Učíme se jazyky (Chorvatština)
Pamatuju si, že tam měli v Chorvatsku Brumíka, ale že jmenoval trochu jinak. Nevzpomene si někdo náhodou?
A jezdíte někdo pravidelně na dovolené do Chorvatska, nebo teprve pojedete? Já to v Chorvatsku znám velmi dobře
Já jsem byla jednou v Chorvatsku, a kamkoli jsme došli nás výtal nápis (nebo něco jiného) kde se psalo: „dobro došli"
crashinthedark:
Jasně! Tady jsou nějaké základní fráze
Dobrý den - Dobar dan
Nashledanou - Doviđenja
Děkuji - Hvala
Kolik stojí - Koliko dođe/ koliko košta
Mockrát děkuji- Hvala puno/ Hvala lipa
Jmenuji se- zovem se
Ahoj- Bok
Čau- čao
Jak se máš?- Kako si?
Chorvatstinu bych se chtela zacit ucit. Tyhle jazyky v oblasti Bosny, Srbska, Chorvatska a tak mam rada.
Chorvatština? Některá slova se vám budou v Chorvatsku líbit a začnete je okamžitě používat. Tak třeba sladoled=zmrzlina. Docela pěkné pojmenování, jako sladký led. Tam jedna značka zmrzlin Ledo má zmrzlinu Sněhurku=sladoled Snjeguljica. Jak může někdo z Chorvatska neznat Sněhurku? To je jako kdyby Genzer neznal Šmouly!
Ahoj, mohla bys mi napsat nějaké základní fráze (typu: dobrý den, nashledanou, děkuji, kolik to stojí atd.) které se mi v Chorvatsku na dovolené budou hodit?
Děkuji!
Ahojky!
Zajímají vás také jazyky?
Tak to vás určitě bude zajímat tato nástěnka.
Tato nástěnka se týká právě CHORVATŠTINY.
Takže pokud ti Chorvatština jde, baví tě nebo se jí chceš naučit, jsi vítán!
Můžeme si zde psát v chorvatštině, říkat si zajímavosti o chorvatštině, testovat navzájem naše znalosti atd!
(Pokud jsi opravdový milovník jazyků, můžeš zkusit i mojí německou a anglickou nástěnku!
)
