Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Válka na Ukrajině

  Nový příspěvek:

  Přispívat mohou jen přihlášení uživatelé.

  Pokud máš účet, přihlas se, pokud ne, můžeš si účet založit.

  Prodleva měsíc.
  Příspěvek z 15. dubna ve 20:48.
  MonikaJanka v něm napsala:

  Na návšteve v Chersone.
  Aby ste vedeli, Inna Soprončuk je mladá učiteľka ukrajinčiny z Chersonu. Po obsadení mesta Rusmi utiekla na západnú Ukrajinu. Potom sa presťahovala do Veľkej Británie, kde na Oxfordskej univerzite učí ukrajinčinu.

  Prodleva 10 dní.
  Příspěvek z 5. dubna ve 23:06.
  MonikaJanka v něm napsala:
  Příspěvek z 2. dubna ve 20:14.
  ShabadacaG00D v něm napsal:

  Není to jedno? :D

  Příspěvek z 2. dubna v 19:45.
  Rokio v něm napsal:

  Je pravda, že většina Ukrajinců, která sem do Česka utekla před válkou na Ukrajině, se zařadila do pracovního procesu (pokud počítáme lidi v produktivním věku)?

  Jsou ukrajinští imigranti pro naši ekonomiku přínosem?

  Příspěvek z 2. dubna v 18:18.
  DžungaráčekChlupáček v něm napsala:

  Tohle je zajímavé video a jsem ráda, že existují i hodní Rusové. $>

  Prodleva 11 dní.
  Příspěvek z 22. března v 16:09.
  MichP v něm napsal:

  ShabadacaGOOD

  Já nechápu kdo může podporovat takový útok na národní muzeum, ti lidi kteří se označují „za vlastence“ (vlastenci s nášivkami vágnerovců, s ruskými vlajkami :-)) se tam chovali jako nejhorší puberťaci

  Příspěvek z 22. března v 15:10.
  Prodleva 22 dní.
  Příspěvek z 28. února v 17:15.
  Pitrys v něm napsal:

  Jo a když nějakej kluk odmítne jít v Rusku do války tak ho zavřou na pět let do vězení. Prý to psali někde v novinách. Já bych ho za to vyznamenal.

  Prodleva 4 dny.
  Příspěvek z 24. února v 19:57.
  DžungaráčekChlupáček v něm napsala:

  Každým dnem čím dál víc nesnáším Rusko a jeho režim. A nechápu, jak se ho někdo může zastávat. Jak se někdo může zástavat vraždění civilistů, znásilňování, mučení...?

  Příspěvek z 24. února v 19:53.
  ShabadacaG00D v něm napsal:

  VelkýBochník: A jak by sis představoval, že by se to mělo vyvíjet? Ukrajinci bojují skvěle a dělají co můžou, ale nejsou to žádní Supermani.

  Krom toho válka není televizní show, takže není potřeba aby se neustále něco dělo a my si o tom mohli číst každé ráno u snídaně ;-)

  Příspěvek z 24. února v 17:55.
  VelkýBochník v něm napsal:

  Tenoious: To mně ani ne, ale spíše mi vadí (navzdory tomu, že je to nejrealističtější vývoj), že se téměř nic neděje. Tím myslím, že ty válečné úspěchy Ukrajina a Ruska jsou tak nějak, myslím, vyrovnané, nebo se začínají vyrovnávat. Ale je to realita a na vypráskání Rusů za kratší dobu bych byl až příliš velkej optimista, to si uvědomuju:-|

  Příspěvek z 24. února v 17:51.
  Tenoious v něm napsal:

  Přijde mi to jako před pár měsíci...

  Příspěvek z 24. února v 17:51.
  VelkýBochník v něm napsal:

  Jinak dneska je přesně rok války...:-|

  Příspěvek z 24. února v 9:08.
  MonikaJanka v něm napsala:

  Spiv brativ - Bachmut

  Antila - Fortecja Bachmut

  Prodleva 5 dní.
  Příspěvek z 19. února v 8:55.
  –MM– v něm napsal:

  ShabadacaG00D: Jak to dotyčný ví? Dělal si nějaký vážně míněný průzkum? Nebo prostě jen předpokládá, že jeho názoroví odpůrci jsou špatní a neschopní a zbabělí atd.? :-)

  K čemu podobná průpovídka je bez konkrétních dat? Úplně stejně může halekat i protistrana o tom, jak jsou místní zastánci Ukrajiny zbabělí, že by určitě neriskovali svůj život. Vymyslet si stereotyp na základě pár extrémů je strašně snadné.

  Mezitím se ruská rozvědka směje, jak krásně se jim daří rozkládat demokracie zevnitř, protože algoritmy sociálních sítí jakýkoliv náš vnitřní konflikt zesílí… a pak český občan přemýšlí víc o svém odporu k vnitřnímu nepříteli než o tom, co se skutečně děje.

  Prodleva 6 dní.
  Příspěvek z 13. února v 15:39.
  Pitrys v něm napsal:

  Ona Moskva není nacistická? Já si myslim že je

  Příspěvek z 11. února ve 20:32, upravený po 3 minutách.
  MichP v něm napsal:

  Ano, ta porážka Německa nebyla díky Rusku.

