Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Válka na Ukrajině

  « Novější příspěvky
  Emmílie11 v něm napsala:

  ShabadacaG00D: Souhlasím, nedává to smysl, vznikají zbytečné hádky. :-| Ta písnička za nic nemůže. A zpěvák z 90 % taky ne. Ruský písničky nesouvisí s válkou lidi! ;-);-D

  Tenoious v něm napsal:

  Je to Ruská kultura, ne Ukrajinská

  Příspěvek z 3. listopadu 2022 ve 21:12, upravený po 2 minutách.
  ShabadacaG00D v něm napsal:

  Protože se mi to zní až provokativně. Ruská hudba nemá s válkou nic společného a skládají ji normální lidé, kteří třeba tuhle válku vůbec nepodporují.

  Písničky vznikly pro potěšení, nemusí do nich hned všichni tahat politiku.

  Edit:
  Rusko není strůjcem války ani jejím symbolem. Tím je jen jeden šílenec, který bohužel získal moc a jeho stoupenci, což rozhodně nejsou všichni Rusové.

  Příspěvek z 3. listopadu 2022 ve 21:01, upravený po 15 minutách.
  Papoušek_Nfnf v něm napsal:

  A proč tě to štve?
  Co je na tom špatného?

  Pokud víme tak Rusi napadli na Ukrajinu a ne Ukrajina na Rusko, tak proč by lidé nemohli psát pod každou ruskou písničkou „sláva Ukrajině „. A také rusi by měli uvědomit co všechno oni dělají na Ukrajině a nic nemít proti větě „sláva Ukrajině „

  Navíc rusi pořád štvou, napadají a sproste nadávají Ukrajincům na různých webových stránkach a také různě kde je potkají na ulicích v zahraničí, děje se to samé. Říkali o tom i na ČT 24

  ShabadacaG00D v něm napsal:

  Mě teď třeba hrozně štve, jak někteří lidi píší pod každou ruskou písničku na YT „Sláva Ukrajině“.

  Papoušek_Nfnf v něm napsal:

  Ahoj všem, kdo má zájem dnes 3.11.2022 v 18:28 bude v interview čt 24 rozhovor s ministryní Janou Černochovou.
  Doporučuji podívat se.

  Prodleva 2 dny.
  Příspěvek z 1. listopadu 2022 v 18:09, upravený po 9 minutách.
  Papoušek_Nfnf v něm napsal:

  Ahoj všem, kdo má zájem dnes 1.11. 2022 v 18:28 bude v interview čt 24 rozhovor s Ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským.
  Myslím že bude to zajímavé a že se od něho dozvíme nějaké nové věci

  Pitrys v něm napsal:

  V Rusku je diktatura, prý potíž je v tom že když nějaký Rus uteče z války a oni ho chytnou tak ho ve vêzení prý umlátějí k smrti, je to pravda?

  Příspěvek z 31. října 2022 v 16:03.
  Emmílie11 v něm napsala:

  Já se vyjádřím takhle... Ruští vojáci jsou naháněni, neví kam, neví proč, bez jídla, bez vody, se starým vybavením. Rusko, jako strana občanů je z 90 % vpoho, najdou se i blbečci, tak jako v ČR, ale většina chce utéct, ale nemá kam. Problém je Ruská vláda. Ta rozkazuje, lidé jako normální občané s tím nic neudělají. Ten pocit bezmoci mají nejen na Ukrajině, zní to blbě, ale i v Rusku. Hrůza co se děje..

  Prodleva 4 dny.
  MonikaJanka v něm napsala:

  Kateryna Bužinska - Sila kochanňa

  Natalia Bučinska - Čekaju vdoma

  MonikaJanka v něm napsala:

  Kalush Orchestra & The Rasmus - In The Shadows of Ukraine

  Eleonora Atamančuk - Ty rjatuješ svit vid zla

  Kristonko - Serdeňko

  Prodleva 2 dny.
  Příspěvek z 24. října 2022 v 18:42, upravený po 8 minutách.
  Papoušek_Nfnf v něm napsal:

  Dnes 24.10.2022 v 18:29 v interview 24 host: Andrej Zubov, ruský historik, politolog a religionista, bude povídat o dnešním Rusku a jeho vedení.
  Doporučuji podívat tomu, kdo se zajímá o Rusy a dnešní Ruské politice. O tomto člověku jsem krátce už jednou tady zmiňovala. Kvůli tomu že žil v Rusku v Moskvě tak moc dobře ví jak to tam všechno vypadá, je to velmi zajímavé interview
  Zubov ještě do nedávna žil v Rusku a veřejně vystupoval proti Putinově režimu a tím riskoval vězení anebo svým životem. Jeho dobří známí pořád mu doporučovali rychle opustit Rusko protože zůstávat v Moskvě je to pro něho velmi nebezpečné na což on říkal „ nikam nepojedu už jsem starý a musím bojovat tady“, dlouho odmítal odjet
  Ted on dostal pozvánku do České republiky aby mohl přednášet tady, s čímž on souhlasil a momentálně žije v ČR . Ted nedávno říkal že mohl odjet do jakékoli jiné zemi světa ale vybral Českou Republiku.

