Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Triky ze života – O jídle

  Nový příspěvek:

  Přispívat mohou jen přihlášení uživatelé.

  Pokud máš účet, přihlas se, pokud ne, můžeš si účet založit.

  Prodleva měsíc.
  Viki_show v něm napsala:

  Myslím že by všichni prostě měli přemýšlet vlastní hlavou než udělají cokoliv... Já jsem nějaké lifehacky dělala ale s tím že jsem si nejdřív aspoň zamyslela jestli to půjde a pak třeba u jídla je vždycky lepší si dělat po minutě v mikrovlnce. Každý má jinou a třeba mě co dávali že mám dělat skoro 10 minut vyjde tak za 2-3
  Takže prostě inspirace a dál hezký podle sebe))))

  Kateisblack v něm napsal:

  Jídle moc nerozumím, ale co si budem jaká je šance že uvaříte těstoviny vbmikrovlnné troubě za dvě minuty... za prvé voda se vaří když její teplota stoupne nad 100 stupňů - tedy bod varu (Takové těstoviny se ti normálně v hrnci vaří kolik minut? Cca deset, patnáct ne?), za druhé i kdyby se tak stalo tak by mě zajímalo jak ten hrníček dostaneš ven bez popálenin ven. Jako ano můžeš si vzít rukavice ale hej nic takového tam neukazují a dítě se nad tím nezamyslí. Vezme třeba hrníček zjistí jak je horký upustí ho a bum, střepy, hořká voda třeba i na noze toho člověka - rozebrání prvního hacku.
  Jídlo od takových kanálu se možná zdá dobré a uvěřitelné (že by opravdu fungovalo), ale z osobní zkušenosti vím že se to buď pak nedá jíst nebo se to ani nepovede.
  Jinak k tomuhle bych si raději být lidma pod 15 třeba vzala mamku a proradila se s ní. Tady nejde o bezpečí, tyto kanály se samy uvádí jako tvůrci zábavných videí a tím se taky háji, když se něco stane.

  Špunt_3b_sýr v něm napsala:

  ale třeba ty s tím jidlem nejsou špatny ne?

  Kateisblack v něm napsal:

  Upřímně šance že bude aspoň 50% těch life hacků ve videu od Léka fungovat je opravdu malá.
  Taková to videa bývají v některých případech docela k naštvání když doma zničíte svoje tričko a vypotřebujete všechno lepidlo a třpytky jen aby to pak všechno letělo do koše.
  V horších případech tyto "vychytávky co vám mají usnadnit život" jsou i nebezpečné (Třeba jako když máte strčit tuhu od tužky do mikrovlnky a tadáá diamanty! Spíš kouř a mini ohýnek.), někdy dokonce opravdu životu nebezpečné. Už je několik případů kdy se někteří lidé (hlavně děti) snažili si třeba vyrobit podle jistého hacku pop corn - do plechovky se šoupla svíčka a na vrch se dala "semínka" a tradá pop corn. Ano teď to zní jako něco co by reálně mohlo fungovat - je to na stejné bázi (kukuřice + teplo). Ale...
  Když pak vezli jistou slečnu s popáleninami prvního stupně do nemocnice už to taková zábava nebyla.
  Nepamatuji si jestli to ta dívka přežila - tenkrát se na ni myslím pořádala sbírka - smutné je že tenhle hack neukazovali jen pochybné reddity, ale ukazovaly (a stále ukazují - některé) velké kanály jako je třeba již zmíněný five minutes crafts (což teda jen pět minut nezabere).
  Já podle takového kanálu jednou dělala buchtu z hrníčku (Bylo mi devět a totálně jsem se těšila na ten krásný výsledek ve videu.) Dělala jsem všechno podle sebemenšího příkazu videa (A že jich tam moc nebylo.). Výsledek? No z toho hrníčku už to nešlo vydolovat a tak jsme ho musela vyhodit, umýt ten sajrajt co zůstal v mikrovlnce a vyvětrat puch pálené hmoty.

  Life hacks kanály (většina) už dávno nejsou o tom aby nám usnadnily život, většinou jsou jen stupidní a úplně zbytečné. Jsou točený hezky barevně aby na to lidi koukali a kroutili hlavou nad tím jak občas stupindní můžou být - ale do když to přece funguje!? Většinou snad ani nefungují.
  Jde tady o to aby na to lidi koukali a i negativní hodnocení je úspěch. Aby na to lidé znova klikli protože algoritmus vám to bude pořád házet na obrazovku... Je to smutný? Řekla bych že ano.

  Špunt_3b_sýr v něm napsala:

  lékařký dobry životní triky:->

  Příspěvek z 28. listopadu 2021 v 0:14.
  VelkýBochník v něm napsal:

  Aha, díky za to video, vypadá to zajímavě. Stejně jako tato nástěnka po vysvětlení;-)

  lékařský v něm napsal:

  Název jsem nějak upravil a ještě bych chtěl upozornit, že popisek u názvu opravdu nenahrazuje název nástěnky. Slouží jenom k popsání aktuálního děje v nástěnce.

  VelkýBochník: Jde vlastně o takové tipy na věci ze života, o kterých plno lidí třeba ani neví. Příklad:

  Ale bohužel většina lifehacků reálně nefunguje a tvůrci videí s takovými lifehacky se snaží si jen nahnat sledovatelnost. Viděl jsem už plno popisků a ukazkových fotek, kde to vypadalo, že vám citrón dokáže nabít mobilní telefon... nedokáže. Každopádně tím nevylučuji, že některé lifehacky jsou poctivé a skutečně fungují.

  VelkýBochník v něm napsal:

  A co konkrétně je smyslem nástěnky??? Jaké triky??? Můžeš rovnou třeba nějaké uvést, ať se chytíme tématu???;-)

  Špunt_3b_sýr v něm napsala:

  a jak jinak se řeknou hacky

  majdula2000 v něm napsala:

  Název můžou měnit jen správci. // Proč hacky? To taky není české slovo!:-(

  Špunt_3b_sýr v něm napsala:

  ok a jak se měni nazev a třeba životní hacky

  lékařský v něm napsal:

  Proč je název nástěnky v angličtině? Jsme na českém webu, tak prosím vymysli nový název nástěnky, který bude v češtině.

  Špunt_3b_sýr v něm napsala:

  Znate life hacks a chceš to řic řešeníO= napiš do tehle nastěnky a možna ho někdo viužije:-3

  předchozí 1 další
  Statistika…

  Nástěnka:

  Vznikla:
  27. listopadu 2021 ve 14:34
  Založila:
  Obsahuje:
  13 příspěvků
  Moderátorka:
  Špunt_3b_sýr
  (kulisačka)