Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Umělá inteligence

  Nový příspěvek:

  Přispívat mohou jen přihlášení uživatelé.

  Pokud máš účet, přihlas se, pokud ne, můžeš si účet založit.

  Prodleva 4 dny.
  Příspěvek z 18. března ve 21:25.
  majdula2000 v něm napsala:

  Fakt je tak těžké z těch šílených odkazů dělat něco lidského? :-|

  Prodleva 2 dny.
  Příspěvek z 16. března v 11:31, upravený vzápětí.
  Morell v něm napsala:

  Dosti dobré články na téma Umělé inteligence a náboženství. První upozorňuje že Umělá inteligence může spustit novou vlnu nových náboženských hnutí, druhý je o tom, jak stroje na několika místech nahradily kněze a že mohou začít nahrazovat i věřícího člověka.
  Gods in the machine? The rise of artificial intelligence may result in new religions
  Robots are performing Hindu rituals – some devotees fear they’ll replace worshippers

  Prodleva 4 dny.
  Příspěvek z 12. března ve 13:17, upravený vzápětí.
  Morell v něm napsala:

  Teorie mrtvého internetu popisuje stav, kdy je většina aktivity na internetu, včetně vytváření obsahu, dílem robotů místo lidí.

  Co si myslíte, je možné že za pár let by se mohla konspirační teorie Mrtvý Internet stát skutečností? Sice to není nová teorie, ale dnes s umělou inteligencí dostávající se do rukou obyčejných lidí by nebylo marné se nad ní zamyslet.
  Umělá inteligence se určitě značně zlepší a bude schopná brzy psát články a dělat videa, ale také už nyní je schopná pracovat s umělými uživateli, které je někdy dost těžké rozeznat od živých lidí.

  Prodleva 13 dní.
  Příspěvek z 27. února ve 20:04.
  šipín v něm napsal:

  Nejsou chatovací funkce Bingu prostě ChatGPT?

  A jinak, má někdo nějaké info na Google Bard?

  Příspěvek z 27. února v 18:42.
  lékařský v něm napsal:

  Po dlouhé době čekání ve frontě jsem dostal přístup ke chatovacím funkcím, které Microsoft integroval do Bingu. A člověk se toho hned celkem dost zajímavého doví. :-D

  Ptal jsem se ho matiku, cestování, ale hlavně na Alíka. U toho odpovídal zejména těmi texty, které jde najít tady taky, a taky tím, co si přečetl o Alíkovi na Wikipedii. Bylo na něm pěkně vidět, že Wikipedii vnímá s vyšší prioritou (což by se asi dalo zapsat jako další bod toho, proč je pro Alíka jeho vlastní stránka na Wikipedii hodně užitečná a proto by se měla rozvíjet).

  Nicméně tu bylo pár perliček:

  • Z nějakého důvodu (asi z historie úprav Wikipedie nebo z vizitek) zná jména správců tady, ale moc je neuměl poskládat tak, aby to odpovídalo barvám korunek. Navíc tvrdí, že ta jména jsou zároveň i přezdívky.
  • –MM–ovy články píše redakce. ;-D
  • Při dotazu na vývoj Alíka se z nějakého důvodu zaměřil na Tuxovu nástěnku. Navíc tvrdí, že zdrojem jeho informací byl i web Národní slovenské banky. ;-D

  Jaký vývoj Alíka se podle Bing AI plánuje?

  Prodleva 5 dní.
  Příspěvek z 22. února v 15:37.
  Morell v něm napsala:

  Vlastně, hračky s umělou inteligencí jsou zajímavé téma. ale taková hračka si taky bude pamatovat, když jí ublížíš.

  Prodleva 2 dny.
  Příspěvek z 20. února v 18:14.
  Morell v něm napsala:

  Ano, jde o trénovatelného robota, se kterým „komunikuješ“ ovladačem. Házíš mu krmení, děláš pohyby a robot někdy chápe a reaguje správně, jindy nereaguje a imituje, že tvému povelu nerozumí. To zřejmě ovládá generátor náhodných čísel. Taky má v sobě zabudovaný časostroj a když ho netrénuješ, tak povely zapomíná.
  Není to ještě AI, je to o dost jednodušší program. Našlápnuto ale má.

  Příspěvek z 20. února v 16:25.
  Annetta v něm napsala:

  Morell ten robot nemá ani umělou inteligenci a je na dálkové ovládání,v ruce vidím ovladač.

  Příspěvek z 20. února v 16:11.
  Morell v něm napsala:

  Tak to by opravdu mohlo být, i když si myslím, že u tohohle robota se zbytečně drželi zpátky.

