Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Trest smrti

  Nový příspěvek:

  Přispívat mohou jen přihlášení uživatelé.

  Pokud máš účet, přihlas se, pokud ne, můžeš si účet založit.

  Příspěvek z 21. února 2019 v 9:38.
  BakerStreet v něm napsala:

  Každého názor, ale já jsem také proti trestu smrti, můj názor se ztotožní s názorem Rokia.:-)

  Příspěvek z 20. února 2019 v 9:53.
  Rokio v něm napsal:

  Já jsem proti trestu smrti, protože znemožňuje nápravu pachatele po vykonání daného trestu a také je šance, že na smrt půjde nevinný člověk.

  Příspěvek z 20. února 2019 ve 2:32.
  –MM– v něm napsal:

  Pralinka2: Když někdo argumentuje pro trest smrti tím, že zločince ve vězení nechce živit, vždy si zaraženě říkám, kolik lidí by vlastně tou smrtí chtěl trestat. :-)

  Protože i v relativně civilizovaných zemích, kde trest smrti je dovolený, bývá vykonáván v jednotkách případů ročně. Většinou velmi odborně. Sice se ušetří za stravu pro padoucha, ale musí se kupovat úředně prověřené smrtící injekce, musí se udržovat speciální místnost na popravy, musí se dávat výplata popravčímu (to není práce pro každého)... je to také docela drahé divadlo.

  matisek005: Ve svém výčtu jsi zapomněl zmínit Teletubbies. :-D

  Příspěvek z 16. února 2019 v 9:35.
  VikiKlára v něm napsala:

  No, já nevím...

  Příspěvek z 15. února 2019 ve 22:12.
  Colossus v něm napsal:

  Co ješě za ta pozitivní témata by tu mohla být ?

  Příspěvek z 15. února 2019 ve 21:35.
  matisek005 v něm napsal:

  Člověk tu narazí na samá pozitivní témata: Imigrační krize, holokaust, trest smrti...

  Příspěvek z 15. února 2019 ve 20:38.
  Pralinka2 v něm napsal:

  Mám dojem, že bohaté státy v mírových dobách si mohou ekonomicky dovolit živit i několik doživotně odsouzených vězňů. V dávných dobách, kdy některé lidské společnosti žily na pokraji smrti hladem, a kdy živit a hlídat nějakého vězně znamenalo hrozbu smrti hladem pro celou skupinu, byl trest smrti pro nebezpečné zločince v podstatě nevyhnutelný, bez něj by tehdejší společnost byla ohroženější, než když občas bohužel popravili i někoho nevinného. Neříkám, že to bylo dobře, ale bylo to nutné. Můžeme být rádi, že už to nutné není a že si můžeme ekonomicky dovolit trest smrti neprovozovat.

  Příspěvek z 15. února 2019 v 18:57.
  al-maty v něm napsal:

  Bohužel to v praxi funguje víceméně obráceně, země s nejméně spravedlivými justičními systémy na světě většinou patří mezi státy, kde je trest smrti na denním pořádku, zatímco země se spravedlivými soudy většinou trest smrti už dávno zrušily. Z vyspělých demokratických států se trest smrti aplikuje snad je v USA (pouze některé státy) a v Japonsku.

  Hlavní argumenty zastánců trestu smrti spočívají v tom, že občané nemusí živit ze svých daní vězně odsouzeného k doživotnímu trestu. Dále pak, že trest smrti by snad měl potenciální těžké zločince odradit od svých činů, i když v to upřímně moc nevěřím.

  Příspěvek z 15. února 2019 v 18:38.
  –MM– v něm napsal:

  Barbarství.

  Když se průzkumy zeptají občanů ČR, jestli se domnívají, že soudnictví u nás funguje bezchybně a že nehrozí odsouzení nevinných omylem, bude také většina souhlasit? Tipnul bych si, že zdaleka ne.

  Pokud tedy většina lidí nevěří v neomylnost soudů, a přesto chtějí, aby tyto soudy mohly trestat smrtí... není to trochu pitomé? :-D

  Příspěvek z 15. února 2019 v 18:23.
  Colossus v něm napsal:

  Toť složitá otázka. Z jedné strany tu je víra. Víra ovlivnila i zákon, v americkýh filmech můžeme vidět svědky dávat ruku na Bibli, ve které je zákon " nezabiješ ". A vražda je přeci smrtelný hřích. Nejhorší zločin. Na druhé straně je zase lidstvo a lidské právo. Zaslouží si zemřít ? Vždyť je to taky člověk, který má rodinu. To chceme my ( lidi ) vyprchat další život ?
  No nic, užij si veselou reakci na toto:-)

  Příspěvek z 15. února 2019 v 17:06.
  al-maty v něm napsal:

  Podle průzkumů většina občanů ČR podporuje znovuzavedení trestu smrti. Myslíte si, že trest smrti je státem organizované bezpráví, nebo naopak jej vnímáte jako adekvátní trest za nejtěžší zločiny?

  předchozí 1 další
  Kdo si nástěnku oblíbil?

  Nástěnka:

  Vznikla:
  15. února 2019 v 17:06
  Založil:
  Obsahuje:
  11 příspěvků