Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Válka na Ukrajině

  « Novější příspěvky
  Příspěvek z 27. dubna ve 14:16.
  MichP v něm napsal:

  Danielenl

  ŽADNÁ ZEMĚ není dokonalá, každá má něco na svědomí, i to tvoje Irsko, ale Ukrajina neudělala nic takového že by se musela přepadnout

  Příspěvek z 27. dubna ve 14:10, upravený po 4 minutách.
  Danielenl v něm napsala:

  Papoušek_Nfnf: Takže ty si myslíš že Ukrajina nikdy nebyla v ničem vina?

  Příspěvek z 27. dubna ve 13:46.
  Papoušek_Nfnf v něm napsala:

  Alpina: Píšeš že Ukrajina na to není úplně bez viny, v čem teda Ukrajina je vina? A napiš teda ten oprávněný důvod kvůli kterému na ni bylo nutno napadnout

  Příspěvek z 27. dubna v 7:54.
  Alpina v něm napsal:

  Papoušek_Nfnf: Já si třeba zase nemyslím že by na tom byla Ukrajina úplně bez viny. Samozřejmě je tu jistý agregátor. Stojím za Ukrajinou je očividné kdo tu je větší zlo. Ale tím prostě jen chci říci že až tenhle moc jednostranný pohled na Ukrajinu nemusí být zcela objektivní. Tudíž když někdo kritizuje ukrajinského prezidenta tak na to má právo a neznamená to že podporuje Rusko.

  Příspěvek z 27. dubna ve 4:42.
  –MM– v něm napsal:

  Papoušek_Nfnf: Není nutné vnímat všechno tak černobíle. ;-)
  Pokud někdo kritizuje ukrajinského prezidenta, znamená to jen to, že kritizuje ukrajinského prezidenta. Nic víc v tom není nutné hledat. I kdyby Ukrajina měla jiného (nebo žádného) prezidenta, tak je ruská invaze špatně, takže to není nijak zvlášť důležitý bod diskuse, ne?

  A možná je ještě lepší takové lidi deportovat hned po začátku války na Ukrajinu
  Hledání a trestání vnitřního nepřítele je většinou krok, ke kterému se uchylují totalitní režimy, kde se vedoucí klika bojí toho, že by ji mohla chtít nahradit jiná malá skupinka lidí.

  Demokracie není ohrožená tím, že malá část občanů nedisponuje zdravým rozumem. Můžou být iritující, ale hudrovat cosi o deportaci… brr… :-[)

  Příspěvek z 27. dubna v 0:47, upravený po 19 minutách.
  Papoušek_Nfnf v něm napsala:

  Ti co jsou vymlouvají a podporují tuto válku nebo pomlouvají Ukrajince a jejich prezidenta i vojáky, tím pádem souhlasí s tím zvěrstvem co se ted děje na Ukrajině a to je na psychiatra, takovým lidem není pomoci. Dobré by bylo takové lidi deportovat hned po začátku války na Ukrajinu tam by se oni ihned uzdravili kdyby poznali na svoji kůži jaké jsou tam zvěrstva a jak tam neskutečně trpí lidi a co to znamená opravdový Ruský svět, kdyby to poznali přímo na svoji kůži, určitě potom to schvalování Ruského světa a války jim by přešlo hned, a to blbé povídání o V. Zelenském, v té válce by určitě takové lidi modlili na Zelenského a na Ukrajinské vojáky včetně na speciální jednotky Bataliona Azov

  Příspěvek z 27. dubna v 0:05, upravený po 9 minutách.
  Papoušek_Nfnf v něm napsala:

  A možná je ještě lepší takové lidi deportovat hned po začátku války na Ukrajinu aby hned poznali jaké tam jsou zvěrstva a jak tam neskutečně trpí lidi a co to znamená Ruský svět, aby to poznali přímo na svoji kůži, určitě potom to schvalování Ruského světa a války jim by přešlo hned, a to blbé povídání o V. Zelenském, v té válce by určitě takové lidi modlili na Zelenského a na Ukrajinské vojáky včetně na speciální jednotky Batalion Azov

  Příspěvek z 26. dubna ve 23:38.
  MonikaJanka v něm napsala:

  Nastane deň, keď sa skončí vojna.