  MichP v něm napsal:

  Nejsilnější ruské letectvo všech dob které padesátkrát porazilo ukrajinské a vládne vzdušnému prostoru nedávno narazilo bombardérem do obytné budovy, a teď stíhačkou do další obytné budovy 8-D:-D

  Prodleva 6 dní.
  Příspěvek ze 17. října 2022 ve 22:42.
  Pitrys v něm napsal:

  Rusáci to prostě vyhrát nemůžou, Ukáčka už maj moderní a fajn zbraně proti debilnim Íránským dronům a tak, fakt to vyhrát nemůžou, maj zastaranou technologii

  Příspěvek ze 17. října 2022 ve 22:23.
  MichP v něm napsal:

  Ukrajině teďka dost škodí Íránské drony co posílají rusové, ale nevydrží jím dlouho. Ukrajincům se daří v chersonské oblasti, ale rusové postupují k Bachmutu (to je jediné místo kde aktuálně rusové postupují) ale přes velké ztráty, Bachmut je docela zničený, takže v podstatě ten postup ztrácí smysl 8-D

  Prodleva 9 dní.
  Příspěvek z 8. října 2022 v 19:25.
  MichP v něm napsal:

  KERČSKÝ MOST JE BUM

  Kerčský most je aktuálně nepoužitelný, byl tam velký výbuch z auta a prý i něco z vody, neví se kdo za tím je.

  Příspěvek z 8. října 2022 v 17:40, upravený po 5 minutách.
  Papoušek_Nfnf v něm napsal:

  Osvobozená od Rusů Ukrajinská veverka vítá Ukrajinské vojáky a má strach aby jí neopustili
  Ukrajinští vojáci na tomto videu říkají že vypadá že je to veverčí dítě, že je mokrá a že se třepe z chladu ale jinak že je v pořádku

  Prodleva 4 dny.
  Příspěvek z 4. října 2022 v 15:47.
  MichP v něm napsal:

  Taková zajímavost

  Na internetu vzniká takový vtip (který ale začínají někteří brát i vážně) o připojení Kaliningradu k České republice jako reakce na připojení Ukrajinských území k Rusku.

  Poláci s tímto vtipem začali, pak to sdílel jeden český europoslanec, dostalo se to i do ruských médií kde to brali vážně a prý chce Česko opravdu vzít Kaliningrad, podle ruské logiky mají Češi právo na Kaliningrad protože byl založen na počest českého krále Přemysla Otakara II.

  :-D

  Příspěvek z 4. října 2022 ve 14:32.
  Emmílie11 v něm napsala:

  Ruská vláda, tady nikdo nechce pohoršovat občany Ruska co jsou chudáci, protože musí do války. Hlavní problém je vláda a spol.
  Omlouvám se, vyjádřila jsem se špatně.

  Příspěvek z 4. října 2022 ve 14:24.
  –MM– v něm napsal:

  Emmílie11: Nejsou něco jiného. Žádný paragraf v českých zákonech mezi národy rozdíl nedělá. Takže za hanobení ruského národa můžeš být také trestně stíhaná a neměla bys to tedy dělat. (Byť je menší šance, že tě za to někdo nahlásí.)

  Příspěvek z 4. října 2022 ve 14:15.
  Tenoious v něm napsal:

  Emmílie11: Všichni Rusové za to nemůžou. Kdyby třeba Slovenská vláda Zaútočila na Ukrajinu aniž by občané souhlasili tak by sis taky myslela to stejné?

  Příspěvek z 4. října 2022 ve 14:12.
  Emmílie11 v něm napsala:

  al-maty: Rusáci jsou naprosto něco jiného! Oni napadli Ukrajinu, nezaslouží si nic než toto. Prostě lidi vyjadřují svůj názor. Já je chápu, Rusáci jsou ... Takže se jim nediv. ;-)

  Příspěvek z 4. října 2022 ve 13:59, upravený vzápětí.
  –MM– v něm napsal:

  al-maty: Ohlašovací povinnost se vztahuje jen na násilnou trestnou činnost, takže neměli.
  Viz § 367 a 368 trestního zákoníku. Můžeš si o nich přečíst na webu policie.

  proč se tím nezabývají naše tzv. ‚neziskovky‘, které jinak vehementně rasismus odsuzují
  Ony samozřejmě nemají povinnost měřit všem stejným metrem. Proč by měly mít? Žijeme v právním státě, každý může bojovat za svá práva (a proti jakékoliv domnělé nespravedlnosti) tak, jak uzná za vhodné. Myslíš, že by měly být zákony jinak? Pokud ano, tak jak? Mělo by tě třeba jít potrestat za to, že nenahlásíš, že tě někdo pomlouvá? Nebo že si vybíráš, koho nahlásíš a koho ne?