  Příspěvek z 20. února v 15:56.
  honzot v něm napsal:

  Annetta: myslím že něco takového bude už klidně za 10 let. Už I teď existují podobní roboti, jen to jsou prototypy.
  V podstatě vše co jsi vyjmenovala už nějak dělat jde.
  Stačí to udělat hezky, zkombinovat to, dovymyslet...

  Příspěvek z 20. února v 15:47.
  Annetta v něm napsala:

  Honzot:taky si to myslím .Ale chtěla bych aby ten mazlíček uměl to co živý,aby rychle běhal,štěkal či mňoukal,rozeznávat členy domácnosti a aby se s ním mohlo chodit ven za každého počasí a ideálně aby mohl i do vody. A aby měl rád vše kolem sebe.Ale na to si počkáme několik desítek a možná i stovek let,takže se toho stejně asi nedočkám.

  Příspěvek z 20. února v 15:43.
  honzot v něm napsal:

  Annetta: Ono nezáleží ani moc na tom, jak dlouho v zásuvce bude, ale kolik si z ní bude brát. Každopádně kdyby někdo dělal robotické mazlíčka, tak bude určitě na baterky.

  Příspěvek z 20. února v 15:40.
  Annetta v něm napsala:

  Morell,pokud bude mít to zvíře integrovanou baterii,která se bude dát dobít,tak ho jenom občas zapojíš do zásuvky a za elektřinu zaplatíš jen pár stovek ročně,přesně nevím,ale určitě to bude méně než za živého psa nebo kočku. Zato psa musíš krmit každý den a utratíš za něho měsíčně 1000 kč i více(záleží na velikosti a počtu psů) Ale pokud bude v zásuvce nonstop,tak samozřejmě budeš platit hodně za elektřinu.

  Příspěvek z 20. února v 15:21.
  Morell v něm napsala:

  Anetto, ono to ušetří sice peníze za jídlo, ale zase zaplatíš dost peněz za elektřinu, podle toho, jakou má zvířátko spotřebu. 8-D

  Příspěvek z 20. února v 15:08.
  –MM– v něm napsal:

  Morell: „které budou slyšet na mluvené rozkazy jako ve Startreku
  V práci máme k jednomu počítači připojenou velkou televizi, ve které máme puštěný monitoring serverů a navíc i skript, který zachytává z mikrofonu (skrz Google) mluvenou řeč a reaguje na ni. Třeba odpovídá na pozdrav, vyměňuje video v rohu (monitoring nezabírá celé místo), umí říct, kolik je hodin, případně načasovat, že má něco konkrétního říct v určitý čas. Takže tuhle startrekovou zkušenost si už užíváme, byť to tedy znamená, že naši kancelář de facto odposlouchává Google…
  Také nám to na některé fráze reaguje hláškami od politiků – třeba na slovo „drštičky“ tam máme hlášku od Babiše. (Samozřejmě nám tam nechybí ani klasiky „nikdy neodstoupím“ a „motýle“ a „koblihu“ atd. :-))

  Příspěvek z 20. února ve 14:35.
  Annetta v něm napsala:

  Bylo by to vhodné pro lidi co si z nějakého důvodu nemohou zvířata dovolit,např. alergici , ti co mají se zvířaty špatné zkušenosti a jejich předchozí zvíře mělo špatnou povahu a nechtějí riskovat další problémy a nebo ti co se nemohou o zvíře z nějakého důvodu starat. Taky by to ušetřilo peníze za žrádlo,že by se zvířata nemusela krmit.

  Příspěvek z 20. února ve 12:36.
  Morell v něm napsala:

  Jo, to by bylo hustý. Já bych chtěla velociraptora. Toho si živého pořídit nemůžeš, ale takový robot by mohl být v dobré ceně.
  ale živé zvíře je živé a má duši, to je něco zcela jiného, než hračka.

  Příspěvek z 20. února ve 12:20, upravený po 6 minutách.
  Annetta v něm napsala:

  Třeba budou jednou pořádná zvířata s umělou inteligencí,které třeba nahradí živé domácí mazlíčky.Něco takového si pořídím až to bude pořádně vymakané,ale chci,aby to vydrželo alespoň 15 let. Jednoho jsem sice našla,ale asi už není na prodej a navíc by stál 60 000 kč což se mi nechce dávat( Jelikož bych si ho musela kupovat 2x aby mi vydržel těch 15 let.) Úspory takhle plýtvat nechci a ani nebudu. Kdyžtak za 10 let alespoň za poloviční cenu,když to bude umět to samé co živý pes nebo kočka a se zárukou alespoň na 5 let. Ale viděla bych to za několik desítek let. S živými zvířaty mám totiž špatné zkušenosti(hlavně se psem)

  Příspěvek z 20. února v 9:39.
  Morell v něm napsala:

  Mno, z pozitivnější stránky třeba budeme mít časem počítače, které budou slyšet na mluvené rozkazy jako ve Startreku.