  Příspěvek z 26. dubna ve 22:54, upravený po 15 minutách.
  Papoušek_Nfnf v něm napsala:

  Ukázalo se že Evorpská Unie nebyla dostatečně vojensky připravena na obranu svých států a na to taky kdysi upozornoval D. Trump, ukázalo se že v EU je málo vojáků a že jsou malé zásoby vojenských zbraní i techniky, že všechny státy málo investovali do svojí obrany a Rusko v čele s Putinem to vědělo. Dnes propagandisti v Ruské televizi varovali že Rusi jsou naštvaní a že Rusů je hodně a že když Ruští občané zmobilizují se tak nebudeme se stačit divit, tím možná podbijí Rusy na ochotu bojovat.
  Takže z toho vyplývá kdyby ne Zelenskyj který zmobilizoval všechny demokratické státy včetně Ameriky tak by Rusové dávno už bombardovali i naše státy, také nezapomínáme že Amerika hodně angažuje se se svojí pomocí v této válce a to je nám všem samozřejmě ve prospěch. Dnes Lloyd Austin ( Ministr obrany Spojených států amerických) řekl, že musíme co nejvíc vyčerpat Rusko hlavně s pomocí Ukrajiny vojensky, politicky i ekonomicky, aby Rusko už nemohlo vojensky napadat na další státy a proto musíme co nejvíc pomáhat Ukrajině a jejím lidem
  Také dnes ruský ministr zahraničí Lavrov prohlásil že Rusko bude rozhodovat o celém světě, že všichni budou žít podle Ruských pravidel, prohlásil na setkání s Guterresem (generální tajemník, Organizace spojených národů).

  - video sláva Ukrajině

  Příspěvek z 26. dubna ve 21:42, upravený po 8 minutách.
  Papoušek_Nfnf v něm napsala:

  Upozornění: Dnes právě běží na ČT 24 ve 20:05 – 22:00 26.4.2022 pořad Fokus Václava Moravce. Doporučuju na to podívat hlavně tím, co ospravedlňují nebo podporují válku na Ukrajině anebo tím, kteří tomu všemu nerozumí a píšou nesmysly. Jeden významný a známý účastník tohoto pořadu řekl, že ti co ospravedlňují a podporují tuto válku a zvěrstva to znamená zabíjení nevinných lidí, mučení, znásilnování žen i dětí, spalování lidí a zvířat, vyhlazování měst, to jsou zvěrstva které se denně dějí na Ukrajině, řekl že těmto lidem není pomoci a že to je jedině na psychiatra. Tito lidi by taky měli uvědomit ty skutečné hrozby pro nás. To doufám že tito podporovatelé budou vůbec schopni na to podívat a něco z toho pochopit, nevím.

  Fokus Václava Moravce
  Jaká jsou pravidla boje a jaká jsou pravidla lidskosti? A proč je svět v šoku, že agresor bojuje bez pravidel? Sledujte Fokus Václava Moravce, tentokrát na téma Pravidla boje. Pozvání přijali vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová, publicista Jefim Fištejn nebo sociolog Daniel Prokop. Přímý přenos z Právnické fakulty UK

  Příspěvek z 26. dubna ve 21:40.
  MichP v něm napsal:

  Putinovi asi hráblo...

  Chce za plyn rubly, a kvůli tomu Gazprom od středy zastaví dodávky plynu do Polska a Bulharska, tohle bych řekl zase pošle rubl dolů a zároveň přijdou o peníze

  Příspěvek z 26. dubna v 16:49.
  MichP v něm napsal:

  Je fakt vidět že v Rusku je čím dál více zločinců a lidí kteří protestují proti režimu...

  Hoří hodně budov a dnes ráno prý jeden rus zabil dva děti a ženu a pak spáchal sebevraždu...

  Příspěvek z 25. dubna v 0:12.
  Papoušek_Nfnf v něm napsala:

  Klip Ukrajinské armády. Haddaway - What Is Love. Кліп від ЗСУ.

  Příspěvek z 24. dubna ve 22:41.
  Pralinka2 v něm napsal:

  Dneska se v pravoslavných zemích slaví Velikonoce, o týden později než u nás. To se týká i Ruska a Ukrajiny. Byly návrhy, aby se aspoň na tento významný svátek udělalo příměří. Ale Putin na to nepřistoupil a po celé velikonoční svátky pokračoval v bombardování civilního obyvatelstva Ukrajiny.