  I když to milovníci rasíje a rasíja nechtějí přiznat, tak bez pomoci USA a Británie by asi Moskva byla nacistická.

  A v Rudé armádě nebyli jen rusové, ale i Ukrajinci, Kazachstánci, Arménci, Bělorusové, Uzbekistánci, Tataři, Ázerbájdžánci, Gruzínci, Turkmenistánci a další národy...

  Byla to prostě klasická taktika kterou Rusko používá i na Ukrajině že budou lidi používat jako potravu pro těla, řekl bych že Ukrajina má o dost menší ztráty než rasíja která vojáky pitomě ztrácí (Bachmut, Makiijivka, boj o Antonovské letiště a další)

  Příspěvek z 11. února ve 20:21, upravený po 10 minutách.
  Papoušek_Nfnf v něm napsal:

  Pro YakariSioux: doporučuji tobě podívat zítra 12.2.2023 na ČT 1 nebo na ČT 24 ve 12:00 Otázky Václava Moravce
  Jak porazit Rusko. Jsou sankce od toho, aby se obcházely? Diskuse ministra zahraničí Jana Lipavského a bývalého ministra Lubomíra Zaorálka.

  Pro Yakri Sioux
  YakariSioux: MichP: Jak že to... ani…
  Jak chceš ukončit válku diplomaticky s někým, kdo tu válku ukončit nechce? Teď na ČT 24 byla znova potvrzena informace ze Rusko ukončit tuto válku nehodlá.
  A jestli Ukrajina prohraje valku s Ruskem tak to bude tím, že potřebné a dostatečne množství zbraní a raket Ukrajině nedodavali ani na začátku války ani teď. Navíc už doteď kvůli tomu jsou velké ztráty vojáků na ukrajinské straně a je velká převaha vojáků na straně ruska

  . V případě když se zrusi embargo na Rusko tak Rusko za pár let vydělá další miliardy na posílení své vojenské síly, vycvici např dva tři miliony vojáků a pak půjde na nás na všechny a možná i s Čínou, protože se zjistilo že Čína teď pomáhá Rusku, dodává jim čipy pro výrobu zbraní a raket a kdoví co ještě všechno dalšího jim bude dodávat.

  poznámka: Za druhé světové války v Ukrajině zemřelo přes 1,4M ukrajinců. Za druhé světové války na ukrajinské frontě velel ruský vojenský velitel Georgij Žukov, který tenkrát posílal vojáky ve velkých počtech bez jakékoliv taktiky do boje na jistou smrt a proto kvůli tomu zbytečně zemřelo obrovské množství vojáků. A v Bělorusku za druhé světové války zemřelo 2 225 000 lidí.
  Poznamka: Včera bylo zaznamenáno že jedna ruska raketa proletěla přes území Moldávie a dvě ruské rakety proletely přes území Rumunska, ale Rumuni o této události momentálně zamlcují.

  Příspěvek z 11. února ve 4:38.
  Pralinka2 v něm napsal:

  Jak již zde bylo řečeno, nedotknutelnost hranic Ukrajiny včetně Krymu potvrdilo Rusko v Budapešti v roce 1994.

  A jak se ukázalo, Rusko ten Krym v roce 2014 obsadilo nejen kvůli nějakému plynu, ale hlavně proto, že ho v roce 2022 potřebovali jako základnu k agresi proti zbývající části Ukrajiny. Potvrdit ruské právo na Krym by znamenalo potvrdit stav, kdy Rusko může opět kdykoli zaútočit na zbytek Ukrajiny.

  Příspěvek z 11. února ve 2:32.
  Papoušek_Nfnf v něm napsal:

  YakariSioux: Upozorňuji, že Hitlera porazilo ne Rusko, ale Sovětský svaz ktery byl tvořen 15 svazovymi republikami.
  Nejtěžší boje z těchto 15 republik probíhaly v Ukrajině a v Bělorusku. A Tato válka byla vyhrana za cenu obrovských ztrát lidských životů kvůli tomu že ruští velitelé posilali do bitvy vojáky bez žádné taktiky ve velkém na věrnou smrt, kvůli tomu v bitvě na Ukrajině tenkrát zemřelo přes milion ukrajinců. Tenkrát bez land lease z Ameriky Sovětský svaz tuto válku nevyhráli a také je známo, že v této válce s nacistickým německem bojovali i jiné státy světa a ne jenom SSSR. Z historie je známo, že od začátku založení měst na území dnešního ruska, Rusko nikdy nevyhrálo žádnou válku bez ukrajinců..
  Např. Když kdysi v roce 1237 byla v Rusku mongolsko-tatarska invaze která trvala 243 let. V té době Následky mongolsko-tatarského jha v Rusku byly strašné.

  Mnoho měst a vesnic bylo zničeno, lidé byli zabiti;
  Zemědělství, řemesla a umění upadalo;
  Feudální fragmentace výrazně vzrostla;
  Výrazně snížená populace;
  Rusko začalo ve vývoji znatelně zaostávat za Evropou.

