Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Uniformy v českých školách

  Nový příspěvek:

  Přispívat mohou jen přihlášení uživatelé.

  Pokud máš účet, přihlas se, pokud ne, můžeš si účet založit.

  Příspěvek z 16. ledna ve 21:22.
  Killercow v něm napsala:

  Já bych uniformy

  nechtěla:->.

  Příspěvek z 16. ledna ve 21:13.
  sešenčička v něm napsala:

  No já bych uniformy taky nechtěla. Já mám svůj vlastní styl. Myslím, že by to bylo i nepohodlné. Prostě já bych tomu řekla ne e. Ale má to i své výhody. ( Viz příspěvek Kralindy:-D)

  Příspěvek z 10. ledna v 19:52.
  Saša9 v něm napsala:

  Já bych uniformy určitě nechtěla. Nelíbilo by se mi, že bych neměla svobodu si vybírat, jaké oblečení si vezmu.

  Příspěvek z 10. ledna v 19:50.
  Rodé v něm napsala:

  Mě uniformy připadají jako celkem dobrý nápad.
  Já se přímo s posmíváním kvůli oblečení nestkala. Spíš než s posmíváním se jsem se setkala s tím že se ostatní na to žáka koukají jako jak to může nosit a trochu je vyčleněný ze společnosti. Je pravda že by třeba holkám mohli vadit třeba sukně nebo šaty, ale asi se dá zařídit aby byla i pro holky možná i verze s kalhotama (v létě se šortkami). A uniformy zase nějaké příšerné co se týká vzhledu většinou nejsou. Ale asi by se škola měla domluvit i se studenty a pokusit se vybrat nějakou variantu uniforem která by byla pro všechny přijatelná, kdyby se rozhodli uniformy zavést. Já si moc nemyslím že by uniformy vůbec nepomohli, třeba pro děti s chudších rodin by to bylo fajn. Ale stát by na koupi uniforem měl přispívat (kdyby je zavedl povině). Já bych byla moc ráda kdyby se uniformy zavedli.

  Příspěvek z 10. ledna v 19:25.
  Zuzuška v něm napsala:

  Tak já jsem už svůj názor napsala, ale chci ještě něco dodat:Je mi strašně, ale opravdu neskutečně líto lidí, kterým se někdo směje kvůli oblečení. Já jsem v sekundě(což je jako sedmá třída) a nikdy jsem nic takového nezažila ani já, ani o nikom takovém nevím. Já vlastně mám jen pár věcí značkových a až na batoh, který od letoška nosím místo aktovky, jsou to vlastně jen bundy, které si hned sundám v šatně. A myslím si, že kdyby se zavedly uniformy, šikana kvůli vzhledu by pořád bezpochyby pokračovala. Ať už například kvůli sestřihu/účesu, postavě(což by uniformy asi trochu i zhoršily, že by někdo říkal třeba: „Haha, ta je tlustá, skoro se ani nevejde do uniformy!“, nebo tak... A třeba by někteří řekněme „bad boyové“, protože by to nejspíš(bez sebemenší urážky) byli hlavně kluci, naschvál ztráceli nějaké kusy uniformy a chudáci rodiče by to pak museli platit:-(:-E. Takže asi tak.

  Příspěvek z 10. ledna v 19:22.
  martinm236 v něm napsal:

  Ani náhodou.

  Příspěvek z 10. ledna v 19:22.
  Blébleblé v něm napsala:

  Uniforma by mi asi nevadila....ale já jsem vždycky hrozně chtěla skříňky! No neříkejte že má někdo v lavici uklizeno...;-D

  Příspěvek z 10. ledna v 19:17.
  Lollymaniak v něm napsala:

  matisek: ano, souhlasím, ale až na to, že když někdo nosí šortky v zimě (tím myslím sebe (neptejte se proč (jsem hodně otužilá (a proč mám tolik závorek v sobě?)))), tak se mi spíš diví jak to dělám :-D

