovku, peníze atd.), jednak by posunuli celé lidstvo zase o kousek dopředu v poznání. To snad nikdo nechce?

Taková schopnost – kdyby existovala – by mohla zachránit spoustu životů. Když zemětřesení zasype horníky, proč nepřijde záchranářům na pomoc nějaký profesionální astrální cestovatel, který by jim po krátkém šlofíku poradil, kterým směrem mají kopat? Proč riskují život pyrotechnici tím, že se chodí zblízka podívat na podezřelý balíček? Krize v jaderné elektrárně by se daly také řešit mnohem bezpečněji.

Napadá mě spousta úžasných využití... ale nic z toho se nekoná, astrální cestování je jen tajemný zážitek, o kterém si lidi šuškají na internetu...

Příspěvek z 15. března 2018 v 19:43.
VeverkaČiperka123 v něm napsala:

a co je to přesně

Příspěvek z 15. března 2018 v 19:39.
FriedKitten v něm napsal:

A jak to máš ty s meditací? ;)

Příspěvek z 15. března 2018 v 19:19.
dennisvet v něm napsala:

Nástěnka o tajemnu :)

Příspěvek z 15. března 2018 v 19:17.
VeverkaČiperka123 v něm napsala:

CO JE TO TAJEMNO MEZI NAMI

Příspěvek z 15. března 2018 v 17:56.
dennisvet v něm napsala:

-MM-: proč tedy nejdeš věřícím říkat, že Bůh není? Budou tě mít za blázna tak, jako ty je.

Je možná velká spousta věcí a to, že je věda momentálně neumí popsat, je nevylučuje.

Příspěvek z 15. března 2018 v 17:46.
FriedKitten v něm napsal:

Na Prima Zoom dávali dokument o tom, že Bůh je ufoun :-D.
Ne hele, jsme hodlaly s kámoškou meditovat a ona mi hned po tom poslala nějakou fotku z pohledu ležícího týpka, jak kolem něj kolem postele zírají černý postavy. Sice to byl určo photoshop, ale rozhodně bych nechtěla, aby se na mě přišlo podívat něco podobného, když budu zrovna „mimo“ :-D

Příspěvek z 15. března 2018 v 17:41.
–MM– v něm napsal:

dennisvet: Lidi věří na různé věci, ale to neznamená, že fungují. Fyzikální zákony nevznikají demokraticky. Nechci tvé představy svazovat nějakými přehnaně přísnými požadavky, nesouhlasím s tím, že výjimečně silná tvrzení vyžadují výjimečně přesvědčivé důkazy... stačil by jakýkoliv důkaz, že popsaný fenomén (který by byl mimochodem velmi užitečný!) aspoň někdy nějak funguje. Pokud nejde vůbec nijak prokázat a nikdo věrohodně astrální cestování nezažil, tak neřešíte tajemno, ale pohádky.

FriedKitten: Jakmile vedete debatu na téma „jak na to?“, tak to není naivita, ale čirá zvědavost. Hledáte systém, jak přesně funguje věc, která nikdy nikomu nefungovala.

Lucidní sny a meditace jsou úplně jiný kalibr, protože ty mají prokázaný neurologický základ. Nepatří do jedné skupiny s esoterickým new age šarlatánstvím.

Příspěvek z 15. března 2018 v 17:35.
dennisvet v něm napsala:

S tím bubákem - to jako ten večer, nebo ráno?:D

Příspěvek z 15. března 2018 v 17:34.
FriedKitten v něm napsal:

Veverko, tady se snaž být konkrétní :-D
dennisvet: Hele, už dlouho ne, ale nejlepší je to zkoušet před spaním. Pokud přímo neusnu, tak jsem taková uvolněnější. Když si pri meditaci tak po 20 minutách uvědomim, že na mě může koukat nějaký bubak, tak se začnu bát a skončim:-D

Příspěvek z 15. března 2018 v 17:25.
dennisvet v něm napsala:

FriedKitten: černej humor je nejlepší :D

A k tématu - zkoušíš meditaci?:)

A mimo téma - roztomilá fotka :D

VeverkaČiperka123: co je co?:)

Příspěvek z 15. března 2018 v 17:23.
VeverkaČiperka123 v něm napsala:

CO TO JAKO JE

Příspěvek z 15. března 2018 v 15:15.
FriedKitten v něm napsal:

To mi připomnělo mého dědu a prababičku, když se hádali.
Prababička: „Musíš se modlit! Bůh nás sleduje a andělé nás chrání!“
Děda (jakožto nevěřící): „Kdyby existoval Bůh, tak by nenechal tolik dětí, aby po nich dnes lezly muchy!“
Trošku černý humor, ale má pravdu. :-D

Příspěvek z 15. března 2018 v 15:03.
dennisvet v něm napsala:

Jsem ráda, že je tu někdo takový.

-MM-, až mi dokážeš, že existuje Bůh, taky v něj můžu věřit.
Nikdo to nedokázal, přesto v něj tolika lidí věří..

Příspěvek z 15. března 2018 ve 13:05.
FriedKitten v něm napsal:

-MM- Na tohle přijdeme sami. Prosím, nech nás v tom a nekaž nám téma o naprosté blbosti. My naivní teenageři na to máme jiný pohled, než dospělý a já jsem upřímně ráda, že jsem narazila na člověka, se kterým se můžu bavit o stejné věci :-)

Příspěvek z 15. března 2018 v 10:29.
–MM– v něm napsal:

dennisvet: Není to sice důkaz, ale jen docela snadný postup, který vede k poměrně silnému přesvědčení:

  1. Vyslovíš hypotézu, že pro podobný fenomén není žádný evoluční důvod a že biologie o žádném podobném smyslu ani po rozsáhlém studiu lidského těla nic neví.
  2. Sestavíš test pro osoby, které tvrdí, že astrálně testují. To jde poměrně snadno, protože tyto osoby tvrdí, že vidí nějaké reálné věci v době, kdy spí – stačí tedy vyzkoušet, jestli ví něco o něčem ze svého okolí, co v bdělém stavu nemohli zjistit, třeba sestavu předmětů položených na stole v sousední místnosti.
  3. Nabídneš milion dolarů pro toho, kdo v testu uspěje.
  4. Čekáš, než si nějaký astrální cestovatel přijde pro milion a nastartuje zbrusu nový vědní odbor (při čemž by nejspíš dostal i nobelovku za fyziku, hurá!)

Nyní jsme již mnoho desetiletí v kroku 4... asi čekáme na to, než si pro ten milion přijde někdo z vás, to bude sláva :->

Příspěvek z 15. března 2018 v 8:58.
FriedKitten v něm napsal:

Ještě jsem zkoušela nějaký dostání se do svého nitra, kde by ses měla setkat se svým totemovym zvířetem

Příspěvek z 15. března 2018 v 8:39.
dennisvet v něm napsala:

Já sama to ještě nezkoušela, ale můj kamarád ano, avšak zatím nic
Chci nejprve zkusit natrénovat lucidní snění :)

Příspěvek z 15. března 2018 v 6:41.
FriedKitten v něm napsal:

S astrálním cestováním za mnou kdysi přišla kámoška. Pročítala spousty článků o tom a říkaly jsme si, že když je toho tolik, tak to přeci nemůže být žádná blbost. Nějaký ten den jsme se přes messenger domluvily „Dnes astrál?“ a lehly jsme si každá na postel a snažily se dostat do toho pocitu. Já si k tomu pouštěla uklidňující písničky, ale dřív jsem stihla usnout, než se dostat duší mimo tělo :-D. Nás ta myšlenka hodně zajímala že „Co když se to povede a dostaneme se do jiného vesmíru? Co když tam najdeme svět, kde si budeme moct dělat, co chceme?“, ale ani jedné z nás se to nepovedlo :D. Teď už jsem o tom tak rok neslyšela a nevím, jestli něco nového

Kdo si nástěnku oblíbil?