  Příspěvek z 4. října 2022 ve 13:49.
  al-maty v něm napsal:

  -MM-: A neměli by trestní oznámení podat spíše redaktoři/administrátoři daných webových stránek, na kterých dochází k danému porušování zákona?

  Dále mě zajímá, proč se tím nezabývají naše tzv. „neziskovky“, které jinak vehementně rasismus odsuzují.

  Příspěvek z 4. října 2022 ve 13:25.
  –MM– v něm napsal:

  al-maty: A podal jsi na ně trestní oznámení? Co ti na to řekla policie?
  Jestli nepodal, tak nerozumím, na co se ptáš a co se snažíš naznačit. :-)

  Příspěvek z 4. října 2022 ve 13:20.
  al-maty v něm napsal:

  Docela mě zarazilo, že dezinformátory Tušla a Čermáka odeslali do vazby pro podezření z trestného činu hanobení národa, rasy, etnické nebo jiné skupiny osob (Ukrajinců).

  Když se ale podíváte do diskuzí na novinky.cz, idnes.cz a na jiných webech, vyskytuje se tam spousta nenávistných příspěvků vůči Rusům a nikdo to absolutně neřeší. Kdyby někdo to stejné napsal o Židech, Romech, černoších, měl by vážné opletačky se zákonem.

  Žijeme opravdu v právním státě, když tu na každého máme jiný metr?

  Příspěvek z 3. října 2022 v 16:03.
  –MM– v něm napsal:

  Papoušek_Nfnf: „také je nesmysl aby to provedla Anglie nebo USA to by byla jejich politická sebevražda
  … kdyby jim to někdo prokázal. Ale ono to nejspíš zůstane navždy záhadou.

  ShabadacaG00D: Někteří lidé jsou obecně nespokojení s tím, v jaké se nacházejí životní situaci, ať už svojí vinou, nebo čistě jen kvůli smůle. Mají pak tendenci hledat lepší společenský řád a chytají se jakékoliv formy rebelie vůči existujícímu systému… i když většinou sami neznají odpověď na otázku, jak by měl svět fungovat správně.

  Když se jich ptám, co má fungovat jinak, většinou mi nikdo neodpoví. Pokud odpověď dostanu, je to příběh o nějakém konkrétním bezpráví, které se jim přihodilo. Můžu si sice tipovat, zda a kde dotyční lidé udělali chybu, nebo co z příběhu vypustili, ale na tom vlastně nezáleží, důležité je, že jsou skutečně nespokojení… a ano, je to smutné, možná i politováníhodné.

  Ale kariérní špion, který ovládá oligarchii s fosilními palivy, zabíjí své politické odpůrce a míří na nás atomovkami, na tato trápení žádná skutečná řešení nemá. Miliardář kňučící o polistopadovém kartelu rozdávající koblihy také ne. Nechtějí rozdat karty znovu a spravedlivěji pro všechny, ale spíš zfixlovat balíček ve svůj prospěch. Neslibují nic konkrétního.

  Je to symptom degradace politické diskuse, když se neřeší znění konkrétních zákonů, ale jen zpolarizovaná láska či nenávist k systému.

  Několik takových lidí se i objevilo na té demonstraci, co proběhla. Její smysl jsem nějak nepochopil, zvlášť když (údajně) jeden organizátor měl máslo na hlavě kvůli nějakým finančním problémům
  No, to je přesně ono. Z jeho pohledu to nejspíš není máslo, ale okovy, a svým způsobem právě proto na té demonstraci je.

  Příspěvek z 2. října 2022 v 19:00.
  Papoušek_Nfnf v něm napsal:

  Dnes 2.10.2022 v 22:10 na čt 24 newsroom o protestech na Václavském náměstí a jak moc organizátoři těchto protestů propojení s Ruskou propagandou.

  Příspěvek z 2. října 2022 v 18:29.
  Papoušek_Nfnf v něm napsal:

  dnes 2.10.2022 v 18:28 na čt 24 interview s kameramanem čt24 který ted vrátil se z Ukrajiny, povídání o hrozbě přicházející z Ruska a o statečnosti Ukrajinců

  Příspěvek z 1. října 2022 v 19:18, upravený po 4 minutách.
  Papoušek_Nfnf v něm napsal:

  Putin v Kremlu v den kdy podepsal připojení okupovaných čtyřech Ukrajinských měst k Rusku. Ve videu stojí tam se čtyřmi kolaboranty, kteří pracují na ruské okupanty v ukrajině

  Omlouvám se, video nešlo přehrát, došlo k nějaké chybě

  Statistika…