  Příspěvek z 10. ledna v 19:03.
  tygřice8 v něm napsala:

  Dříve, možná trochu i teď, jsem k tom hodně přemýšlela, ale asi ne. Je pravda, že se někomu někdo směje kvůli oblečení, ale souhlasím se Zuzuškou, každý si bude chtít nosit co chce a už vidím jak by naše třída protestovala a plánovala útěk ze školy. :-D
  Mě by to asi úplně nevadilo, ono kdyby jsme si mohli vybrat, jaký typ uniformy chceme nosit, a byl by opravdu hezký, tak bych to možná i brala. Ale po hodně dlouhé době by mě to asi začalo trochu štvát. To je pouze můj názor.

  Příspěvek z 10. ledna v 19:02.
  Kralinda35 v něm napsala:

  Já a moje zkušenost se šikanou kvůli oblečení:

  1. Minulý rok k nám chodil kluk, který neměl na značkové oblečení a ostaní na to měli blbé narážky a tak musel změnit školu.
  2. Holky ve třídě mě nikdy moc nebrali, a naražky na moje oblečení, které nosím 3 dny.:-( Jako bolelo to
  3. Uniformy: jako za mě, proč ne. Nikdo nepozná jesli máš oblečení den anebo týden(teda podle toho jesli smrdí tak to jo):-D
  Příspěvek z 10. ledna v 18:59.
  DžungaráčekChlupáček v něm napsala:

  Já bych uniformy nosit nechtěla.

  Příspěvek z 10. ledna v 18:57.
  Killercow v něm napsala:
  Příspěvek z 10. ledna v 18:57.
  Viktorie7 v něm napsala:

  Mám kamarádku, která chodí do školy v Česku, kde uniformy povinné jsou. Je to nějaká soukromá škola zaměřená na jazyky, teď přesně nevím.
  Moc šťastná s tím tedy není. Ve svém okolí taky nezaznamenávám téměř nikoho, kdo by se posmíval za oblečení.
  Neříkám, že myšlenka uniforem z hlediska "rovnosti" je špatná, ale nemyslím si, že by to bylo v Česku přijato s nadšením, když by najednou někdo řekl, že od dalšího týdne se prostě budou nosit uniformy.

  Toť můj názor:-).

  Příspěvek z 10. ledna v 18:56, upravený po 4 minutách.
  Matisek v něm napsal:

  Já jsem za devět let školní docházky neviděl žádného člověka, kterému se posmívali za jeho oblečení. Přinejmenším pokud si vzal kraťasy do strašné zimy, ale to se asi nepočítá.

  Příspěvek z 10. ledna v 18:55.
  circi v něm napsala:

  Zuzuška:Taky pravda

  Příspěvek z 10. ledna v 18:55.
  Zuzuška v něm napsala:

  Asi ne. V tom, že se někdo někomu směje za oblečení, máš pravdu, ale myslím si, že by to spoustě žáků(včetně mě) vadilo právě proto, že nemohou nosit, co oni chtějí.

  Příspěvek z 10. ledna v 18:55, upravený vzápětí.
  PAAJAaALIIK v něm napsala:

  mě se třeba uniformy líbí
  a my máme ve třídě takovou tu holku co prostě má takovýto oblečení a...

  Příspěvek z 10. ledna v 18:53.
  Killercow v něm napsala:

  Já bych nechtěla, buď by se do toho mí spolužáci nevešli, nebo by jim to bylo volné:-D.

  Příspěvek z 10. ledna v 18:52.
  circi v něm napsala:

  Ahoj, chtěla bych se zeptat, chtěli by jste zavést uniformy v českých školách? Já ano, protože dost často vidím, jak se ostatní posmívají někomu kvůli oblečení a s uniformami by si byli všichni rovni.

  předchozí 1 další
  Statistika…

  Nástěnka:

  Vznikla:
  10. ledna v 18:52
  Založila:
  Obsahuje:
  19 příspěvků