Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Třídíte odpad?

  Je tady zamčeno

  Tato nástěnka je zamčená. Související nástěnky:

  Příspěvek z 31. července ve 20:12.
  majdula2000 v něm napsala:

  Já jsem dávala do vyhledávače „tříd“.;-)

  Příspěvek z 31. července ve 20:12.
  Qietro v něm napsal:

  Teďka když jsem to zkusil vyhledat, tak už mi to našlo. Je možné, že jsem se ve spěchu při hledání přepsal.

  Příspěvek z 31. července ve 20:10, upravený po 2 minutách.
  lékařský v něm napsal:

  Mně se slovem „odpad“ to našlo všechny tři nástěnky. Zadával jsi to do vyhledavače, když jsi byl v nástěnkách? Nebo pokud jsi v tom slově měl něco, co tam nepatří (třeba i taková mezera před slovem i za slovem), tak to nemuselo vyhledat.

  Příspěvek z 31. července ve 20:08, upravený vzápětí.
  Qietro v něm napsal:

  Dal jsem si vyhledávání třídíte odpad a pak samostantě odpad a nic mi to nenašlo.

  Tak to zamkni. Hledal jsem asi špatně

  Příspěvek z 31. července ve 20:06.
  Qietro v něm napsal:

  Co si myslíte o třídění odpadu? Proč třídítě/netřídíte? Co všechno třídíte? Kontejnery na papír, sklo a plast jsou prakticky všude, ale někde jsou i kontejnery na kovy, použité oleje, drobný elektro odpad, bioodpad, ale třeba i kontejner na oblečení, který spravuje obvykle charita.

  Přiznám se, že zatím příliš netřídím, ale plánuji s tím začít. Nemůžu se vymlouvat na to, že mám popelnici daleko. Spousta lidí používá tento argument, že má popelnici daleko. Já zatím třídím jen nevratné láhve, velké papírové krabice a oblečení, které mi je už malé. Rád bych třídil i oleje po smažení. Málokdo se zamyslí nad tím, že není správné vylít zbytek oleje do záchodu. V kanalizaci to pak dělá problém, tuk ztuhne a ucpává ji. O něco lepší alternativa v případě chybějícího kontejneru na oleje je to, když se naleje do uzavíratelné nádoby, která se hodí do komunálního odpadu. Nebo se ten olej může nechat nasáknout do kuchyňské utěrky a vyhodit do koše. Neudělá to takovou paseku jako po spláchnutí do záchoda.

  Vzpomínám si na období základní školy. Měli jsme koš na komunální odpad ve třídě a ten tříděný odpad na chodbě. Spousta žáků házela pet láhve do toho komunálního odpadu. Když to učitel viděl, tak řekl, že jestli to ještě jednou uvidí, tak budeme všichni po škole a dostaneme přednášku o třídění odpadu. Od té doby najednou všichni třídili. :-D

  předchozí 1 další
  Kdo si nástěnku oblíbil?

  Nástěnka:

  Vznikla:
  31. července ve 20:06
  Založil:
  Obsahuje:
  6 příspěvků