  Příspěvek z 24. dubna ve 21:48.
  Papoušek_Nfnf v něm napsala:

  Ukrajinské legrační video, je to vtipné

  Příspěvek z 24. dubna ve 21:13.
  Papoušek_Nfnf v něm napsala:

  Ukrajinský klip jmenuje se Dobrý večer jsme z Ukrajiny. Bude zajímavé dodívat se až do konce

  Příspěvek z 23. dubna ve 22:42.
  Pralinka2 v něm napsal:

  –MM–e, ruský pohled na věc denně vysvětlují Putin, Lavrov a další představitelé a mluvčí kremelského režimu. Jejich prohlášení jsou dostupná na internetu i v ostatních sdělovacích prostředcích.

  Domnívám se, že v našem prostředí a na Alíkovi se lze setkat spíš s chamberlainovsko-daladierovským pohledem na věc. Který je celkem pochopitelný, akorát že historie ukazuje, že nefunguje.

  Příspěvek z 23. dubna ve 20:56, upravený po 19 minutách.
  Papoušek_Nfnf v něm napsala:

  Novinka: Zatím vypadá tak že Turecko zakázalo létat nad svým vzdušným prostorem veškerým Ruským letadlům a to vojenským i civilním. Protože mezi nimi skončila smlouva , zatím není jasné jestli se ta smlouva obnoví.

  Jinak píšu o Ukrajině, protože o Ukrajině a o Ukrajincích a o jejich prezidentovi pořád něco píšete ;) a když vidím nějaké zlé lži a konspirační teorie nezakládající na pravdě tak na to prostě reaguju, protože něco o tom vím jak je to doopravdy a co o tom všem říkají naši historici, odborníci a experti.

  Příspěvek z 23. dubna ve 20:56.
  –MM– v něm napsal:

  Hlavně to, že Papoušek_Nfnf nedělá odstavce, činí její příspěvky obtížněji čitelnými.
  Ale jinak je to vcelku obyčejný proud myšlenek na podporu Ukrajině.

  Já bych chtěl, aby mi někdo vysvětlil ten ruský pohled na věc. :->

  Příspěvek z 23. dubna ve 20:25.
  Stomper v něm napsal:

  Není to tady trochu spam? Jako je fajn se k něčemu vyjádřit, ale řekl bych, všeho s mírou...Nic proti, je to jenom můj názor. (, za který mě můžete ukamenovat, jak se vám jen zlíbí!)

  Příspěvek z 23. dubna v 15:22, upravený po 16 minutách.
  Papoušek_Nfnf v něm napsala:

  Nezapomeňme že Rodiny těch Ukrajinců co jsou u nás ted bojují na Ukrajině to znamená jejich matky, otci, bratři, sestry, dědy. Budme takzvaně k našim Ukrajincům shovívavé, vlivní a snažit se jim pomáhat jak můžeme. Také musíme brát v úvahu že Rusové ted na Ukrajině nesou velké ztráty a to i na vojenském i lidském potenciálu což je pro nás moc výhodné. A čím déle Ukrajinci jich tam zdržují na svém území tím je lépe pro nás. Jinak jak je známo že ve válce vždy moc velké ztráty to znamená financí, ekonomiky, lidských životů a měst. Ty podmínky které nabízejí Rusi pro ukončení války jsou pro Ukrajince nepřípustné protože při takových podmínkách by Ukrajina jako stát nemohla by vůbec existovat, do takového státu by nikdo neinvestoval a nechtěl tam podnikat, bylo by to velké riziko, Rusové prostě chtějí pořád zlikvidovat a zničit Ukrajinu, takových nepřípustných podmínek je tam víc. K tomu ještě chtějí ponechat všechna Ukrajinská území na kterých oni ted jsou včetně celého Ukrajinského pobřeží. Také jedna z podmínek je aby Ukrajina neměla svoje vojsko, svoje zbraně a nebyla nikým chráněna a jsou tam další a další věci které není možno ze strany Ukrajinců akceptovat. Rusi ze svých podmínek nechtějí v žádném případě ustupovat a vypadá na to že vyjednávat vůbec nechtějí, jenom hrají divadla a prozatím obsazují další a další Ukrajinská města. Nedávno Čečenský spojenec Ruska Kadirov prohlásil že půjdou znova na Kyjev, uvidíme jestli to tak bude. A ti co někteří z vás píšou na nástěnce (Válka na Ukrajině) Že Rusko není agresor tak at si první zjistí na internetu co to znamená agrese a potom at o tom něco píše, kdo je agresor a kdo ne

  Příspěvek z 23. dubna ve 14:26, upravený po 19 minutách.
  Papoušek_Nfnf v něm napsala:

  Batalion Azov byl cvičený pro obranu státu Ukrajiny, vznikl po začátku války na Donbase a po obsazení Krymu. Ted oni dlouho statečně bojují na ocelárně Azovstal, není to lehké pro nich a nechtějí vzdát se Rusům. Také na Azovstalu moc dlouho schovávají se ve sklepích asi kolem tisíce žen a dětí, mírní lidé které bombardovaly Rusi. Ted oni všichni jsou obklíčení. Také bombardovaly nemocnici u oceláren Azovstal v Mariupolu, pod troskami může být až 300 lidí, včetně dětí. Je to moc smutné že jim všem nikdo nemůže pomoct, je to tragédie, doufám že oni přežijí i když je malá naděje. Je mi to moc líto :(. Kdyby nebyl Zelenskyj takovým dobrým prezidentem který ted momentálně statečně pomáhá Ukrajině a povzbuzuje národ, tak by ta Ukrajina dávno už padla a Ruské vojska by dávno už byli na územích Evropské Unii protože všechno co vidíme a slyšíme tomu nasvědčuje. Takže místo toho aby jsme pomlouvali a hledali nějaké důvody pro pomluvu Zelenského a Ukrajiny, že oni jsou nějací špatní, pro nás je výhodnější pomáhat Ukrajině a Ukrajinskému národu, v opačném případě nám to může přijít o hodně draž. A Zelenskyj ty peníze nikde neukradl, jsou to jeho peníze které on vydělával dlouhé roky od mládí, byl hercem, komikem a producentem v Rusku i na Ukrajině, také na Ukrajině dlouhé roky měl všemi oblíbený svůj pořad v televizi a dělal koncerty se svým týmem po celém Rusku a Ukrajině

  Příspěvek z 23. dubna v 0:30, upravený po 18 minutách.
  Papoušek_Nfnf v něm napsala:

  Na ČT 24 bylo jasně řečeno že momentálně v Rusku je zaznamenáno minimálně 50 různých nacistkých skupin, jsou to ti kteří propagují nacismus atd. Také po celém Rusku se začaly objevovat se velké skupiny Kriminálníků které si nazývají sebe vory v zákoně jsou tam kriminální recidivisti aj velké množství dětí a dorostenců, všichni jsou oholení na hlavě, mají na sobě různé kriminální tetování, tyto seskupení připadávají, bijí a okrádají lidi a je jich stále víc a víc. Ukrajinský Azov vznikl po obsazení Ukrajinského Krymu Ruskými vojsky, je to jednotka která byla cvičena zahraničními cvičícími jednotky. Azov je speciální batalion vytvořena na obranu státu, jsou to profesionálové. Že jsou oni nacisti to je všechno lež, je to propaganda Ruska, která byla vymyšlená jen proto, aby byla záminka vojensky napadnout na Ukrajinu. Azov nikdy na nikoho nenapadal, neraboval, neutlačoval a nebombardoval žádný stát a také nikdy nikomu nevyhrožoval a nikdy nehajlovali jako za nacistkého Německa. Azov je to jednotka jako např. modré barety a jsou takových podobných vojenských jednotek po světě víc. Ti kteří o tom nic neví, můžete najít informace na internetu.
  A to že Ukrajinci oslavují Ukrajinu slovy „Sláva Ukrajině“ Na tom není nic špatného že oslavují svojí vlast těmito slovy, také chválí svoje Geroje slovy „ Sláva Gerojům“ Na tom taky nevidím nic špatného, ted tyto slova opakuje celý demokratický svět. Dneska v Rusku v televizi každý den také říkají že celý demokratický a svobodný svět jsou nacisti, také s tím souhlasíte? Nebo jak to je? První někteří z vás byste měli najít nějaké pravdivé informace na různých oficiálních stránkách, také můžete pobrat nějaké informace z ČT 24, je to tam každý den a potom něco o tom psát. Žádní nacisti na Ukrajině nejsou, dlouhé roky žijí na Ukrajině lidé různých národností, učí se, pracují a žili v klidu, také je známo že tam žili a učili se lidé z Asie, z Afriky atd., Mnoho těchto lidí to znamená cizinců jsme viděli v naších zprávách po vypuknutí války, bylo jich hodně. Také tam žili spolu bez problému různé národnosti např. Ukrajinci, Rusi, židi a jiné. Ve zprávách ČT vypovídalo hodně Rusů kteří žili v Ukrajině přiznávali že jsou Ruské národnosti a že po vypuknutí války zříkají se Ruské národnosti a že už Rusko nechtějí ani znát. Také jsou videa, kde Ruský občané žijící v Ukrajině nadávali na začátku války Ruským vojákům a stáli přímo před Ruskými tanky, křičeli že „my jsme Rusi a vy nemáte co tady dělat, vypadněte zpět do Ruska a nechte nás žít v klidu“. Na internetu je jedna Ruská židovka která už dlouho žije v Americe, na svém Youtube Kanále když začala válka na Ukrajině prohlásila že kvůli tomu že je židovka v Rusku velmi trpěla, ona i její rodina, tak kdo je potom nacisti Ukrajinci anebo Rusi? Hodně Ukrajinských židů na začátku války z Ukrajiny odjeli do Izraele

  Batalion Azov je dobrovolnická milice, vznikla 5. května 2014. Příslušníci oddílů Azov, nazývaní „černooděnci“, jsou součástí ukrajinské Národní gardy a podléhají velení ministerstva vnitra.

  Příspěvek z 22. dubna ve 21:02, upravený po 13 minutách.
  Papoušek_Nfnf v něm napsala:

  20. 4. 2022 na Interwiew ČT 24, zpravodaj českého rozhlasu Martin Dorazín který ted byl ve válečné Ukrajině a který osobně znal Volodymyra Zelenského ještě před válkou, řekl o V. Zelenském (prezident Ukrajiny) Že je sympatický, veselý, chytrý, vtipný, který má vystupování, umí jazyky a říká mu dobrý vojevůdce. Taktéž Michal Kubal (český novinář, reportér a moderátor) který také pobýval ve válečné Ukrajině a bral velké interwiew u V. Zelenského, taktéž ho popisuje jenom v superlativech. Určitě že ne každý prezident dokáže takhle odhodlaně riskuje svůj život brání svůj národ a svoji zem, momentálně je to nejhledanější člověk na kterém chtějí spáchat atentát, jeden pokus už byl. Dokázal aby celý demokratický a civilizovaný svět začal pomáhat Ukrajině a bojuje o to pořád neustále, každý den velmi tvrdě pracuje, pořád má co na práci a to je co říct. A to že byl komikem a hercem na tom nic špatného není. V Americe také byl prezidentem herec jmenoval se Ronald Wilson Reagan, další prezident byl podnikatelem Donald Trump a nikomu to nevadilo. Zelenskyj byl dobrým a oblíbeným hercem a komikem v Ukrajině i v Rusku a ted on je dobrým prezidentem Ukrajiny který byl vždy otevřený lidem a snažil se hodně prosazovat zájmy Ukrajiny i v zahraničí. Úplně na začátku svého prezidentství on musel naučit se jak vést svůj stát a jak vidíme na videu dole že postupně on začal být dobrým vůdcem svého národa. Ukrajinci můžou být hrdí na sebe i na svého prezidenta a to je důležité. Já jsem taky hrdá na náš národ, naší vládu i na svoji zem, Ukrajinský prezident i národ je moc dobrý příklad pro všdchny zemi světa. Neuznávám takový lidé kteří v naší zemi snaží se rozdělit národ tím že vymýšlejí různé konspirační teorie, nepotřebujeme tady nějaké problémy a hádky např. kvůli povídačkám že nějací Ukrajinci nechtějí pracovat zadarmo a že jejích někteří děti běhají ve škole, také že máme svůj rozpočet a invalidy, snad kvůli tomu nebudeme jich posílat zpět do války, přece musíme mít vždy zdravý rozum a přemýšlet každý svojí hlavou ;). Co kdyby u nás začala válka a my jsme utíkali do cizího státu kde by nám řekli „prominte, my máme svůj státní rozpočet, my jsme s vámi nepočítali, máme tady svoje postižené a nemocné proto běžte zpět do války a zkuste si to tam sami nějak přežít.“. Někteří prezidenti se zapíší do historie jako krvavé nacisti a ničitelé celého světa, další jako odvážní válečníci bránicí svůj lid a zem, další kteří udělali svému státu jenom ostudu, někteří z nich jsou zrádci, další tiše přišli a tiše odešli a neudělali pro svůj národ a zem vůbec nic. Zelenskyj a Ukrajinští vojáci jsou hrdiny a dobrý příklad pro všechny.

  Příspěvek z 22. dubna v 19:50.
  MonikaJanka v něm napsala:

  Marko Shvaikovski - Capitan Ukraine (Pieseň pre prezidenta)

  Nie je to Superman ani Tony Stark,
  Ten však zrazí orkov (prezývka ruských okupantov), pretože je tam Bayraktar
  V noci nespí, má kruhy pod očami,
  Na jeho pleciach je celá Ukrajina.

  Po celom svete je teraz superstar,
  Ukrajincom svieti ako lampáš.
  A zjednotil ľudí do jedného,
  Helikoptéra ho nezoberie.

  Oh Mr President,
  Oh , Capitan Ukraine
  Oh , NATO close the sky,
  Oh, putin, let you die.

  A každé ráno, každý večer má prejav,
  Pre moje srdce je to ako dôveryhodná banka
  Verí v národ, verí v štát,
  V ozbrojené sily aj v Božiu slávu.

  Ukrajina je vo vojne na strane dobra,
  Porazíme zlo, ktoré náš svet ničí.
  Všetky problémy zmiznú, nepriatelia vymrú,
  Treba ešte počkať na novú jar.

  Každý deň zomierajú tisíce ľudí
  Od guliek Rusákov, ktorí chcú ich smrť,
  Ľútosť vyjadrujú tisíce politikov,
  Tlieskate, možno plačete, ale nebo nezatvoríte.
  Hovoria, že sa boja tretej svetovej vojny,
  A vojna je na pokraji a nepýtaj sa.
  Kričali o slobode a o slobodných ľuďoch,
  A keď na to prišlo, deti jednoducho opustili.

  Krajina detí, krajina slobodných ľudí,
  Krajina, kde je sloboda prejavu a krajina ideí,
  Je zjednotená od západu na východ.
  Zo severu na juh sa hrá ukrajinská hymna,
  A Rusáci tu nemajú čo bojovať,
  Pôjdu pod zem, snívať večný sen,
  Od Sanu po Don bude znieť ukrajinčina,
  Naše víťazstvo nad svetom poletí!!!

  Příspěvek z 22. dubna v 9:02, upravený po 2 minutách.
  MonikaJanka v něm napsala:

  Pieseň pre Puťu (Putina) - Vjačeslav Kukoba

  Oj, ty Puťa, Puťa ty hlúpučky,
  Prečo si sa neutopil, keď si bol maličky?
  oj, ty Puťa, Puťa ty hlúpučky,
  namiesto Ukrajiny prehltneš granát.

  Příspěvek z 21. dubna ve 20:28.
  džüngaRáčekChlupäček v něm napsala:

  MichP doufám. Snad už válka brzy skončí.

  Příspěvek z 21. dubna ve 20:04, upravený po 4 minutách.
  MichP v něm napsal:

  dzugaráček -

  Kromě Azovstalu :-)

  Edit: a v vzduchu začíná smrdět embargo na ruskej plyn od Itálie, je na to připravena a uzavřela dohodu o zvýšení dovozu plynu z Alžírska a Angoly

  Edit 2: A i když bude mít rusko Mariupol v rukou, myslím že po Mariupolu budou furt rozezlí příslušníci Azovu a škodit ruským silám :-D

  Příspěvek z 21. dubna ve 20:04, upravený po 14 minutách.
  Papoušek_Nfnf v něm napsala:

  Upozornění: Dnes kdo má zájem poznat jaký je Volodymyr Zelenskyj, dívejte se na ČT 2 ve 20:00 hodin.
  Volodymyr Zelenskyj
  Jak se z televizní hvězdy stal válečným hrdinou? Portrét ukrajinského prezidenta a nejobdivovanějšího muže současnosti, kterého chce Vladimir Putin zlikvidovat. Francouzský dokument. Dnes 21.4.2022 ve 20:00 na ČT 2
  Tam poznáte historické příběhy Ukrajiny a hladomoru zaviněné Ruskem a přinuceni do vstupu do Sovětského svazu a probíhající válce, Donbasu a o Krymu jak to vše bylo. Doporučuju vám se na to podívat proto aby někteří z vás nepsali blbosti, o věcích o kterých nemáte ani ponětí.

  Legatus: měl bys ses na to podívat před tím než něco napíšeš o Zelenském (prezident Ukrajiny)

  Příspěvek z 21. dubna v 19:40.
  džüngaRáčekChlupäček v něm napsala:

  Mariupol padl. :-(

  Statistika…