  A jenom s pomocí ukrajinských vojinu kteří se jmenovali kozáci, podařilo se Rusku osvobodit se od tataro-mongolskeho jha v roce 1480

  Příspěvek z 10. února ve 23:34.
  MichP v něm napsal:

  YakariSioux

  Krym je velmi důležitý ostrov.

  A Krym patří Ukrajině, v Budapešti to rasíja potvrdila že Krym je Ukrajina, zavázala se že Ukrajinu nebude napadat, zaručila se výměnou za jaderné zbraně.

  Což rasíja očividně nedodržela, už z tohoto jde vidět že Rusku fakt nejde věřit...

  Donbas je doslova takový ruský výmysl, když se podíváš na Ukrajině na naleziště uhlí a zemního plynu, kde jsou?

  Obrovská naleziště uhlí jsou právě na Donbasu a kolem Krymu je plyn. Rusku nejde o nějaké ruskojazyčné obyvatelstvo (kdyby Rusku o něho šlo, tak by nerozstřílelo ruskojazyčný Mariupol, tam opravdu žádné zábrany neměli, zabili tam tisíce civilistů) :-)

  Příspěvek z 10. února ve 23:21.
  YakariSioux v něm napsal:

  MichP: Taky mám pocit že nechce Ukrajina o míru ani slyšet. Oni by spíš zbrojili aby měli zpátky Donbas a Krym. Dodnes nevím čí ten poloostrov vlastně je. Pak mě ještě napadl vznik samostatných států ale to asi taky nechtějí...

  Příspěvek z 10. února ve 21:51.
  MichP v něm napsal:

  YakariSiouks

  „Hitler se ani nepoučil z 1. světové války že Rusko nemůže nikdy porazit"

  Ono by se mělo nějak z toho Hitler poučit?

  Ono tu válku spíš rasíja prohrála, přišla o Polsko, Lenin (který byl Německý agent) tam vyvolal v prospěch Německa (v krátkodobém měřítku, v dlouhodobém to bylo spíš pro Německo špatný) revoluci díky které rasíja musela v válce kapitulovat.

  „Ale ta válka by se už měla nějak diplomaticky ukončit.?“

  Jak? Pro Rusko bude mír výhoda, pokud se diplomaticky ukončí, tak během pár let se Rusko zase přezbrojí a zase to bude hrrrr na Ukrajinu nebo jinou zemi. Na začátku války Rusko opravdu nechtělo nějak řešit mír protože si mysleli že Ukrajinu položí na kolena.

  A to se nějak nepovedlo, Rusko se likviduje v válce, tak je špatně, tak najednou od Ruska jsou nějaké hlasy že klidně jsou pro mír. Ale Ukrajina o tom nechce slyšet, jedině pokud se Rusko stáhne z Ukrajiny a navrátí Donbas a Krym. Ukrajina ví že by rasíja ten mír zneužil.

  Příspěvek z 10. února ve 21:42.
  Pralinka2 v něm napsal:

  Jenže „porazit Rusko“ v pojetí Ukrajiny a v pojetí Hitlera je dost rozdíl. Hitler chtěl Rusko porazit tím způsobem, že by celé jeho území obsadil a okupoval a celé Rusko by zrušil a vymazal z mapy. Naproti tomu Ukrajina chce Rusko „porazit“ jen tím, že chce získat zpátky okupované území, jehož nedotknutelnost Rusko slavnostně garantovalo v roce 1994 v Budapešti. Ukrajina nechce Rusko ani kompletně okupovat, ani vymazat z mapy, ani srovnat se zemí. Ukrajina bude za „porážku Ruska“ považovat to, když Rusko nesrovná se zemí Ukrajinu. (A Putin vlastně taky).

  Příspěvek z 10. února ve 20:34.
  YakariSioux v něm napsal:

  MichP: Jak že to... ani to neumíš
  Aha, nad tím jsem ani neuvažoval. Jestli má Ukrajina s USA, NATO a EU šanci vyhrát nad Ruskem... Hitler se ani nepoučil z 1. světové války že Rusko nemůže nikdy porazit. Ale ta válka by se už měla nějak diplomaticky ukončit.
  @)->-@)->-@)->-@)->-@)->-@)->-@)->-

  Příspěvek z 10. února v 16:23.
  MichP v něm napsal:

  Džakarisiouks

  Tak nějak nechápu? Kdyby se rasíja rozpadla, tak by se to embargo zrušilo 8-o

  Příspěvek z 10. února v 16:20.
  YakariSioux v něm napsal:

  Prý že kdyby se podařilo Rusko porazit, tak by to byl akorát zisk pro Ameriku, která by si ho rozdělila na menší státy a my v Evropě bychom neměli z těch surovin nic kvůli embargu. Prostě nechápu to embargo na Rusko, to je tady od toho aby se porušovalo.

  Prodleva 6 dní.
  Příspěvek z 4. února ve 14:30.
  MichP v něm napsal:

  Týnek

  Ty sankce na rusy jsou protože kdyby jím furt bylo dobře, tak by klidně podporovali invazi, nadávali na Západ z svého iPhonu kde mají Netflix... :-D

  Statistika…