  Prodleva 2 dny.
  Příspěvek z 17. února ve 22:00.
  Týnek v něm napsal:

  Překladač v uchu můžete mít už dnes, True Wireless sluchátka a překladač jako aplikace v mobilu

  Příspěvek z 17. února ve 20:20.
  MichP v něm napsal:

  Ať budou jakékoliv překladače, doufám že to neposlouží jako záminka z tomu že lidé nebudou umět žádný jazyk kromě mateřského... učení jazyků je pro hodně lidí taková zábava a prostě to bude mít svoje kouzlo umět cizí jazyk.

  Příspěvek z 17. února v 19:48.
  Morell v něm napsala:

  Já spíše očekávám kontaktní čočky, než implantáty, ale už dnes si můžeš koupit podkožní čip coby platební kartu.

  Příspěvek z 17. února v 18:23.
  YOYO v něm napsal:

  MichP,
  na tom vlastně moc nezáleží, ta cena se bude snižovat v čase a jednou bude cena nějaké „základní“ verze tak nízká, že si ji bude moci dovolit prakticky každý, podobně jako si prakticky každý dnes může dovolit nějaký mobil. :)

  Jestli to bude za pět let nebo za dvacet, to už je vlastně jedno, ne? :)

  Příspěvek z 17. února v 18:15.
  MichP v něm napsal:

  YOYO

  „klidně nějaký implantát někde pod kůží za uchem.“

  Záleží ale jak moc drahý bude takový implantát...

  Příspěvek z 17. února v 18:02, upravený po 16 minutách.
  YOYO v něm napsal:

  Já si ten překladač představuju jako takovou mluvící rybku, která se vám do toho ouška zavrtá, že ji ani necítíte!... :D

  Jinak sluchátka se nemusí nutně strkat do uší a už vubec ne do zvukovodů. Už dlouho existují třeba takováto otevřená sluchátka - ideální pro běhání ve městě, kdy potřebujete vnímat okolí.
  Nevidím důvod, proč by to nemohlo být zabudované v běžných brýlích, v čelence, nebo třeba i v naušnici!

  V budoucnu to bude klidně nějaký implantát někde pod kůží za uchem. A ve větším budoucnu už to nebude muset mít reproduktorek a bude to napojene přímo na nervové zakončení.

  Pro všechny zmíněné možnosti už existují nějaké prototypy a nebo existující produkty - je to jen otázka času, kdy to se to rozšíří do běžné populace :)
  Největší potíž je asi s napájením. Ale tu těžkou práci může stále odvádět nějaký mobil v kapse, nebo počítač někde v internetu a ta věcička v uchu bude jen „hloupý“ transceiver napájený třeba tělesným teplem.

  Příspěvek z 17. února v 17:08.
  panglaq v něm napsal:

  A hlavně Ti ho v takových zemích bude chtít každý ukrást, aby z toho měl peníze!

  Příspěvek z 17. února v 16:26, upravený vzápětí.
  MichP v něm napsal:

  MM

  No, nevím jak si představuješ takový překladač v uchu ale víme že když třeba člověk poslouchá hudbu za pomocí airpodů a dalších takových menších sluchátek tak to škodí sluchu a není to úplně hygienické :-D

  Ještě bych chtěl doplnit, že když třeba pojedeš do chudších zemí, tak tam teda nebude mít každý člověk takový překladač, třeba v Mauritánii nebo v Iráku.... ;-D

  Příspěvek z 17. února v 15:47, upravený po 5 minutách.
  panglaq v něm napsal:

  Ani mně by se nechtělo mít něco furt v uchu, zejména při představě, jak moc mi vadí pouhá pecková sluchátka. Navíc nechci mít takhle technologii pořád na sobě, není mi to příjemné, nesnesu ani běžné hodinky.
  (No snad mi neodpovíš „to radši nežij v budoucí/naší společnosti“.)
  ShabadacaG00D: Protože nevím, proč se o ChatGPT zmiňuješ, asi tady o něm někdo psal a já si toho nevšiml.
  Už vidím, lékařský přece!;-D

  Ještě posílám článek, kvůli nadpisu (nečetl jsem ho celý): https://www.universitas.cz/osobnosti/8790-bojar-vyviji-strojovy-prekladac-ale-radi-ucte-se-jazyky

  Příspěvek z 17. února v 15:17.
  –MM– v něm napsal:

  MichP: Proč bys nemohl mít překladač přímo v uchu?

  To je fakt lepší tu angličtinu se naučit.
  A když zaměstnavatel neumí nebo nechce mluvit anglicky?

  Statistika…

  Nástěnka:

  Vznikla:
  20. dubna 2019 ve 21:21
  Založil:
  Obsahuje:
  76 příspěvků
  Moderátor:
  nnpp
  (kulisák)

  Související nástěnka: